Výběr luku

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Výběr luku

Příspěvek od Aldurn »

Plánuji začít s lukostřelbou. Nějaké informace jsem si už přečetl v různých fórech a diskuzích, zatím bych chtěl zkusit reflexní luk, některý, který by byl pro mě jako začátečníka vhodný.
Dnes jsem narazil na tento luk: http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... PERBK.html , který má nastavitelných 28-60lbs, což vidím poprvní v této cenové hladině. Co na něj říkáte vy? Vzhledem k tomu, že má přes 30lbs nastavitelných, tak bych do budoucna neviděl problém v tom, že bych chtěl silnější luk, než kdybych si nyní kupoval pouze luk se sílou cca 30lbs.

Případně je dobré k tomu zakoupit náhradní ramena, kdyby se někdy v budoucnu poškodily?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výběr luku

Příspěvek od MRAK »

jak jsi vyvodil, že má nastavitelných 28-60 ?

podle mě se vyrábí v těhle různých variantách

za 2 litry nastavitelný luk?

Chm?

Pokud je to jak píšeš, za ty prachy ho kup a otestuj, pak sem dej nějakou recezi.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Výběr luku

Příspěvek od mcrea »

Je to samozřejmě nesmysl. Je to normální luk, prý jde rozložit - nikdy jsem ho rozebírat nezkoušel. To co tam píšou znamená, že si můžeš koupit luk o několika sílách. Popřípadě jenom ramena. Kupoval jsem ho přímo u výrobce a neměl by to být problém
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigmark »

Aldurn: nejde o tvar luku, který by byl výhodnější pro začátečníka, ale o křivku napínací a následně smršťovací síly. Dvouzvrat má tuhle křivku nejrovněšjší, tedy je napínací síla po celou dobu tahu stejná (odpor těla luku je v celém průběhu nátahu zhruba konstantní). stejně tak hraje roli i materiál - dřevolaminát je opět dle tabulek nejvhodnější. kolik je ti let? jaká je tvoje fyzická stavba?
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Výběr luku

Příspěvek od SaraH »

Ten má vyměnitelná ramena. Takže si koupíš ramena, která ti budou vyhovovat. A když zesílíš, budeš si muset koupit jiná ramena.

Máme to takhle u luků pro děti. Když nám puberťák povyrostl a zesílil, dokoupila se jiná ramena.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigmark »

pokud chces ohledne vyberu luku opravdu fundovane poradit, myslim ze byses mel obratit na lukare...

http://www.bows-kyzl.cz/cs/ od tohohle chlapa mam luk ja, a pan Kyzl je machr na slovo vzaty.
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Výběr luku

Příspěvek od SaraH »

Taky máme jeden o Kýzla a mohu jen doporučit.
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Výběr luku

Příspěvek od Aldurn »

Hm, já blbec jsem si neuvědomil, že v tom rozmezí se má určit pouze jedno množství lb. :D

Zjistil jsem, že k tomu luku lze dokoupit jiné ramena, ale lze je prý vyměnit pouze u výrobce na dílně.

sigmark: je mi 18 let a ohledně fyzického stavu bych se ohodnotil jako mírně podprůměrně oproti spolužákům. Nějakou dobu už celkem dost posiluji, takže se pomalu zlepšuje.

Luky od Kýzla jsou už celkem dražší, napřed bych chtěl investovat nejvýše do 2500KČ. Zatím je mi doporučováno pro začátek kolem 35lbs.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigmark »

lanuru (EDIT: pardon, TINIKI..viz ceník? http://www.bows-kyzl.cz/cs/cenik/ jo, vim, je to reklama, ale na mistra v oboru) od Kýzla seženeš v tomhle rozmezí. napiš mu a uvidíš, rozhodně tě neodbyde. je to velmi rozumný člověk. 30 až 40 liber max je rozumná volba.. rozhodně bych volil dřevolaminát, rozhodně dvouzvrat, je velmi dynamický a silově stabilní, žádné zásadní výkyvy nezaznamenáš. na nějaké nastavitelné jebky bych se vykašlal, a koupil pořádný luk. já osobně začal na 50 lbs a přivodil si bolesti zad, ale už jsem tuhle fázi překonal. je ale lepší začít na mírně slabším a osvojit si střelecké techniky - dostat je do krve
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Výběr luku

Příspěvek od Aldurn »

Díky za rady. Přidal jsem si jeho stránku do záložek a budu počítat i s touto firmou. Ale vzhledem k tomu, že se nachází úplně na opačné straně ČR, tak by to bylo horší s osobním setkáním, jelikož preferuji možnost si ty luky ohmatat nebo vyzkoušet.

Oproti tomu ten brněnský obchod kapesni-noze.cz prodává nemálo luků a jsou ochotni na luk i nasadit tětivu a nechat si vyzkoušet sílu nátahu, což já považuji momentálně za důležité, jelikož zatím ohledně toho nemám představu... Takže si myslím, že nějaký ten začátečnický luk bych si u nich klidně vybrat mohl a případně pokud bych se později rozhodl pro silnější luk, už bych investoval více i do kvality.

Plánuji si ho pořídit za měsíc až dva měsíce, takže ještě nějaký čas na výběr mám a pročtu si více dostupných informací ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigmark »

obchod kde mě nenechají vyzkoušet nátah luku bych nepovažoval ani za průměrný. zkus se podívat po nějakých lukařích v regionu, místo nějaké sériovky. zajdi k nim, nech si vysvětlit co potřebuješ vysvětlit - není toho málo. http://lukostrelec.cz/ tady bys mozna mohl navazat nejaky regionalni kontakt
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Výběr luku

Příspěvek od maci »

Tady je pěkné PDF.
http://www.archery.cz/download
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Výběr luku

Příspěvek od hangys »

ADMIN: jestli se to tu rozjede, navrhuji presunout do palnych zbrani ... a ty prejmenovat na strelne :angel

delete
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Výběr luku

Příspěvek od maci »

Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr luku

Příspěvek od Terminated Account »

Poradte dobry obchod s lukostreleckym vybavenim kde mají vyber a poradi. Cim bliz Brna, tim lip, ale není podmínkou. Dik.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigmark »

Co Teplice Macu? nechystáš se na expedici?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr luku

Příspěvek od herman »

Jediný můj známý lukostřelec používá repliku anglického dlouhého luku a nechal si jej dělat, stejně jako zbytek vybavení ve firmě LUKY A ŠÍPY ve Velké Polomi. Podle řečí je nadmíru spokojen. Pokud to nebude považováno za nemístnou reklamu, vložím odkaz oné firmy.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr luku

Příspěvek od Terminated Account »

sigmark píše:Co Teplice Macu? nechystáš se na expedici?
I na expedici za exotikou se rád vydám. Co tam?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigmark »

Kýzl, pan LUKAŘ
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Wilderness »

Taky se chlapi pozeptam pac se nevyznam. Ac mam radsi tradicni kradne primitivne delane luky rad bych si koupil na tahani po lese apod. praktictejsi skladaci reflexni luk.

Ne nic extra, ale zajima me jedna vec. Kolika librovy luk je postacujici pro lov? 20m? Treba jeste za predpokladu pouziti modernich loveckych hrotu?

Dik
Odpovědět