Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Butch »

Já jsem proste teď zajel na benzínku a koupil jsem si. 🤷‍♂️ A než mi dojde, tak tato pohroma snad pomine.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od DeadMan »

Pane Vachmajstr (ten s tou hlavou čokla), vy jste hlava!

Samozřejmě, proč by to někdo lil do svého auta jen tak, že?

Ne, to mě vážně nenapadlo, ale mohlo se stát, že to někdo už musel nouzově někdy někde řešit (vím že Prima byla někde tuším s Toyotou? a řešili právě kde doplnit AdBlue, protože to tam nebylo běžně k sehnání, ale vždy nějak doplnili).

Já doplňuji do plna hned, jakmile se ukáže varování, že zbývá 2400km (což i tak na nějaký bug out stačí a pak máme ještě 1.6 v benzínu).

Na práci s Googlem jsi tu mistr ty, ale proč bych se nezeptal tady, kde k improvizaci mají lidé blíž než kde jinde.

Ty už prosím na mé dotazy nereaguj, i kdyby jsi měl stokrát co říct.

O tvé rady vážně nestojím.

Díky ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od DeadMan »

Butchi, ty jsi teď sice pořád v Prahé :mrgreen: ale za Petřvaldem na výjezdu z Orlové směr Karviná (ul. Lazecká) je stanice, kde se dá to AdBlue natankovat z pistole, což je lepší, než to tam lít z kanystru. To jen kdyby náhodou ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Ulfhednar »

Milý DeadMane. Celkem se vsadím, že za:
A.) Nikdo do svého nového auta vodu nelil, protože AdBlue tam vydrží dlouho a koupí se i na pumpě na Sibiři či v Mongolsku.
B.) I kdyby lil, pro vaše autí je to jedno, protože je každý motor v tomto úplně jiný.

Takže otázka měla znit: "Kdo z Vás lil do Rusteru mr20xx s motorem yy vodu místo AdBlue a jak mu to jezdilo."

Existuje tlačítko "ignorovat", netřeba bušit pěstičkami (I když to vám nejde, vy radši ten nožík, že jo) a poroučet ostatním, kdy a kam psát. Takže se smiřte s tím, že si budu reagovat na koho uznat za vhodné.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od DeadMan »

Jasně, toho sociopata v sobě nelze potlačit, viť ;)

Jinak jsem to konzultoval se svým mechanikem a ten je toho názoru, že čistá destilovaná voda by nefungovala i kvůli čerpadlu
You cannot kill me as I am already dead!
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Butch »

Tady jsou taky, 15.90,- za litr 👍
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od DeadMan »

Když jsem tankoval posledně, tak to bylo 10, ale nedávno jsem jel kolem a zvedli to na 11 :?
You cannot kill me as I am already dead!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

Á schyluje se zase k banánovníku. :lol:

Zkušenost nemám, zatím je ale Adblue běžně k sehnání, dneska jsem si všiml Euroil z pistole nějakých 12 Kč. Sám nepotřebuju, mám E3 nebo E4. :angel
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od pekoz »

O osobáky půjde až později. Nejhorší jsou kamiony a autobusy. Tam asi 10l flaška co jsem viděl v Lidlu nepomůže.
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Butch »

To asi ne, ale četl jsem ze stejne spousta kamionu to ma odpojene 🤷‍♂️ Jestli to taky není jen záminka pro další zdražování
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od proforma »

Tak jsem zacala vazne uvazovat o vymene, a to predevsim kvuli nakladovemu prostoru. Soucasny auto je proste maly :-) Uvazuju o necem typu Berlingo (na velky veci - od nabytku pres vzrostle kytky, stehovani, role plotovyho dratu... az po kola...), s moznosti nouzoveho prespani (treba nejaka vyndavaci prestavba). Moje pozadavky jsou:
- benzin,
- sedacky sklopne do roviny,
- sedadlo spolujezdce sklopne do roviny pro extra dlouhe predmety (radsi vozim vevnitr nez na strese),
- moznost tazneho zarizeni (tj. prizpusobena konstrukce),
- manualni prevodovka a klima, parkovaci senzory,
- ostatni co nejjednodussi, zadny zbytecnosti,
- kdyby to umelo aspon lehky teren (= ceske silnice bez neustaleho odchazeni tlumicu apod.), bylo by to fajn. Ale vim, ze na to je primarne jiny segment.

Docela mne prekvapilo, ze se daly 4 automobilky dohromady a vyvinuly skoro totozna "ctyrcata". Na stejnem podvozku, temer totozne kastle (takze i nakladovy prostor)... Cili lisi se to uzitymi motory, kvalitou provedeni a takovymi temi vnitrnimi vychytavkami. A ja ted nevim, ktere z tech ctyrcar je (nej)lepsi?

- Citroen Berlingo - co si budem, ustanovil tuhle "tridu". A vzdycky, kdyz vidim Citroen, vybavim si tu roztomilou "kachnu" :-)
- Peugeot Rifter (drive Partner), https://www.peugeot.cz/modelova-rada/vy ... ifter.html
- Opel Combo Life, https://www.opel.cz/vozidla/combo-model ... index.html
- Toyota ProAce City, https://www.toyota.cz/new-cars/proace/proace-city (ta se mi libi asi nejvic, proste drzak Toyota, tedy doufam)

Na jine platforme pak jeste:
- VW Caddy (ten pry ma zase na tuhle tridu pomerne dobrou terenni pruchodnost),
- Renault Kangoo,
- Mercedes Citan.

Co byste si vybrali? Ktery benzinovy motor? Kteryho vyrobce?

Nemusi to byt novy, klidne pohledam i ve starsich vozech, tedy i ve starsich motorizacich. Jenom nevim, co hledat :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Germanik1 »

Berlingo i Caddy, v dieslu. A podle toho, na jak dlouho a jestli bude jezdit do ciziny bych vybíral motor.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od proforma »

Nechci diesel. Slozitejsi a drazsi udrzba, vyssi porizovaci cena. To uz bych sla spis do LPG. Jezdim spis dlouhy streky, ale ne moc casto (nejsem denni kuryr).

Cizina je mozna (dovolene s "pidiobytnakem" :-) )
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od PaF »

Naši mladí teď koupili staršího Pežouna Partner s dieselem, přestože původně chtěl zeťák benzín. Dal si poradit od známého v neznačkovém servisu, který dělá právě Pežouny. Motor je dost slabý na tak velké auto, ale prý spolehlivější a se stejnou nákladností servisu jako benzínový.
Hodně taky záleží, kolik ročně najedeš, jak moc plné bude auto jezdil, jestli typický jízda bude 15 km do kšeftu nebo práce a zpět každý den nebo 1x týdně s nafedrovaným autem v 5 lidech 200 km na hory. A taky na tom, kolik za něj chceš dát.
Já bych se u takového užitkového dělníka nebál ani Dacie Dokker Stepway. Zvýšený spodek, podvozek na rumunské cesty, myslím že i s LPG v tovární zástavbě. Jasně, žádná paráda ani luxus, zato rozumná cena a imho dobrý poměr ceny a toho, co dostaneš.
Ale pokud uvažuješ i o Caddym nebo medvědovi, asi to pro Tebe nebude dost nóbl. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Fabulous »

Re: čtyřčata. Toyota a Citroen jsou identická, včetně motoru. Předpokládám to i u zbývající dvojky. Takže zvol to, co má bližší servis nebo nižší cenu. Já do firmy zvolil Citroen, který mi nabídl nižší cenu a dřevenou podlahu v ceně (nic jiného bych od Citorenu nekoupil :) ).

A nafty se neboj. Na dlouhé cesty je to dobrá volba.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od proforma »

@PaF: vidis, na Dokkera jsem zapomnela :-) O Caddym nebo medvedovi jsem uvazovala v nejaky ojetine, i kdyz je mi jasny, ze uzitkovy vozy se prodavaji, az kdyz se zacne prodrazovat servis... Ale obcas se da neco rozumnyho najit v drazbach.

@Fab: jo, jezdim dlouhy streky, ale stejne si myslim, ze se mi diesel nevyplati. Najedim tak do 13 tis./rok, to je akorat na hranici efektivity benzin/diesel. Plus ted ty problemy s AdBlue - benzin prece jenom nic takovyho nepotrebuje (a jak to ted zdrazuje - bude i v budoucnu diesel tak ekonomicky vyhodny?) . Proste se mi benzin zda blbuvzdornejsi nez nafta.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Fabulous »

Dacii Dokker na dálnici v žádném případě! Je to čistokrevná hrůza. “Komfortně” se s tím dá jet do cca 100 km/h.

Mercedes Vito z hlediska jízdního komfortu je dobrá volba.
steve_michalik
Příspěvky: 217
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od steve_michalik »

Berlingo, Rifter, Proace City a Combo jsou stejný auta a stejný motory. Všechno to je PSA produkce. Liší se pouze designově a politikou výbavy. Benzínu od PSA bych se bál. Prý ty současné 1.2 jsou OK, ale jezdí zatím pár let.
V téhle kategorii může být zajímavá volba Fiat Doblo. Lepší podvozek a obyčejný MPI benzín.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Matěj »

Z uvedených mám nějakou relevantní zkušenost pouze s Caddy (dvě poslední generace), příbuzný má a za dobré slovo půjčuje, když něco potřebuju převézt a fajn auto. Vzadu se dá i obstojně vyspat pro trošku nadprůměrněji vzrostlou postavu.
Pokud bych takové auto potřeboval, tak asi jdu touto cestou.
Motorizaci si člověk musí zvolit samozřejmě dle svých preferencí a možností. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rozpadlicko-civilního automobilu

Příspěvek od Fabulous »

Zvěsti, co plynou okolo mých uší, šeptají, že některé 1.2 se bez opravy nedožijí ani první garančky. To byl důvod, proč jsem do firmy zvolil dvoulitrovou dodávku :)
Odpovědět