Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Ahoj,

bohužel se mi podařilo ztratit můj letitý Smith and Wesson zavírák(SWAT 1). Proto si chci koupit něco, co až příště ztratím mě nebude mrzet.

Pár věcí, co jsou pro mě důležité:
*Cena do 15 USD / 300 CZK
*Musí mít klips pro nošení v kapse
*preferuji nečerněnou (teflonovanou) variantu
*délka čepele kolem těch 3,25 palce co měl předchozí nůž
*Pojistka by neměla být úplně pitomá a měla by alespoň trochu fungovat

Co oželím abych se dostal na přijatelnou cenu
*Kvalitu ocele-nůž stejně krájí chleba a maže paštiku
*Do jisté míry vzhled(jsem celkem konzerva, takže futuristický super cool vzhled radši ne :chuckle )
*Kvalita zpracování taky nemusí být švýcarská

Podíval jsem se letmo na ebay a dx.com a nabídek je obrovské množství. Nekupoval jste někdo něco podobného v poslední době? Prosím ještě jednou zdůrazním cena je strop 300 kč. Nehledám nůž za 500, 700 ani 1000 kč.
Naposledy upravil(a) Rozpadlík87 dne 07.04.2014 13:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: levná EDC nůž do kapsy

Příspěvek od the.marek »

Koukni se do vláken nože, EDC nůž, EDC apod. a všechno tam najdeš... Nicméně nechápu co od nás chceš slyšet, protože do 3 stovek si můžeš koupit jakýkoliv nůž někde od ťamanů, nebo prostě něco ve vitríně v armyshopu, nějakou neznačkovou čínu apod. a nečekej od ní zázraky. jestli myslíš, že ti tady někdo porádí nějaký "Svatý grál" za 3 kila tak s tím moc nepočítej. Jinak v dnešní době i nože SW jsou celkem aušus, já mám ten svůj už asi 4 roky, tahám ho všude, řežu s ním všechno a kdybych ho ztratil, tak mě to zamrzí, ale nijak extra mě to štvát nebude. V téhle cenové variaci prostě neexistuje žádná rada ani výběr, je to jako kdyby si žádal někoho o radu, že chceš koupit sirky s cenovým stropem 1koruna, taky ti nikdo nic neporadí a řekne ti, ať si koupíš obyčejný sirky :-D.
Na ebay apod. zapomeň, při takovéhle ceně nože dáš víc za shipping. Jediný co mě napadá ej možná nějaký Opinel, které jsou docela levné a mají jméno, ale zase nesplňuje tvé požadavky.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: levná EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Ten SW byl ještě made in USA....
Svatý grál nehledám. V tomto fóru jsem jen nenarazil(klidně jsem mohl přehlédnout) na nějaký nůž splňující hlavně cenu a nabízející minimální funkčnost. Opravdu nehledám super kousek Návštěva ťamanů je možná, ale radši si to objednám online. Proto jsem se ptal zda někdo něco podobného nekupoval. Jinak díky z radu ohledně ebay. Žil jsem v domnění, že se dá objednat bez poštovného(čína) podobně jako na DX.com

Jen na přiblížení. Na svícení používám malou baterku koupenou na DX.com co stála 6 dolarů. Vzhledem k ceně nabízí poměrně dost muziky(Cree dioda, klip na pásek, rozumné zpracování...). Hledám něco s podobným poměrem cena/kvalita

Z nožů jsem našel např. tohle: http://www.dx.com/p/cool-metal-manual-r ... 0KL56h_tsg

nevěřím, že tu není někdo, kdo si kupoval nějaký velmi levný nůž určený na to, aby ho někde ztratil. Vzhledem k mým potřebám si radši koupím 3 kousky za 300 než jeden za 1000.

Proto pokud jste podobný nůž kupovali prosím napište. Pokud ne. Jsou i jiná vlákna. Díky
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: levná EDC nůž do kapsy

Příspěvek od the.marek »

Zkus ještě Mil-TEC:

http://sturm-miltec.cz/kapesni-zaviraci-noze

Je to víceméně kvalitativně asi jako dnešní SW a podobná čína, možná trochu hůř. Je to pro tebe asi "značka ideal" ;-)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od kregan »

Zkusil bych sledovat Aukro nebo obejít bazary v okolí.
Třeba tenhle nevypadá špatně
http://aukro.cz/nuz-colt-stilletto-i4126997212.html
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od LuVa »

Preferoval bych vietnamský stánek, má to jednu velikou výhodu: můžeš si nůž vyzkoušet. U této ceny v kombinaci s ostatními požadavky (odpadá Opinel, malé švýcaráčky) se totiž nedá čekat standardizovaná kvalita a může se to lišit kus od kusu (takže ani zkušenosti jiného uživatele nemusí být vypovídající). Kontrolní body:
- vůle v čepu
- pojistka: zajištěný nůž uchopit tak, aby při zavření nedošlo k pořezání, klepnout proti podložce hřbetem čepele několikrát za sebou, silou jen co prodejce dovolí :)
- zavřený nůž se ostřím nesmí dotýkat vnitřku rukojeti
- při zavírání se nesmí čepel otírat o střenky
- zavřený nůž by měl mít čepel co nejvíc uprostřed střenek
- zavřený nůž se nesmí při mírnějším švihnutí sám otevírat
- klip by měl pevně držet
- nůž by měl být ostrý (protože někdy to jde tak do extrému, že není tupý proto, že se ho při výrobě nenamáhali nabrousit, ale že materiál ani pořádně nabrousit nejde - a to nespravíš)
- čepel je rovná
- no a klasicky posoudit hmotnost, držení, jak sedí na klipu v kapse atd.
Uživatelský avatar
Mr.Sock
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2012 11:29

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Mr.Sock »

lacné číny používam celkom hojne. netvrdil by som, že v tejto cene sú zbytočné rady ohľadom výberu a že všetko je to na jedno kopyto rovnaký šunt... Aj v Číne majú značky, ktoré sa snažia vybudovať si nejaké meno. Také Sanrenmu, Enlan, Ganzo, Tekut ... Je ich v tejto cene na výber dosť a je to rozhodne lepšia kúpa, než nejaký no-name od vietnamca či MilTecu... Niektoré sú na tom kvalitou až neuveriteľne dobre za tú cenu. Mal som nejaké kúsky konkrétne od Sanrenmu a Enlanu a za tie peniaze to bolo dosť veľa muziky... Ebay by som nezavrhoval, aj tam sa dá nájsť poštovné zadara (prípadne veľmi malé), vždy to záleží od konkrétneho predajcu. Ak nie, skús napr. Aliexpress alebo exduct.com
nejaké tipy - http://www.ebay.com/itm/Pocket-Folding- ... 233637535b

http://www.aliexpress.com/item/Enlan-Be ... 46294.html
Je tam toho dosť, len si vybrať
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fabulous »

Od Sanrenmu mám jeden nožík. Slušně zpracovaný a ocel AISI 420 také neurazí.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od LuVa »

Sanrenmu me taky napadl, ale do 300 Kc vcetne postovneho s vyse uvedenymi parametry (delka cepele) neznam. Jinak ja bych si za tu cenu koupil Opinel v uhlikovce a pokud je klip podminkou, dobastlil bych ho tam. Plus obrouseni a horka lazen ve lnenem v oleji...
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Mr. Sock, Fabík díky v něco takového jsem doufal :yes
paranoid
Příspěvky: 54
Registrován: 11.08.2013 14:24
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od paranoid »

S pobavením sleduji diskusi na téma nožů. Párkrát jsem si koupil kvalitní nůž, nicméně nikdy jsem si ho moc neužil. Vždycky se mi velmi brzy povedlo ho někde vytrousit. Takovou pitomost už neudělám Abych neustále dával bacha na kudlu, na to se můžu vys… Argument, že každý muž má nůž, stoprocentně podepíšu, ale nesmí ho to finančně zruinovat. Proto se mi různě povalují laciné nože za 50Kč. Vychytrale jsem zakoupil v akci celou krabici těchto nožů, za zlomek ceny jednoho značkového celou krabici. http://www.imi.cz/reklamni-predmety/sch ... nuz_37986/
Jasně, klidně se chechtejte, že je to čínská sračka a správný rozpadlik by to nevzal do ruky. Je. Ale pro běžné potřeby plně vyhovuje, je lehký, šikovný, neklouže, pěkně padne do ruky a vůbec mě nemrzí pokud ho zničím, nebo ztratím. Prostě sáhnu do krabice a vezmu si nový.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MRAK »

