Bitcoin

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět

Vlastníte Bitcoin?

Ano
17
26%
Ne
48
74%
 
Celkem hlasů: 65
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od richard.r »

janik225 píše: 22.02.2021 19:16 Ak chceš mať istotu, že sa ti krypto zmeni na fiat aj keď vypadne coinbase, môžeš použiť coinbase pro, kde si nastavíš predaje/nákupy a tie prebehnú aj keď je burza padnutá. Aspoň takto to vysvetloval na chlapík na bitcoinovom kanále.
Jasně. Stop loss (SL) a Take profit (TP) hodnoty.

Dívám se na CoinBase Pro a NiceHash. A poslyš, oni mají úplně stejný rozhraní, a měny (ani na CoinBase nekoupíš Cardano (ADA) :cry: ). Asi půjde o nějaký spřátelený společnosti.
Akorát teda, takhle BTC přímo za EUR neprodám, a nevyberu. Můžu prý provést TP trade do jakéhosi zakonzervovaného EUR - stasis EUR token (EURS), či co to je -- myslím že aspoň tak se to nabízí v NiceHash trade view.

Jak se má Fico, ještě mu to krade? Jak se má jeho hezká ex-asistentka s mafiánskými konexemi?
Né, jednu obchodní výhodu na SVK máte v tom (jinak) zpropadeným euru.
NiceHash provize za zprostředkování těžení: cca 2%. NiceHash provize za konverzi BTC > EUR: 1.45%. Tlustí kocouři (mačky, ano?) v bance, převod EUR výběru z NiceHash na CZK účet: 25.15 EUR/CZK (bankovní střed je dneska 25.8něco).
Pozitivní zpráva je, že výběr zkušební částky z NiceHash mi už teď přišel, během jednoho dne (a to byla včera neděle).

Negativní zpráva je, že plátce v bankovním výpise je nějaký "Kriptomat LLC". To se bude blbě ututlávat na berňáku. Kdyby to aspoň kryli/přeposílali přes nějaký sexshop, či něco takovýho, šikovně blbýho... ale takhle? :|
janik225
Příspěvky: 22
Registrován: 29.03.2020 20:53
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Bitcoin

Příspěvek od janik225 »

To Cardano trošku hnevá aj mňa, ale snáď ho raz pridajú. Aj keď to už možno bude neskoro z pohľadu obrovských %.

Ak chceš vybrať peniaze tak, aby neprišli z burzy, predaj BTC cez Bisq. Prídu ti len peniaze od nejakej osoby.

Alebo to normálne zdaníš - ale toto nám na SK určite nemusíš závidieť :D Som zvedavý, či sa s tým niečo spraví.
janik225
Příspěvky: 22
Registrován: 29.03.2020 20:53
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Bitcoin

Příspěvek od janik225 »

Ešte mi napadlo, že si môžeš poslať BTC na svoju peňaženku a chodiť do bitcoinmatu vyberať.
janik225
Příspěvky: 22
Registrován: 29.03.2020 20:53
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Bitcoin

Příspěvek od janik225 »

Nedajú sa upravovať príspevky? Či som len slepí?

https://www.youtube.com/watch?v=h9fk3VA7cUU
Tu je celkom zaujímavá debata o danení krypto ak by ťa zaujímalo.
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od richard.r »

janik225 píše: 23.02.2021 12:12 Tu je celkom zaujímavá debata o danení krypto ak by ťa zaujímalo.
To je nářez!!! Takže to budu "darovat" bratrovi, a je to oficiálně bez danění. Do 5mil. Kč (což rozhodně mít NEbudu) je to dokonce i bez papírování, ohlašování.

Druhotnou radost pak pocítím z toho, když panu bratrovi, což je konzervativní, vystrašený, obedientní systémový servilní jedinec, přijde nějaká dosti tučná částka na účet. No... když se teď BTC bude ještě třeba tři měsíce plácat okolo těch 40-60tis. USD, těžební mašinky pojedou na plné obrátky, a pak BTC cca koncem roku vystředí na 200tis. USD a já to hodně dobře prodám (zaklepat do dřeva), mohlo by mu tam přistát z těžby i několik stotisícovek. To bude stát za jeho reakci :D :twisted:
janik225
Příspěvky: 22
Registrován: 29.03.2020 20:53
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Bitcoin

Příspěvek od janik225 »

Je zaujímavé sledovať, ako väčšina ľudí, s ktorými som sa bavil o danení zisku z BTC, začnú najviac preberať darovanie niekomu :D Kto vie, čím to bude? :D
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Bitcoin

Příspěvek od Tomáš »

Dnes ráno mi konečně přišlo prvních 20eur na coinbase účet, tak jsem hned nakoupit bitcoin a od té doby jen padá. Prostě moje klika, tak to mám furt :mrgreen: :mrgreen:

Jinak cardano se dá obchodovat na kraken.com ale tam se mi nedaří zatím poslat prachy:D Coinbase je takové víc uživatelsky přívětivé, mi přijde, pro nováčky(jako jsem já).
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od richard.r »

Tomáš píše: 23.02.2021 21:40 Dnes ráno mi konečně přišlo prvních 20eur na coinbase účet, tak jsem hned nakoupit bitcoin a od té doby jen padá.
20 eurovek? Ale neříkej, to není tak bolestná zpráva, jako by jich bylo 2000...
Zlý těžič jako já je z poklesu cen potěšen - mám teď z toho větší výplaty v BTC.

Každopádně, ono to půjde ještě nahoru. "Drobná" korekce, možná nějakých 25%, toto je. Aby to nahoru nelezlo moc rychle ;)

Druhotně, jestli vývoji trhů moc nerozumíš, tak sleduj nějakýho dobrýho obchodníka, co se tomu věnuje a podělí se o svoje moudra. Třeba: https://www.tradingview.com/u/Bronson-TheShark/
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Bitcoin

Příspěvek od Tomáš »

Mám kamaráda, co už nějakou dobu to sleduje a vzal si mě pod křídla, ale děkuju za info :yes
Předám mu to, jestli to zná a jestli nás to někam posune.

Já na tohle bohužel totálně nemám buňky :chuckle
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od Solo_Kameň »

janik225 píše: 23.02.2021 19:16 Je zaujímavé sledovať, ako väčšina ľudí, s ktorými som sa bavil o danení zisku z BTC, začnú najviac preberať darovanie niekomu :D Kto vie, čím to bude? :D
Dobrou alternatívou darovania je aj minutie danej kryptomeny priamo pri elektronickej platbe. Napríklad Wirex takúto službu poskytuje. Neskúšal som to osobne, ale teoreticky to funguje tak, že ich virtuálnou platobnou kartou zaplatím faktúru kryptomenou, oni ju zamenia za eurá a pošlú na účet príjemcu. :yes
janik225
Příspěvky: 22
Registrován: 29.03.2020 20:53
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Bitcoin

Příspěvek od janik225 »

Neviem ako funguje tá služba, neskúmal som ešte tieto možnosti.
Ale napadlo mi, že teoreticky sa dá nakúpiť aj cez alzu na BTC.
Prípadne cez eshopy, ktoré používajú GOPAY, tiež ponúkajú možnosť platby cez kryptomeny.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Bitcoin

Příspěvek od Tomáš »

Přiznám se, že tomu zdaleka moc nerozumím a už kdo ví, jak moc v tom článku nebo resp. info z americké strany lže, ale...mohl by někdo kdo tomu tady rozumí zkusit vysvětlit, jak toho mohli docílit?
Myslím to, že "získali" ty BTC zpět...

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... mk/diskuse

Pochybuju, že jim to poslali zpět po dobrém a technicky by to jít nemělo, dokud jim to sami nepošlou:) Což mě přijde nejpravděpodobnější, že to z nich prostě vymlátili.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Bitcoin

Příspěvek od CombatMedic »

Mohli získat seed, třeba při razii, domovní prohlídce...
Skilled And Resolute
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Bitcoin

Příspěvek od Tomáš »

Co je to ten seed :wasntme :?:
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Bitcoin

Příspěvek od CombatMedic »

12 znaků pomocí kterých můžeš ovládat peněženku. Když například ztratíš mobil, heslo, rozbije se ti PC atd... tyhle znaky by se neměly fotit (kvůli hacknutí). Seed se dá uložit na hardwarovou peněženku nebo prostě nějak jinak uložit (vylaserovat do plíšku, někdo si to tetuje... apod).
Skilled And Resolute
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od MarS »

Neznám detaily, ale je divný, že by zrovna hacker udělal nějakou chybu a nechal se chytit na tom, že spojí svojí identitu s označenými bitcoiny. Každopádně spekulace, že snad FBI může nějak reverzovat transakce je směšná. V tom momentě by cena musela padnut v podstatě na nulu.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od MarS »

Jinak kdybych neměl žádný btc a byl do budoucna ochoten investovat, tak bych neměl teď žádnej problém do toho klidně prvních 25% dát. Nálada šla hodně dolu, panuje strach, přestalo se mluvit o 100k, naopak plánů nakoupit, pokud to ještě spadne, je všude dost. Padat to samozřejmě může dál...
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od Count »

Přesně tak. BTC není nevystopovatelný. Je možné sledovat známé peněženky, zda je na nich nějaký pohyb. Pak zatlačit na majitele např. nabídkou snížení trestu a ten vydá seed. Ale jako mnohé případy popsané v "novinách", postrádá i tento hodně detailů, abychom si udělali celkový obrázek a následně produkuje množství úvah a polopravd. Udivuje mě, že třeba nepoužili mixér pro zahlazení stop. Nebo o nich věděli z odposlechů a v podstatě jim stáli za dveřmi, když BTC firma převedla a teď se FBI kasá, jak je všemocná. Kdo ví. Ovšem úpravy transakcí v blockchainu je těžko možné.
Tomáš píše: 08.06.2021 11:14 Přiznám se, že tomu zdaleka moc nerozumím a už kdo ví, jak moc v tom článku nebo resp. info z americké strany lže, ale...mohl by někdo kdo tomu tady rozumí zkusit vysvětlit, jak toho mohli docílit?
Myslím to, že "získali" ty BTC zpět...

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... mk/diskuse

Pochybuju, že jim to poslali zpět po dobrém a technicky by to jít nemělo, dokud jim to sami nepošlou:) Což mě přijde nejpravděpodobnější, že to z nich prostě vymlátili.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od MrPorter »

MarS píše: 09.06.2021 11:28 Jinak kdybych neměl žádný btc a byl do budoucna ochoten investovat, tak bych neměl teď žádnej problém do toho klidně prvních 25% dát. Nálada šla hodně dolu, panuje strach, přestalo se mluvit o 100k, naopak plánů nakoupit, pokud to ještě spadne, je všude dost. Padat to samozřejmě může dál...
Je to tak, teď je ideální čas do toho naskočit, i třeba jen za pár tisíc kaček. Samozřejmě je na zvážení každýho kolik do toho dát a jak tomu věří. Jako diverzifikace to podle mě smysl dává.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Bitcoin

Příspěvek od MarS »

Hashrate klesá díky zákazu těžby v Číně, už je o třetinu nižší než před měsícem. Proto i cena jde dolu, jsou to spojený nádoby.
Odpovědět