Anthropoid

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Anthropoid

Příspěvek od štaflík »

http://www.csfd.cz/film/405971-anthropoid/prehled/

Západně-východní film o velkém tématu. Co k tomu říct? Za mě mírně rozpačité, víc na mě působil starý Sequensův Atentát, svým černobílým vizuálem, chvílemi neředěnou hrůzou (viděl jsem jako dítě) a absencí rušivé parodie na angličtinu.
Přesto film hodnotím celkem kladně, i když 80% na čsfd a převážně nadšené recenze na Imdb moc nechápu. Trochu rozvláčné, hrozně se to poslouchá, občas divné dialogy... za mě osobně by to byly lepší tři hvězdičky. Kdyby to bylo česky a nebo anglicky, tak slabší čtyři. Za vidění ale stojí, zcela jistě.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Anthropoid

Příspěvek od jameson363 »

Me naopak prijde, ze 80% na CSFD je docela malo. Me se film hodne libil, dlouho uz jsem neodchazel z kina s takovym dojmem.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Anthropoid

Příspěvek od Rafael »

Viděl jsem ten film až ted́ nedávno a v TV a utekl mi začátek.
A mám z nčho rozporuplné pocity. Hlavně z toho závěru.
(Uvádí se, že z několika stovek obléhajících vojáků byli zraněni jen tři. A to lehce...).
Tak se chystám na ten starý od Jiřího Sequense.
Film Anthropoid 2016 vs. film Atentát 1964

A jsem zvědav...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Anthropoid

Příspěvek od Zapadlo »

Viděl jsem jen ten závěrečný pitomý a pohádkový masakr ala Tarantino. Takže si to ani nebudu pouštět.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Anthropoid

Příspěvek od proforma »

Nahodou to bylo udelany hodne verne, od fakt se to lisilo jen v 1 detailu (syn Moravcovych nebyl zatcen spolu s rodici, ale pozdeji, protoze v dobe zatykani byl mimo Prahu a zpet domu ho nalakalo gestapo falesnym telegramem, ze mame je zle). I ten detail s hlavou ve kbeliku je fakt. Obzvlast ocenuju vyber hercu a jejich maskovani, ktere bylo ve vztahu ke skutecnym podobam historickych osob temer dokonale.

Herecka stranka usla, dalo se na to koukat, i kdyz anglicti herci trochu prehravali, to mi moc nesedlo. Ale je hafo horsich filmu. Mne se to libilo z hlediska historicke rekonstrukce. Klidne bych to dala jako vyukovy film.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Anthropoid

Příspěvek od Ulfhednar »

Ta kostel je naprostý nesmysl. Něco mezi Rambem a Johnem Wickem.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Anthropoid

Příspěvek od Rafael »

Více se mi líbil ten starý Atentát.

(Ale třeba je to způsobeno tím, že mám raději staré filmy a z nových se mi málokterý líbí. Většinou hrůza, děs, černoši, arabi, miltikulti, gender apod...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Anthropoid

Příspěvek od proforma »

Jo, starej Atentat je taky dobrej, ale nejlepsi z nich je stejne Vyssi princip, ten mezi filmama s touhle tematikou nema konkurenci. Hlavne diky Smolikovu hereckemu vykonu (ale i ten nemeckej herec, kterej hraje sefa mistniho gestapa Worliczka, profesori...), to nema chybu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Anthropoid

Příspěvek od Eli »

Ja som bol s filmom spokojný. Nejaký čas pred zhliadnutím filmu som si prečítal aj knihu Konec černého vraha /Petr Kettner/. Zopár rozdielov v detailoch aj oproti oficiálnej verzii a dohadom by sa určite našlo, ale nehľadal som ich.
:star :star :star :star :star

Odporúčam pieseň Atentát (2021) od kapely Driák:
https://youtu.be/OYzgfa0RXjc
Odpovědět