Stavební postupy

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Stavební postupy

Příspěvek od miculas »

big bang píše:sigmark v lete to musí byť super u vás doma :D
V baráku starém přes 100 let s téměř metrovými stěnami, kde jsem prožil mládí a kde bydlí moje máti, je v létě naprosto úžasně.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Stavební postupy

Příspěvek od Hdm »

máme taktéž 80 cm a tepelně krása. A navíc se nemusím bát, že se mě doma v obýváku objeví nějaké auto s nepozorným řidičem :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Stavební postupy

Příspěvek od sigmark »

joo, sousedovi kdysi opreli o roh baraku vejtrasku. mel olezlou omitku a auto hrabali lopatou. kamen je kamen. a ve spojitosti s hradni architekturou nasich chudych predku je to pro auta smrtici kombinace :-)
drigon
VIP
Příspěvky: 2966
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Stavební postupy

Příspěvek od drigon »

Sám mám na baráku 40cm porotherm zděný na klasickou maltu (pěnu, ani lepidla nepovažuji za odzkoušená časem) a na zdi 12cm. polystyrenu. Strop mám miako a spoje miako nosníků na vnitřní nosné zdi mám provázané 12 roxorem. Je to zároveň provázané s věncem (jak na obvodových zdech, tak i na vnitřních nosných je 6 roxorů průměru 12mm.). I zednící říkali, že toho železa tam dávám jak do bunkru. Strop na horním patrem je dřevěný a je v něm 32cm. foukané vaty. I za letních hiců teplota v baráku nepřelezla 24C. V zimě protopím celkem málo - za minulou zimu cca 14 metrů (ne kubíků) dřeva. Zastavěná plocha je cca130 m2.
Tu stavbu nóbl kanclhausu jsem sem dal jako varování i ponaučení zároveň, neboť způsob jeho výstavby mi přišel natolik zvláštní, že to prostě nešlo jinak. Ten papundekl v rámečku sádrokarton není, spíše mi to přijde jako nějaké lamino, nebo umělina (stejný materiál jsem viděl na záchodech jako oddělení jednotlivých "kukaní"- kovové rámečky a v nich šedé desky ). S pozdravem M.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Stavební postupy

Příspěvek od cipis »

Taky se mi občas někdo směje, že z toho dělám bunkr, když občas vidí tu výztuž. Kolegyně mi spočítala výztuž na balkon, s hodně velkou rezervou, nicméně jsem dal zase něco tlustější, jako u ostatních věcí :D
Ale pozor, existuje i něco jako přearmování, kdy to železo navíc už nemá nějaký významný vliv, ba dokonce to už může být i ke škodě věci. Třeba když je výztuž moc na husto a někdo tam dá moc velkou frakci štěrku. Chce to menší, jenže to je zase víc cementu, tedy vyšší cena, při stejné třídě pevnosti ...
Prostě to chce rozumný kompromis, mezi cenou a pevností. A když stačí trošku málo připlatit, tak proč to neudělat pevnější, že jo?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Stavební postupy

Příspěvek od sigmark »

to je přístup :-)
všechny naše zahradní konstrukce vypadají jako pozůstatky studené války, ale zas je jen tak něco nepoškodí
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Stavební postupy

Příspěvek od Starken »

"papundekl v rámečku" nejedná se o kompaktní desku? http://www.kaplanpraha.cz/nabidka/kompaktne-desky.htm
Zjednodušeně řečeno pertinax s laminem. Zajímavý a odolný materiál, ideální pro nábytek do krytu s vyskytem vlhkosti.
drigon
VIP
Příspěvky: 2966
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Stavební postupy

Příspěvek od drigon »

Je to možné, že ten papundekl v laminu je ta kompaktní deska. Co jsem se podíval na tu webovou stránku, vypadá to stejně. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Stavební postupy

Příspěvek od Hdm »

Poraďte mi co dát do patra na dřevěný rošt (fošny 70x200, asi 70 - 75 cm rozteč) za desky jako podlahu. Bude tam na tom nejtěžší asi kuch. linka tak, aby to nedělalo neplechu a nevlnilo se to. Přemýšlel jsem o OSB 30mm, ale nemám zkušenost a nerad bych to předělával ;-)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Stavební postupy

