Survival schránka

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Survival schránka

Příspěvek od sigmark »

nebo jit do nezamrzne umyslne, a podle toho volit slozeni obsahu kontejneru. ryze, suche potraviny/energeticke tycky apod, munici by to taky ublizit nemelo...
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Survival schránka

Příspěvek od Tina »

praalien píše: ... vlastně by stašilo zajít na veterinu při počtu kastrací co tam dělaji budou mít kočičích chlupů na rozdávání. člověk by se aspoň vyhnul válečným zraněním při pokusech oholit kočku...
Jestli chceš, mileráda ti přenechám klubka vyčesaných kočičích chlupů, mám doma dvě potvory :-)
Jinak sice OT, ale nějaká babka v Brně z vyčesaných kočičích chlupů plete velmi výhřevné svetry, které údajně nevadí ani lidem jinak na kočičí srst alergickým. To jen takové malé info pro PA, až vám zrekvírují ovce a nebude vlna :-)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Survival schránka

Příspěvek od sigmark »

jo, uvažovali jsme že bysme si nechali udělat svetry z chlupů psích z těch našich oblud, ale prej když to zvlhne, tak to furt smrdí jak mokrej čoklík :-)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Survival schránka

Příspěvek od felix5 »

kočku máme taky takže o starost méně :-D
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

Jasně, jen pokračujte, třeba vyjmenujte všechny svý mazlíčky, a co dá vyrobit z jejich hovínka .... a zasírejte vlákna takovýdlema kokotinama .... v pohodě, on někdo přijde a ten bordel po vás uklidí, protože nemá co jiného na práci, že? Takže klidně diskutujte na téma kočky a jaký vzor svetru z nich bude, protože tady se to jmenuje "Survival schránka" a je přece úplně jasný, že to sem patří ..
Uživatelský avatar
freerider
Příspěvky: 20
Registrován: 29.11.2011 12:39

Re: Survival schránka

Příspěvek od freerider »

Zdravím, Ehmm, co takhle hrob na hřbitově? Místo se několik staletí nemusí změnit identifikace místa je poměrně snadná každý hrob má svého majitele který je na desce uveden stačí si jen dobře zapamatovat jméno a místo kde se hřbitov nachází. taková sít mrtvých schránek po trase případného uniku proč ne? jistě je to trochu v rozporu s etikou, ale dost možná přijde jednou doba, kdy si budeme muset obhájit i horší věci...jasně, není to na potravinové zásoby a určitě tam i mrzne... nevím, pouze přemýšlím nahlas... Doufám že ze mě neuděláte zvrhlíka a vykradače hrobů :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Survival schránka

Příspěvek od sigmark »

zvrhliku! :-D

mrtvy schranky. trefny :-)

jenze pokud hrob neni zaplaceny (a to u tech opustenych je celkem pravdepodobne, tyden po tvem zasahu ho nekdo muze pouzit... jakekoli kopani na hrbitove je sakra znat, a pravidelni navstevnici si ho urcite povsimnou, obzvlast na opustenem hrobe. a mas po schrance s velkou prvdepodobnosti
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Survival schránka

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

chceto vychazet z reality>

- premnozeno - vsude lidi hafo
- svickove baby nahradili detektorari, fotopasti proti nackum apod.
- vsude samej soukromej doc. prof. etnosexuologie a cele dny stoura po opustenych mistech blbec a jeste si to nataci
- predevsim v obcich a blizkem okoli se furt neco kuta/opravy-flikovani
- mladez a pomalu stredni vek se nam ugeocachuje - je to holt levne hobby na venku - porad smejdi vukol
- domkar je chudy - stavebni sute - zahradni curbez vyhazuje do remizku a vsude vsechno pozoruje jestli neni viden
..

ps nerikam hroby jsou spatny napad, ale je na to holt blba doba..,
driv na sibenicni-umrlci vrch nikdoz ani nepachl a dneska jsou tam akorat "realitni bubliny" nebo DE pre-kladiste
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Survival schránka

Příspěvek od rudde »

Praktický pokus:
(zbraň a munice zakopaná 15 let v zemi)

http://www.backwoodshome.com/articles2/wood115.html
Radola Gajda
Příspěvky: 18
Registrován: 11.01.2013 22:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Südböhmen

Re: Survival schránka

Příspěvek od Radola Gajda »

Zdravím, hloubka 1,5m je pro mne nereálná kvůli terénu a kamenité půdě v místě, které mám vyhlídlé pro nějaké případné zakopávání. Co vše vlastně při tom mraze hrozí? Porušení schránky tlakem zmrzlé půdy jde myslím vyřešit třeba dvojitým obalem. Ale co udělá opakovaný mráz třeba s masovou konzervou?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Survival schránka

Příspěvek od Centurion »

Masová konzerva by byl problém. Jestli je poctívá a je napěchována svým obsahem až po okraj, tak při zmrznutí plechovka praskne. Do schránky dávej spíš věci bez obsahu vody například luštěniny, obiloviny, těstoviny, sušené maso apod. Dej to do plastového sudu a zakopej do jílu nebo do půdy, kde si myši nedělají nory, aby schránku neprokousaly.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Survival schránka

Příspěvek od Leon Chamel »

