Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Jestli můžu doporučit, tak kadidlo či myrha. Dostatečně koncentrované to dovede přerazit i zápach mrtvol, není to nijak škodlivé a stoupá to. Pak jen stačí jít po čuchu. ;) Po akci dostatečně vyvětrat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, jenomze ja potrebuju zjistit, KUDY ten puch jde. Nepotrebuju jen jinej puch :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Nechápu. Však nosem už se to dá zjistit ne? Nebo nechápu zase zadání?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Dnes jsem jel trasu Jihlava Brno Olomouc Ostrava Katowice
Jihlava Brno v pravém pruhu prakticky souvislý pruh kamionů. Občas jsem mezi ně zajel abych pustil nějakého nedočkavce za mnou, občas jsme jeli 80 ..Ještě před sjezdem na autodrom se to zaseklo 10minut stání na fleku abych po 300m sjel.
Brno autem.byla vždy katastrofa.
Brno Vyškov, souvislý pruh kamionů, druhý pruh jel 60 až 120
Vyškov Olomouc už docela pohoda, tempomat na 110 jinak to žere i trávu kolem cesty (stejne je to tam furt různě poomezované.
Kolem Olmiku to bylo trochu hustejší ale pohoda
Olomouc Ostrava už plynule na tempomatu kdy jsem si občas přidal abych se zařadil do levého pruhu a předjel kamion než abych brzdil než mě předjede ten co ho mám ve zpěťáku.
Od Ostravy do Katowic krásná místy 3 proudá dálnice a provoz jak o svátku ve tři v noci. Jak to ti Poláci dělají? Tady by byla radost jezdit ne jak ta hrůza jménem D1
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Zkusila bych si někde půjčit něco takového: https://cz.trotec.com/produkty-a-sluzby ... ynu/fs200/

Počti si i tu (podtlak, přetlak) https://www.blowertest.cz/cardfiles/car ... 301148.pdf

A v nejhorším si můžeš zaplatit profi službu: http://www.stabilnihasicizarizeni.cz/door-fan-test.html
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Grunt: Prave ze jen nosem, ne okem :-( Asi takhle: nekdo v baraku coudi marjanu. Mne to neva, at si klidne huli od rana do vecera, ale nechci to mit doma, nepotrebuju byt jeste veselejsi :-) Ale to, ze to jde stoupackama, mj. znamena, ze nesplnuji normy o bytech jako pozarne oddelenych jednotkach, coz muze byt nebezpecny. Cili potrebujeme najit, kudy to do tech stoupacek jde, a tam to opravit. Pohledem a prosvetlenim jsme nic nenasli, takze musime udelat pokus. Muze to byt nejaka skvira okolo reviznich dvirek, nebo poskozena trubka digestore nebo co ja vim. Proste to potrebujeme videt, citit uz to je :-)

Ivana: diky za tip, kouknu na to.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Jo takhle. No tak to hodně štěstí. To si myslím, že se vám nepodaří odizolovat. Někteří lidi jsou citlivý a jsou schopni detekovat snad 5ppm mařeny. To se vám do toho bytu stejně dostane. To odfiltrují jen nějaké průmyslové filtry. Ale můžu poradit. Můj spolužák - pěstitel používal nějaké neutralizátory pachu (nesměl mu na to kápnout jeho děda), dá se to normálně koupit v těch obchodech.Ale jestli to funguje jen při pěstování nebo i při pálení, to nemůžu sloužit. Takový expert v řemesle zas nejsem. No nejjednodušší by bylo asi toho génia co to fučí do stupaček odhalit a domluvit mu. Není to těžké. Teda ta domluva.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

My vime, kdo to je. Ja nejsem clovek, ktery by chtel kohokoli nejak omezovat v uzivani jeho majetku. Marjana jako takova mi nevadi. Ale je treba to co nejlip zaizolovat u nej, aby to neslo do stoupacek, a u mne (ev. ostatnich bytu), aby to neslo do nich. Kazdy byt ma mit svoji vlastni vetraci sachtu/trubku, takze staci najit, kde to prosakuje.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