Příspěvek od Terminated Account »

Toto bych od oka nedělal. Chce to spočítat.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Stavební postupy

Příspěvek od felix5 »

na chatě máme dřevěnou podlahu a strop pod ní je zase sádroš . první rok pohoda ale teď když se v patře někdo projde nedej bože něco upustí na zem, zní to jako když ti to dotyčnej upustí za krk a vrže to hůř než péra v posteli itala o líbánkách.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Stavební postupy

Příspěvek od cipis »

Njn, to se pozná, že tam chybí kročejová izolace. Pokud nad hlavou má někdo být, tak kročejovka je bezpodmínečně nutná. Nejlépe v kombinaci s tepelnou izolací.
Pokud je ten sádroš přímo našroubovaný do trámů podlahy/stropu, tak ti to i začne praskat. Tedy by bylo lepší mít ten sádroš jako podhled, plus nad něj nacpat tepelnou/zvukovou izolaci. Jestli je nahoře podlaha z prken přímo na těch trámech, tak asi udělat další vrstvu, něco, co utlumí ten kročejový hluk a otřesy.

Co se týče toho roštu a OSB, tak se dávají křížem, tj. jedna vrstva kolmo na trámy a druhá vrstva zase kolmo na první.
U nás měla ségra v projektu napsáno 2x32mm, na trámech 150x200 po 1m. Rozpětí nad nějvětší místností cca. 6m.
U nás je ale jedna konstrukce stropu (trámy, desky, palach, omítka) a druhá bude podlaha toho dalšího podlaží, tj. nosné trámy podlahy jsou mezi nosnými trámy stropu. Prostor pak vyplníme izolací. Plus teda nad tím pak ještě kročejovka pod finální podlahu.

Té zvukové/tepelné izolace je hromada, chce to trochu projít a namyslet vhodné řešení, aby např. tloušťka nenarostla do velkých rozměrů atd.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Stavební postupy

Příspěvek od felix5 »

jak se to dělalo si přesně nepamatuju ale desky rozhodně křížem nejsou . sádroš je dělanej formou podhledu ale bez izolace. asi se na to kašlalo protože patro je normálně obývaný takže tepelný úniky do patra nikoho neštvaly a na hluk se poněkud zapomnělo. sám bych to ale už řešil jedině tak jak je to udělaný ve zbytku baráku a tedy ocelové traverzy na ně provázanej vlnitej plech a vrstva betonu

Edit : děda to nad chlívem řešil podobně jen bez plechu a místo traverz tam sou staré kolejnice - vřele nedoporučuju sice naštěstí kolejnice nikdy nepraskly (na tu plochu a váhu betonu je jich tam dost ) ale když se po tom někdo projde lze to přirovnat k vodní postely jak se to celé vlní a vybrace se přenáší z jedné strany na druhou.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Stavební postupy

Příspěvek od biskup »

floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Stavební postupy

Příspěvek od floky »

Nemá niekto stiahnuté to PDFko "vyroba betonu" z prvej strany ? .... uvedená stránka už nefunguje..
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Stavební postupy

Příspěvek od Nicotinick »

No, mam k dispozici "Betonujeme" od Hájka když bude třeba. (žádná skripta ČVUT, ale vcelku rozumné pro laiky) Už se to sice myslím nedá sehnat tištěné, ale nevím, jestli by to nebylo porušení pravidel zdejších a obecných, či tak něco . :oops:
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Stavební postupy

Příspěvek od pavel131 »

floky: SZ
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Stavební postupy

Příspěvek od bacil »

floky, zadej ty odkazy na archive,org, tam to je
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Stavební postupy

Příspěvek od Lyster »

Taková zajímavost. Stavba provazového mostu z trávy. Docela šikulové. :)

http://bydleni.idnes.cz/visuty-most-qes ... stavba_rez
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Stavební postupy

Příspěvek od vilik010 »

mohl bych tky poprosit o ty PDF soubory z první stránky ?
nemo to někdo někam nahrajte..
Odpovědět