Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Český Těšín má výhodu, že je tam dobré vlakové spojení a na polskou stranu to není od nádraží daleko.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

dracekvo píše: 01.08.2023 11:57 Nicméně ale fakt je takový, že je divný, že se v německu vyplatí prodávat třeba 7 Days Croissant za nějakých 10 kč, když u nás stojí dvacku. A to určitě němečtí prodejci budou mít vyšší náklady na provoz provozovny (energie, platy, nájem)
Jinak se ještě vyjádřím tady k tomuto: Někde jsem četl, že ta výrobní cena je víceméně stejná ať je to pro zemi jakou chce. Dělá to třeba pro nějaký okruh zemí jedna fabrika. Jenže pak se to zboží musí také dovést a nadhodnotit o marže. A samozřejmě se z toho také musí odvést daně. A to prej dělá tu výslednou cenu. Nevím, mě se to moc nezdá protože nafta je všude stejně drahá, ne-li ještě dražší tak jak u nás. Takže jestli se to rozváží po Německu nebo se to doveze k nám, v tom moc velký rozdíl nevidím. Důvod proč se Croissant prodává po čtyřech je ten že ten Němec na ten pakl ty peníze má (a taky ho celý sežere), Čech ne a nekoupil by si ho. Koupí si jeden a spokojeně pakuje. Ve výsledku tedy když to prodají po čtyřech a sníží trošku cenu tak maximalizují zisk a naopak když v Čechách prodají jeden a zas zvednou o korunu marži tak vlastně prodají maximální množství Croissantů za maximální cenu -> největší zisk. Prostě trh.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

Grunte jdeme ale lehce off-topic, tady je ale už dlouho podezření, (částečně asi prokázáno) že ten 7 Days Croissant je v Raichu kvalitnější a lepší a taképodezření na to že existuje něco jako kartelová dohoda mezi prodejci, protože ať přijdete do Billy, Lidelu, Kauflandu, Tesca, Globusu nebo nevím jakého řetězce, tak ten 7 Days Croissant stojí všude cca stejně jednou je o pár haléřů levnější u Kaufu, jindy u Tesca ....
Ceny potravinářských a drogistických (kosmetických) výrobků již jaksi neurčuje zákazník ale výrobce se slovy, tak si v tom ČechoSlovakistáně chcípněte od hladu když to nechcete brát od nás za naše ceny a vaši lokální výrobci to stejně nevyrobí.
Ono projděte si někdy "akční letáky" pár týdnů zpátky, jeden týden má v akci Milku Lidl, týden nikdo, pak Kaufland, pak nikdo pak Tesco.... pak Lidl.

A jak již bylo napsáno, komodity stojí stejně - mouka, vejce, elektrika ... stojí cca stejně, ale zaplatit prodavačku v Raichu je větší náklad, než zaplatit prodavačku v ČR takže by logicky cena měla být u nás nižší a né vyšší (PS doprava rozpočítaná na kusy u tohoto zboží je 0,0prd).

Jenže ÚOHS je značně bezzubý :(
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dr78 »

Rozdíl v cenách je opravdu markatní. Teď jsem kupoval novou kuchyň z IKEA.
V polské prodejně úspora cca 20% oproti ČR. Něco mají i levnější v německé IKEA (hlavně elektronické komponenty). V reálných penězích jsem nákupem v PL ušetřil 30.000Kč! :cash Cena za dopravu je zanedbatelná. OK, doprava byla 800Kč za naftu. Jo, a poláci mi poděkovali za nákup tak, že za každých utracených 500ZLT mi dali 50ZLT na další objednávku (akce už skončila byla jen do 31.8). Takže ještě dostanu okolo 10.000Kč na další nákup. A to se vyplatí.
Teď mají v PL akci na kancelářský nábytek, sleva 15% při útratě nad 600ZLT, a to je už v základu, tj. bez slevy, levnější než v ČR.

Další tip na úsporu: ČSOB nabízí Premium konto. V rámci premium konta nabízí další benefity, jako např. 4 vstupy do letištních salónků za rok (hodí se např. pro dovolené). Dalším benefitem je spolupráce s třetími stranami. Např. pro DATART nabízí povýšení účtu na VIP. To jsou další nemalé slevy. Např. lednice (co i dle heureka.cz stojí minimální cenu 23.000Kč), tak s DATART VIP za 20.000Kč. Úspora 12%. Při platbě kreditní kartou ještě zpět nějaké prostředky, myslím že zpět dává banka 0.5% z částky. :cash

Tip na "výdělek" uložením na dobrý spořák levně půjčených peněz jsem už psal dříve. Tak jen dnes jsem se koukal na reálný stav, a od půlky dubna je zisk z půjčených 350.000,- cca 7.000Kč bezpracně (naskakuje to o cca 2.200Kč/měsíc). No neber to. :rofl Škoda, že mi nepůjčili více. Klidně bych si půjčil i pár mega...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Ne, že bych to chtěl nějak propagovat, ale dá se i něco bezplatného najít.
Půjčky.jpg
Půjčky1.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Rafe, pokud myslíš že si půjčíme a pak se s náma rozdělíš o ten 2kKč bonus...tak to jo. :mrgreen:

Jinak je to dost hustý: :cash
U úvěrového rámce v hodnotě 5 000 Kč je roční procentní sazba nákladů (RPSN) 4.678.99%, smluvní úrok je 18.300,04 Kč a celková částka k úhradě je 23.300,04 Kč.
RPSN a celková částka k úhradě v tomto příkladu byla vypočítána za předpokladu, že schválená částka byla v době poskytnutí plně čerpaná a celková úhrada je provedena ve 12 měsíčních splátkách ve výši 1 941,67 Kč.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od JOBU »

A to sa isto oplatí... :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

DanBlack, tak jsem to rozhodně nemyslel.
Já jen, že existují i bezúročné a bezplatné půjčky.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Tahle moc bezúročná a bezplatná není, možná tak první měsíc. Viz to RPSN 4.678.99% (slovy "čtyři tisíce procent")...běžná půjčka, třeba od FioBanky má RPSN 12,1% :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Jo, první měsíc a první půjčka.
Pak už to je samozřejmě peklo. Mimo pár malých výjimek v nějakých "akcích".
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Kdo si bere takovéhle půjčky, tak je u něj velký předpoklad, že to za ten měsíc nesplatí a pak se budou vymáhat pěkný penízky. i Když moc nevím jak to může fungovat, protože vzhledem k procentům už je to podle mě normální lichva.

Kdo má normální příjem a není v registru samý černý puntík, tak si může normálně zařídit kreditku. Některé z nich mají ten měsíc čerpání bezůročný. Nebo i některé kontokorenty mají podobné podmínky.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Haluziak »

dracekvo byli doby, kdy se za lichvu považoval úrok nad 0,5% denně, snad se praxe nezměnila.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
trpaslik
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2021 13:01

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od trpaslik »

úrok u lichvy není pevně daný a i 1000% by mohlo být v pořádku (lichva mám vlastní popis a kombinované podmínky). ale jdou na to vztáhnout jiné skutky - paragrafy tady jsou hodně zakroucené.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Jen tak namátkou:
Levný tabák ČR.jpg
Tyton West.jpg
Tyton West.jpg (106.32 KiB) Zobrazeno 3213 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

Rafael: Daň za tabákový výrobek se u takového kupu odvádí kde? V Polsku?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Podle oficiálních údajů si může jedna osoba přivézt 1kg tabáku. Tak asi v Polsku.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od DanBlack »

Daňový únik je jedna věc...
...ale zaujalo mě "bez škodlivých přísad dehtových substancí".
To je nějaký nový polský patent? :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Cigaretový "tabák" se vyrábí takto:
- tabákové listy (po fermentaci) se vyluhují, vznikne "čaj"
- ty vybledlé cosi listy se nasekají a udělá se z nich něco jako papír
- ten se polije odměřenou dávkou toho čaje
- polije asi 50 dalšíma chemikáliema včetně kyseliny močové, ano chcánky
- vysuší, udělají cigára a dobrou chuť.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Teal'c »

Měl bych poznámku k těm sladkým croissantům a podobným věcem. Stokrát omletá rada, ale IMHO pokud chce člověk ušetřit na jídle a zároveň jíst trochu kvalitně, tak by tyhle věci neměl kupovat pokud možno vůbec a preferovat vaření ze základních potravin. Navařit si nějaké jednoduché jídlo na pár dnů do předu a tak. Pokud mám napjatý rozpočet, tak bych tyhle věci kupoval minimálně, pokud chci jíst kvalitně tak taky, bez ohledu na to jestli to stojí 10 nebo 20 korun. Ultrazpracovaný hnus je to furt, i když v Německu to bude "kvalitnější", protože do toho dají co já vím, cukr, místo glukkózo-fruktózového syrupu.

A k tomu srovnání se zahraničím. Já nemám úplně aktuální srovnání, ale pamatuju že třeba kuřecí prsa jsem tu v DE kupoval (spíš teda nekupoval) za v přepočtu 350 kč/kg, zatímco v ČR byly kolem 190 Kč/kg, paprik třeba 7 eur/kg, obyčejný olej 4 eura/l, mouka za 2.5 eura/kg. Teď už to trochu spadlo, ale po začátku války na UA to vylítlo hodně, a co jsem si to tehdy porovnával tak spousta základních potravin byla podstatně dražší jak v ČR.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

Teal'c píše: 15.08.2023 12:04 Měl bych poznámku k těm sladkým croissantům a podobným věcem. Stokrát omletá rada, ale IMHO pokud chce člověk ušetřit na jídle a zároveň jíst trochu kvalitně, tak by tyhle věci neměl kupovat pokud možno vůbec a preferovat vaření ze základních potravin.
Já mám vlastní pekárnu a do croissantu bych si netroufl (asi by to i s energiemi nevyšlo o moc levněji). Jasně. Je to to hnus ultrazpracovaný hnus to určitě je, ale bohužel je to ultrazprazpracovaný nekvalitní hnus z nejlevnějších surovin, prodávaný za drahé peníze (dost často přesolený, přeslazený). Vzhledem k paritě kupní síly jednoznačně. Ono ty základní suroviny také nejsou bůh ví jak levné.
Odpovědět