Nakupujte střelivo!

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od jolky palky »

Mě teda zatím Limit nesmí domů....
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Pez »

Beru od nich střely 9mm a 45ACP a v pohodě vše funguje.
Přebíjenek jsem od nich měl cca 3k na trénink na střelnici a taky v pohodě, bez závad.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Matěj »

Minulý týden jsem se stavoval cestou okolo v jednom obchodě a prázdno, bez střeliva, bez pár ks zbraní regály prázdné a lidí víc než zboží. Připomnělo mi to fotky z krámů v USA 2 roky zpět.
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 26
Registrován: 15.09.2016 21:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Din »

Jsem zvyklý průběžně doplňovat zásoby střeliva, tak jsem ještě nedávno stihnul dokoupit náboje za dřívější ceny a v obchodech nebyl s nabídkou problém. V trezoru tak mám 9848 nábojů různých ráží pro svých deset legálních (!) zbraní. V současné době jsem v oblasti mezi Prahou a Pardubicemi chtěl dokoupit další jéhápéčka v Lugeru, ale nic mimo předražené exotiky není. I tak - když jdu kolem trezoru, tak ho pohladím s pocitem dobře stihnutých nákupů a nemusím se od jara na střelnici moc omezovat...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Argonaut »

sice zasoby mam, ale nyní SB zdražuje o 20%, je problém už i s loveckým střelivem. Takže vypadá to, že 9L za 5 je minulostí a bude to začínat na 7Kč, když budou.

Navíc státy teď začnou nakupovat, protože se ukázalo, že kromě komunistických zásob toho vlastně moc není.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Wdog »

Ty "normální" ceny už jsou minulostí, nové ceny budou na dvojnásobku toho, co jsme byly zvyklí např. loni.
Aktuálně je obrovská poptávka, a ceny materiálů, surovin, energií šly extrémně nahoru.
Díky nestabilitě ve světě i Evropě vysoká poptávka zůstane, a ceny vstupů už zpět na původní úrovně neklesnou.
Když se podíváme na MO ceny komponentů ... zápalek, prachu, mosazi, tak vidíme nárůst o 50-100%. To stejné bude u hotového.
Kdo má military ráže, tak staré zásoby z dob studené války už jsou vybrakované, nebo humanitárně rozdané, občas něco vykouzlí obchodníci vyřazené ze zahraničních skladů, nebo někde ze Srbska atd... ale i tam jdou ceny s trhem, také nahoru.
Prostě z krátkodobého a střednědobého hlediska existují bohužel důvody jen pro zdražování.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od mart0 »

Důvody zdražování (suroviny, energie) jsou jasné, ale proč ten nedostatek? Čekal bych, že ve skladech je vojenského střeliva dost. To Ukrajina nic ve skladech neměla, nebo to vyletělo do vzduchu při prvních útocích a teď se výroba předělala jen na vojenské a vozí se tam?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Kapo »

Čo som postrehol, tak nedostatok začal vtedy, keď u MegDonaldov takmer začala občianska vojna a BLM šaškáreň. Vtedy tam vykúpili obchody zo strelivom, a odvtedy tam začali voziť svoju výrobu aj z íných štátov, keďže na tom lepšie zarobili, ako doma. K tomu došiel covid, a s ním nedostatok a zdražovanie všetkého.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Wdog »

mart0 píše: 17.03.2022 16:24 Důvody zdražování (suroviny, energie) jsou jasné, ale proč ten nedostatek? Čekal bych, že ve skladech je vojenského střeliva dost. To Ukrajina nic ve skladech neměla, nebo to vyletělo do vzduchu při prvních útocích a teď se výroba předělala jen na vojenské a vozí se tam?
My se tady bavíme primárně o civilním trhu.

Ale co se týká zásob jednotlivých armád, ty mají ve svých skladech svého moderního střeliva dost, ale toho se nezbavují, pak by neměli čím válčit v případě potřeby. Co se týká střeliva prošlého, starého, či výběhových ráží, tak to se občas pošle jako přátelská výpomoc do různých konfliktů (my jsme takto zaslali zbraně a munici kurdům a nyní ukrajincům) a nebo se vyprodává na civilní trh, po tzv. zcivilnění, toto prodává u nás např. firma zelený sport. Likvidace starého střeliva je drahá, pro armádu je lepší to darovat nebo prodat do civilu.

