Robynův bobek

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Robynův bobek

Příspěvek od Robyn »

Batoh snugpak stamina 40l
česká vojenská čutora 1l + pitítko
Malý kompas - přívěsek

4x 0,5l vody
krabice s jídlem (asi na týden)

pončo
pvc plachta 3x2,5m s oky
4x gumicuky
paracord
8x hliníkový kolík jurek
spací pytel (snugpak bivvi + silná fleecová vložka)

sekyrka fiskars X7
nůž morakniv forest
lopatka zahradnická
pilka

tužka + zápisník
zápalky + zapalovače
otvírák , brousek , náhradní tkaničky
příbor
mýdlo + ručník + toaleťák
svítilna solární/dynamo
dalekohled

Celková váha je cca 14 Kg

__________________________________

Taška-batoh surplus
kanady vzor 60

kalhoty 5.11 tactical
teplé sportovní kalhoty hi-tec
velmi silná vložka do ecwcs bundy
trenky
lehká fleecová mikina
triko dlouhé - extra teplé
fleecová beranice
kukla + nákrčník
rukavice thinsulate
merino wool ponožky + bavlněné ponožky

zimní spací pytel snugpak sleeper extreeme + extra velký obal
originální kompresní obal

__________________________________

Ještě scháním :
ECWCS bundu nejlépe v barvě camogrom nebo podobné podzimní kamo.
filtr na vodu

Zbraně tu neřeším.
Lékárničku nechci.

Přístřešek, teplo, jídlo, voda a opravdu základní hygiena.
Cílová oblast v nouzi .. CHKO Křivoklátsko .. kdyžtak se tam potkáme. :-)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Robynův bobek

Příspěvek od kregan »

Osobně mi přijde lopatka, pilka, dalekohled (a i ručník) zbytečný. Taky bych si dal bacha na kamuflážní vzory. V PA může být každej v maskáčích "ten zlej nebo nebezpečnej", kterýho preventivně sejmu. Volil bych neutrální olivovou nebo khaki.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Robynův bobek

Příspěvek od maci »

neutrální olivovou nebo khaki - tak budou všichni v olivové khaki a sejmou ho stejně, to si nevybereš. Boty jsou nějaké nové, máš je aspoň prošlápnuté?
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Robynův bobek

Příspěvek od xmenm05 »

Plastové příbory vyhoď a spíš tam dej ještě jeden normální nůž. Dřevěnou lžičku, vidličku či "pádlo" vyřežeš během pěti minut (žádná umělecká řezbařina ...) a najíš se s tím (už jsem to tak několikrát dělal a zvládli se s tím najíst i malá děcka) a nouzově se člověk v pohodě nají jenom nožem.

Hliníkové kolíky bych nahradil za (trochu méně, ať se netluče hmotnost) železné hřebíky (přibl. stejná velikost) - dají se použít jako kolík, hrot kopí / oštěpu, při stavbě ... prostě zvládnou být kolíkem (jako hliník) a spoustou dalších věcí, které už hliník nedá ... Zbytek potřebných kolíků vyřežu nožem na místě.

Boty pořádně prošlápnout, jinak je budeš proklínat, na fotce vypadají netknutě. Lékárničku nepodceňuj, rozpárat si oblečení kvůli řezné ráně nebo se trápit s hnisající ránou je zbytečné a i velmi malá lékárna to umí řešit.
Můžu poprosit o odkaz na ten batoh?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Robynův bobek

Příspěvek od kregan »

Souhlasim s příborem. Plast nebrat. Stačí jedna kovová lžíce.
Hřebíky místo kolíků se už na hmotnosti výrazně podepíšou.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Robynův bobek

Příspěvek od venca_h »

Oblečení v tašce je myšleno na sebe nebo jako náhradní ? Pokud náhradní tak bych volil větší batoh a nacpal to dovnitř. Nosit cokoliv dlouhodobě v ruce je tak trochu opruz a v terénu k vzteku. Pokud je to myšleno na sebe tak postrádám alespoň rezervní fusakle.Jak píší ostatní boty určitě prošlápnout, ale jak seš zvyklej.Osobně sem rozcházel několikery kanady a žádný velký problémy sem neměl a normálně fungoval. Ostatně u kanad vz. 60 se traduje, že když jsou dobře prošlápnuté tak jsou na vyhození ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Robynův bobek

