Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Farmer
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2013 18:20
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Farmer »

Jasná, teoreticky.
Myslel jsem to v mým případě. O auto se střídám se ženou, takže se nemůžu nikdy spolehnout že v něm najdu to co i dobře schovám.. :)
Trvalo mi dlooouho než jsem zpracoval rodinu aby nechávali baterky na svých místech i s nahradnima bateriema.
Prostě tyhle nože mám vždycky u sebe a vím že se na ně můžu spolehnout. A i kdybych byl nucenej skočit do cizího auta, nějakou pomoc mám při sobě.
Ale strom bych tím pižlat taky nechtěl, radši bych pokračoval pěší... :D
morepower
Příspěvky: 13
Registrován: 28.10.2013 10:05

Re: Zavírací nože

Příspěvek od morepower »

V-nox rucksak je super, mám outrider, což je rozšíření o nůžky a křížák v ose nože. Moc se mi hodí.
Co se týče pižlání, tak vánoční stromek jde rozbourat na podpal lehce. Kácet les se s tím samo nedá. Je to nouzovka, pokud nemáš pořádný nástroj a k tomu je to určený. Za mě :yes
proprdels-šup.com

Re: Zavírací nože

Příspěvek od proprdels-šup.com »

:idea: Zdravim vas vsechny ja si myslim ze nejlepsi noze a multifunkce jsou od firmy Gerber.Kvalitni ocel bytelne a dokonale zpracovani.

Ban za drzou reklamu. Fab
RunningMan2411
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2013 10:22
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy - Raspenava

Re: Zavírací nože

Příspěvek od RunningMan2411 »

Já mám tento nožík od MFH. Sice se říká, že je tato firma s kvalitou na štíru, ale mě prozatím nůž slouží dobře.
Přílohy
Zavírací nůž s čepelí typu tanto ČERNÝ - MFH INT.COMP. (FoX Outdoor).jpg
Zavírací nůž s čepelí typu tanto ČERNÝ - MFH INT.COMP. (FoX Outdoor).jpg (21.89 KiB) Zobrazeno 18117 x
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

proprdels-šup.com píše::idea: Zdravim vas vsechny ja si myslim ze nejlepsi noze a multifunkce jsou od firmy Gerber.Kvalitni ocel bytelne a dokonale zpracovani.

Ban za drzou reklamu. Fab
Fabíku nebuď tak přísný. Každé forum potřebuje klauna a tohle byl jeden z nejvtipnějších přízpěvků, co tu byl ;)
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Zavírací nože

Příspěvek od škardík »

Zdravím. Mám rád bytelné větší EDC, a proto jsem cca 5 let nosil CRKT M21-04. Dvojitá pojistka vyvoláva pocit jistoty. Super je i ta jejich "doživotní záruka". Při rozborce jsem ztratil teflonová ložiska a klip se mi o něco zahákl a rozevřel se, oboje bez problému z USA poslali na svoje náklady. Nicméně cca před rokem jsem zjistil že liner zapadává už do poslední čtvrtiny ostří a koupil ZERO TOLERANCE, konkrétně ZT350KW a od té doby jsem CRKT v kapse neměl. Je sice menší, ale za to parádně bytelný,asist open funguje bez chyby, zatím jsem nemusel dotáhnout jediný šroub, ani čep ostří a stále je naprosto bez vůle. Ostří drží mnohem líp než M21. Rozhodně nůž nemám jen na nošení, deně ho použiju xkrát na vše možné. Páčení, štípání třísek,kuchyňské práce, řezání provazů a občas přeříznutí drátu, otevření plechovky, když není po ruce otvírák. Nemůžu si ho vynachválit a určitě vím, že další EDC bude zase ZT, i když asi některý z větších bratříčků, 0200,0300... :yes
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zavírací nože

Příspěvek od opavak »

...nejlepší nůž je ten který máš právě při sobě když ho zrovna potřebuješ :)...já osobně pořád nosím super nářaďák Leatherman Wave - většinou v batohu spolu se svítilnou Fenix PD22. Jako EDC nosím v kapse kalhot zavírací kudlu s flipperem, zhotovenou pánem nožířem dle mého návrhu - čepel D2, příložky titan, ložisko, G10 střenky, Ti klips...pevnou kudlu jsem si také nechal udělat u nožíře - je to kudla typu nessmuk z N690 (předtím jsem používal Moru HeavyDuty MG - taky super kudlík a za dobrou cenu).
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Zavírací nože

Příspěvek od škardík »

Fotečka by nebyla?:)
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zavírací nože

Příspěvek od opavak »

...tak tedy foto na přání...nessmuk je čerstvá novinka k Vánocům - tak je to ještě takové holátko :D
Přílohy
Fotografie-0292.jpg
Fotografie-0295.jpg
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Zavírací nože

Příspěvek od kusna »

Fabulous píše:Jinak, dnes jsem si pořídil tohoto HANDMADE mazlíka z USA za poměrně dost peněz. Opět mě přesvědčil, že nemá smysl utrácet za ručně vyráběné nože, pokud to nejsou tedy opravdu superšpičkové, limitované kousky.
Příloha obrázek-2.JPG je dlouhodobě nedostupná.
fešný kousek...kdo to vyrábí?
Přílohy
obrázek-2.JPG
obrázek-2.JPG (77.55 KiB) Zobrazeno 17500 x
Naposledy upravil(a) kusna dne 10.12.2013 13:27, celkem upraveno 1 x.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Zavírací nože