Co se týká civilního trhu, tak má pravdu kolega, panika začala cca před dvěma lety v US, prostě tam lidé cítili nestabilitu a začali se vyzbrojovat. Vykoupili nejprve US trh, a ten začal stahovat i věci vyrobené jinde. Proč by výrobce (soukromá firma) prodával u nás, když může vyvézt do USA a dostat násobek tuzemské ceny?
Zároveň začala nouze o všechno, co se vyrábělo v US a vyváželo - např. protřeby pro přebíjení. Pokud je něco k dostání, cena je o mnoho vyšší.

A teď ta Ukrajina, další stupeň paniky, další stupeň obrovské poptávky, na kterou budou reagovat výrobci a přesměrují tam prodeje. A další nestabilita, na kterou reagují lidé snahou se vyzbrojit u dělat si zásoby.
Je nutné si uvědomit, že běžné výrobní a prodejní kapacity odpovídají běžné poptávce, a navýšit výrobní kapacity trvá měsíce až roky, a navíc v dnešní době nejsou lidi, není materiál, a globální doprava je drahá. A pro výrobce mají armádní zakázky vždy přednost před civilním trhem.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od jolky palky »

Jedna paní od SB povídala, že zápalky pujdou v blízké době nahoru na cenu okolo 1,8Kč/ks.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Argonaut »

Getload - kdo používáte 9mm - viděl jsem, že už na pár metrů se svlékal tombak z jádra střely a lítalo to dvěma dírama. Je to běžné?
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Barmalej »

Není to u nich neobvyklé , ale příští série prý bude lepší zní heslo Getloadu.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Idaho »

Getloadu 9mm vystříleno cca2,5tis pak jsem s evrátil k limitu. problémy nebyly, jen z krátké m i třeba jedna z pěti uplně nesmyslně uletěla, někdy i uplnemimo terc. Na druhou stranu z MP5 jsme s tím měl konsistetně dobré výsledky. U 22. nemohu posoudit, ty ( .223 ) od getloadu používám jen na tréning techniky a manipulace, tže střelba do 20M to jde víceméně dírou o velikosti 50kc mince..
Na druhou stanu přes počáteční nedůvěru vuči Limitu ( viz legendy a zkušenosti lidí cca 2-5let zpet ) musím říci že jejich 9mm fungují velice dobře a dnes jsem měl první selhač ( resp ne já ale dcerka ) střílím už třetí várku, vzhledem k tomu co mi doma zbývá tak mohu potvrdit positivní zkušenost po vystřílení cca4,5tis ran..
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od xgordon »

Jeden americky vyrobca streliva ma objednavku na 93 milionov kusov streliva. Ale chybaju mu nabojnice. Dostupnost streliva a jeho cena sa este viac zhorsi.

Zdroj: YT
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od jolky palky »

No pokud SB dělá denně 5 mil. ks 9mmL, tak je to jen kapka v moři....kor v Améru.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Haluziak »

Info od června platí nový ceník SB zase jsou 9x19 o korunu dražší. A prý do konce roku bude určitě jeden nový ceník a možná dva.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Nightmare »

V HK jsem teď bral za 7 :?
Edit: Lugery
ITT
Příspěvky: 2
Registrován: 23.01.2015 10:32
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od ITT »

údajně SB bude v únoru opět zdražovat. Nějaký tip, kde sehnat .45acp a .223Rem (55gr, 62gr a 69gr) ? V případě .223 bych dal přednost GGG a jiné produkci (nechci SB). Když si vzpomenu na cenu á 10Kč za 223 od GGG, kde jsou ty časy...
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od jolky palky »

GGG asi jen u Bestpatron.
Další výroba je u Proarms.
Ale všecko je teď cena cca 12-14 Kč.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Wdog »

No a když už jsme u toho zdražování, tak pro přebíječe: zdražily opět i prachy Explosia - Lovex, nová MO cena od začátku roku je okolo 1600,- Kč za 500g balení. To je za dva roky cca 100% původní ceny nahoru. Začíná být aktuální, zda nepřejít na jinou značku, třeba swiss, cenově to bude už dost podobné.
Výrobce aktuálně živí enormní poptávka ze strany zbrojní výroby, tak bych nějaké zlepšení směrem dolů už nečekal.
Odpovědět