Spacák

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Spacák

Příspěvek od zumpar »

Ja mam este Trekport Caravan, kde je komfort udavany do 0°. Pokus spat v nom pri -3 skoncil nezdarom a to som bol naobliekany ako cibulak. Najvacsi problem - zima od spodu. Ako pisal kdesi MacGyver: vlastna skusenost je neprenositelna. Chodievam pravidelne za pribuznymi do Berouna, kde sije firma Condor. Asi ich navstivim... podam potom report.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Spacák

Příspěvek od herman »

Já používám již drahně let ten vojenský "lampasácký", tedy jaký je to vzor to netuším. Je sice těžký, neskladný ale v pohodě se v něm vyspím i když je pár stupńů pod nulou jen v trenýrkách a tílku.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od Marglin »

Ahoj,
Poradí někdo spacáky pro děti (2.5-5let)? Zatím jsme si je brali k sobě, ale princezna už je na to moc velká a na víc ve spaní snad i chodí po rukách. Malej bude chtít spacák ve jen co uvidí, že ho má sestra, takže musím najít něco i pro něho. Spacáky budou používány mezi jarem a časným podzimem. Měly by mít komfort kolem 0, -3.
Dík.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spacák

Příspěvek od kregan »

Co nosily k nám do školky děti běžný barevný dětský spacáky, tak to na spaní venku moc nebylo. Pokud to chceš na ven, top bude Rakoncaj http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/spa ... ke-773.htm ale určitě si to taky nechá náležitě zaplatit. Levnější varianta by mohla být domluva s Condorem, kde podle toho, co sem zaslechl jsou ochotný upravit rozměry běžnýho spacáku dle požadavků zákazníka http://www.spacaky.cz/spacaky_typy1.htm
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Spacák

Příspěvek od Terminated Account »

Moje děckám jsem pořídil spacáky Boll http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&t ... egoryID=19 Děcka se mnou chodí spát ven od tří let a po dosavadních zkušenostech můžu jen doporučit. Poměr cena/výkon nemá moc konkurenci. Původně jsem považoval "rostoucí" systém se zipem za nesmysl, ale musel jsem změnit názor. Kdyby jsi o nich uvažoval, nebo o jiných pisni sz, umím lepší cenu, než je standard.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spacák

Příspěvek od kregan »

Boll mám teď jako třísezóňák a přijde mi jako takovej průměr. Nenadchne, neurazí. Za tu cenu je to relativně dobrá koupě.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od Marglin »

To: MacGyver díky za radu i nabídku. Odpověď jsem si bohužel přečetl až po zakoupení Starlight PRO EXP od Deutera.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od Marglin »

Nakonec jsem se v nebývalé velkorysosti rozhodl obdařit novým spacákem i sebe :angel . Hledám něco s tepelným komfortem kolem nuly a rozumným poměrem homotnost/bytelnost, syntetiku. Přemýšlim o Softie 6 Kestrel, případně Special Forces 2 od Snugpak. Má s touhle fimou/modely někdo zkušenosti?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spacák

Příspěvek od cipis »

Však zkus ten Boll, co ti nabízel výše McG. Já ho budu testovat od pátku, tak jestli pak v neděli večer napíšu, tak prošel testem :D
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Spacák

Příspěvek od Marglin »

Ty Boll spacáky vypadají zajímavě, ale v zemi kde žijeme je pravděpodobně neseženu. I tak si tvoje hodnocení rád přečtu.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Spacák

Příspěvek od Joezbrna »

Naše děti mají Husky Kids Magic (zkracovací, 130/160cm), ten mu vydrží dlouho a je hodně teplý, bezkonkurenční poměr ceny a užitku. http://www.zbozi.cz/vyrobek/husky-kids- ... -c-zeleny/
A Little Star Explorer (95/130), ale ten je hodně drahý a prcek z něj hned vyroste.
Na nenáročné letní použití stačí dětský spacáček z Lidla: http://www.kupujete.cz/sleva/akcni-zboz ... y-lidl.jpg, v květnu zas jistě bude akce na kempovací vybavení.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Spacák

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

potreboval bych poradit nejakou deku a nechce se mi kvuli tomu zakladat nove tema. schanim neco teplejsiho, takze spise nejakou tlustsi. dival jsem se do army shopu a nabizi smes ceskych, nemeckych, americkych,francouzskych a srbskych. vetsinou je to bud 100% vlna nebo aspon z vetsi casti. ceny jsou od 500-1000. ma nekdo nejake prakticke zkusenosti s nejakou? uvazoval jsem i o tom, ze bych si nechal udelat z polartecu 200 za cen nekde kolem 1500, ale tolik se mi za deku uz davat nechce
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spacák

Příspěvek od Fabulous »

Koupil jsem krásnou a teplou deku v Kika. S indiánskými motivy :) Do auta a na kanape dobrá.
Pultik
Příspěvky: 43
Registrován: 07.02.2014 5:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Náchodsko

Re: Spacák

Příspěvek od Pultik »

Mám sešité dvě české jednu hnědou a druhou bílou (letní a zimní provedení :lol: ) na dlouhé straně přišitá poutka a proti olivky. Dá se to sepnout jako spacák. Beru si to od podzimu do jara na čekanou.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Spacák

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ok budu se msuet zajet podivat do kiky. potrebuju, aby s pod tim dalo v lete venku vyspat
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spacák

Příspěvek od cipis »

No, ale F psal o autě či kanapi, ne venku ;-)

Jo a taky jsem slíbil, že napíšu o tom Boll. No, je hodně anatomický, prostě jsem se do něj nasoukal a jelikož jsem v mumii nikdy nespal, tak jsem se cítil hodně svázaný :) Co se týče teploty, tak když byla venku jinovatka, tak vevnitř chatky mi byla skoro i zima - k ránu jsem si přes spacák přes nohy musel přehodit bundu, protože jsem měl na sobě jen tenké tepláky. Nahoře mi zima nebyla neboť jsem si navlíkl funkční triko a dvě mikiny.
Co se týče dalšího používání, tak ho vidím na nošení v batohu, pokud někam pojedu autem, tak asi pořídím ještě něco jiného, rozhodně širšího (pravděpodobně něco na způsob dekového spacáku) a teplejšího - těžšího. Co se týče poměru hmotnosti a rozměru vůči tepelnému komfortu, tak je to v pohodě, i ta cena. Ale jen na trenky venku k nule to není, při patřičném oblečení i nohou bych to myslím zvládl. Takže za mě hlavně k nošení na zádech, pokud ale není potřeba řešit hmotnost, tak dám přednost něčemu většímu a teplejšímu.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Spacák

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

psal, ze je tepla, takze musim zajet osahat :D
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spacák

Příspěvek od cipis »

No když pod tu deku vlezeš i s prodavačkou a budeš ji osahávat, tak teplo určitě bude :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spacák

Příspěvek od Fabulous »

V Kika maji hromadu druhu. Treba si vyberes.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spacák

Příspěvek od kregan »

Z levnějších dek mi nejteplejší přijde česká vojenská "kopřivák". V létě se pod ní dá spát i venku. Znám pár lidí, co jezděj s dekou i v zimě a většinou mají deky Hudson. Ty už moc nejsou k sehnání a když, tak za cenu dobrýho spacáku.
http://tradingpost.wz.cz/deky.htm
Odpovědět