Radola Gajda píše: Ale co udělá opakovaný mráz třeba s masovou konzervou?
To je dobrá otázka :yes Vyzkoušej to doma. Vezmi masovku (nebo třeba i pár jiných konzerv), vystav ji mrazu venku za oknem nebo v ledničce a poté rozmrznutí při pokojové teplotě, celý cyklus pak několikrát zopakuj. Výsledky testu hoď sem, budeme ti moc vděční!! Je totiž pravda, že různé tabulky ohledně trvanlivosti konzerv v závislosti na plusových teplotách skladování je možné vygůglit, ale podobný popis účinků mrazu jsem ještě nenašel. Lze předpokládat, že obsah typické konzervy zmrzne vzhledem k vysokému obsahu soli a tuku až při větším mrazu, po více cyklech bych tipoval i změnu konzistence, chuti i kvality, obsah by ale měl přesto zůstat v zásadě nezávadný...
Radola Gajda
Příspěvky: 18
Registrován: 11.01.2013 22:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Südböhmen

Re: Survival schránka

Příspěvek od Radola Gajda »

Proč ne, už mne to také napadlo vyzkoušet. Nejjednodušší bude ten mrazák než čekat na mrazy jaké udeřily loni. V mrazáku je nějakých -18°C. Pokud obsah opravdu zmrzne, tak ale stejně nejspíš plechovka praskne. uvidíme
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Survival schránka

Příspěvek od Fabulous »

Survival schranka se prece uklada do nezamrzne hloubky 80-120 cm. Takze teplota je tam pomerne stabilni.
Radola Gajda
Příspěvky: 18
Registrován: 11.01.2013 22:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Südböhmen

Re: Survival schránka

Příspěvek od Radola Gajda »

Jak jsem psal výše - všude třeba takové hloubky nemusí jít dosáhnout.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Survival schránka

Příspěvek od urbanwarrior »

Domnívám se, že opakováním mrazových cyklů dojde k destrukci tkáňové struktury, už tak porušené zavařením. Kromě toho, že se obsah konzervy ještě víc rozblemcá se nestane asi nic zásadního, nečekal bych ani nějaké převratné zkrácení doby trvanlivosti.
Navíc, jak píše Fabulous, čím blíže bude uložení k nezámrzné hloubce,tím budou slabší vlivy mrazu(včetně posouvání zeminy a jejího tlaku). Leč ukládat cokoliv do 150cm pokládám za nereálné (o hledání a vykopání nemluvě), ale to se už probíralo na jiném místě.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Survival schránka

Příspěvek od Leon Chamel »

Radola Gajda píše:Proč ne, už mne to také napadlo vyzkoušet. Nejjednodušší bude ten mrazák než čekat na mrazy jaké udeřily loni. V mrazáku je nějakých -18°C. Pokud obsah opravdu zmrzne, tak ale stejně nejspíš plechovka praskne. uvidíme
Bezva, no a já vyzkouším totéž s rybími konzervami, které považuji za o něco rizikovější, zejména ve variantě ve vlastní šťávě. Nepředpokládám, že by ty konzervy popraskaly, není tam zase takové množství vody, která by se neměla kam rozpínat. Ale uvidíme.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Survival schránka

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci,

toho mrazu bych se nebál. Na chatě na Vranovské přehradě, kde v zimě klesají teploty i pod – 20 °C nechávám konzervy běžně a nepamatuji, že by to některá nepřežila. Dokonce přežívají i plechovky s pivem, pouze Birell mi mráz potrhal.
Schránek mám na Jižní Moravě cca deset z toho momentálně pět funkčních. Jsou to plastové barely se širokým otvorem o obsahu asi 10 litrů, které jsem dostal od lesáků, byl v nich nějaký postřik na stromky. Zatím mi nikdo žádnou ze schránek nevybral. Ale o co bych přišel? O pár konzerv, pár baterií a flašku rumu. Víc než za tři stovky tam toho není.
Taktéž se mi nikdy nestalo, že by mi mráz nebo jiné vnější vlivy obsah poškodily. Dokonce jedna ze schránek, kterou mám zahrabanou v písčinách na břehu Dyje u Křidlůvek, která byla prokazatelně při záplavách pod vodou to v pohodě přežila.

K tomu vykopávání schránek. Žádnou ze schránek nemám hlouběji, než 20 centimetrů. Abych se moc nenadřel při vykopávání, tak na každé mám velký plochý kámen a ten je zasypán hlínou. Při otevírání schránky lopatkou, bodáním do země najdu kámen, odstraním z něj hlínu a pak ho zvednu. Ušetřím si tak hledání a zbytečné kopání.

Hezký večer
Radola Gajda
Příspěvky: 18
Registrován: 11.01.2013 22:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Südböhmen

Re: Survival schránka

Příspěvek od Radola Gajda »

Dobré, takže u konzerv se mrazu asi moc obávat nemusíme, ale i tak to určitě stojí za experiment s mrazákem. A co třeba opakovaný mráz může udělat s léky?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Survival schránka

Příspěvek od DeadMan »

u léku bych si nebyl jistý a spíš jsem toho názoru že by jim to moc neprospělo přecejenom se všude uvádí doporučený způsob skladování jako teplota, tmavé místo atd. takže léky nevím nevím spíš by to chtělo se zeptat nějakého odborníká (lékaře/farmaceuta)
Odpovědět