Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Starken »

Sice se říká, že mastnota na popáleniny ne, ale dlouhodobou pozitivní zkušenost mám s Infadolanem https://www.gigalekarna.cz/produkt/infa ... gIblvD_BwE
Přímo vytlačím a přelepím polštářkovou náplastí. Největší popáleninu jsem teda měl jen asi 7x7cm, na táboře jsem se šikovně opřel ramenem o rozpálenou rouru od kamen.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

cipis: Tak aloe je dobrá tak na popáleniny prvního stupně (zarudnutí které se zhojí samo od sebe po čase i bez té aloe). K tomu ještě doporučím Pathenol ve spreji přímo z ledničky. Pod pojmem popálenina si já představuju popáleninu druhého stupně (min. ztvrdnutí a zrudnutí kůže, ale jinak i škvaření a možná i něco horšího). S tím už určitě k doktorovi a nezkoušet to přecházet.
Starken píše: 07.02.2022 21:01 Sice se říká, že mastnota na popáleniny ne, ale dlouhodobou pozitivní zkušenost mám s Infadolanem
Ono je to dost možné že i u toho doktora na to nedávají nic speciálního, akorát to potírají právě nějakou mastí s podporou hojení a přetáhnou to polštářkovou náplastí aby se to drželo co nejvíc sterilní. Blbé je že jak to nedýchá, tak to začne mokvat a pak je potřeba to čistit a přelepovat, ale i tak se to zhojí podstatně rychleji a méně bolestivěji než když se to nechá na vzduchu a zanese se do toho nějaká infekce. Léčit popáleniny, to bych se chtěl naučit, to je kumšt.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Jako celoživotní ocelář mám s popáleninami bohaté zkušenosti. A až na pár opravdu vážných případů jsme je moc neřešili. Ochladit vodou a ty nafouklé puchýře nepropichovat. Jako prevence nechodit do horkého prostředí s kovovými náramky, přívěsky, vyhnout se mokrým rukavicím, oblekům a tak.
*
Nicméně jednou jsem na popáleninovém centru v Porubě skončil. Ale asi až po čtrnácti dnech s takovou banalitou. Popálenina od strusky na nártu. Teda já si myslel, že je to banalita. Jen se mi blbě v kožených hutnických kozačkách blbě chodilo...
*
A co tam se mnou prováděli. Skončil jsem na vozíčku, nesměl jsem chodit a čekal na nějakou transplantaci kůže ze zadku. Nechápal jsem absolutně.
Zvlášť po tom co jsem tam kolem sebe viděl. Havíře po důlním požáru, kolegu celého zafačováného po výstřiku oceli, mladíka popáleného na stožáru VN, domácího kutila po výbuchu benzínu atd.

Nejsem žádný zkušený nemocniční pacient, ale to co jsem tam viděl... Horší úrazy snad ani nejsou.
*
A nejhorší byly převazy na ordinacích nebo sálech. Děti jak viděly někoho v zeleném se všechny jak na povel šíleně rozbrečely a rozeřvaly. Na bílé pláště moc nereagovaly....

Od té doby tvrdím, že budoucí maminky, nebo i otcové, by něco takového před porodnici měli vidět!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Na popáleniny my bolo pred nedávnom poradené potrieť rýchlo vrstvou horčice. Posledne som to skúsil, a fakt to fungovalo. ;)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Andy Glock »

S ohněm si hraji velmi často.
Na popáleninu se nesmí dávat žádná mast z toho důvodu že brání přirozenému ochlazování spáleniny. To ale platí krátce (v řádu pár hodin) po popálení. Potom už je nějaká hojivá mast vhodná.
A jak tu psal MartinSK ihned po popálení chladit vodou. Klidně i mnohem déle než 5.minut.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Martysedlak »

Po neblahých zkušenostech s rozpáleným peckem, máme doma hodně waterjelu. Má velmi krásný preventivní účinek, od té doby co ho máme nemusel býti použit. Dochází jen ke generační obměně.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Díky všem za rady. Asi 1h jsem chodil po baráku s pacinkou nahořu a na ní položenou zmrzlou zeleninu. Střídavě jsem stříkal Aloí a aplikoval Rychlou Univerzální Medicínu :mrgreen:
Nakonec jsou nejvíce postižené 2 prsty, ale jde to :yes
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Alkohol nebo cigarety při popálenině není dobrý nápad.