Příspěvek od Karlos »

Robyn píše:Lékárničku nechci.
Můžeš trochu rozepsat co tě k tomuto (podle mě nešťastnému) rozhodnutí vedlo?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Robynův bobek

Příspěvek od štaflík »

Ty batohy od Snugpaku mají na bullarmyshop, nebude-li to bráno jako komerce. Jinak ýbej.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Robynův bobek

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

mě se to líbí základ tam je . Ta lékárna jasně ,ale třeba to má pořešené jinak ( další parťák zdravotník atp. )
A těch 14Kg je tak akorát . I 14Kg se pěkně pronese když si uvědomímě že budem nejspíš dost pospíchat :) ( + k tomu alespoň nějakou zbraň a vysílačku )

Ty plastové příbory můžeš vyhodit kdykoli ,mají malou hmotnost a o to de . Je fakt že stačí dobrý nůž . A správný zálesák má vždy kovovou lžíci . :)

Jinak v CHKO Křivoklátsko se opravdu možná potkáme , protože tam občas jezdím . ;)
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Robynův bobek

Příspěvek od RAD »

Já nedám dopustit na látkové (vojenské) kapesníky. 2-3ks dle mého základ , hodí se na vše .
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Robynův bobek

Příspěvek od alive »

Absence aspon zakladni lekarnicky by me taky zajimala..? :-)
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Robynův bobek

Příspěvek od Robyn »

Lékárnička obecně je bezpochyby věc dobrá. Samozřejmě jí doma mám, včetně rozumné zásoby léků.
Ale riziko, že budu muset opustit dům není zase tak velké a když už budu muset, tak riziko, že se při tom zraním je ještě menší.
Dále si myslím, že má smysl brát lékárnu pouze pokud se vyznáte a něco umíte. Chirurgická sada, šití, transfuze, srovnání zlomenin atd.
Kdybych to uměl, už bych to měl v báglu.
Ale tahat sebou paralen a náplast? NE..e.

Lopatka .. ihned po utáboření počítám s tím, že bych část věcí schoval pod zem.
Někdo si dělá survival schránku teď, já bych si je dělal pak.
Myslím, že je rozumné nesedět na zadku 7 dní a čekat až mi dojde jídlo, ale zásoby schovat a rychle hledat další.

Mýdlo, ručník a toaleťák považuju za základní hygienu a přes to u mě vlak prostě nejede. :-)

Dalekohledem můžu pozorovat svůj dům až na vzdálenost cca 5km. Na 3km poznám i rozbité okno. Samozřejmě za hezkého počasí.
Ale vědět jak to vypadá doma je pro mě důležitý a když to mám zrovna tak pěkně vidět z okolních kopců ...

Boty jsou skutečně fungl nové. S kanadama ale nemám problém. Pouze jsem vyměnil tkaničky a vložky za nové.

Oblečení je myšleno jako na sebe. Normálně se oblékám velmi nedbale a nedostatečně .. tak s toho důvodu jsem považoval za nutné si dát na hromadu něco lepšího.
Vlastně to považuji za ještě důležitější než ten batoh. Určitě třeba v zimě.

Batoh je opravdu z bullarmy.

Smrkat umím i bezkapesníkovou metodou. Doporučuje 9prasat z 10seti. :lol:
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Robynův bobek

Příspěvek od herman »

Co se týká lékárničky: dva tři obvazy, to se prostě sejde, balení náplasti, vždy použiješ. Místo léků na oblbnutí, či desinfekci doporučuji půl litru čistého špiritusu.
Naposledy upravil(a) herman dne 27.02.2014 9:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Robynův bobek

Příspěvek od alive »