To může být okno na mikroventilaci, a byt pak funguje jako vysavač ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dobrej tip :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
drigon
VIP
Příspěvky: 2970
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Pach může prolínat trubkou odvětrání digestoře (odtahu z WC, koupelny, ...), která bývá často udělaná ze svinutého plechového pásku tvořícího nekonečnou spirálu. Ve spojích bývají mikroskopické netěsnosti, kudy může pach procházet ven a nejhorší je, že se to v podstatě nedá zjistit "čuchometricky", neboť smrad může prolínat v podstatě celou trubkou. A pokud máš okno na mikroventilaci může skutečně vlivem komínového efektu dojít k přisávání smradu do bytu.
Na tento problém jsem narazil, když jsem hledal výfukovou trubku na elektrocentrálu abych ji v případě nutnosti mohl používat v suterénu domu. U trubek ze svinutého plechového pásku někteří výrobci popisovali, že ve spojích pásku může docházet k mikroskopickým únikům škodlivin.

Pokud to půjde bych trubku zkusil obalit fólií, případně natřít hustou barvou. Aby se spoje překryly něčím těsným.
kovova-hadice-chtanicka.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

A já můžu doporučit filtrační tkaninu Typ G3, G4 do ventilací. Za pár stovek je toho celá role, stačí si ustřihnout na potřebnou velikost, ideální je ještě zarámování třeba mezi latě a nacpat to do nasávání v těch stupačkách. Odfiltruje to ovšem hrubé nečistoty, smrad pravděpodobně ne. Jsem stále zastáncem teorie odstranění pachového zdroje, jako nejúčinnějšího řešení problému.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Ahojte,
nie je to síce zážitok z dneška, ale v stredu som chcel predať môj monokulár Vortex Solo 10x25 a keď som ho vytiahol po rokoch nepoužívania zo skrine tak som zistil, že koliesko zaostrovania sa len pretáča. Dovtedy bol použitý max. 2-3 krát na turistike, nikdy mi nespadol atď.
Papiere od toho nemám, je už dávno po záručnej lehote. Ochota riešiť túto situáciu a pozáručný servis u slovenských predajcov sa rovnala skoro nule.
Tak som oslovil priamo výrobcu v USA a ty ma nasmerovali na ich "základňu" v Spojenom kráľovstve. Po pár emailoch kde som vysvetlil situáciu, mi napísali - budeme viac ako radi keď Vám s týmto pomôžeme, prikladáme reklamačné tlačivo a inštrukcie. Nikdy som do UK balík neposielal, pravdepodobne budem musieť vyplniť tlačivo CN22, kde mi poradili uviesť hodnotu tovaru max. 20 libier a deklarovať to ako "free warranty repair with no commercial value".
Mám, ale malý problém. Potrebujem tam vyplniť HS číslo pre tovar monokulár. Našiel som číslo 9005, ale má ešte 3 podčísla, resp. kombinácie. Chcem sa len spýtať či s tým ma niekto skúsenosť, myslím s týmito HS číslami. Nechcem to zbytočne komplikovať tým, že tam dám nesprávnu kombináciu, alebo iba to všeobecné 4 miestne číslo 9005.
Prepáčte, že som to dal sem, nechcel som len zakladať nové vlákno. V podstate to je pozitívny zážitok z dnešného dňa. :angel
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Minulý víkend pokusné zatopení v kamnech a dnes upečené kuře a uvařené brambory na plotně. Trochu jsem byl napnutý jestli jsem je postavil správně a jestli bude trouba dostatečně horká ale vše funguje skvěle. Jsem zvědavý na zimu, jestli vytopí celý dům a jak dlouho budou sálat po vyhasnutí ohně.
Mám z toho radost jak malej. 😁😁
IMG_2187.jpeg
IMG_2186.jpeg
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

To je nádherné :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5356
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Určitě bude. A tu el. konvici můžeš vyhodit anebo přesunout do depozitáře. Třeba na horké letní dny...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Je to stále ještě stavba a el. konvice je moc užitečná věc. 😏 Na kamna navazuje kompletní kuchyňská linka se všemi spotřebiči. Na kamnech se bude vařit v topné sezóně, v létě bych zdechnul horkem. 😂😂
BOB2016
Příspěvky: 147
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

18. novembra som Bedlu jedlu nasiel po prvy krat v zivote!
Přílohy
20231118_134851.jpg
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Tie kamna su perfektne. Pekna robota :yes
Odpovědět