Příspěvek od salám »

Pro mě je ideální zavírák Opinel 10 v uhlíku.  Dá se naostřit do žiletkojdního ostří a na krájení snad není lepšího nože.  Kombinuji ho s RAT3 nebo Morou 511 a k tomu mám vždy na klíčích Leatherman Juice.  Podle mě ideální sestava.  Když ho ztratím tak to nemrzí a za pár set pořídím novej.  A jako velké plus beru to, že si ho každý může upravit podle sebe.Zavíráky typu RAT1, ZT 301 jsem zavrhl z důvodu vysoké váhy a robustnosti.  Oba jsem měl 2x a vždy je poslal dál.  ZT350 je velikostně OK, ale řezivostí se Opinelu nemůže přiblížit.  
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zavírací nože

Příspěvek od opavak »

...OPINEL je klasika, také ho velice rád používám a vozím ho v sestavě věcí na vaření ale jeho velká nevýhoda je v tom že dřevo použité na střenku velmi rádo pracuje vlivem vlhkosti a potom je otvírání čepelky dost pakárna (i přes různé napouštění oleji).
I proto jsem si nechal udělat nůž nožířem a podle mých měřítek - nic co by vypadalo jako bojový nůž - použil jsem klasické linie podobné starému Voyagerovi od Cold Steelu - ale místo back locku jsem dal udělat liner lock a přidal flipper...dostatečně velký (čepel 10cm), lehký a placatý (titan+G10), pohotový i k případné obraně (uložení na kuličkách+flipper), a kvalitní řezivá čepel (D2), + klips z titanu 8-)
Další zavírací nůž který bych tady rád zmínil je Viktorinox Forester OH - také velmi dobrý pomocník :yes
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Zavírací nože

Příspěvek od škardík »

Opinel je klasika a osobně mám tyhle nože rád už od dětství. Pokud bych sebou nosil ještě menší pevnej nůž, dokážu si opinel v kapse představit. Jenže se mi nechce tahat další kudlu navíc. Už teď s kvérem(i když u mě prckem), náhr zásobníkem, teleskopem a kudlou mam plný kapsy a kšandy maj co dělat. V 90% případů nenosím batoh, ani jiné edc žebradlo. Takže potřebuju, aby jedinej nůž co mam u sebe vydržel i nějakou tu hrubší práci. 350ka je tlouštík, ale neřeže vůbec špatně.Oproti crkt M21 bych řek, že podstatně líp.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Václaf »

Tak dnes mi ježíšek u tchána zanechal totok,tak uvidíme jak bude fachat. U offcí zatím dobrý na přeříznutí špagátu na balíku :rofl
Přílohy
004.JPG
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od des »

ja som z opinelu prešiel na cold steel kudu a lutujem len, že som to neurobil už dávno. 8-)
za 8,- hodne dobrý nožík.
Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=F5GM2DWExNY
ponci
Příspěvky: 7
Registrován: 30.12.2013 15:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Zavírací nože

Příspěvek od ponci »

Fabu procházím forum o nožích a nemohl jsem si nevšimnout tvojeho krasave Preatoriana od Medfordů :clap
Nádhernej kousek,nože sbírám a trochu se o ně zajímám ;) Původně jsem měl taky na něho zálusk,ale full titan verzi.Jen ta cena je mazec na to,že je to pouze "D2"s kombinací titanu a G10
Jsou poměrně často na čekačku a hodně vyprodaný. Až nafotím svoji sbírku vložim foto. Jinak pokud by si prosím mohl udělat srovnávací foto Preatoriana spolu s jinýma nožena byl bych vděčný,díky Tomáš :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Fabulous »

Čekal jsem na něj 3/4 roku. Ve finále jsem byl spíše zklamaný. Za dosti vysokou cenu jsem dostal nůž sešroubovaný krátkými šroubky a s dalšími chybičkami. Design fajn, ale nikomu bych ho nedoporučil.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

zminovane RATky jsem mel 3. daval bych si bacha na tu aus-8. na jedne se mi delaly rezate fleky. co jsem videl na jinych forech tak jsem nebyl sam. ze by vadna serie?

jinak me bych maly tip na zavirak a to buck vantage pro. ocel je s30v, strenky z micarty.je to flipper coz je pro me silne navykova vec. co je pro me plus, nevypada ani prilis nasilne.a cena je take prijatelna, neco kolem 1600
wix
Příspěvky: 35
Registrován: 11.07.2014 6:34
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od wix »

Nenašiel som tu nič o nožoch Schrade ... žiadne skúsenosti? 9Cr18Mov sa mi zdá tabulkovo o chlp lepšia ako 8Cr13Mov, ktorú mám na aktuálnom EDC a vôbec sa nesťažujem, Spyderco Persistence. Pozdáva sa mi ale aj Schrade SCH501, na slovensku sa dá kúpiť relatívne lacno (20€/550Kč), ale aj napriek cene sú na tie nože a značku všeobecne slušné ohlasy. Pred kúpou budem vďačný za kritický pohlad rozpadlíkov.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

schrade jsou schračky typu schmitt and wesson. přitlač pár stovek a vezmi RAT1/2, nebo spyderco tenaciouse, oba můžu vřele doporučit....rezavění/flekatění ostří u RATky bych se fakt nebál, pokud máš nůž k tomu k čemu je určen - k používání
Odpovědět