Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Takže Babiš tímto opět vyhrál volby. :head
Oni ti piráti a ostatní jsou fakt mimo.
Nyní Babiš řekne: "Oni za to můžou, neprodloužili mi nouzový stav."
Já jsem to zvládal, ale ti mrtví jsou jejich práce.
Kokoti.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

zaplaťpámbu, že se odkopali už teď.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Pokud máš pravdu, vyhraje volby díky ne příliš bystrým voličům ze zcela irelevantních důvodů potřetí no. To je opravdu naprosto gigantická změna, že? :)

Nouzovej stav asi nic moc neřešil, zbytečný protahování, nebo tu má být nouzový stav 50 let jako v banánových republikách? Za rok nikdo z vlády nevymyslel funkční koncept. Infikovaných je hodně, mrtvých také pár je, navíc ještě díra v rozpočtu, zhuntovaná ekonomika..
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Zapadlo píše: 11.02.2021 22:45 zaplaťpámbu, že se odkopali už teď.
Já tedy nevím, ale já jsem za to, že padl nouzový stav rád... a bohužel naopak si myslím že to pomůže v preferencích Pirátům a spol...
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Rád, hmm ... To jsem zvědav, jak to dopadne, až se lidi začnou chovat jak urvaní z řetězu. Nouzový stav tu máme v březnu zase ...
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Podle mě v úterý.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Koukam, ze na socialnich sitich se uz ted rozjela tvrda kampan "opozice zabila tisice mrtvych cez kovid". A popravde to na me pusobi stylem pripravene kampane a ne "damage control".
Ze by mel pravdu ten komentar na info.cz, ze Babis vi, ze to je v prdeli, tak se to snazi shodit na opozici?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Čistě hypoteticky:

Já tomu všemu, těm asi politickým ́hrátkám nerozumím....
*
Ale jako vidlák z jedné z nejpromořenějších zemí nejen v Evropě, jsem zvědav zda, a kdy se čechům úplně zavřou hranice do všech okolních států.

To bude pak křiku až se to stane po takových možná neuvážených "rozvolněních"...
*
No, uvidíme časem..
"Třeba něco ve smyslu, "Češi nechte si ten váš vir doma u sebe. My Vás tady nechceme.."
*
Atd..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Rakusani zavreli tri dny zpatky. Nemci dnes, jeste pred hlasovanim.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

cipis píše: 11.02.2021 22:59 Rád, hmm ...
Tím neříkám, že nemají platit nějaké smysluplná hygienická a jiná opatření na snížení šíření nákazy. Ale konečně bude muset vláda své kroky odůvodnit. Žádné kšeftíky bez výběrového řízení atp.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

To ano, ale výběrové řízení v ČR taky znamená, že se zpracuje, vyhlásí, počká na nabídky, uzavře se s tím, že některý z účastníků ho napadne a pak se vypíše znovu. Tímto stylem cokoliv koupit je na dlouhé lokte. Jasně, že bez toho si víc nahrabou, ale s ním taky a ještě se nemocnice zásob nedočká a v pandemii to není ideální.

Píšou, že stejně zakážou v podstatě skoro všechno stejně, akorát tedy na několikrát, až jim to budou soudy vracet. K tomu ale v nemocnicích, kde je málo personálu, tak tam nemůžou povolat na pomoc mediky. Moc přínos v tom nevidím.

To, že během té doby si to měli poslanci připravit vše tak, aby ten nouzový stav tolik nepotřebovali, zatímco se na to vykašlali, protože proč dělat práci, tak je jiná.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Souhlas s Lysterem. Podle mě si lidiv Čechách odjakživa dokázali pomoct líp sami. Vláda jen zjistila, že Covid se šíří nejvíc v noci a proto zakázala vycházet. Dál zjistila, že testování je nákladné tak si raději ze studentů vychová negramoty. Pak bylo důležité zavřít malé podnikání aby se dodržely plány Klause Schwaba.

Prostě za půl roku akorát vláda za 100 milionů postavila Letňanskou nemocnici, protože mělo být takových nemocných, že se teď ve zhoršující se situaci rozmontovala. A přesně na tyto pofidérní kšefty stav nouze potřebují.

Jako zavřít silnice z okresu ven? Tak spíš lidem rozdat ffp3 polomasky?

Ti co teď nejvíc kvičí jsou všichni z ASPEN institutu - Bába, Hamajda a i ten Vojtěch vylez z díry a kvíká. Není náhodou kolaborace s cizí mocí s cílem poškodit stát stále trestná? Najděte si, kdo je Klaus Schwab, ASPEN institut a pak budete chápat, proč vláda jako něco půl roku předstírá a výstup nula.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

@Permonik: No vykašlali, oni hlavně neumí udělat nic smysluplného, to je zcela proti jejich nátuře. Je to banda zcela neschopných blbů (socani) a vychcaných blbů (ANO) a zdiskreditovaných blbů (komunisti).

Otázka je, jestli v PS vůbec existuje někdo schopný ze všech těch stran. A to zásadní, jestli tam bude někdo schopný po volbách.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Pondělí zřejmě budeme moci nazvat "Den covid párty". Dost lidí z firmy si už bere na pondělí a úterý dovolenou, těší se na nákupy, kadeřníka, restaurace, hospody, plnohodnotnou lyžovačku...Pokud to nikdo po půlnoci nezastaví, tak to bude mega akce. Pokud to zastaví, tak občanská neposlušnost, protože lidi jsou už neskutečně natěšení. Moc nevěřím tomu, že kraské hygieny a hejtmani dokáží do pondělí vymyslet cokoli smysluplného a funkčního. Lidi budou jak utržení z řetezu.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Já jen nechápu, proč tady všichni šijete do opozice. Ta svůj názor nezměnila, od samého začátku je proti. Byli to komunisti, co od začátku drželi Andrejovi nouzový stav a byli to komunisti, co ho teď shodili. Navíc to říkali týden dopředu. Nejspíš je to kvůli prachům armádě. Jo, a možná nám komunisti shodí celou vládu (je to v závěru toho odkazovaného článku.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fi ... y-40349355

To jen tak na okraj, kvůli komu a kvůli čemu jsme a budeme v prdeli.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Jo v praci se nejvic u kavovaru pretrasa otevreni hospod. Kdo chce kam... Od pristiho tydne zas rozjedu plnej HO.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Ivano - ano, opozice bude mít možnost předvést své řešení.

Divné je, že její hejtmani volají po nouzovém stavu ..
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Já neříkám že je to dobrý a že s tím souhlasím. Jen jsem konstatovala fakta.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Vláda za 18 a opozice za 20 - 2.
Žádná zodpovědnost jen samé kecy, bláboly, házení si klacků pod nohy, žádná spolupráce - jen čiré zoufalství a nesystémové šílenosti!
*
Celkem mi je líto a byl bych velmi nerad, kdybych musel někde tak zbytečně šaškovat jako těch skoro 600 policistů co "hlídají" ty tři oblasti.
Dvanácti hodinové služby, navíc v těch mrazech.... a úplně zbytečně na těch pár dnů...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xajan »

Můj názor je ten, že vláda a politici nemají důvěru většiny lidí. Taky aby měli, když téměř nepřetržitě lžou, mlží, tají a překrucují informace a do toho kradou ze státního rozpočtu ostošest. Babiš do médií fňuká a prosí aby lidi necestovali nikam a sám pošle rodinu na dovču do Dubaje. Hospodskýho co otevřel a zorganizoval protestní akci zavřou, ale policejní funkcionář se účastní párty lokálních mafiánů, všichni vysmátí, a až odvolali ho až potom, co atmosféra zhoustla. Polní nemocnice se zbourala za zhoršujícího se stavu, vláda neměla ani snahu předstírat nějaký řešení, třeba část armády přeškolovat na zdrav.personál, když už každý voják má základní zdravotnický kurs, šlo by to určitě líp, než začínat někde od nuly.Takže lidi toho mají plný zuby a na opatření, který jsou většinou na nic jim vcelku pochopitelně serou.
Odpovědět