Zásoby myší a hryzců

Odpovědět
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Dáda »

Před několika dny jsem s manželkou rozhodil okrasnou skalku, založenou asi před 20 lety, a to za účelem odplevelení. Při tom jsme pod příkrovem hlíz irisů, tedy dobře ochráněné před mrazem, objevili špajzky hlodavců. Co všechno nám ukradli! Brambory, topinambury, kořínky petržele, cibulky květin, kořínky vrbiny - vše ve velikostech, které se dají protáhnout jejich norami. Zásoby jsme jim samozřejmě zabavili. Napadlo mě ale, že v post apokalyptické době by se nouzovým zdrojem lidské potravy mohly stát třeba i takovéto zásoby hlodavců. Správnému rozpadlíkovi by se teď neměl zvednout žaludek, po vzoru hlavního hrdiny známého filmu - "Sežere to, po čem by se prase poblilo."
Pultik
Příspěvky: 43
Registrován: 07.02.2014 5:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Náchodsko

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Pultik »

A to by jsi měl vidět zásoby křečků co se ukážou když ořememe. Spižírna má obsah 10ti litrovýho
kbelíku. Postaví se v brázdě proti traktoru a a je schopen kousnout do kola traktoru.
Pokud vylezeš a jdeš zkoumat kolik a čeho tam mají tak prská a skáče kolem málem že tě nekousne do holěně.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Dáda »

Pultik píše:A to by jsi měl vidět zásoby křečků co se ukážou když ořememe. Spižírna má obsah 10ti litrovýho
kbelíku. Postaví se v brázdě proti traktoru a a je schopen kousnout do kola traktoru.
Pokud vylezeš a jdeš zkoumat kolik a čeho tam mají tak prská a skáče kolem málem že tě nekousne do holěně.

Souhlasím s množstvím zásob a bojovností zvířete a připomnělo mi to zážitek, jehož hlavním hrdinou byl můj prvý psí druh - fena německého ovčáka, kterou jsem si ve svých dvanácti letech odchytil coby toulavou na prázdninách v západních Čechách. Na strništi Rečina vyhrabala křečka a jeho zásobárnu. Zřejmě ji kousl, ale další jednání bylo už plně v její režii. Chňapla ho předními zuby, vyhodila do výšky, ve vzduchu ho znovu chytla a praštila s ním o zem. Tím skončil.
Toliko příhoda a co z toho pro PA dobu? Pes, ať už díky svému loveckému instinktu anebo velmi jednoduchému výcviku, dokáže křečka objevit. Podle průměru otvoru nory lze snadno odhadnout, že jde o křečka nebo sysla, a ne o myš.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Karlos »

A ted vazne kdo z vas by to sezral? :mrgreen:
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od miculas »

V pripade megahladu i s majitelem spizirny.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Dáda »

Karlos píše:A ted vazne kdo z vas by to sezral? :mrgreen:
Zabavené brambory a topinambury jsme přidali k našim zásobám, cibulky květin zasadili na květinové záhony. Naše zásoby nám už rok chrání tzv. Myšoplaš, který vydává vysokofrekvenční tóny. Kupoval jsem jej s nedůvěrou, ale je perfektní. Bohužel, je na baterie nebo na transformátor, takže v PA době by jej musela nahradit třeba kočka.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Maximus »

Na zabavených zásobách křečků, pokud se dále budou zpracovávat běžnými postupy, není nic hygienicky závadného a vykrmení křečci a syslové jsou dle pamětníků pochoutka. Syslové byli dokonce velmi vyhledávanou pochoutkou cikánského etnika, veverky byly nejoblíbenější pochoutkou Karla IV a pro staré Římany byl kulinářsky upravený plch velký něco jako pro Čecha vepřo,knedlo, zelo či svíčková.

Pokec o plašení hlodavců oddělen do: Plašiče myší a hlodavců. Karlos.
Hali
Příspěvky: 20
Registrován: 24.08.2014 10:14
Pohlaví: muž

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Hali »

Ked to poriadne tepelne upravis, tak by nemal byt ziadny problem. Skor tam je problem s predsudkami a obavami.
Boone
Příspěvky: 6
Registrován: 26.12.2015 15:06
Pohlaví: muž

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Boone »

Karlos píše:A ted vazne kdo z vas by to sezral? :mrgreen:
Naprosto bez problemu.Zkousel sem uz i krysy,veverky,jesterky a jina stvoreni.Vetsina hlodavcu chutna stejne,akorat u mysi je to spis takova jednohubka.....
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Lyster »

Uživatelský avatar
Dada2
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2016 10:30
Pohlaví: muž

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Dada2 »

Trochu nostalgie po letech: Myši a hryzce už nemáme, ani ještěrky, sortiment ptáků se zmenšil na straky. Vše začalo tím, že v kolně v krabici s drobným dřevem na podpal se objevila koťata. V současné době krmíme 6 divokých koček. Na zápraží, kde jsme dříve snídali, si už konzumovat netroufneme, protože by nám kočky lezly po stole. Zahradu ale už nemáme podrytou norami, kočky spolehlivě ohlídají bobuloviny před ptáky, občas zakousnou i krtka. Je to holt něco za něco.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Fantozzi »

Kočka je pry největší predátor. Ten náš nosí i potkany a menší psy :lol:
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od PaF »

Vedle stolu na zápraží postav sud s vodou a kočku, která vleze na stůl, potop 3x za sebou na 5 vteřin pod hladinu. Pokud nechceš použít rukavice, je ideální chvat jednou rukou za kůži za krkem a druhou za kořen ocasu.
Málokterá kočka je tak blbá, aby vylezla na stůl potřetí. ;)
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Zásoby myší a hryzců

Příspěvek od Pepasnek »

Nedá mi to, mám barák vedle pole a zásoby myší a jiných hlodavců mám obrovské :chuckle
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Odpovědět