Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Máte někdo zkušenost s rasou Boerboel (bůrský buldog) ? Wikipedii a všemožné webovky jsem prostudovala, ale není nad osobní zkušenosti.
oraj
Příspěvky: 55
Registrován: 13.07.2014 16:11

Re: Pes

Příspěvek od oraj »

Mal som fenku, Ariadne Bohemian Orbita, výnimočný spoločník, aj teraz si poplačem.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Tomu rozumím, a dobře to znám :cry:
Na netu je většinou povaha: Velmi mazlivý, má rád těsný kontakt s rodinou, bývají dominantní na ostatní psy,...
Dobrý hlídač, ale není agresivní, a miluje svou rodinu,...
Mám zkušenosti s Bandogem a Cane Corso, jsou to podobné povahy?
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Pes

Příspěvek od Mirda.85 »

Andy Glock píše: 15.07.2021 11:07 Máte někdo zkušenost s rasou Boerboel (bůrský buldog) ? Wikipedii a všemožné webovky jsem prostudovala, ale není nad osobní zkušenosti.
Máme fenku, teď jí bude 8 let a úplně super pes. Máme ji z chovatelské stanice Ballotada, tu mohu klidně také doporučit. Jak píšeš "Velmi mazlivý, má rád těsný kontakt s rodinou, bývají dominantní na ostatní psy,...
Dobrý hlídač, ale není agresivní, a miluje svou rodinu,...", tak to na tu naší přesně sedí. Když přijde návštěva, tak dokud jsou za brankou, tak vypadá, že je by je sežrala, ale když je pak pustíme na pozemek a ví, že je to v pořádku, tak je pořád otravuje a chce hladit. Rozhodně super rodinný pes, ale v žádném případě to není pes na hlídání objektů nebo být sám na zahradě. Už kvůli krátké srsti (pochází z Jihoafrické republiky), to není pes, který může být celoročně venku na zahradě. Je to pes do baráku ke své rodině, ta naše je pořád s námi na gauči, je hodně kontaktní.
oraj
Příspěvky: 55
Registrován: 13.07.2014 16:11

Re: Pes

Příspěvek od oraj »

Mám skúsenosť len s jedným "exemplárom" tohto druhu, naviac to bol najmenší pes z vrhu(fyzická velkosť je nahradená osobnosťou) a fenka. Mazlivý, niekedy až veľmi doterný- hlavne pri práci. Tesný kontakt s rodinou- v mojom prípade velmi silné púto až závislosť. Ostatných psov prevažne úplne ignorovala. Na zvieratá zvedavá ale neútočivá. Strážca 1, obránca mimo svoje teritórium 1* . Bola plnohodnotným členom mojej rodiny a môj život veľmi zmenila.
Známi sa staral v Taliansku o Cane corso a hovoril že sú tieto plemená veľmi podobné.
Inak mám len skúsenosti, Sibírsky husky 15r. a Stredoázijský pastevecký pes 14r.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Děkuji oběma za odpovědi. Pokud je povahově podobný Cane Corso (což mi tak vycházelo) tak to jsem ráda. To jak popisujete svoje čubinky, ... jako by jste popisovali mého Caníka :D . Právě kvůli té podobné, nebo spíš takřka shodné povaze mě tato rasa zaujala. Na živo jsem měla možnost se setkat (na pár minut) s dvouletým Boerboelem... a ... hodně zajímavý pesan ;) .
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Přihodím video:
https://www.youtube.com/watch?v=52VbsI9yr8s


Pro pejskaře dodám, že video může vypadat n první pohled drasticky, ale pejsek je v pořádku (nalezen, protože utekl) a u babičky.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Dotaz na zkušené pejskaře. Nejlépe na ty co mají zkušenosti se Stafordširskými bulteriéry.
Máme doma toto:
Screenshot_2021-05-21-09-15-32_20210521092107151.jpg
Screenshot_2021-05-21-09-12-44_20210521091857578_20210531174307658.jpg
Screenshot_2021-05-21-09-12-44_20210521091857578_20210531174307658.jpg (43.56 KiB) Zobrazeno 3032 x
Screenshot_2021-05-21-09-12-57_20210521092000840.jpg
Některé uvedené údaje nesouhlasí. Hlavně věk a částečně i povaha. Na labradora nám moc nesedí.
Víkendová sousedka, kde má druhý domov a kámoše - Českého strakatého, tvrdí, že je to mix Labradora s převahou Staforda.
*
Co si o tom myslíte?
(Vzrůst střední, váha 30kg).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Ještě, zapomněl jsem uvést. Pod krkem má bílou skvrnu velikosti mexického dolaru. Ale takovou rozplácnutou horizontálně.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Cep »

Staforshirského bulteriéra tam ani trochu nevidím, ta konstituce je úplně jiná. Bulík je takový špalek naležato.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Pes

Příspěvek od proforma »

Ja mam podle ockovaku brazilskou filu x pitbull. V realu je to spis borderka x westik s primesi kokra nekde ve vzdalenejsich
predcich. Utulky tam napisou cokoliv, co si mysli, ze jim pomuze psa udat.

Jo, labrador tam nekdy mohl byt, ale taky dost jinych plemen. Z fotek neni videt skutecna velikost a konstituce (chybi meritko). Proste rikej, ze je to cistokrevnej vestaj (vesnicke tajemstvi) :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Čistokrevný vestaj.... to mě pobavilo, to jsem ještě neslyšel :D
Každopádně jak píše Cep,... Stafordšírský bulteriér tam asi fakt nebude. To je malý cca 15kg "špalek na ležato". Americký staford má širokou hlavu,... tak jestli je tam příměs tzv."bojového psa", tak bych to viděl spíš na Pitbulla. Tomu by odpovídala drsnější povaha o které (odhaduji) že píšeš.
Já mám Bandoga. To by měl být cca 50-60kg pes 75% Mastif a 25% Pitbull.
Můj "drahoušek" má cca 45kg odhadem 80% Pitbull a 20% Mastif.
Žádnej klidnej, vyrovnanej, neagresivní Bandog, ale vzteklej, agresivní, přerostlej Pitbull :D
Můj druhej pes je cca 60kg Cane Corso, a ten je povahově i stavbou těla učebnicovej Cane Corso.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pes

Příspěvek od vratnikp »

ahoj Rafaeli,
s tím labrador x stafbul (staffordšírský bulteriér) moc neosuhlasím, stafbulí rysy tam nevidím (v příloze standardní dospělý pes). Popravdě úplně se nechytám, proč hledáš radu jak na stafbula - pes neposlouchá? Klidně napiš PM a já řeknu co vím a co si myslím že na stafbuly platí.
"Stafordšírský bullterier je velmi statečný, nebojácný dobře vyvážený, houževnatý a obětavý pes[2].Je to velmi temperamentní pes, s velkým sebevědomím. Je spolehlivý a velice milý společník. Tento pes je velmi oddaný a dobrácký. Svou rodinu miluje, rád si hraje, zejména velice miluje děti – v zemi původu je přezdíván jako „Baby dog“"

Amstaf (americký staffordšírský teriér) tam podle mého taky neni.
Přílohy
187645680_10220669306585788_4337819269920385810_n.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Cep »

Tak mne napadlo použít modrní technologie - vyřízl jsem fotku toho pejsana z boku, dal hledat v googlu podle obrázku a z nabídnutých fotek nejčastěji vyskakuje patterdale teriér - jenže ten je malý a víc chlupatější.
Ale určitě by se dal vybrat i jiný :-)
Ten labrador by tam mohl být, možná s něčím loveckým..
Obrázek
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Děkuji za reakce!
*
Problém s Honzou, Hans se nám vůbec nelíbil, tak jsme si ho hned přejmenovali, nemáme žádný.
Jen mě zaujalo tvrzení té sousedky ohledně toho křížení se Stafordem a chtěl jsem si to trochu vyjasnit.
*
Problém má ale Honzík. Je černý a lidi se ho většinou bojí. Nějak ti černí psi to mají těžší.
Ale jak tady někde nedávno psal Tazi -
" Ale kůži..., přátelé, kůži má bílou!"
Ta hláška nás se ženou neskutečně pobavila. Podobně jako ta rasa od proformy -
cistokrevnej vestaj.
Ale vysvětlujte to kolemjdoucím...

Uprostřed zahrady a sadu totiž vede polní cesta hojně využivaná nejrůznějšími camraly.

Honzův předchůdce byl béžový a taky se snažil s každým se družit. Ale byl světlý, vůbec neštěkal a měl takový milý výraz v obličeji takže se ho nikdo nebál.
(Honza moc milý pohled zrovna nemá).
Co bylo špatné, že s každým odcházel a museli jsme pro něho pořád někde jezdit.
Screenshot_2018-12-21-18-34-01_20181221183540437.jpg
Screenshot_2018-12-21-18-34-01_20181221183540437.jpg (38.42 KiB) Zobrazeno 2858 x
Honza vždy jen ujde pár kroků, nebo chvilku běží za cyklistou, autem, traktorem a rychle se pak vráti.
*
Naše krevní skupina byli a jsou dobrmani, ale už na ně zdravotně a fyzicky nemáme, tak jsme skončili u Labradorů z útulků.
A na výchovu od štěnětě se už taky necítím. A taky na jejich ceny.
Tak jsme snad s těmi posledními dvěmi udělali nějaký dobrý skutek pro opuštěné psíky.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Nechápu, proč se takového ňufánka lidi bojí. Pochopil bych to třeba u toho mého 60kg Caníka, je velkej, s držkou jak pískovna, nebo toho mého přerostlého "Pitbulla", ten má zas takovej hajzlovskej hadí pohled :D , ale labradora?
Každopádně gratulace a klobouk dolů za braní si psů z útulku. Já jsem k tomu odvahu nikdy nedostal. Mám rád velké "válečné-bojové" psy, a když nevím čím si prošli,...
Moje známá si kdysi vzala z útulku křížence NO, měla ho asi 2.roky, vše v pohodě, a jednou u rybníka se najednou "zbláznil", skočil do vody, a zakousl se (naštěstí jen lehounce, spíš náznakem) do hlavy koupajícímu chlapovi. Až pak se zjistilo, že ten pesan si v tom útulku hrál s oranžovým míčem,...no, a ten chlap měl oranžovou koupací čepici. Pejsek si jen doplaval pro svůj míček, a málem toho chlapa utopil.
A takových překvapení jsem se vždy bál.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

S těmi psy z útulků je to u nás spíše taková "z nouze ctnost". Ale o tom jsem už psal.
*
Pokud by se někdo chtěl na videa s Honzíkem podívat, tak tady:
(Ale jsou taková hodně amatérská, neumím takové věci dělat. Ale ten Spolek který se toho psíka ujal to po mě chtěl, tak jsem to zkusil..).

https://uloz.to/tamhle/nCkeFa4dUpWD/nam ... cSqQH3Lt==

Heslo je Honza.
*
A slibují, že už tady s Honzou nebudu dál otravovat.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
KarelP
Příspěvky: 24
Registrován: 29.03.2014 9:21

Re: Pes

Příspěvek od KarelP »

Videa vám fakt moc nejdou :-), ale palec nahoru za psy z útulku. :yes
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

V Honzovi taky vidím čistého vestaje. On i ten labrador tam pravděpodobně bude jen někde v předcích, nebude to mix 2 plemen, prostě kříženec z kříženců. Kdyby vás to joooo zajimalo, lze udělat genetický profil psa, tuším, že jsou schopni detekovat rádi, pokud z ní má pes alespoň 25 %.

Z čeho mi ale naskakuji pupínky, a to ne poprvé, je jak vaši psíci běhaji za turisty. Z toho bych byla sakra nervózní jako turista a naprosto nepricetna jako majitel.
Rafael píše: 21.07.2021 20:08 S těmi psy z útulků je to u nás spíše taková "z nouze ctnost". Ale o tom jsem už psal.
*
Pokud by se někdo chtěl na videa s Honzíkem podívat, tak tady:
(Ale jsou taková hodně amatérská, neumím takové věci dělat. Ale ten Spolek který se toho psíka ujal to po mě chtěl, tak jsem to zkusil..).

https://uloz.to/tamhle/nCkeFa4dUpWD/nam ... cSqQH3Lt==

Heslo je Honza.
*
A slibují, že už tady s Honzou nebudu dál otravovat.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Dnes jsem dostal informaci od majitelů mého štěněte, ( no štěněte 11,5 let ), že Ashley z Přímského podzámčí přešla duhový most...
Přílohy
IMG_20211204_175255.jpg
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět