the.markův "bobek"

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Bylo mě už Robyna líto, jak se mu chudákoj všichni smějou a dělaj si z něj a jeho bug out bagu vyloženě srandu...
Tak jsem si řek, že vyfotím a dám sem svůj bug out bag...
BOB.jpg
Batoh je kopie 3 days assault bag. Mám ho už snad 5 let, dávám mu denně zabrat jak bejk a kromě sešitýho napárnutí pravého šle je absolutně v poho, ej to držák.

Co se obsahu týče, tak v mém bug outu je jenom pes. Je to Americký stafordšírský teriér a podle mě splní úplně všechno co se od takového bug out bagu očekává...

1) Teplo, spaní. Schoulím se k němu, zahřaje mě za chladnbých nocí.
2) Obrana - chtěl bych věřit tomu, že mě ubrání nepřátelským "zombíkům" a toulavým zvířatům. Funguje také jako alarm.
3) Lékárna - Jeho moč spolehlivě funguje jako dezinfekce, samozřejmě ránu nejprve olíže a zbaví nečistot.
4) Potrava - Uloví zajíce, slepici, možná splní i funkci Tokareva a dotáhne nějakýho toho divočáka, ale na to raději nespoléhám. Přinejhorším si z ní něco odkrojím, ale raději bych odkrojil ze sebe :angel
5) Hygiena - Jeho jazyk skýtá neuvěřitelný potenciál, splní jak funkci sprchy, tak spolehlivě nahradí i toaleťák, jak mám vyzkoumáno, hovínka jí velice chutnají.
6) Psychika - Je to společník, máte s kým pokecat a poplácat po ramenech. Navíc je to fena... ;-)
7) Maskování - Její bobky jsou použít jako maskovací barvy, repelent proti komárům i jako hnojivo na rostliny při usazení a opětovném vzkříšení civilizace.
8) Má určitě daleko více využití jako tahání, či nošení drobných nákladů. Psychologický účinek apod... :rock

Na fotce se sice netváří 2krát nadšeně, to je ovšem tím, že se spánkem připravovala na SHTF a nepočítala s tak rychlou evakuací... :mrgreen:
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od alive »

5 let..? to vypada docela zachovale ;)
Marty
Příspěvky: 53
Registrován: 26.01.2014 22:39
Pohlaví: muž
Bydliště: slezsko

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Marty »

Mam nĕco podobného jen v motorizované verzi :mrgreen:
Přílohy
WP_20140201_003.jpg
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Jo, jo. Mám ho asi 4,5 roku minimálně a dávám mu teda čoudy. nedám na něj dopustit, všem říkám jak je bezednej. S přítelkyní na velkejch nákupech vždycky nevěří kolik do toho nacpu. Mamka dřív taky koukala co jsem do něj schopnej všechno nacpat, když jsem odjížděl na kolej... Akorát z toho neustálýho přetěžování se začalo párat pravý ucho, tak sem si to zašil a slouží dál... Docela mě ten batoh přesvšdčil, že i kopie za 5ti kilo je celkem kvalitní a z toho důvodu bych si nekoupil origo, kterej stojí asi 3 litry, nebo jemu podobný Maxpeditiony apod. Pěkně bude další kopie za 5ti kilo. Navíc batoh za 3 tisíce by se mě ani enchtělo házet v lese na zem do "spíny" :-D
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Taky dobrý :-D. Akorát bych viděl problém v aerodynamice ve vyšších rychlostech při ujíždění agresivním nájezdníkům. I když na druhou stranu, když zvedne ocas, tak by to mohlo fungovat jako dobrej spojler a zvýšit tak přítlak a lepší ovladatelnost v zatáčkách při vyšších rychlostech... :D
Marty
Příspěvky: 53
Registrován: 26.01.2014 22:39
Pohlaví: muž
Bydliště: slezsko

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Marty »

To je pohotovostní fáze aby mĕl rozhled :D
Jinak jezdí vzadu v budce
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od štaflík »

Ježiš ta je pěkná. :F
Taky jsem měl amstaffa, ale ve dvanácti mi umřel na nádor na mozku a já už na jinýho psa nějak neměl chuť. :cry:
Možná si na starý kolena pořídím anglickýho stafforda. To je snad nejhodnější pes na světě.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Myslíš určitě stafbulíka - Anglickýho stafordšírskýho bulteriéra viď? Ty jsou super, jsou menší a fakt mazlíci, řek bych že tyhle plemena jako je stafbulik, amstaf, bulterier apod. jsou víceméně povahově srovnatelný. Akorát pitbulové jsou občas víc vostrý na ostatní psy, páč nemají standard a neexistujé s PP. Jinak dík, je to mazel, akorát by mohla občas zavrčet a zaštěkat a né bejt se všema takovej kámoš a s každým psem si jít na 100m hrát. Ale musím říct, že když nepočítám pubertu, tak mám asi nejsilnější pravačku co jsem kdy měl... :-D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od štaflík »

Amstaffové (klucí) taky často nemusí ostatní psy (kluky). Náš byl celkem ochotný je ignorovat, pokud nebyli drzí. V opačném případě na ně vletěl a za strašného řevu udělal "masomlejn", kdy to vypadalo děsně a realita byla taková, že žádného psa nikdy do krve nekousl, jenom strašně oslintal, ale sám byl často do krve zkousaný. Pokud ale měl psa pod sebou a pes kničel, byl ohromně spokojený a bylo mu jedno, že nepřítele jen oslintal a sám je pokousaný.

Jinak při krmení granulemi lze psa použít i jako chemickou zbraň. Dokud jsem Lumpa krmil granulemi, tak zejména když byl v radostném rozrušení, tak se s ním nedalo být v jedné místnosti. Trochu jak v Cimrmanově Aktu..."jednou museli vyklidit tělocvičnu"
Sorry za OT, ale tohle je takové celé OT vlákno, tak se to tu snad před cestou do Off-Topicu či Koše snese...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Jo to dá no, ta naše je dokonce snad jedinej pes, kterej prdí nahlas, což je fakt sranda a větráme pořád... :-D
OT to snese, tady to je sranda vlákno, aby to neodnášeli chudáci nevinný...;-) :-D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Terminated Account »

Nelíbí se mi ani trochu na jakém základu toto téma vzniklo, mazat jej ale nebudu. Borci trochu tolerance ze všech stran by neškodilo. Jde o hovno a už se všichni do sebe pouštěj. Co kdyby fakt o něco šlo? Téma přesunuto - Off topic, zábava
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Toho si jsme vědom, vzniklo to tak trochu "hnusně". Ale nejsme proboha z cukru, já jsme nikoho neurážel. A bylo řečeno, ať si někdo založí vlákno bug out bag, aby jste se mu mohli smát. Tak jsem ho založil :-), částečně i na odlehčení :-).
Snesu každou kritiku a připomínky... Při nejhorším ten bágl překopu a psa prostě nechám doma no... :-/ :-D :-D
Uživatelský avatar
Crusader
Příspěvky: 24
Registrován: 19.12.2013 23:51
Bydliště: PRAHA

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Crusader »

Je vážně krásná.
U pitbula je ostrost na jiné psy přínos a právě povahový standard, který se nedá zajistit PP, ale game testem /což je v ČR zakázáno-tak to nebudu rozebírat/. FCI neuznává Pitbula díky nesjednocenému standardu exteriéru což je dáno x liniemi plemene- krevní linie mají jinou váhu, výšku, barvu. Díky liniím a neuznání FCI je však pitbul stále „pracovní“ pes bez degenerace, která vzniká přešlechtěním exteriéru a upozadění povahy.
Pitbul je dominantní vůči jiným psům, ale nikdy by neměl kousnout člověka /i proto na „rukávu“ není ideálem/- pokud by se to stalo při vážení psa druhým handlerem nebo při „zápasu“, kde jsou v pittu handleři, tak pes prohrál a jde okamžitě na injekci, minimálně není připuštěn do chovu. To bylo praktikováno desetiletí. Dnes už to ale není zárukou díky některým „chovatelům“.
Amstaf vychází z pitbula- za oceánem se kdysi utvořili odnože organizací ADBA, AKC a další už nevzpomenu. V jedné byl veden jen amstaf a vytvořen standard- proto uznání FCI a možnost PP.
Faktem je, že dnešní „množení“ za účelem výdělku produkuje „šmejd“ i u tohoto plemene. Mně zemřel v prosinci pitbul po 14 letech ...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od the.marek »

Jj, je to tak. Amstaf je ustálenej pitbull se standardem... Je pravda, že papíráci jsou všechny přešlechtěný a každý plemeno má nějaké své zdravotní neduhy, my jsme třeba trpěly loni v létě na vyrážky a celkově tyto krátkosrstá plemená jsou nachylný na různý kožní onemocnění... Nicméně nevím, já bych si psa, kór takovéhleho bez PP nekoupil, takhle mám alespoň danou povahu, kterou bude splňovat a i vzhled. Navíc je to plemeno u kterého je ta povaha hodně důležitá. A v neposlední řadě se tím i podpoří chovatelské stanice a lidi, kteří se tomu věnují jak finančně, tak časově a ne podpora lidí, kteří mají štěňátka jen proto, aby si mohli po fenečce jedno nechat, to mi příjde nezodpovědné, když jsou plné útulky psů, když psa bez PP, tak z útulku, pro dobrou věc. Navíc i ti papíráci nestojí majlant, jak většina lidí argumentuje a pak si za tu sumu koupí mobil... :head . Ale to už ej na jinou a dlouhou diskuzi... Ale je pravda, že pitbulové jsou na bull sporty, tahani, skakání, přetahování apod. lepšášejší. nicméně tohle plemeno považuju za ryze společenský, k baráku se moc nehodí :-D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od štaflík »

