Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Jak může být během chvilky vylepšena adventí pohoda:
Ráno v šest se vracím z procházky se psem, čtyřproudovka se semaforem, osvětlený přechod. Poctivě čekám na zelenou, přecházím jeden směr, vejdu do silnice druhého směru. Zprava registruji rozjíždějící se auto které zatáčí ke mě. O setinku později mi bleskne hlavou že jede nějak rychle a že mě nevidí. Pokusím se natáhnout krok ale vzápětí náraz do nohou, letím šikmo přes haubnu a dopadám na zem hubou napřed. Hned se hrabu na nohy a hledám čubu. Ta naštěstí nešla u nohy ale byla metr přede mnou, tak ji auto minulo. Řidič stojí kousek za přechodem, naštěstí slušňák, ale vyděšený že mi ho až bylo líto. Řešíme co dál. V první chvíli si říkám - hele vůbec nic mi není, nebudem to řešit. Pak si nahmatám nad pravým okem bouli jak mandarinku a druhý hlas mi říká nebuď kretén, flák ses do hlavy musíš do špitálu,. Chlapík volá policajty a rychlou, já dávám psa domů (bylo to hned před domem) a říkám ženě, co se stalo. Mandarinka na čele narůstá a mění barvu do fialové, žena mi sděluje že chodím nakloněný na stranu, což mě dost vyděsí, vůbec to neregistruji. Jdu zpátky, za chvilku přijíždí policajti a sanitka. V sanitce, i když říkám že mi nic není (což lapiduch a lapiduška samozřejmě neberou v potaz), hned rutina - na lehátko, zajistit žilní vstup, staví se policajt s dejchátkem ověřit, zda jsem nepožil a hurá do špitálu. Prvně jsem se ve svých pětačtyřiceti svezl sanitkou s majáky :) . Naštěstí ve špitále všechna vyšetření O.K. CT hlavy, sono celého trupu, rentgen ruky a nohy. Dali si celkem záležet. Jen jsem se styděl, když mých 120 kg po chodbách na vozíku posunovala tak čtyřicetikolová sestřička vypadající na patnáct. Ale asi lepší, než kdybych tam sebou flákl a musela mě zbírat. . .

Takže jsem měl celkem kliku a jenom teď v zrcadle sleduji, jak mi stéká hematom z čela přes oko. :beer

Spíš přemýšlím, abych se z toho i nějak poučil, jak je možné, že mě šofér neviděl. Tma, mírná (velmi mírná) mlha, tmavé oblečení, tmavý pes. Přechod není osvětlen přímo bílým světlem, ale cca tři metry za ním je klasická oranžová sodíková dvoulampa. On dal přednost protijedoucímu autu, které také zabočovalo ke mě, ale projelo vzdálenějším pruhem, ještě než jsem vstoupil do vozovky. Asi si řekl - jede tam auto, nikdo tam není, periferně nic neregistroval, už se prostě pořádně nepodíval a mlask to do mě :head.

Děkuji za pozornost a mějte se :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Na venceni ta tmy mam tohle https://eshop.machmotors.cz/triumph-ref ... -stribrna/, podobna se da koupit v pracovnich odevech za 400-500 Kc. Pes ma z tehoz materialu plastenku - davam, i kdyz neprsi, ale je spatna viditelnost.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5365
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Starý zážitek z autobusu. Na další zastávce, cestou na noční nebo raní, už byla tma, nastupoval kolega. A řidič ho skoro neviděl.
Čert. Černé vlasy, černý plnovous a chodil furt v černém.
No, mi se zdálo, že tam něco svítí. To byly asi tvoje zuby. Oblékej se nějak viditelněji, já se v těch svých šichtách nevyznám!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Mám vestu pro psa oranžovou s reflexními prvky, ale používám ji jen v lese. Asi začnu nějaký reflexní prvek nosit i v "osvětleném" městě. Na edc batohu mám zelenou reflexní pásku - ve dne nenápadná, ale světlo za tmy odráží pěkně. Leč ten jsem ráno neměl.

Ještě si teď uvědomuju, že jsem celý špitál absolvoval s revolverem v kapse (kapesním pouzdru) :D .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

čimango řekl bych že to bude kombinace všeho, nejvíc toho, že viděl jiné auto projet tak to bral jako hotovku, také podle mě jel na automatiku - ráno na šestou do hokny napůl (i když nevědomky) spal.

Měl si štěstí v smůle, tak snad se nevyskytnou žádné komplikace.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2979
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

S revolverem v kapesním pouzdru?
Tak to tam ještě teď doktoři čumí co že jim to na snímku vylezlo. :lol:
A u nás byl kolega na lovu. A slavil "úspěch". Hned dva kaňoury. Jednou ranou.
IMG_20231213_143504.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5365
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

No ještě, že s tím revolverem nebyl na magnetické rezonanci :D
*
Jinak ten pobyt v tom tunelu je hezký zážitek. Zvlášť pro klaustrofobiky.
*
P.S. A stačil, mohl zastavit a naložit si je?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

čimango píše: 14.12.2023 16:39 Spíš přemýšlím, abych se z toho i nějak poučil, jak je možné, že mě šofér neviděl. Tma, mírná (velmi mírná) mlha, tmavé oblečení, tmavý pes.
Ono to bohužel občas vyjde tak, že se chodec sice pohybuje, ale protože auto se pohybuje také, tak to vyjde tak, že řidič má chodce celou dobu schovaného za A sloupkem a nevidí ho. Já už takhle málem pár chodců taky sundal. Zatím jsem měl štěstí. Většinou chodce zaregistruješ a udržíš jeho existenci v hlavě a dáváš si na něj podvědomě nebo i vědomě pozor, ale občas je situace složitější a chodce, kterého jsi zahlédl, pustíš z hlavy a na neštěstí je zaděláno. Z některých aut je navíc dost blbě vidět, zejména pokud je řidič velmi malé postavy a má velmi velké auto, tak je to celkem často celkem značný problém.

Výrazné oblečení může pomoci, ale taky nemusí. Pomůže být postava s hezkýma dlouhýma nohama v minisukni - to je něco, co většina řidičů nepřehlédne a udrží v paměti docela dlouho :lol:
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 14.12.2023 16:48 Pes ma z tehoz materialu plastenku - davam, i kdyz neprsi, ale je spatna viditelnost.
haf.jpg
haf.jpg (82.18 KiB) Zobrazeno 2260 x
Ale pejsci to moc nemusí, takže třeba blikající obojek nebo klidně taková ta mini-čelovka se dá do srsti zachytit. Já tak vypadám úplně běžně, protože jezdím. Důležité je být vidět, slyšet a včas brzdit.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Mám tři hafy, starší klidný pes a dva čubkosaury, děsný torpéda. Místní už vědí, pro neznalé šok. Vylétnou velký kus přede mnou s blikacími obojky ale po krajnici. Jenže řidič se lekne. Sice jen asi padesát metrů a na hodně vedlejší silnici, ale auta tu jezdí. Sám s nimi chodím v reflexní bundě a s čelovkou.
Čechy čechům !!!!!
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Pani v cernem, vecer, neosvetlena krizovatka a odbocovani z hlavni do leva. Ze se neco deje, tak jsem zaregistroval az podle kriku. Ja zastavil na prechodu, pani 2 m prede mnou - stihla utect a pri tom jecet.
Ja se zmohl akorat na "ja vas v tom cernem vubec nevidel" ...
Nasledne mi z toho vychazi take ten sloupek, ze se proste pohybovala za tmy z chodniku na cernou silnici a ja ji proste nevidel.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Byl jsem odměněn že dobře krmím
411570010_10226314409230686_8234926541933525627_n.jpg
ležel přímo u orýtka pod jesličkama.

