Walther PPK - problemy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Walther PPK - problemy

Příspěvek od goral »

Jsem si vedom toho, ze toto tema by bylo mozna vic vhodne na strelectvi, ale nemam tam ucet a nenasel jsem pri procitani daneho tematu uspokojivou odpoved, tak to zkousim zde, protoze vim, ze par majitelu PPK tu je.

V mem blizkem okoli se jedno PPK vyskytuje a byl jsem pozadan o reseni problemu, nebo aspon zjisteni kde je.
Jedna se o povalecny ULM (1965). Klasicka serie co je bezne k prodeji v CR - ze zasob nemecke/francouzske policie, noseny, prakticky nestrileny.

Ted k problemu
Zkousel jsem tri druhy munice (Selliery vyrobene pred revoluci, nove seliery a ZVS). U vsech byly az moc casto zavady. Je mi jasne, ze neni mozne dosahnout spolehlivosti Glocku, ale tahle zbran hranici s velkym problemem.

Prvni typ zavady - zaver nedorazi naboj do komory (trci cca 5mm zaveru) - nemozno vystrelit. Co jsem pochopil ze strelectvi, muze byt problem v zasobniku (lze vyresit upravou vyvodek snad?) - tohle je zavada, ktera se opakovala u vsech naboju.

Druhy typ zavady - pistole vystreli a dalsi ranu musim mackat na dlouhy chod spouste (nikoliv na kratky). Hral sem si s tim na sucho a podle me to muze byt tim, ze prachovka neni dost silna a obtahne zaver ne uplne do krajni polohy = naboj je v komore, ale nenatahne se kohoutek.

Treti typ zavady. Podotykam ze se staval jen u ZVS. Zbran proste nedokazala ani opakovane odpalit zapalku. Je mi jasne, ze je problem v nabojich,a le stalo se to vice jak u 50% a to je uz divny. Nema PPK slabsi udernik treba?

Na ppkcku je udelana mensi (legalni) uprava - vyrazena pojistka (je stale odjistene). Sem si jisty, ze tady problem neni, ale radeji se zminuji.


Otazka zni, jak tyto problemy odstranit?
Kdyz se to secte, tak pocet zavad atakuje 30% a to je opravdu silene cislo....
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od muzzleloader »

Nejsem vlastnik,ale kamarad resil podobne problemy u sveho Ulma.To nedorazeni sanek dokonce resil vyvodkama a prelestenim nabehu do hlavne.Naboj na skluzavce lehce drel a sice zalezl do komory,ale sel pomaleji a tim pribrzdil sanky.To nezachyceni kohoutu v zadni poloze,bylo u nej zapricineno obehanym zubem kohoutu.Kohout se nezasekl v zadni uvrati a vezl se se zaverem zpatky dopredu.Je to synchronizovane,proto neodpalil naboj,po dorazeni sam od sebe.
To posledni bych sacoval na pruzinku a tvar zapalniku.Ale snad poradi nekdo fundovanej
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od Steril »

Moje PPK taky dělá první popsanou závadu ale jenom v ženských rukách, mě se to ani jednou nestalo, takže možná limpwristing. Při výletu do Německa jsem si v naději že to pomůže koupil novou vratnou pružinu, nezaznamenal jsem ale změnu k lepšímu.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od goral »

Limpwristing to nebude, me to obcas dela taky.

muzzleloader: diky, pockam esi nekdo jeste neco nevymysli a dam to do ruk kamaradovi puskarovi s tuto pravdepodobnou diagnozou
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od muzzleloader »

Jj mas pravdu.Tohle jsem taky zaznamenal,kvalita uchopu je dulezita.Ted jen jestli to dela jen jednomu strelci,nebo komukoliv kdo to vyzkousi.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od urbanwarrior »

Nemám ppk, ale malou čz, zkusil bych poradit:
ad 1/ přeleštit ty sáňky nebo zkusit malinko rozevřít boky zásobníku, mně takhle nový zásobník taky příčil náboje
ad 2/ na 99% to dělá ten kohout (nezachytává ochozený zub)
ad 3/ nebo rozebrat úderník , vyčistit a zkontrolovat kvalitu pružin
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od brven »

U mého pepka jsem se kromě jiného potýkal také s problémem nezasunutí náboje. Koupil jsem i jiný zásobník, ale nepomohlo. Nakonec pomohla stará poučka - nevíš-li si rady přelešti skluzavku a v dalším kroku i komoru. Provedl jsem pomocí fortunky obé a je to v pohodě. Jak už tu bylo řečeno, skluzavka hraje značnou roli. Dynamický závěr je pouze pro pevnou ruku, v ruce mé ženy byly vzpříčené náboje dost časté.
Tyler
Příspěvky: 44
Registrován: 05.01.2012 15:48

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od Tyler »

Obdobná závada jako č. 3 je poměrně častá u čz 50/70. Zkus mrknout sem http://www.strelectvi.cz/forum/cz70-50-t2093-100.html, třeba to pomůže.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od Fabulous »

Já tedy mám nerezového Walthera z USA a tvrdím, že spolehlivost této zbraně musí být (a také je) 100%-ní. Ze začátku jsem měl problém s vyhazováním a zasouváním nábojů. Vyřešil jsem to demontáží nesmyslných amerických bezp. prvků, které překážely dnu náboje. Také jsem brutálně obrousil skluzavku a hlavně její hrany a dnes je Walther spolehlivou záložní zbraní.

Takže vyměňuj vnitřní díly za nové a doufej, že to pomůže ;)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od Artifex »

Takže tohle je jasné, slabý úchop, netřeba nic měnit, PePeK a zbraně podobné velikosti v 7,65br se takto prostě projevují při špatném úchopu. Případně vyměnit vytahovač a zkontrolovat vyhazovač ale primárně to bude držením.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od goral »

Zkusim se jeste zamerit na uchop zbrane, ale moc tomu neverim.
Jak jsem psal, me to dela taky a nemam zrovna spatne strelecke navyky. A jestli je ta zbran tak citliva, ze ji musim drzet krecovite pri kazdem vystrelu, tak je neco spatne...
Nez sahat do kveru, prvni vyradime potencionalni problem mezi zemi a zbrani.

Pak se halt vrhnu na zasobniky a pak na ozuby u kohoutu, pokud nepomuze bod 1 :)

Diky moc za rady, dam echo, jak to dopadlo
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od Artifex »

Pokud bys měl cestu kolem Brna, můžu ozkoušet, případně podívat na vytahovač/vyhazovač, mně se PPK nikdy nezasekávala takže tím půjde vyloučit problém v tomto...
MervinCZ
Příspěvky: 1
Registrován: 03.07.2013 19:39
Pohlaví: muž

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od MervinCZ »

Ahoj kolegové PPčkaři

jsem vlastníkem této pistole z poválečného ULM (1965) a mám zlomenou 60-ti stupňovou pojistku, nevíte závěru, jak se dá tento problém řešit? popř kde sehnat novou?

děkuji MervinCZ
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od goral »

Na vyse zminenem PPK cku se ten samy problem vyresil snadno - packa se proste odbrousila zevnitr maly imbus, takze zbran je stale odjistena. Pro nekoho zvlastni uprava, pro daneho uzivatele ale smysluplna.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od Chorche »

měl sem 3 PPKčka, všechny poválečný, teď už mam jenom jedno a počet závad celkově 0 (slovy nula). Do toho ale nepočítam vejš zmíněný projevy - nedovřenej závěr, skříplá hilzna ve vokýnku, nenataženej kohout - při nedostatečně zkalibrovaný přebíjený munici. Komora PPKček je poměrně těsná a náboje který nejsou správně zažehlený do komory lezou buď stuha nebo vůbec (přitom třeba do kelteka ty samý náboje lezou naprosto v pohodě). Vyzkoušejte si strčit do komory různý svý druhy munice jestli tam dou hladce nebo stuha. Když stuha, tak je to jasný.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Walther PPK - problemy

Příspěvek od chodec »

Můžu potvrdit kolegu nade mnou. Vlastnil jsem dvě PPK, respektive jedno PPK-L (slitinový rám), které jsem poměrně často nosil. U žádné z těch dvou zbraní žádný problém. PPK-L jsem před pár lety prodal, protože mi přišlo zbytečné mít doma 2
téměř stejné zbraně. Při rozhodování, která půjde z domu, hrála roli prakticky jen estetika (PPK-L bylo nošeno a tím pádem mělo horší povrchovku a pár šrámů). Dneska prodeje i trochu lituju.
Odpovědět