"Ale riziko, že budu muset opustit dům není zase tak velké a když už budu muset, tak riziko, že se při tom zraním je ještě menší."
Zda budes ci nebudes muset opustit narychlo dum je samozrejme ve hvezdach. Ale garantuju Ti, ze pokud se tam stane, tak riziko urazu bude naopak mnohonasobne vetsi, nez normalne:-)
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Robynův bobek

Příspěvek od xmenm05 »

Hmm ... tak s lékárnou to mám přesně naopak. Vím, že se svým vzděláním a zkušenostmi mě nejspíš složí cokoli většího (zlomenina, tepna, střelné ...) ale o to víc by mě štvalo, že mě složí něco, co "zvládnu i já" Ono třeba mít dva tři dny průjem je v podstatě konečná a pár pytlíků smecty se vejde vždycky ...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Robynův bobek

Příspěvek od bacil »

nouzově stačí i pozřít zuhelnatělá dřívka - aktivní uhlí. Ovšem jedna dávka je 8 tablet, z toho si představte prášek, jaká je to hromádka a tu sníst, no příjemné to zrovna nebude. Jinak by měl stačit i jíl, někde jsme to tady už probírali.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Robynův bobek

Příspěvek od Maximus »

I daleko větší "borci" umřeli na banální zranění a ušetřit pár dkg za elementární lékárničku je podle mne "nerozum".
V případě evakuace v PA době se počítá s hodně velkými "problémy" kolem mne a stačí nějaká chybička při manipulaci s nožem, sekerou (komu se to opravdu nikdy nestalo) či nějaký střep a vstupní brána pro nějakou nepříjemnou infekci je připravená.

Kdo by si nevsadil na Murphyho a naopak očekával, že zrovna během evakuace nebude mít horečku kvůli banální viroze či zažívací problémy spojené se silným průjmem a křečemi :twisted:.

Osobně jsem takto dostal silnou horečku během krátkého letu do UK, kde jsem cestoval na konkurs o práci - dlouho jsem byl zdravý a nějakou možnost takovýchto zdravotních problémů jsem si nepřipouštěl - naštěstí či bohužel lékárničku jsem měl v hlavním zavazadle, takže k antipyretikům na "zprovoznění" jsem se dostal až na výdeji zavazadel a cestu z letiště na hostel si dodnes kvůli horečce skoro nepamatuji. Stát se něco podobného během hardcore PA scénáře, tak by mě to mohlo lehce stát život.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Robynův bobek

Příspěvek od štaflík »

Myslím, že alespoň jeden SWAT, obvaz, vakuový pytlíček s náplastmi a pytlíček s pár Ibáči, Endiarony (Smectou) , acylpiryny, céčkem a trocha Betadynu se vejde úplně všude a neváží nic. A může udělat zatracenouy službu. Možná větší, než ten příbor.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Robynův bobek

Příspěvek od Robyn »

Tak jinak.
Pít a jíst ... 100% pravděpodobnost potřeby.
Přístřešek ... 30% pravděpodobnost potřeby. (závislá na počasí)
Teplo ... 30% pravděpodobnost potřeby. (závislá na ročním období)

Riziko zranění/nemoci ... max. 0,1%.

Z toho šance, že po zranění dojde ke komplikacím ohrožující život nebo zdraví z důvodů chybějící standardně vybavené malé lékárničky ... max. 0,1%. (Tedy 0,1 z 0,1)

Podle mě je větší šance, že lidi s přetíženým batohem před nebezpečím neutečou, než že se já zraním a sejdu v krutých bolestech z důvodu, že jsem se řízl a nepoužil dezinfekci a náplast, ale místo toho jsem si palec strčil do pusy. :lol:

Prostě podle mě má smysl jen "vyšší level". Minimálně nějaký celox, anestezie a šití.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Robynův bobek

Příspěvek od the.marek »

Zajímavý myšlenkový pochody čoveče... :head
Lékárnička jednoznačně jedna z nejdůležitějších věcí jakéhokoliv BOB, EDC a jiného zavazadla...
Jinak bych klidně vyhodil: 8x hliníkový kolík jurek
lopatka zahradnická
brousek
dalekohled
A místo těhlech "kravin" bych přidal lékárničku, bez debaty :-)
Odpovědět