A dnes jsme s kámošem vyměnili anténu na fotopasti - máme krmeliště v lokaci kde skoro není signál > dostal jsem tip na lepší anténu ta přemístěna o 3m směrem k vysílači na druhý strom a stejně je fotopast bez signálů :(
Příště zkusím jiného operátora ale podle ČTU je to prostě oblast kde je díra signálu všech operátorů.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

čimango:
Obklady z tymiánu. Budeš o hodně míň modrej, fialovej, černej a žlutej. Mám to vyzkoušené.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

CZUB/Colt kupuje Sellier+Bellota: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz

Dalo se to ocekavat, konsolidace ma sve vyhody. Jenom mne stve, jak mne pred skoro 20 lety vytesnili.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jestli nahodí Čekej Závadu ceny, tak bude 9x19 za 15kč :/
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

No pokud nezdraží zápalky, tak je to šumajz, ale i ty se vozí za cenu stejnou či nižší.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
kiv01
Příspěvky: 34
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kiv01 »

Haluziak píše: 18.12.2023 10:43 Tak jestli nahodí Čekej Závadu ceny, tak bude 9x19 za 15kč :/
Vzhledem k celkové inflaci cca 40% za poslední 3 roky nové lugery podražily jenom o cca 15% ...
Nechápu tu zdejší oblíbenou disciplínu kálení do vlastního hnízda :evil:
mmch. osobně jsem za 30 let žádnou fatální závadu u produktů ČZ co jsem kdy vlastnil a vlastním dosud nezaznamenal ... ;)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

P07 a vydouvající se rám, viděl jsem na vlastní oči
P09 nevím o ničem, viděl jsem jednu někde na výstavě.
P10c vylézající čepy, viděl jsem na vlastní oči
Bren 805 tam asi není o čem jeden měl kámoš, byl nadmíru spokojen, když se mu ten krumpl povedlo poslat do světa za 40% nákupní ceny.

Cenová politika CZ kdy výrobek ve fabrice v Brodě stojí více než když ho převezou do USA a tam ho mexikání "sestaví"

A on se furt někdo diví, že lidi na CZ nadávají.

Ad náboje, takže to mám chápat tak, že jste nespokojen s cenou střeliva a přál by jste si aby bylo dražší?

jolky palky - jaké zápalky? LR zápalky byli tenhle rok od SB chvíli a už zas jsou jen LRM. Fiocchi LR jsem tento rok neviděl a furt by mě zajímalo odkud lidi berou takové skvosty jako jsou CCI BR2.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
kiv01
Příspěvky: 34
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kiv01 »

- žádné vylézající čepy, spouště co kousají do prstíčků apod. bulení na zdejších fórech u P-10 jsem zatím nezažil, alespoň u sebe ani v okruhu cca 20 známých střelců co s touhle petkou roky střílíme
-primerů SB a Fiochi jsou v současnosti plné prodejny
- o ceně 15 kč za luger jste tuším psal Vy, ne? :D
- říká Vám něco "množstevní sleva" či lépe cenová politika dle regionu ?
Pokud ČZ v USA realizuje cca 80% své produkce budou to asi poněkud jiné počty/ceny než zde v české kotlince, notabene plné věčných kverulantů, že? :D
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ano o ceně 15Kč jsem psal já, protože to je typická CZUB doma zdražit v zahraničí zlevnit.

Ano je mi divné, že něco přímo ve fabrice stojí více, než když to jede přes půlku světa, kde musím zaplatit dopravu, clo a jiné poplatky a celý distribuční řetězec :-*

Ještě jsem si vzpomněl na peripetie kámoše co měl toho Brena měl i CZ 85 na zásobník tak 3-4x FTF závada, už se poučil nemá sice glocka ale HS XDM (3x a všechny fungují) a DD MK12 a MK18 a kdykoliv se před ním řekne slovo Bren tak začne nadávat jak dlaždič.

AD P10C v mé střelecké bublině se naštěstí pohybují jen 3, ostatní měli rozum a mají mlocky a 3 kluci se zbláznili úplně a mají XDM, Walthera PDP nebo HK P30. Němci naštěstí fungují, ale až budou potřebovat nějakou pitomou pružinku tak jim to nezávidím. Co se týče P10C tak jedna střílí tak jak má, dvěma vylézají čepy. Bohužel v balastu všech memeček nemůžu najít tu CZ P10 s ulomeným závitem co kolovala střeleckými skupinami ;)

Každopádně to že CZUB kupuje SaB nevěstí pro tuzemské střelce nic dobrého! Naštěstí od SaB beru jen 115gr 9x19, tak až zavedou CZUB ceny budu se muset poohlédnout jinde :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět