survival kit

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: survival kit

Příspěvek od dracekvo »

Taky sem nenašel co tam vlastně je a kolik ks. Jakou koupit si něco za 25 kolíků a ani nevědět co je uvnitř. No nevim. Ta stránka je taková divná. Zmatená. Podle mě pro cílovku by bylo vhodnější mít tu stránku o dost přehlednější.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: survival kit

Příspěvek od cipis »

Tak máte chlapci námět na svůj vlastní podnikatelský záměr ;-)

Náhodou debata o toaleťáku je zajímavá :) Ale je fakt, že by stálo za to mít na něj nový thread.
2 bacil - já mám enormní spotřebu :D Už kvůli tomu hledám ty "průmyslové", co jsou právě v práci, přesně, jak píšeš. Ale u těch rolí do boxů je obrovský rozdíl v kvalitě. Občas tady někoho napadne asi šetřit, papír je tak tenký, že ho musíš dát nejmíň na 4x, no naštěstí jsme se vzbouřili, tak dodali obvyklou kvalitu.
Jinak normální Harmasan, co roky používáme, tak měl v poslední sérii nějaký výpadek, prý to pro ně dělal někdo jiný, no a katastrofa, také na 4x :(
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: survival kit

Příspěvek od JirkaK »

Mě osobně se ten nápad líbí. Je jasné, že by to chtělo trochu upravit složení, ale pokud se něco stane, je lehké vzít bednu a odejít z bydliště pryč. Spíš je to myšleno na nějakou přírodní katastrofu, která člověka donutí rychle opustit bydliště.

Já osobně mám doma dostatečnou zásobu potravin na 1 měsíc (odhadem) + zavařeniny. Pokud by nešla voda a elektrika, tak se přemístíme celá rodina na chatu na zahradě - krbová kamna a studna.

Jinak mě to vede k zamyšlení, jestli bych neměl si sám vytvořit něco podobného. Líbí se mi myšlenka, že stačí bednu vzít a hned se přemístit.

Máte někdo něco podobného?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: survival kit

Příspěvek od Fabulous »

Ne nemáme. Proč taky?
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: survival kit

Příspěvek od OlaffLudwig »

JirkaK: Mno uvedom si jak je ta bedna velka a se vsema tema kramama uvnitr... asi neni bezduvodne ze k tomu davaji zadarmo rudlo... Jinak to co mas na mysli je v podstate BOB ne? Nebo jsem te spatne pochopil?
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: survival kit

Příspěvek od JirkaK »

Ano, myslel jsem takový BOB. Ale čím víc nad tím přemýšlím, tak to řešit nebudu a zůstanu u již promyšlené varianty.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: survival kit

Příspěvek od Hohepa »

No nějak mě nenapadá pro jakou skupinu by ta bedna měla opodstatnění.
Když vemu základní poučku 3-3-3
3 minuty bez vzduchu ( chybí v ní masky)
3 dny bez vody ( kolik je v ní litrů té sáčkované 2, 3 ? )
3 týdny bez jídla , tak "řeší" až to poslední.
Na únik z civilizace jako doplněk BOBa ? Už se vidím jak jezdím s rudlem po lese.
Jako záloha do záložního úkrytu alá chata, chalupa ? Klasické konzervy co se i běžně používají a obměňují tak zásoby průběžně to řeší lépe.
Jako záloha do bytu ? To samé co výše. A díky městskému vodovodu opět problém s vodou. Na co mi je dehydrovaná potravina , když neteče voda a v bedně dojde za dva dny ?
Imho je to taková past na lidi co na to maj , tuší že se něco může pos..., ale osobně to nechtějí řešit a tak to koupí pro falešný pocit bezpečí. Takhle už chápu , proč je tam Bible :devil
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: survival kit

Příspěvek od Desouza »

Ježíši ono je to myšleno vážně , za 25 000 ,- na 14 dnů ,pro 4 lidi . :o Za ty prachy hrozné až děsivé :lol: .

To jejich jídlo no nevím nevím , asi se to bude dát jíst ,ale já volím raději větší pestrost na úkor rozměrů a hmotnosti . ( Tedy kombinaci , konzerv , mre , zavařenin a pytle brambor :) ) Pořádně se najíst považuji za nesmírně důležité . A v nějaké nouzové situaci dvojnásob . Dále tam mají uvedeny vitamíny to je sice pěkné ,ale jaké ?

No a těch 46 užitečných předmětů je taky docela síla , nejvíc mne zaujal ten plynovej zapalovač , nůž a sekera :lol: .To snad každý má doma něco lepšího ...

Je to moc šmukózní , nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci .

PS : Ještě dodám , co kdyby místo těhle kravin někdo udělal pořádný Nuclear survival kit . Ten by šel na odbyt určitě lépe .
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: survival kit

Příspěvek od Jimi »

No, ono je to asi spíš myšleno - odtáhnout na rudlíku do školní tělocvičny na kopečku, když se valí povodně... ale krom té bedny je to taková pouťová kvalita. :roll: Já bych tam dal krom jiného 4 spacáky a stan, vařič plynový a filtr + tablety na dezinfekci vody. Nádoby - kýbl/kanistr na tahání vody třeba od cisterny. Ostatní tu už padlo. Třeba by to nakonec mělo i tu cenu :D
Myslím si, že úkolem takovéto bedny není ochrana před ZHN - spíš ty přírodní katastrofy - hurikány, tornáda, záplavy, sněhové bouře.
Emmette
Příspěvky: 1
Registrován: 27.05.2014 15:38
Pohlaví: muž

Re: survival kit

Příspěvek od Emmette »

No, tak na ty nejmenované stránky přibyl další produkt - tentokrát to vylepšili - na 3 dny za 5.000 . Jejich prodej se zvedl na 141 ks. :hand :rofl
jozur
Příspěvky: 11
Registrován: 23.05.2012 14:01

Re: survival kit

Příspěvek od jozur »

cipis píše:Tak máte chlapci námět na svůj vlastní podnikatelský záměr ;-)

Náhodou debata o toaleťáku je zajímavá :) Ale je fakt, že by stálo za to mít na něj nový thread.
2 bacil - já mám enormní spotřebu :D Už kvůli tomu hledám ty "průmyslové", co jsou právě v práci, přesně, jak píšeš. Ale u těch rolí do boxů je obrovský rozdíl v kvalitě. Občas tady někoho napadne asi šetřit, papír je tak tenký, že ho musíš dát nejmíň na 4x, no naštěstí jsme se vzbouřili, tak dodali obvyklou kvalitu.
Jinak normální Harmasan, co roky používáme, tak měl v poslední sérii nějaký výpadek, prý to pro ně dělal někdo jiný, no a katastrofa, také na 4x :(
Dobry vecer chlapci, po nekolika letech vysavani informaci z fora zareaguji a pokusim se dat radu :-)
velke prumyslove papiry se kupuji napr. ve velkoskladech drogerie ci takovych office dovozovych firmach ( ja kupuju u office depot )
a samosebou v katalogu nabizi asi tri kvality - poznate podle ceny a gramaze, prumer je nepodstatny, asi to dofukuji vzduchem:-) Kdyz me poprve prislo 12 roli TP a vzal sem je do ruk tak sem pochopil ze do te doby jsem kupoval jenom vzduch. Jo a ta role je pro 4 clenou rodinu "nekonecna" ale je pravda ze nestoji 10 Kc.
Bude li zajem mohu pri objednavce dokoupit i pro zajemce. Brno
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: survival kit

Příspěvek od cipis »

Toš to je fajn, zájem by byl, ale asi fakt založíme thread "hajzl papír" :)
jozur
Příspěvky: 11
Registrován: 23.05.2012 14:01

Re: survival kit

Příspěvek od jozur »

Seslo se me nekolik poptavek na toaletaky, budu behem tydne obednavat ty prumyslove. pokud bude mit nekdo zajem pridat se, muze objednat pres SZ. mohu dorucit prilezitostne na trase OV,OL,ZL,BR,JI,PHA vyber je takovy:

ceny jsou bez DPH!
jumbo OD Premium, 2 vrstvy, navin role 180m, prumer role 18cm, bal 6ks. cena 509,-/bal
jumbo OD, 2 vrstvy, navin role 180m, prumer role 18cm, bal 6ks, cena 379/bal- vyrobeno z bel. recyklatu
jumbo OD, 2 vrstvy, navin role 350m, prumer role 25cm, bal 6ks, cena 519/bal - vyrobeno z beleneho recyklatu
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: survival kit

Příspěvek od bacil »

No jo, ale dost slušný dvouvrstvý papír v Lidlu za desetikačku má 68m. Čekal jsem že ta rule bude mít - podle ceny, několik km.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: survival kit

Příspěvek od venca_h »

Další produkt od této firmy Driver S-kit , nic co bych osobně v autě nevozil jako standartní výbavu až na ty tyčinky.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: survival kit

Příspěvek od sigmark »

checht!

vyfotim jim svuj kufr, klukum :-D i přítelkyně má líp vybavený kufr.a za míň. mnohem míň
přikláním se k předchozím vesměs nepříznivým názorům. prachosos odpovídající dnešní době - mít všechno hned, bez práce. ale tyhle věci tak nefungují
Odpovědět