Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od aliděda »

Pro PAFa - neznám, jsem proti

Pro Lamprechta - šlo by to, ale to by musel mít LEX alespoň 200 000 členů.
To už je poměrně slušná síla voličů, kteří by eventuálně mohli zamíchat s volbami, pokud by jim kdokoli chtěl sebrat právo na vlastnění zbraně.

Jenže jak už jsem psal povědomí o téhle partičce mezi střelci je nulové.
Kdo by taky lezl tam, kde se nic neděje ? Hmm ?
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Lamprecht »

To je ale utopie, na tom se schodnem.... Nezapomeň že donutili Klause podepsat Lisabonskou smlouvu takže o tom taky může rozhodnout nějakej krypl z EU který nechce být jednoho dne vyhozen z okna nebo pověšen na kandelábr...Tak to prostě je a pokud střelce někdo nesjednotí tak bude i nůž samyzdat. Východisko je založit stranu...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Karlos »

Lamprecht: presne tak o zakazu zbrani jak jiz bylo avizovano bude rozhodnuto na urovni EU, cilem je prave to sjednoceni. Vzhledem k tomu ze u nas mame jeden z nejlepsich zbrojnich zakonu a zaroven se vola po celkovem sprisneni tak nelze doufat ze to pro nas nebude zmena k horsimu... je sice mozne ze nektere staty si jednotnym novym zakonem v konecnem dusledku polepsi (ty ktere ho mely uplne napalici) ale nas pripad to nebude... spis si myslim ze si vezmou zakony z Nemecka, VB, Francie a vyberou ten nejprisnejsi z nich, pripadne udelaji kompilat toho nejprisnejsiho z kazdeho zakona...

Jinak ano politicka strana by urcitym resenim byla ale na to je jiz pozde - i kdyby zazrakem vyhrala volby tak toto se stejne bude resit na urovni EU a tam by jeji hlas byl nula, nula, nic...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Ježura »

No v takovem pripade at ten velky prusvih prijde driv nez to projde tou megalomanskou byrokracii v EU. Nebo ze se cela EU rozpadne driv nez tohle projde...
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Lamprecht »

Nikdy není pozdě. Vystoupit z EU, pozavírat lidi co můžou za tyhle ekonom. sračky, atd
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Karlos »

Lamprecht: to je jeste vetsi utopie nez to ze by v EU dostali rozum... Vystoupit nyni z EU by pro nas byla ekonomicka sebevrazda, predpokladam ze by jsme museli vratit vse co k nam z EU priplulo a jeste hromadu navic, dale staci se podivat na mapu EU a zjistis ze nas obklopuje koldokola coz povazuji za nejvetsi problem... Mozna kdyby se rozhodl trhnout cely byvaly vychodni blok, pak mozna ale kdo vi, treba by k nam prijeli na pomoc NATO tanky tak jako tehda v 68 kdyz jsme chteli tropit hlouposti...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Ježura »

S Lamprechtem v zasade souhlasim... EU se podle me stejne driv ci pozdeji rozpadne. Davam EU rok... maximalne dva. Alespon v takove podobe v jake je dodnes...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Karlos »

Komunistum take davali rok max. dva...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Ježura »

To je sice pravda.. ale urcite nemuzeme srovnavat 1968 a soucasnou katastrofu EU
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Lamprecht »

Pokud se EU nerozpadne nebo nebudeme mít vládu která z ní vystoupí tak jsme do roka bez flint.... To jsou fakta.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=eNAohtjG14

Darra ,region a americti zoldaci si mysli ze je dostanou a Darra vyrabi 1000 bouchacek denne, nejaka nezamestnanost neexistuje....
pripomina mi to prihodu co se mi stala asi pred 15 lety kdy muj nadrizeny v praci mel asi 5 galonu vedro plne revolveru a tak jej prinesl a ja hlupak si myslel ze revolvery znam ,no nic jsem nepoznaval a pak jsem se dozvedel ze revolvery jsou z roku 1900 a tenkrat tady nez vsechno prevzali marxisti kazdy kdo si otevrel doma dilnu nejdrive zacal vyrabet zbrane ,nebot ty mohl prodat a pak jak prichazeji zakaznici a udela si znamosti prechazi na jinou vyrobu ,ale kazdy zacina revolvery....

Admin: Sorry Alibabo, mame te radi, ale uz DOST, to je jak kafemlejnek, porad sami marxisti a komunisti, stale dokola... Konkretne tento post uz jsem od tebe cetl asi 3x (netvrdim ze na tomto foru, ale moc bych za to nedal, hledat se mi to nechce)...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Josef »

Nevím, možná by mohl být ten správný čas zvýšit počet členů či jinak podpořit aktivity LEXu (http://www.gunlex.cz), tj. organizace, která se může při dostatečném počtu členů pokusit určitým způsobem do tvorby zákonů mluvit.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od Karlos »

Nerikam ze podporovat LEX nema smysl (jako pojistka proti ceskym politikum urcite) ale toto prijde befelem z Bruselu, na nazor vlady CR se nikdo ptat nebude = s tim LEX nic nenadela i kdyby mel pod palcem vetsinu poslancu...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od alibaba »

Na tomto vlaknu co debatujeme jsme trochu pozpatku s myslenim mame to v ustave 1789 :clap :clap
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od jigssaw »

Holt oprese, útlak a moc jsou hodně staré ideály.... svoboda je ten mladý.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od alibaba »

To jigssaw. ---tak tohle jsou presna slova Texaskeho kongresmana Ron Paul kandiduje na presidenta ,ale nema sanci byt zvolen ....svoboda je nova myslenka co je sice zakotvena v ustave r. 1789 ale nikdo tomu neveri a kazdy veri ve statni utlak,bumazka na to a to ....mit takove revolucni myslenky je nebezpecne :lol: :chuckle
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od jigssaw »

A hádej odkud je mám já :D je pravda měl sem ho zmínit.
Já tu situaci u vás sleduju dost hodně a Paula bych nezatracoval uvidíme podle výsledků ames straw poll. Podle mě by měl na celonárodních volbách víc šancí (spoustu demokratů je zklamaných že obama pokračuje války a začal další nezavřel guantanamo a další věci je to defakto nový bush) uvidíme jestli vyhraje i přes to že není tolik socialně konzervativní.

jinak tomuhle říkám kampaň kandidát na prezidenta Rick Perry na střelnici :D http://www.youtube.com/watch?v=cVCoTx1I ... ture=feedu
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: Společnost, občané a zbraně - ano či ne?

Příspěvek od jigssaw »

Tak výsledky Ames straw poll vypadají pro Ron Paula velice dobře 1.místo získala Michele Bachman s 4,823 hlasy a Ron Paul hned v závěsu s 4,671 hlasy na 3. místě Tim Pawlenty s méně než polovinou toho co ti nad tím 2,293 hlasy. A třeba takový neocon Romney(který je označován jako frontrunner) měl smešných 567 hlasů.

Jinak ta debata byla opravdu dost dobrá (daleko lepší než ta co dělali CNN) - líbilo se mi že prostě do těch kandidátů ti moderátoři šli a prostě našli třeba něco co řekli předtím a teď pravý opak a podobně(nebo třeba se opřeli do romneyho za romneycare) a nechali taky kandidáty jít do sebe. Tohle by se mělo dít v Čechách taky.
Odpovědět