Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Musím potvrdit Gruntova slova, je tam zatím lidí dost, dobrovolníci by se tam teď jen motali. Díky tomu, že je to ve své podstatě lokální záležitost i přes apokalypsu panující přímo na místě, tak stát má zatím dost kapacit takovýto event řešit. Peníze na konta ověřených organizací jsou nejpraktičtějším řešením jak pomoci.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnesni vylet. Kde jsem byla? :-)
20210626_142254.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FMJ
VIP
Příspěvky: 807
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Demonstrace v Teplicích. Myslím, že PČR byla velmi shovívavá.
Jen by mě zajímalo, proč s sebou někdo na demonstraci tahá taktickou vestu s pouzdrem pro skryté nošení zbraně, které evidentně není prázdné - ten pán v brýlých, co řve: "Zemřel tady zbytečný člověk." Není to náhodou tak trošku protiprávní? Zejména ve smyslu ust. § 60) platného znění Zákona o zbraních a střelivu - Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech..... Protože pochybuju, že by jim jakýkoliv útvar PČR povolil nosit zbraň při této konkrétní příležitosti, byť by se jednalo o zbraň kat. B, C, C1 či D...

Čas 01:02 na prvním videu zde https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... e-40364553
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od gravedigger »

FMJ
VIP
Příspěvky: 807
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Mno, ale ani pořadatelská služba či security u veřejných shromáždění nesmí být ozbrojena žádnou ze střelných zbraní, podléhajících paragrafu 60 zákona o zbraních a střelivu; pouze v případě, pokud by příslušný útvar PČR vydal povolení. A pochybuju, že u akce, u které je potenciál narušení veřejného pořádku, by PČR toto povolení vydala. Jinak security i pořadatel má stále jen status občana bez zvláštních oprávnění.... Navíc pořadatel by měl být označen...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Kolik cikánů je schopna napsat něco v anglickém jazyce? :chuckle Úkol z pracujícími lidmi placených neziskovek zněl jasně: udělejme z toho flojda za každou cenu, i za cenu, že se ztrapníme a budeme všem pro smích, protože tohle je tak prvoplánové a všemi očekávané, že je to až k posrání vtipné :lol:
Screenshot_126.jpg
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Ja vam nevim proc mi to silne pripomina tohle :
islam mir a pokoj.jpg
islam mir a pokoj.jpg (39.38 KiB) Zobrazeno 1945 x
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

proforma píše: 26.06.2021 21:06 Dnesni vylet. Kde jsem byla? :-) 20210626_142254.jpg
A napoveda by nebyla?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

proforma píše: 26.06.2021 21:06 Dnesni vylet. Kde jsem byla? :-) 20210626_142254.jpg
Rabštejn nad Střelou...
Ale víc mě zaujala ta astrokopule v pozadí - to je normální barák, žádná ofiko hvězdárna!? :o
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Tak mapy.cz napověděly víc...
Je to soukromé výzkumné pracoviště RabstejnLab. :ugeek:

https://rabstejnlab.wixsite.com/rabstejnlab
Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dr78: napovedou byla ta kupole, je to dost netypicky. :-) Tady neco o tom RabstejnLabu: https://plzensky.denik.cz/zpravy_region ... 50122.html

Dane, ano, je to Rabstejn cili Otroci kamen.

A protoze jsi to tak pekne vylustil, tak "vesela prohoda z nataceni":

Tenhle vylet jsme planovali od minuleho vikendu. Prijeli jsme po karlovarske a meli jsme v planu na jedne velke krizovatce odbocit a pres Blatno a Jesenici do Rabstejna, se sberem mistnich kesek. Kdyz jsme dojeli na onu krizovatku, odbocka uzavrena. Na krizovatce zrovna odbocovala houkajici a blikajici "kolona" 2 velkych cernych terenaku s cernymi skly, odbocovali na Kryry. My jsme tedy trochu prejeli a odbocili asi 2 km jinde. Jak jsme se priblizovali puvodnimu mistu, najednou tam byly aleje s letitymi stromy, poradnymi kmenisky, ktere byly v pulce zlomene a koruny se valely 20-30 m v polich. Jinde byly vedle silnice cerstve pokacene a narychlo rozrezane stromy, ktere tvorily hromady vetsi nez clovek. V Blatne jsme se motali, kazda 2. ulice, kterou jsme chteli projet, byla uzavrena, stali tam bud hasici, nebo jeraby. Videli jsme par poskozenych baraku a sute ve vozovce. To uz mi doslo, ze Kryry, kam odbocovali ti potentati (odhadovala jsem to na Babise) jsou strediskovou obci, pod kterou patri Stebno, kde bylo krome Moravy taky tornado. Evidentne jsme krizovali cestu, kudy to proslo. Jesenice asi 5 km od Blatna uz byla prujezdnejsi. Rabstejn uplne v pohode, nikde ani spadlej listecek.