Na popáleniny ještě doporučuji buď Panthenol nebo Hemagel ;)

Ale pravdou je, že na pohotovosti mají lepší mastičky.

Žena si opařila ruku, když dělala čaj do konve a musím říct, že ten jejich gel je absolutně top, hojilo se jí to neskutečně rychle :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

DeadMan píše: 08.02.2022 7:20 Alkohol nebo cigarety při popálenině není dobrý nápad.
Přesně naopak. Je to velice dobrý nápad. Popálené místo je potřeba udržovat sterilní. Akorát pochybuju, že 38% konzumní líh a ještě k tomu aplikovaný do jiných dutin tomu nějak napomůže :D
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Na popáleniny používám třezalkový olej a aloi. Nikoliv Aloe vera, tu se mi nepodařilo sehnat, pěstuje se velmi vzácně. Obvykle se pěstuje Aloe arborescens: rozříznout list, oříznout ostny a přilepit náplastí tím dužnatým na ránu. Je to ještě lepší než třezalkový olej.
Zentrich má další fórky: nastrouhaná brambora, nastrouhaná mrkev, vnitřní tenká blána z cibule, list netřesku (opět rozříznout), obklady z měsíčku nebo černého bezu. Též čerstvá kůra bezu černého.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Dnes bylo u vody krásně, 8oC, jen mírný větřík, polojasno. Voda stoupala (na Vysočině asi trochu spadlo). Rybám se moc nechtělo, ale 2,5 kg bylo (2 slušné ryby - cejn a karas stříbrňák). Plavou dál, taky měly dobrý den ;) .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Já zbytečně netrápím nic co nechci sežrat. Taková škoda.

Dneska návštěva rehab. centra a jelikož jako obvykle před klinikou nebylo kde zaparkovat, rubl jsem to na osvědčené misto o kousek dál mezi paneláky, jako už asi 5x před tím. Při návratu jsem zaregistroval cosi bílého za stěrači na autech kolem a posléze i u sebe. Za hlasitého "TY KURVY!" jsem začal obracet lístek, abych zjistil, do kdy mám pokutu zaplatit. Současně jsem se mimoděk podíval bokem, abych zjistil, že dvě starší MPice se stále ještě nachází na místě činu a v doslechové vzdálenosti cca 20m obírají jiného nešťastníka :lol: Nijak to nekomemtovaly, 2kilča z kapsy a cajk :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Shodou okolností jsem také dostal lístek, na místě, kde jsem stál tisíckrát předtím od posledně přibyl parkovací automat a já si toho nevšiml, moje chyba. Už to aspoň vím.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja jsem diky corona-volnu vymaloval komplet cele podkrovi.. barvy jsem mel nakoupene dopredu, tak jsem izolaci smysluplne vyuzil... Nemate nekdo nejaky tip jak efektivne vycistit valecky a stetce?! Pouzival jsem x barev a x nastroju a je mi lito vyhodit temer nove valecky a stece (tmava zelena nebo vinova z toho tece porad at to drhnu sebe vic..)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
BOB2016
Příspěvky: 142
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Skus dva krat vymalovat pivnicu bielou....
BOB2016
Příspěvky: 142
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Skus dva krat vymalovat pivnicu bielou....
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

DeadMan píše: 22.12.2021 13:33 Dnes jsem se po týdnu vrátil z......? :mrgreen:
Jeseníky, Červenohorské sedlo, doporučuji všem milovníkům zimních sportů ;)
Přílohy
IMG_20211220_095325_compress88.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

V pozadí mocné město Lysterovo, staroslavný Lysterin...
20220212_142709.jpg
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Jak tu tak občas koukám na ty fotky, tak Jarda Nohavica se ve své písničce kurevsky sekl. Prafotr Čech nebyl žádný cyp. Ještě že nepopošel o kousek dále, abychom se mohli jen u mořa v plavkach valet. Bo krom toho je to tam jinak o hovně :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Ja som bol s deckami vystreliť jeden model rakety a potom sme išli pozrieť trubky z Ruska, či už nehrdzavejú, keď v nich nie je ten plyn :) .
Přílohy
IMG_20220212_134416_8.jpg
Odpovědět