Nakupujte střelivo!

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Woody Crafty »

Joe Azbest píše: 07.03.2021 17:30 V minulosti to bývalo většinou při nějakých "problémech" tak, že najednou je zbraní všude spousta, ale není co do nich...
No nevím nevím, co se týče největších problémů po roce 1938 a pak 1948, tak se tu nějak moc zbraně neválely. A i kdyby se válely, tak by nám to tehdy bylo k ničemu.
V české kotlince jsou střelné zbraně spíš něco jako šidítko, dodávající držiteli falešný pocit bezpečí, sucha a jistoty :D
Čili nakoupit paletu střeliva má asi takový smysl jako koupit paletu dudlíků a dámských vložek.

Netvrdím že mít nějakou zbraň je úplně k ničemu. To zase ne. Jen jaksi česká historie ukazuje, že většinou k ničemu nebyla (zhruba od husitských válek).
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od FMJ »

Koupit paletu dámských vložek může být pro dobu průseru obrovská deviza, stejně tak dudlíků, protože ženy nepřestanou menstruovat (alespoň ne všechny a pokud ano, tak ne najednou) a malé děti nezmizí a tato připomínka starých časů se pro děti hodí. Je vidět, že děti nemáš. Stejně tak se střelivo může stát jednou z neoficiálních měn. To, že Češi nikdy nikde v ozbrojeném konfliktu nestříleli, je hloupé klišé. Stříleli. Stejnou logikou bych se mohl ptát, proč žít, když lidi stejně umírají. Odpověď je na obě otázky jednoduchá - protože zatím můžu a protože zatím chci.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Woody Crafty »

Jenže tady není řeč o vojenském konfliktu. Ikdyž i v tomto případě minimálně od bílé hory kde nic tu nic. Nevylučuju že mezi husitstvím a bílou horou tu nebylo něco, co stálo za řeč. Pak bys ale měl uvést nějaký příklad. Bo já tam nic extra významného a pro čechy prospěšného od husitství nevidím.

Ale primárně tu byla řeč o OBRANĚ JEDNOTLIVCE s vlastní zbraní. A i tady to byla spíš poukázka na šibenici. Když nás okupovali nacisti, tak lidi házeli flinty a revolvery do studní a rybníků.
Kdo se bránil nebo pomáhal partyzánům, tam vyvraždili celou osadu.

Takže tolik k obraně vlastní zbraní, když je náš stát přímo okupovaný a nebo obsazený kolaboranty a vlastizrádci (současný stav k tomuto datu). V takové situaci to není nic než hodně drahé šidítko, se kterým akorát budeš chodit na střelnici než ji zavřou. A pak ji mít v trezoru než ti ji stát zabaví.
A i kdybys měl nějakou historickou neregistrovanou, tak ji stejně nevytáhneš a zůstane schovaná tam kde je.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Ulfhednar »

Čistě technické OT: Bílá Hora byla z pohledu populace pohoda a nic se nedělo. Peklo přišlo o 10-20 let později.
Minimálně na nemalých částech území se dále silně podepsaly i další války 18. (Válka o rakouské dědictví, Sedmiletá válka, "Bramborová válka") a 19. století (Napoleonské války, Prusko-rakouská válka).

Tvrzení, že "od Bílé hory se tu nic nedělo" je nesmysl.
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Pez »

Woody Crafty píše: 11.03.2021 13:39
Kdo se bránil nebo pomáhal partyzánům, tam vyvraždili celou osadu.

tak ji stejně nevytáhneš a zůstane schovaná tam kde je.
V jednom příspěvku dokážeš své tvrzení i popřít.
Vyvoláváš zbytečný flame. To, že tak nebudeš činit ty a možná ani já, tak neznamená, že tak nebude činit nikdo.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Fabulous »

Už zase děláte z dalšího vlákna žumposračku. Nikdo se vás neptal na názor, jestli se někdo bude bránit paletou střeliva. Tohle je vlákno v sekci Tipy na obchody a společné nákupy.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Patrol »

Jak jsou dlouhé čekačky u Czech Ammunition?? Stav objednávky - objednávka přijatá 7.3.2021, ale nic dalšího se neděje. Zakliknul jsem zaplacení převodem na účet, psali že platit až po zpracování, ale žádná výzva k platbě, ani další info kdy bude dodání.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Argonaut »

objednaval jsem nějak o vikendu, od te doby zadna zprava, a telefon neberou. Zatím přes dobré cizí reference nemohu rici, ze dobra osobni zkusenost.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Joe Azbest »

Uděalala se jim tady reklama, tak prostě nestíhají. Našli mezeru v nabídce trhu a budou muset svoje služby posílit. Doufám, že vznikne i nějaká další konkurence, je to cesta dobrým směrem.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od M M »

Vytazeni IMHO boli dost uz predtym. Ked sme objednavali, volal som s nimi ci by bolo mozne spravit (nie prave malu) objednavku a dohodnut sa na dodani za dva dni - to sa pan len smial, tak sme sa dohodli na dalsi tyzden.
Ako je v predoslom prispevku - bolo by fakt fajn keby sa do toho bud viacej opreli (za mna napr. doplnit sortiment o viacero druhov striel, snazit sa drzat na eshop-e aktualny stav, skladu atd.), alebo sa pridal niekto dalsi, rozhodne je to krok spravnym smerom, zakaznikov myslim budu mat pri rozumnej cenovej politike dost.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od pedro! »

Pokud vím tak všechno dělá jeden chlapík osobně, tak fakt nečekejte, že má na skladě milion patron a že vám je zítra přiveze. Trpělivost (týdny), dočkáte se :-)
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od vrbodol »

Já objednával tuším v úterý, ve čtvrtek jsem volal jak to bude že žádná odezva a pán slibuje na zítra dopoledne.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Patrol »

Tak mně volali a prý také zítra dopoledne. Ozve se mi prý chlapík, co to rozváží, až bude na cestě, aby upřesnil čas, a abych ho donavigoval k nám.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Radek07 »

máte nějaký typ na levný .22? club např. ne rex
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od CombatMedic »

Hledal bych v místě bydliště, kvůli ceně dopravy. Já mám v okolí nejlevnější Náboje .22 LR Club v Armedu, kde vychází 50ks na 87,-. Od 10 balení pak 86,-
Skilled And Resolute
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Argonaut »

tak mi dneska střelivo od Czech ammunition dorazilo, takže týden od objednání, což je OK.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od vrbodol »

Takže já kontaktoval v pondělí a dnes dodáno, chlapík v pohodě, trochu jsme i pokecali. Vše OK.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Patrol »

Taky vše v pořádku dnes dorazilo. Takže dnes měl dopolední rozvoz vyhrazenej pro Rozpad, jak na to tak koukám. :rock Obvykle prý jezdí jižní Čechy, ale dnes jel asi pět štací náš směr na Liberec.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od step »

Jsem rád za upozornění k nákupu. Vzal jsem poslední kusy za staré ceny. Dokonce jsem dostal i osobní slevu za protislužby. Akorát už to nemám doma kam dávat, tak zůstala bedna v práci. V trezoru samozřejmě.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Radek07 »

Czech Ammunition? 23.3 objednávka, 27.3. zboží doma, super ceny, pochvala za jednání, doporučuji

Původně jsem chtěl nakupovat u Alfa-Proj. v Brně, ale byli vykoupení. SB bude zdražovat - vše zkupují amerikáni :-)
Odpovědět