Videli jsme toho pomerne malo, ale i tak to budilo hruzu. Ani nechci pomyslet, jak to musi vypadat na ty Morave (ano, fotky odtamtud ted vnimam jinak).

Kdyz jsme vecer dorazili domu a ja si pustila zpravy, zaslechla jsem, ze tam na cumendu opravdu byl Babis.

Neplanovali jsme jet ocumovat misto katastrofy, proste jsme se nahodou vyskytli v okoli. Hasicu hodne, policajt zadnej. Taky jsme nevideli zadnou dodavku s materialem nebo dobrovolniky. Mozna v tech Kryrech a Stebne, tam jsme nebyli (to bylo ka druhou stranu), ale i to Blatno to asi nepekne vzalo. Rikam si, jak jim asi musi byt, kdyz vsude se ted mluvi o tech moravskych vesnicich, sbira se na moravske vesnice, dobrovolniky odhaneji od moravskych vesnic, ale tady by trochu pomoci uvitali taky. Treba v mensi mire, ale zapominat by se na ne nemelo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Sweet Child o' mine...
12 let, premiera, netrvalo dlouho a z černého na 15 m skoro nevylezla :rock
20210624_163549.jpg
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Jen tak dále, držím palce ať jí to baví. Já mám konečně volno, tak si jdu (s celou rodinnou smečkou) po té Moravské hrůze vyčistit hlavu do Chuchle na koníčky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Neodolala jsem a koukla se na cely 4minutovy zaznam vcerejsiho Zemanova projevu. Docela mne zaujalo, jak mu trochu pada leve horni vicko a pri usmevu na konci se levy koutek taky nezvedal stejne jako pravy. Vsimli jste si toho taky? Ze si celou dobu drzel levou ruku pravou (tj. ta, ktera byla zlomena, tedy by mela byt jeste i ted trochu slabsi - pri te zlomenine delal skoro vsechno levou, kterou ted skryval pod pravou), mozna byla nahoda, mozna ne. Kazdopadne to ve mne budi dojem, jako by mel v minulosti lehkou mrtvicku. Mozna ani to presednuti na vozik nemusi byt zpusobeno tema nohama, na ktere se to svadi... Co si o tom myslite?

Nevadi mi, ze ma zdravotni problemy, ma na to vek. Vadi mi, ze z lidi dela blbce.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Vis jak se kdysi rikalo, ty zabery kdyz recnil Breznev a mel pred sebou 10 mikrofonu. Ze to z nich byl jen jeden mikrofon. Z ostatnich mu sel kyslik :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Tazi píše: 27.06.2021 9:04 Jen tak dále, držím palce ať jí to baví. Já mám konečně volno, tak si jdu (s celou rodinnou smečkou) po té Moravské hrůze vyčistit hlavu do Chuchle na koníčky.
Jo koně ty moje malý potvory taky milují. A už konečně i docela slušně jezdí. Taky skill pro PA :D
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 803
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Dceru, na rozdíl od manželky, střelba taky chytla a od začátku je docela dobrá. Vtipné je, jak je na sebe naštvaná, když jí to někdy ulitne.
Poprvé na střelnici.
Screenshot_20210627-104323.png
IMG_20210521_110634.jpg
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

:clap Kolik jí je, a jak ji to jde "bez tečky"?
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 803
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Starší kousek 21, ale já mám zbroják jen rok.
Na 9 je kolimator a na 45 ne. Líp se jí střílí z 45, střídáme to ať umí s oběma. Z brokovnice měla respekt ale nakonec se jí to moc líbilo.
Tak jsem rád, že v tom nejsem v rodině sám.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Srazili jsme skokana. Moje EDC lekarnicka uplne na h... Nechapu, proc neskacou pod vlak v noci pod nakladak... :head
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět