Tři svíce za budoucnost

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od rudde »

http://www.moa.zcu.cz/files/Nectiny/arc ... obRisc.pdf
: nedělat dluhy, neprodávat půdu, spolehnout se hlavně na sebe, být milý k ostatním.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Josef »

Tři svíce za budoucnost - kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Přinejmenším pro ty, kteří "rozpadlíky" stále ještě považují za jakýsi exotický druh a domnívají se, že je se světem stále vše OK a na věky zůstane. První vydání bylo beznadějně vyprodáno, teď někdy se má objevit dotisk. I když tato kniha koluje mezi lidmi i v PDF formátu, myslím, že ten kdo má o ni zájem, by si ji měl koupit v papírovém provedení (i když její čtvercový formát do standardní knihovničky zrovna moc nepasuje). Nejen pro trvalejší uchování psaných informací, ale i proto, aby finančně podpořil autory a zejména vydavatele, kteří jsou ochotni (a odvážní) takové knihy (přinášející analýzu situace i návody co s tím) v dnešní době vydávat. Jen na okraj připomenu, že původní název knihy měl znít "Až přijde bída", což pokud jde o obsah hovoří za vše, ale zdálo se to být přeci jen dosti drsné.
kedalsik
Příspěvky: 4
Registrován: 24.08.2013 11:32

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od kedalsik »

Když tato kniha koluje mezi lidmi i v PDF formátu ,prosím o link kde bych ji našel. Fakt jsem hledal ale nenašel. Koupit se nedá ,všude je vyprodána.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od goral »

Kód: Vybrat vše

http://www.kosmas.cz/knihy/176087/tri-svice-za-budoucnost/
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Dáda »

kedalsik píše:Když tato kniha koluje mezi lidmi i v PDF formátu ,prosím o link kde bych ji našel. Fakt jsem hledal ale nenašel. Koupit se nedá ,všude je vyprodána.
Před časem jsem ji viděl v několika málo exemplářích v knihkupectví Dobrovský v prodejním centru Forum v Ústí nad Labem. Cena byla kolem 400,- Kč.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Reiser »

Zkusil jsem objednat tady. Uvidíme.

Kód: Vybrat vše

http://knihy.abz.cz/prodej/tri-svice-za-budoucnost-navody-a-napady-jak-prezit-konec-sveta
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od alive »

Muzu doporucit. ma v knihovarne sve cestne misto...
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Reiser »

Tak bohužel vypadá to že už není k sehnání, leda možná někde na aukru apod.
Dobrý den,
bohužel vybraná kniha je již rozebraná i u distributora. Objednávka musí být stornována.
Omlouváme se za ztracený čas.

--
S pozdravem
Miloš Hlavica
Knihy.ABZ.cz
dannyyxx
Příspěvky: 1
Registrován: 17.07.2013 12:51
Pohlaví: muž

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od dannyyxx »

tady ji mozna maj: http://eshop.knihydobrovsky.cz/eshop-tr ... ec+sv%ECta

kupoval jsem ji pred cca 14 dny v jejich prodejne v arkadach na pankraci v praze
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Reiser »

Moc dekuju za tip, zkusil jsem si ji rezervovat. Ani me nenapadlo koukat se po ni ve velkych knihkupectvich, protoze jsem mel za to ze tam uz bude davno vyprodana.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Reiser »

Pro brněnské.. 3 kusy měli ještě začátkem týdne v knihkupectví Barvič a Novotný na České. Knížku jsem si tam prolistoval, přečetl několik stránek a trašně dlouho jsem váhal jestli ji koupit nebo ne. Nechci odsuzovat něco co jsem si pořádně nepřečetl, ale nabyl jsem z toho dojmu, že půjčit si ji v knihovně a přečíst asi nebude ztráta času ale není to něco co bych nutně musel mít doma v knihovně. Třeba až se k ní jednou někde dostanu tak budu litovat, že jsem si jí nekoupil, ale zatím mě to nepřesvědčilo. Každopádně pokud by někdo měl zájem pořád by tam měla být k sehnání.
Uživatelský avatar
omaha
Příspěvky: 84
Registrován: 09.01.2012 17:40

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od omaha »

V pondělí objednána, dnes dorazila z knihkupectví Kosmas s.r.o. Praha viz jejich E-shop. Nechci jim dělat reklamu, prostě mají skladem.
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od prvak »

Dlho mi trvalo aby som ju zohnal. Uplne sa rozpredala a prave vysla dalsia uz mi aj dorazila s nazvom:

Něco se muselo stát

az precitam napisem kratke zhodnotenie
janko
Příspěvky: 29
Registrován: 10.07.2013 14:52

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od janko »

http://www.kosmas.cz/knihy/176087/tri-s ... udoucnost/

Tu píšu, že 30.01.2015 má byť kniha znovu dostupná ako dotlač(dotisk)
Gervais
Příspěvky: 166
Registrován: 03.02.2014 20:07

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Gervais »

hlavně nekupujte druhý díl, neprozřetelně jsem si jej koupil a jsou až na cca 4 kapitoly kecy, ve stylu evangelistů šířících víru boží.
I když přiznávám, že za ty kapitoli co mají hlavu a patu to stojí přečíst, přičemž celek je to odpad :(
janko
Příspěvky: 29
Registrován: 10.07.2013 14:52

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od janko »

Knižka už je znovu v predaji. Tak ak niekonu chýba, nech neváha.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Dáda »

V e-shopu Knihy Dobrovský s osobním vyzvednutím v jejich kamenném obchodě dodali do 2 dnů za 314,- Kč. Je zapotřebí jim odpovědět na jejich e-mailovou výzvu k vyzvednutí, jinak jsou potíže s poskytnutím slevy. Také nelze objednávat telefonicky, pouze na e-mail.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Tři svíce za budoucnost

Příspěvek od Dáda »

Než vyjádřím svůj názor na knihu, předesílám, že jsem vypustil čtení většiny filozofických a sociologických kapitol a věnoval se kapitolám s tématem praktického přežití.
Praktikujícímu rozpadlíkovi, farmáři nebo ortodoxnímu venkovanovi - samozásobiteli kniha patrně jeho zkušenosti a poznatky příliš nerozhojní. Řadu uváděných skutečností lze najít podrobně ve speciálních publikacích nebo na webových stránkách (včetně publikací a webů členů autorského kolektivu knihy - např. Heleny Vlašínové).
Jako přínos pro svoji osobu beru informaci, že je nás víc, kdo myslíme na zadní kolečka, odcházíme na venkov nebo si tu alespoň budujeme záložní postavení, kupujeme pozemky, máme vlastní zdroje vody, udržujeme si rozumnou zásobu potravin, sháníme kvalitní ruční nářadí atd.
Potěšující je i to, že Připravení jsou si vědomi toho, že jejich zásoby a zdroje se v PA době stanou nejspíše cílem kořistnických útoků Nepřipravených. (Viz kapitola Obrana kozy, kterou bych přisoudil rodině přísně chránící své inkognito a vystupující na webových stránkách http://www.conovehonakopci.cz. Sympaticky ještě radikálnější je v tomto ohledu Helena Štorchová v kapitole Několik patron - poučení z přírodních katastrof.
Některé texty osvěžují lapidární poučky: "V nejzkaženějším státě je nejvíce zákonů" (Tacitus). "Bída se pozná podle toho, že budou posekané meze" (Jeroným Klimeš).
V závěru knihy je uveden rozsáhlý seznam domácí a zahraniční literatury, dalších pramenů a webových stránek, odkazy na webové stránky jsou ale už i v některých kapitolách. Následují stručné profesní životopisy autorů. U obsahu je přehledně uvedeno, zda text kapitoly je filozofický, sociologický nebo praktický.
Jako nevýhoda tlusté knihy o 307 stránkách se ukazuje její vazba. Kniha je pouze brožovaná a rozsalátovala se mi ještě předtím, než jsem ji dočetl. Do zavazadla pro přežití se tedy nehodí, ale nelituji, že jsem si ji koupil.
Odpovědět