Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Máme tému o výbere batohu, ale to je pre väčšie bágle nad XX litrov.

Chcel by som sa spýtať na tému EDC pánskej "kabelky".
V téme EDC a BOB si kazdy da svoju kabelečku, ale skor by ma zaujímali debaty:

Či preferujete military/civil dizajn a prečo? Či preváži praktickosť výbavy a použitia - pallsy, maskáč, členenie na množstvo menších puzdierok alebo výhody anonymity v dave = bez pallsov, civilné farby a jednoduché tvary.

:idea: Aké skúsenosti máte s messenger taškami cez rameno.
:idea: Populárne sú slingpacky. Tie sa dajú kúpiť armádnom dizajne, v imidži fotografa so zrkadlovkou (prtom je plný napchatý survival výbavou) :chuckle Dostali aj vás?
:idea: Gearslingery populárne v meste až na pár reklamných kusov v military štýle... Kto sa odhodlal vyzerať ako osamelý active shooter? :chuckle
:idea: Časť populácie má na opasku rôzne púzdra "zavěšeny proklatě nízko" :rock
:idea: Rôzne organizéry, menšie či vačšie.
:idea: Malé batôžky v štýle Camelbakov alebo bežecko, či horsko-cyklistickom štýle.....

Téma o všetkom, čo vytrvalo vláčite so sebou - do objemu 10 litrov s rozširujúcou výbavou 15 l. a s nesenou váhou do 5 kg. Nechcem to rozoberať teoreticky, alebo podľa hodnotenia videí na youtube. Skôr ide o bežné skúsenosti obyčajného rozpadlíka v strednej európe. Reakcia okolia na štýl oblečenia a výbavy je tu totiž ÚPLNE iná ako ja Atlantikom :wasntme
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od martin.falck »

Niekoľko rokov nosím textilnú alebo koženú tašku na notebook cez rameno. Je civilná, úplne nenápadná. Problém je, že primárne nie je určená na to, aby po poriadku držala viacero vecí, takže je v nej bordel (jeden kompartment, všetko nahádzané hlava nehlava). Navyše má trochu nevhodný tvar (je široká a vysoká, aby do nej vošiel notebug, ale málo hlboká, napríklad fľaša s vodou ju nepekne vyduje). Ale zatiaľ sa osvedčila najviac.

Práve som si pridelil Maxpedition Jumbo E.D.C. (hoci ma Fabik varoval, ze je privelka) na denne nosenie, ale... Je pekna, objemna, clenena, udrzi poriadok, je odlahcena, ale ma pre mna dve zasadne nevyhody: Vyzera prilis malo civilne a vojde do nej kadeco, ale notebug nie. Takze si teraz mozem vybrat, ci budem vlacit jednu velku tasku na notebug cez plece alebo jednu velku tasku na notebug cez plece + maxpedition cez druhe plece :-)

Ale nebyt toho, ze potrebujem mat pri sebe nonstop notebook + par papierov formatu A4 v pevnych doskach, tak je maxped jumbo OK.

Na mensie objemy sa mi osvedcila normalna chlapska kabelka cez plece - taka ako sa predava napriklad na ipad a podobne. Je najmensia, pojme zbran + zakladne vybavenie, proste mala kabelka.

Ak este mensie, tak potom uz len elasticky pas cez brucho na kver, zasobnik a doklady. Opaskove puzdro nepouzivam ziadne.

Tolko moje skusenosti. Tahat so sebou denne cokolvek viac je podla mna nezmysel.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Tady hoši taky sebou nosí :)
Přílohy
247038-gallery1-7czur.jpg
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

za mna civilný praktický dizajn.
btw 15litrov a 5kilo je na edc možno trochu moc. to chceš nosit aj kosu? :?
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

vaha a objem

Příspěvek od Apokalyptik »

Ano, 15 litrov a 5 kg je na denne nosenie dost.
Ale ked pozeram, ake zbrojne arzenaly :chuckle niektori zo sebou nosia, myslim, ze ten vahovy limit je na mieste.