Pitbul by neměl být ostrý na jiné psy, ani formy života. Má mít "game". Neústupnost a srdce. To není ostrost.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od štaflík »

MacGyver píše:Nelíbí se mi ani trochu na jakém základu toto téma vzniklo, mazat jej ale nebudu. Borci trochu tolerance ze všech stran by neškodilo. Jde o hovno a už se všichni do sebe pouštěj. Co kdyby fakt o něco šlo? Téma přesunuto - Off topic, zábava
Ale no tak Macu, the.marek to určitě nemyslel zle a tu čubinu má krásnou. A výhody psa pro bug-out shrnul taky pěkně, ne? Do Off-Topicu to samozřejmě patří, ale ten přísný tón na hlouček zvesela diskutujících pánů... :angel
Uživatelský avatar
Crusader
Příspěvky: 24
Registrován: 19.12.2013 23:51
Bydliště: PRAHA

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Crusader »

Já amstafa nevnímám špatně nebo jako „degenere“- možná jsem to napsal špatně.
Máš pravdu, že dnes má skoro každé plemeno nějakou „svou“ nemoc a další, které sdílí všechna plemena. Taky je fakt, že amstaf i pit jsou v tomhle ještě relativně na začátku.
PP u pitbula nahrazuje výpis rodokmenu u ADBA- už nevím kolik jsem platil dolarů, přišla mi pak celkem bichle s původem předků. Kvalitní chovatel tohle zajistí svým štěňatům a novému majiteli sám.
Dnes se to bohužel vnímá jako „nadstandard“.
No a „množitele“ komentovat nebudu- Ti jsou na přesdržku u všech plemen a tam bohužel člověk skutečně může očekávat povahová překvapení.
Protože stárnu a stává se ze mě „lenochod“ a začínám už oje.ávat i tréninky, tak už asi pitbula ani amstafa nikdy nepořídím. Když věk mého psa začal dovolovat „akce“, tak bylo běžné kolo, procházky, výlety a vyblbnutí na levelu mého zhroucení a jeho radosti. Ale je fakt, že ta povaha je k nezaplacení. V rodině byl vždy pes, ale tu jeho „veselost“ jsem u jiných nezažil.
Uživatelský avatar
Crusader
Příspěvky: 24
Registrován: 19.12.2013 23:51
Bydliště: PRAHA

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Crusader »

to Štaflík :
Ostrost, dominance, game- dá se tomu říkat x způsoby, ale základ je stejný. Pitbul byl šlechtěn k psím zápasům- nikdy nebude mít projevy německého ovčáka ve společnosti jiných psů- dá se to potlačit, ale zůstane to v něm a většinou ve chvíli, kdy majitel myslí, že má pitbula, který se kamarádí, tak záhy zjistí, že krev-genetika se projeví i po letech socializace k jiným psům.
Je na intelektu majitele, aby věděl jaké má plemeno a co může očekávat a nepodcenil ho v žádné chvíli.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od štaflík »

Víš co, já beru pitbula jako to, z čeho vzešel. Byl to univerzální farmářsko-dělnický pes. Psí zápasy byly jen jednou z několika jeho rolí a řekl bych, že ne hlavní. Musel trochu hlídat, být na lov, dohledávky, krysař, občas tahat vozejk či sáně a když neměla rodina prachy, šel do pitu.
Vem si původní staffordy (z nichž vzešli staffbullové). To byl hornický a ocelářský pes. Domek v kolonce, táta 12 hodin na šachtě nebo u Vickerse, máma v textilce, barák plný dětí. Pes musel chytat krysy, ohlídat děti (už proto, že tihle psi vycházeli z rodin s hodně dětmi, je smutné, že z nich dnes různí kokoti jsou schopní udělat kousací potvory), občas zápasit. Jenže ony taky tehdy ty zápasy měly pravidla a psi se při nich vážně zranili jen vyjímečně.
Starý buldog+manchester terier -> staffbul. Odtud do USA, staffbull+pointer+doga, možná ještě nějaký mastif, ale asi ani ne -> piťák.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: the.markův "bobek"

Příspěvek od Stenny »

Dog out bag, aneb pohádka "bulíku z pytle ven" :) Je hezká, gratulace.

Od koho je ta kopie batohu?
Odpovědět