Dostupnost léků dnes

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Odpovědět
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

Tak dnes sem se ze sna probudil do tvrdé reality . jako vždy sem si šel pro léky které musím brát (pravděpodobně už na vždy) a bylo mi řečeno že mají "výpadek" a že prostě teď nejsou . bohužel mám docela neblahé tušení ,protože předtím měl výpadek jiné konkurenční léky a už to sou 4 roky co nejsou . před 2 měsíci měl výpadek tenhle jen v 50mg verzi a od té doby taky není . teď má výpadek i ten poslední 25mg a alternativa už žádná není. naštěstí mám jakožto přiměřený paranoik rozumnou zásobu ale říkám si - co asi dělaj lidi který tu zásobu nemají ? prostě a jednoduše stačí aby se nějakej papaláš rozhodnul že mu z toho neteče tolik peněz kolik by se mu zrovna líbilo. zastaví výrobu a spousta lidí je s prominutím doslova v prdeli . a to ještě není žádná rozpadová doba . apeluju tím na všechny chronicky nemocný kteří potřebují nějaký léky aby si vytvořily zásobu ve smyslu "žádné množství není dostatečně velké" .

Jen pro představu - ještě v pátek léky byly skladem . Teď už není alespoň v Praze na prodej jediná krabička včetně nemocničních lékáren a to jde o nemoc kterou má 1 z 50 000 lidí . představte si jak se asi zapráší po jinejch lécích kde se točí daleko větší objem.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od Evinka »

no, ono to s těmi výpadky bude asi složitější...

Minulý týden, jsem byla mamce vyzvednout léky po embolii plic v nemocniční lékárně....přede mnou byl stařeček a lékárnice mu říkala o dvou z pěti, že jsou ve výpadku a pouze na jeden měla náhradu ... a mě pak také říkala, že mnou chtěný lék ze tří má výpadek a volala lékaři a dojednávala změnu :cry:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od vlk972 »

V téhle době se výpadku léků není třeba bát........... Vaše léky budou a nebo už jsou nahrazeny lepšími, mnohem dražšími a pokud možno s mnohem vyšším doplatkem.
Dnes pan ministr Hégr zase apeluje na to, aby si pacienti u zubaře hradili plnou cenu amalgánových plomb - myslím, že jsou nejlevnější. Pak se ptám, proč musím platit stále se zvyšující zdravotní pojištění, když pak v případě potřeby platím i za léčbu a léky? Nebo proč se lidi musí skládat na zdravotní péči malým dětem, kterou v ČR nikdo nedělá a rodiče s ním musí např. do SR?
Podle mně ČR už překročila hranici a chová se nepřátelsky vůči vlastním obyvatelům (a to nejen na poli zdravotnictví) s cílem nás zruinovat, zredukovat stav...........
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od sigmark »

a nezapomeň, že se na naše náklady u nás léčí např. vrozené pohybové a srdeční choroby děcek například z Iráku.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od vlk972 »

Tak tak. A všechno je v pohodě, ať žije humanita. Jenže tahle je dost falešná :-(
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

vlk972 píše: s cílem nás zruinovat, zredukovat stav...........
s tim zruinovánim souhlasim .zkrátka potřebujou vyždímat z toho co půjde . zredukovat stav rozhodně nechtějí - méně masa na ždímání.

dnes mi v IKEMU prozradily že výpadek má bejt až do konce března a že ani potom nikdo nedokáže říct jestly ještě budou.
lékárny to věděly od začátku ledna a tak si asi 2-3 lékárny udělaly zásobu na 2 dny dopředu :-D sem jedinej komu to připadá na hlavu padlý ? sem vážně zvědavej co budou ostatní dělat.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od Karlos »