Jojo, ty máš fištróna :yes


SCHWARZWOLF STYX zavírací nůž

Značkový zavírací nůž s pojistkou a klipem na opasek, baleno v krabičce, kov. Doporučená technologie tisku: laser Maximální velikost tisku: 30 x 5 mm Rozměry v zavřeném stavu: 11,4 x 3,6 x 1,2 cm
Kartonové množství v ks: 120
Cena 89 Kč bez DPH
107,69 Kč s DPH

I kdybys to koupil za 50,- ...... tak 120x50 je 6000,-

za to je několik velmi kvalitních nožů, které tě při troše opatrnosti a údržbě pravděpodobně přežijou

To, že si na svoje věci neumíš dát pozor, je samozřejmě věc jiná, tam ti nepomůže ani 120ks balení ..... protože ještě jistě potřebuješ mnoho klíčů, peněženek, mobilů, brýlí a dalších drobností denní potřeby, které nosíš u sebe a samozřejmě TAKOVOU PITOMOST TY NEUDĚLÁŠ, ABY SIS DÁVAL POZOR NA SVOJE VĚCI, NA TO SE MŮŽEŠ VYSRAT že? :chuckle , to si rači koupíš karton čínskej dreků ....... Dobrej přístup, chlapče, skoro bych řekl, že ukázkovej .
paranoid
Příspěvky: 54
Registrován: 11.08.2013 14:24
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od paranoid »

No tos mě tedy nachytal :lol:
První zasetý nůž byl Antonín Tejnor- Lomnice na Popelkou – celkem unikátní záležitost po dědovi, ten jsem obrečel.
Druhý ztracený, žabka Friendship cena asi 1 600 (a abys mě zase nenachytal, je to speciálně tvarovaný zahradnický nůž-googli)
Ty čínské kudly jsou v krabicích po dvaceti, v kartonech asi jak říkáš po stodvaceti, co já vím, a kontejnerové množství si spočítej sám.
A výsledná cena byla 40,-Kč/ks, protože jsem si opucoval DPH. Za tuhle cenu můžu klidně soutěžit v hodu do dálky nožem.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od MRAK »

;)
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Tommy »

Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od des »

čínsku sračku za 40 českých bych do ruky vzal, ked by nebolo na výber.
ale kúpit si ich dobrovolne celú krabicu, to fakt ne. naštastie mi alzheimer zatial veci nekradne a neschováva, takže si možem kúpit niečo normálne 8-)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od bacil »

ta pseudoznačka "schwarzwolf" má dobrý věci, mám už asi 5 let čelovku na 2aaa a má i noční vidění (R,G), zoom, svítí slušně - ne moc, ale dá se při tom dělat (0,5w), pátral jsem, nikde jinde jsem ji neviděl.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Díky všem za pomoc :yes Proto mám rád rozpad.cz dokáže být velmi užitečný.

Nakonec objednávám 4 nože. 2 pro mě 2 pro polovičku. Já si objednávám:HARNDS CK6015 Viper(15 dolarů) Enlan EL01 EL01A(17 dolarů) pro polovičku Sanrenmu 7010LUC-SA 710(11 dolarů) a Enlan Bee M024A(9 dolarů)

docela užitečné informace a hodně inspirace jsou na fóru knife.cz ve vlánku čínské zavíráky.

Do měsíce mi nože dorazí tak poreferuju jak se líbí. Ještě jednou díky za užitečné tipy.

Edit:grammar nazi cipis :rofl
Naposledy upravil(a) Rozpadlík87 dne 09.04.2014 19:47, celkem upraveno 1 x.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od maci »

Tady si vyber http://noze.heureka.cz/ a máš je seřazené.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Tak nože přišly. Trvalo to přesně měsíc od objednání. poštovné zdarma. objednáno na http://www.fasttech.com. Obchod působí velmi solidně. Přišlo všechno OK. Dokonce po odeslání nahráli fotku balíku. Nemožnost trackovat zásilku. Celkově musím doporučit. Objednal jsem ještě sluchátka k telefonu za necelé dva dolary a za ty peníze super. Něco málo k nožům.
Otevřené nože klipsem nahoru
Otevřené nože klipsem nahoru
řazeno od leva jsou:HARNDS CK6015 Viper Outdoor Folding Knife ,
Enlan EL-01 Stainless Steel Foldable Wilderness Survival Knife , Enlan Bee L04GN Stainless Steel Foldable Tactical Survival Knife, Enlan Bee M024A Stainless Steel Foldable Tactical Survival Knife
pár dalších fotek:
otevřené nože pohled z boku
otevřené nože pohled z boku
srovnání velikostí s Morou koupenou na rozpadu v rámci hromadného nákupu
srovnání velikostí s Morou koupenou na rozpadu v rámci hromadného nákupu
zadní strana
zadní strana
srovnání zavřených nožů s Morou
srovnání zavřených nožů s Morou
O velikosti jste si udělali představu z fotek. Teď k jednotlivým nožům
HARNDS CK6015 Viper Outdoor Folding Knife
dle fóra knife by to měl být čínský výrobce snažící se o to být "nejlepší"
přišly mi 2 tyto nože. Jeden pro bratra a druhý pro mě. Nenašel jsem na nich žádný rozdíl. Mají pár drobných vad. Bude potřeba trochu obrousit střenky. Na některých hranách trochu řežou. Dále bude potřeba trochu povolit čepel. Jde z tuha otevírat. Dále bude potřeba nabrousit. Subjektivně nůž velmi solidně zpracovaný. Působí v ruce velmi solidně. Do kapsy kvůli hranám zatím nesmí.

Enlan EL-01 Stainless Steel Foldable Wilderness Survival Knife
nemá klasické otevírání palcem. Je potřeba na nůž zatlačit na druhé straně a tím čepel povysunout. Pak se švihnutím ruky otevře. Kromě tohodle mám doma ještě dva stejné nože objednané z ebay. Liší se akorát plastovými střenkami. Co se týče nože z fasttechu působí na mě líp. Má důvěryhodnější šroubky a i čepel působí lépe. Ty z ebay jsou tupé jak poleno. Ten z fasttechu sice potřebuje nabrousit, ale situace je lepší. Trochu zvláštně umístění klips působí při zandávání do kapsy divně, ale drží dobře. Nepůsobí tak robustně jako Viper. Je ale díky dřevěným střenkám takový přítulnější.

Enlan Bee L04GN Stainless Steel Foldable Tactical Survival Knife
je možné otevřít jak palcem tak vyhozením. Je to asi dáno menší velikostí, ale nepůsobí na mě tak dobře jako dva předchozí nože. To je ještě podpořeno tím, že když jsem ho vyhodil větší silou došlo k zaseknutí pojistky. Ručně nešel zavřít. bylo potřeba ji rozepřít šroubovákem. Co se použitelnosti ostří týče tak zatím z fabriky nejlépe nabroušený. Klips opět na opačné straně než jsem zvyklí. Na funkci to vliv nemá. Jde o zvyk.

Enlan Bee M024A Stainless Steel Foldable Tactical Survival Knife
je spolu se Sanrenmu 7010LUC-SA 710(ten není na fotce, přišel dřív) určen pro drahou polovičku. Oba jsou to malinkaté nože. Malý Enlan překvapil velmi příjemně. zpracování působí slušně. Jde snadno otevírat, pojistka vypadá, že drží a ostří je ze všech nožů nejostřejší. i klips je na správné straně:-)

Závěr
Ceny jsou uvedeny v předchozím příspěvku. Ještě jednou díky všem za pomoc. Musím říct, že za ty peníze nože splnili očekávání. Bude potřeba je trochu doladit, ale nic s čím bych si neporadil. Hlavně ten Viper na mne působí velmi. Dobře.
Odpovědět