A objem? Mam za to, ze v EDC batozine nie je na skodu trochu volneho miesta, kde sa da zlozit cast oblecenia, ked sa otepli a nechce sa to cloveku tahat v ruke....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MRAK »

já nosím denně toto

http://police-shop.cz/index.php?route=p ... uct_id=141

samozřejmě bez nápisu police

vejde se tam zbraň (od 2,5" revolveru až po 5"full size pistol) , nůž, pepřák, lékárna, peněženka, mobil, nářaďák, plus milion dalších fíčovin .... a stále je to ještě nenápadná buzertaška přes rameno ....

menší než maxpedition, nebo 5.11 a přitom stejně pevné a kvalitní ....

doporučuju
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od SharKhan »

Ja detto. Len v zelenej farbe. ;)

Dnu vojde aj 7-inch tablet.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MRAK »

Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MRAK »

Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Tina »

A pro dámy tam mají Hello Kitty v maskáčovém provedení. :-)
http://www.neatoshop.com/product/Hello- ... oulder-Bag

Pěkná stránka. :-)
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od EBE »

No nekúp to :)
taktiež niečo zaujímavé, hlavne do afriky http://www.coolplaneta.com/2010/05/kabelka-s-hudbou/
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

TT

Příspěvek od Apokalyptik »

Cakal som serioznejsie namety... :tmi

Ma niekto skusenost s touto taskou?

http://www.tasmaniantiger.cz/eshop/deta ... natch-bag/

Ako EDC v ktorom je miesto na vsetko mozne a odnesie sa v tom aj par rozkov a liter mlieka/ :beer na ranajky :angel
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od revas »

Tak já používám tohle http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra ... -mkii.html mám to hlavně na motorku na peněženku a foťák, multicool a pár drobností a občas tam strčím i Glocka G21, ale to už tam pak nedám foťák a peněženku tak, tak.

Mám to asi rok a bohužel se mě asi po 2 měsících roztrhla ta vnitřní "chlopeň" co má zabránit průniku vody dovnitř (je z takové látky na hovno, vytrhlo se to ve švu), tak z toho mám takový smíšený pocity, jestli najdu doklad tak to zkusím reklamovat je na to 5 let záruka.
Jinak ten popruh přes rameno se mě moc neosvědčil hlavně když jsem v tom měl Glocka plus nějaký drobnosti, váha tak asi do 2kg tak to po chvíli bylo na tom rameni cítit a tak jsem si to upravil zkrácením toho popruhu, tak abych si to mohl dát okolo pasu a měl to níž na stehně až pod bundou (něco na způsob taktického pouzdra na pistoli) ale chybí mě tam popruh na přichycení ke stehnu aby to "nevlálo", něco jsem si tam splichtil ale moc dobře to nefunguje tak to musím ještě doladit jak bude čas.

P.S.: plastový přezky nechutně vržou :?
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Tommy »

Nechci zakládat další téma, tak snad nevadí že to přihodím sem.

Sháním novou brašnu do práce. Musí se do ní vejít 13" Laptop, iPad a dost dokumentů ve dormátu A4. Nepohrdnul bych ani kapsou s organizerem na vizitky, tuzky atd. Musí něco vydržet, do teď jsem používal koženou manažerskou tašku od DELLU a vydržela mi 7 měsíců :-/ Jediné omezení je, aby šla nosit s oblekem :-)
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Darth »

Já nosím toto.V černé barvě.Nosím ji přes rameno.Na stehně jsem ji ještě neměl.

http://www.armed.cz/brasna-maxpedition- ... a/d-79383/

Předchozí kabelku jsem musel vyměnit,protože se tam nevešel teleskop.Na běžné nošení mých věcí je to dostačující.Nechci s sebou tahat nějakou "krávu". :roll:
Dá se do ní strčit i G19. ;)
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Darth »

Odpověď na vlákno,ne na poslední příspěvek.13" noťas by se tam asi vešel těžko. :head
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od marish »

Od podzima nosím denně Maxp. Thermite.

Zatím v 99% kolem pasu, sedí výborně, jištění přes stehno zatím nevyužito. Bunda jde v pohodě nad ní -výhoda proti pouzdru na opasku bez sníženého závěsu.

Náplň: peněženka, teleskop, nožík, zapalovač, flešky, kabel k foťáku, mince, baterka, propiska, krabička s náplastí atd.
V létě by měla pobrat ještě několikero klíčů a foťák.

Nijak ji nešetřím, momentálně si užívá prachu...
DSCN3537uprr.jpg
DSCN3542upr.jpg
DSCN3544upr.jpg
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MRAK »

má tu "tajnou" kapsu na zbraň?
Mezi tělem a zbytkem brašny ?
Jako Max, nebo Cop?
Odpovědět