Tak to dopadá když zdraví je pouhopouhý business...
Proč držet zásobu léků? Jsou to peníze které se netočí, zabírají skladové prostory, část může expirovat, atd... systém Just-In-Time v praxi.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

njn. smutný na tom je to ,že lepší už to pravděpodobně nebude a že tahle situace může nastat kdykoliv v jakémkoliv odvětí lékařské péče.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od sigmark »

vzhledem k tomu, kolik je obzvlášť starším spoluobčanům předepisováno medikamentů to může velice rychle skončit jako dost brutální alternativa vládních škrtů pro omezení výplaty důchodů a omlazení populace
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

já teda přesně nevim jak to momentálně funguje ale měl sem za to že stát nemá s farmaceutickejma společnostma nic společnýho . jediný do čeho by se mohl montovat je zdravotní pojištění.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od sigmark »

statni komise pro leciva neco spolecnyho ma.
shodujeme se tu asi ale nicmene vsichni na tom, ze ti viditelni nahore jsou jen slouhove jinych sedych eminenci. a kdyz se nekdo z nich rozhodne nas podusit...
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od alive »

Prallien: zkus obvolat lekarny v Koline...
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

že sou všichni poslanci uplacený bezvýhrad souhlasim. já bejt poslanec taky se nechám uplácet. každopádně nechat nemocný vymřít neni v jejich zájmu ,to je jen v zájmu státu . pro farmaceutický společnosti je naopak ideální stav národ nevyléčitelně nemocnejch kdy musej pacijenti v zájmu životaschopnosti užívat nějakej jejich produkt ,kterej je ale nevyléčí . jen udrží na živu do doby než budou mít prachy na další dávku.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od Wagoneer »

big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od big bang »

Zo Slovenska miznú lieky na vážne choroby. Pacienti s poruchami spánku, epilepsiou či stavmi po infarkte sa nemajú čím liečiť. Aj keď výrobca lieky na náš trh dodáva, do lekární sa z nich sa dostane len časť, zvyšok sa totiž vyváža do zahraničia.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... a-hranice/
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od alive »

jojo, chce to zasoby :-)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

kurva velký zásoby . škoda že si člověk přímo u výrobce nemůže objednat paletu.

Edit : oni to sou ještě takový kurvy že když se lék prodává tak verze s nejnižšim množstvim účinné látky ale se stejnym doplatkem .tzn že člověk spotřebuje dvojnásobek léků za dvojnásobnou cenu ale za stejnou dobu
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od EBE »

nahrádzať rastlinami čo si človek dopestuje v záhrade, podľa mňa za určité obdobie niekoľkých rokov to už kôli cenám iné ani nebude a babče budú zase sušiť na povale ;) nedá sa nahradiť všetko ale v prírode je toho veľa pre nás k úžitku a nie je to len tak náhodou myslím.
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od SharKhan »

big bang píše:Zo Slovenska miznú lieky na vážne choroby. Pacienti s poruchami spánku, epilepsiou či stavmi po infarkte sa nemajú čím liečiť. Aj keď výrobca lieky na náš trh dodáva, do lekární sa z nich sa dostane len časť, zvyšok sa totiž vyváža do zahraničia.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... a-hranice/
Nuž manželka ex-ministra zdravotníctva za KDH - pani Uhliariková vo veľkom skupovala heparín a vozila do Nemecka, kde ho predávala za 3 x toľko, ako stál na Slovensku.

Hnus :!: :ne

... a potom vyvráťte posmešné poznámky, že čo znamená skratka KDH - "Censored" Do Huby :x
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dostupnost léků dnes

Příspěvek od felix5 »

jen doplním pár postřehů ze stávající situace. Imuran stále není . už to budou odhadem 2 měsíce . co mi připadá ze všeho nejabsurdnější je že do pacientů perou ze všech stran nepravdivé informace. Jelikož jsem se za tu dobu propracoval docela blízko zdroji a sem tam vznesu dotaz v nějaké lékárně zda nemají poslední kousek ještě skladem vždy mi tvrdí že bude za týden a že to mají slíbeno. Přitom přímo od dodavatele vím že nic takového slíbeno není. Nejvíc ze všeho mě na toto téma dostala TV nova která v neděli večer (před oficiálním znovu uvedením na trh )prohlásila že potom co se o to začla zajímat se daly věci do pohybu a že léky budou díky nim už zítra a ta babička z reportáže co to potřebovala na roztroušenou sklerózu či co bude mít konečně klid...no už to sou 3 neděle co to tvrdily. Toliko jen k důvěryhodnosti našich zpravodajských portálů.
Odpovědět