Výběr praktických civilních kalhot

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Téma vyčleněno z: Jaké maskáče.

potrebuju typ na nejake civilne vyhlizeci kalhoty hlavne bez kapes na stehnech v nejake bezove, piskove barve...nejake ktere se mi po intenzivnim noseni v rozkroku nerozparou za rok :-/ mate nekdo prosim nejake tipy?
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od B89 »

Já mám kalhoty od tru-spec 24-7 verzi tactical - "kapsáče", ale dělá se i verze classic která má skyté kapsy. Ty by se ti možná mohly líbit. Dělají se tuším v barvách bílá/béžová/tmavě modrá/černá. Jsou z materiálu ripstop (65 % polyester a 35 % bavlna), v pase sedí perfektně - jsou na gumu. Jen tak lehce se nezašpiní a po praní je žehlit není moc potřeba... :)
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Frank »

To bych už možná doporučil 5.11 Cargo, sice kapsy mají, ale vojensky nevypadají. Vydržely mi 2 roky skoro každodeního nošení.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

bohuzel skryte kapsy nemuzu natoz neskryte...v praci by mi to moc neproslo...uvazoval jsem o bushmanech, ale cetl sem tady spis stiznosti
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Frank »

to cargo je má hdoně skryté, ale je pravda že se to tváří spíše jako sportovní kalhoty
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

No zase tak skryte nejsou, taky je mam uz par let a jde to videt.

511 dela covert serii. Loni ji stahli z obehu ale letos by snad zase mela byt na trhu v prepracovane verzi.

Druha moznost jsou t yjejich jeans cuty, ktery se tvari moc pekne.

EDIT:
coverty zde:
http://www.511tactical.cz/eshop/detail/ ... -khaki-20/

Mam tu prvni serii co se uz davno nevyrabi a sice maji bocni kapsicky (tak na mobil/baterku), ale zarucuju ti ze si jich nikdo nevsimne. Zip je velmi uzky s malinkatym jezdcem a je to sikovne schovany do svu. Muzu ti nafotit ty svoje stary.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

To sou presne ktere jsem mel u 5.11vyhlidle....za fota havne te kapsicku budu vdecny....jeste uvazuji o techto
http://www.bushman-outlet.cz/index.php? ... Itemid=128
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

diky urco staci. nahodou nekdo nemel v rukou ty bushmany co jsem sem daval? nikde nemaji gramaz materialu...ta cena je pekna, nerad bych ale aby se mi hned rozpadly
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od goral »

Ty 511ky (stary) mam 4 roky, jestli te to uklidni. Ted uz je moc nenosim, ale kdyz se zamyslim, maji za sebou urcite tak rok a pul kazdodenniho noseni a jsou porad nositelne "na slusno".
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od štaflík »

Zaručeně české jsou kalhoty Křížový Buk. Jsou šité v hájovně mezi Českou kamenicí a Chřibskou. Dlouho )dodnes) tam paní s dcerou ani neměly elektřiny, jen agregát. První kalhoty jsem si koupil někdy kolem r. 2002, silná bavlna. Ty kalhoty jsem tahal do lesa, na lezení, na práci a dodnes jsou v pohodě. Fakt neuvěřitelné - za 450,-, Nicméně cena šla nahoru, kvalita látek dolů, ale pořád je poměr cena velice dobrý. Chodí v tom tak odhadem 2/3 horolezců z ústeckého a libereckého kraje. Připomínají Rejoice s tím, že kvalita vyšší a cena zhruba poloviční. Barvy mají někdy celkem nenápadné. MTy moje první kalhoty byly kombinace olive/foliage (možná šmrnclá dohněda) a v českém lese moc vidět nejsou.
http://kalhoty-krizovybuk.cz/index.php
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od DanBlack »

Dělají spoustu zajímavých věcí, nejen kalhoty. A hlavně evropské proporce... (vešla se mi do nich prdel ;) )
Jinak sem ani nepostřehnul, že tam není natažená elektrika. (sme tam byli ve dne :lol: )
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ma nekdo zkusenosti se znackou GUKHRA TACTICAL? respektive co je to zac, kde se to sije a jak si stoji kvalitativne? narazil jsem na nejake jejich vyrobky za docela zajimave ceny http://www.bestarmy.cz/produkt/kalhoty- ... cal-coyote
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od goral »

Zkusenost nemam.
Ale kratke googleni me dovedlo k nazoru, ze jista firma (a muze to byt klidne bestarmy) dela reselera cinskym vecem. V nabidce maji fakticky typizovane vyrobky cinske provenience akorat s jinymi stitky. Plus mimo region CR-SR-HU jsem nenasel zminku o teto znacce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od sigmark »

jsou hodne podobne UTP od Helikonu, takze bych tam cekal nejakou inspiraci jednim nebo druhym smerem
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od goral »

On vitr vane od Royal Robins, neboli jiz moderne 5.11 tactical ;)
Tam je puvodni striha vzor.
A osobne bych si priplatil tech pet stovek za gate, ktere opravdu vydrzi
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od MrPorter »

Takže zkušenost s Tru-Spec 24-7 Tactical po půl roce používání - ve stehenní kapse, vnitřní strana mám asi 5 cm trhlinu. Dovolil jsem si totiž tam nosit 2,5 cm tlustou baterku, což je v taktickejch kalhotách věc nevídaná :) A ani se to neroztrhlo přes švy, prostě to prošlo skrz ten slavnej rip-stop, kterej jediný co udělal je, že tu trhlinu krásně zarovnal podél své mřížky.
No, žádná škoda, obecně mi ten materiál nesedl ani pocitově. Od cca 5°C v tom byla dost zima, a naopak nad 20°C se zase ukazovalo jak neprodyšná ta látka je.
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Martin11 »

Ja osobne nosím Urban Tactical nohavice od Helikonu. Vyzerajú odolne, sú dobre premyslené a síce majú vreciek veľa sú pomerne nenápadné. A hlavnou výhodou je, že sa robia okrem čiernej, bežovej a zelenej aj v riflovom prevedení, takže vyzerajú úplne nenápadne.
Obrázek

Nosím ich denne do mesta, občas na menej náročné túry a na motorku. Sú zosilnené na všetkých dôležitých miestach, hlavne putka na opasok vyzerajú odolne, takže má zmysel ak sa do nich vloží taktický opasok určený na núdzové zlaňovanie (i keď stále by som to bral len ako extrémne núdzovú možnosť).
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

Edit: Prosím necitovat předchozí příspěvek! Maximus

Me to prijde takove krapet kycovite, dziny a tenhle strih - nejsem teda expert, ale z modniho hlediska mi to prijde tragedie :D Osobne bych spis doporucil treba kalhoty od Vertx, takovy hodne decentni "kapsace".
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od sigmark »

prakticky jsou. nosim je v kojotim. i ty dzinovy mi prijdou porad snesitelnejsi nez modni trubky s rozkrokem na kolenou
Odpovědět