Vybavení automobilu

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: vybavení automobilu

Příspěvek od Hohepa »

Nojo ono to už tak bývá, že začátky jsou těžké ,..
Zikmund a Hanzelka také sháněli kompas, až když zjistili, že přes Saharu nejsou asfaltky :lol:
Sehnali jen nějaký letecký z mesršmita či čeho a ten byl cejchovanej do letadla, korekce chyby ovlivněním okolní kovovou konstrukcí .
Dle jejich slov díky té korekci (bez letadla chybě) málem na Sahaře zakufrovali.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: vybavení automobilu

Příspěvek od Lachtan »

Ono už z principu jakýkoliv magnetický kompas v autě moc přesně fungovat nebude, v letadle se provádí kompenzace kompasu každý rok, případně dříve (po výměně některé hlavní části, přestavbě avioniky a pod.) Součástí provedené kompenzace je i vytvoření deviačního štítku, na kterém jsou napsány odchylky kompasu v různých směrech právě pro přesné určení kurzu.
Pro jednotlivé směry nesmí odchylka být větší než 5° a průměrná chyba v celém kruhu nesmí být větší než 2°.

Ale to už jsme doost OT od tohoto topiku...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: vybavení automobilu

Příspěvek od Hohepa »

Tak moc OT snad zase nejsme. :D
Kompas s magnetickou střelkou ( tedy GPS nepočítám ) má ,jak doufám ,v autě každý zdejší rozpadlík.

Když jsem ho pouužíval při navigaci v autě , zde na našich silnicích, nikdy mi odchylka několika stupňů nevadila.
Ono se stejně dá jet jen po té silnici a přesnost cca 15° pro orientaci v mapě/silnici stačí.
To neuvědomění, že bez silnic je na vzdálenost stovek kilometrů i malá odchylka "smrtelná" , jsem si právě uvědomil při jejich "vzpomínání". Principiálně mi to je jasné , je to fyzika a geometrie ZDŠ, ale přiznávám se,
že jsem před tím ,
nad tím vůbec neuvažoval
a asi bych v rámci stresu z ostatních cestovních problémů na to taky "pozapomněl".
Ale po tom jejich memoryshow si to budu pamatovat :yes
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Count »

Čte se to pěkně, co někteří vozíte, ale jak se vnitřně srovnáváte s myšlenkou, že vám auto někdo vybere? V autě mám věci schované pod koberečky, u rezervy a postranních krytých přihrádkách, ale taky tam mám bednu s polní lopatkou, popruhy a ráčnami a dalším vybavením a kdyby mi to sebrali (první věc co jde vidět při otevření kufru), byl bych hodně zlý. Před týdnem vybrali auto kolegovi, co stál 5m od mého. Nějaké nápady na další schovky?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od bacil »

Schovky nepomůžou, ty ku*vy ví přesně kde se dá něco schovat a jdou najisto.

V autě musíte mít bordel, auto špinavé, typ stará popelnice ale ne zas vzácná (ani na díly), jedině tak uniknete zájmu nepřizpůsobivých.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Baca »

Bacil presne tak. Auto "smetna bedna" - toho sa drzim uz par rokov a ani ked som ZABUDOL zamknut ci vytiahnut okno, mi zatial NIC nezmizlo :-) A na slusne exponovanych miestach :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od sigmark »

jo, držím se přesně stejného paradigmatu - zadělané auto s chlívem vevnitř není atraktivní. moje nádrž nemá dokonce ani zámek víčka, a po roce, stále nevybráno, nevycucáno. Parkuju na místě dost zamořeném neviditelnými, naštěstí jsou kolem mě kousky jako BMW a pár středních tříd, takže jsem silně nepřitažlivé vozidlo. a na podlaze vozím terče - prostřílené ;-)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Baca »

Tie terce su dobrou vystrahou :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od kregan »

Jako výstrahu jsem vozil na platu pod zadnim okýnkem baseballovou pálku. Než mi jí z auta ukradli :cry:
A to bylo obouchaný "pracovní" fávo. Jediná výhoda, že jde dobře vyháčkovat a tak nic nezničili. Zřejmě vlezli dovnitř kvůli pouzdru na brejle na palubní desce od vietnamců za 50Kč, který vypadalo trochu jak platinový.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od dracekvo »

No, první věc tu byla zmíněná. Mít nenápadný auto. A druhá věc je, nikdy tam nic nenechávat viditelně. Ani cíga ani prázdnou tašku či bundu.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Včera bylo hezky a tak sem vyložil, vyluxoval, a znovunaložil automobil; takže zde je slíbený seznam:
(pro přehlednost rozdělěno do dvou příspěvků)

V kabině:

- řidičovy dveřě: stěrka na okna, škrabka na led, smetáček, mačeta fiskars, hadr na okna
- spolujezdcovy dveře: vodotěsná lékárnička (doplněná) oranžové barvy
- palubovka: policejní plácačka, pracovní rukavice, hadr, navigace, maják, držák na telefon 2ks. Chybí autokamera (v řešení)
- mezi sedadly: malej nůž, lžička, votvírák na všechno, sirky, špunt korkovej i šroubovací, víčko na plechovku (původně na kočičí žrádlo), víčko na plechovku limonády (se šroubovacím špuntem jako flaška), párátka, sůl/pepř, rezervní cigára, papírový kapesníky; mimo kastlíku baterka, držák na flašku/plechovku
- před řidičovou sedačkou 1kg mimimax, práškovej
- před spolujezdcovou sedačkou kbelík na odpad
- kastlík spoljezdce: nabáječka na telefon, na jiný telefon, na PMRko, CB ručku, univerzální na jiné telefony, USB adaptér, rychlonabíječka na AA akumulátory, univerzální kabel do zapalovače zakončený konektory (na připojení čehokoli); chybí nabíječka na baofeng (v řešení)
- clona řidiče: doklady, zicherka
- clona spolujezdce: kancelář, blok obyčejnej, blok samolepící, tužka, propiska, zvýrazňovač, lihová fixka, stíratelná fixka
- sloupek řidiče (na magnetu): velká jehla, krátkej nůž z vořezávátka
- na stropě kladívko na vokna s řezákem na pásy
- kapsa na spolujezdcově opěradle: reflexní vesta
- kapsa na řidičově opěradle: turistická mapa oblasti, mapa republiky, mapa evropy
- v palubce/na ní namontováno: rádio, CB, baofeng, teploměr uvnitř/venku, náklonoměr, zásuvka 220 (před spolujezdcem), ofukovací vzduchová pistolka na čištění interiéru, ventilátor


(pokračování)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

2/2

Vzadu:
- kastlík Vyproštění: kurty 2x1m, 2x3m, 6m, 15m, elastická kurta 10m, kurta z ráčnou velká 1ks, šekly velké 6ks, šekly menší 2+2+2ks, hák na lano, kladka na lano, kus fošny pod hever, příslušenství k hi-liftu, pila rámová, sekyra malá, zednické kladivo (jako malej krumpáč), špic ze sbíječky, malý a velký páčidlo, smetáček s dlouhou rukojetí na sníh, montérková kombinéza, čepice, gumový holínky s plechovejma špicema, pila na železo, pila ocáska, igelitovej pytel (hlavne na zamrdaný holínky), masivní řetěz se zámkem
-kastlík Nářadí: hever panenka 2x, trubka k němu, klíč na kola, hadice na vzduch 5m, pistole na foukání pneu s manometrem, další manometr, redukce na vzduch různé (umím se připojit na náklaďák nebo stavební kompresor), startovací kabely 35mm2 4,5m, hadice s kuličkovým ventilem na přečerpívíní paliva, dekalamitka (v igelitce), trojúhelník, náhradní duše
- kastlík Elektro: 12V: redukce zapalovač/malá (Bosch) zásuvka, opačná redukce, rozdvojka zapalovač, prodlužka zapalovač, montážní lampa 10W, pracovní reflektor 55W s magnetem, zadní světla (tzv. hamburgery, koncový brzdový, mezi nima blinkr) s magnety a šňůrou, 10m prodlužka na 7pólovou zásuvku, CBčka na 12/24v s kabelem do zapalovače, CB magnetka krátká; 220V: letovačka, flexa 115mm, prodlužka 220/16 10m
- kastlík KPZ: 6x1,5L voda, filtr na vodu, 4xhajzlpapír, taška s nějakým jídlem (plánovaný stav na 7 dní, je v řešení), sirky, svíčky, vařič na PB, kartuše PB, ešus, příbor, prkýnko na krájení, karton cigaret, kafe čaj cukr, plechový hrníček, spacák levnej, celta+kus parašňúry a kolíky, zkrácená karimatka (i při práci pod autem nebo na čelní vokno ve věci kroupů), malá polní (prázdná, jen jako taška na něco), několik svítících tyčinek
- trezor: menší hotovost, 100 nábojů 9L, nějaká pyrotechnika
- šuplík Flašky: velký WDčko, olej do motoru/pily 1L, olej 2T 1L, brzdovka, fridex1L, kncentrát do vostřikovačů -30 1L, vazelína měděná, vazelína běžná, aceton, petrolej, technický beznín, jarová voda (jako mazadlo při rozborce kola), slivovice (vše 0,5L), loctite, solvina, dezinfekční gel na ruce, aditivum do benzínu místo olova, letlampa na PB s kartuší, benzín zippo do zapalovače, volejnička, olejový a naftový filtr, umývátko na vokna, startovací sprej, značkovací barva ve spreji, vteřinový lepidlo
- šuplíky s nářadím, malá a normální (1/4 a 1/2") gola, běžný nářadí, multimetr, křída vosková, diamantový plátek do pily na kalenou ocel, nějaký vrtáky a tak
- šuplíky Různé: krabičky se šrouby, maticemi, SKpásky, těsnění, samořezky, souprava na lepení defektu, náhradní žárofky, potřeby na letování; gumy a malý kurty na zahrádku, klubko špagátu, drátu, nějaký kabely, kolečka do flexy, brýle, rukavice jednorázový (krabice), rouška proti prachu, špunty do uší, náhradní baterie do všeho (spolu asi 40ks), sosák na kanystr, drobné náhradní díly
- volně vzadu: kanystry nafta 20L, benzín 10L, volej mot. celá náplň motoru, minimax 6kg prášek (zvažuju výměnu za CO2), svěrák otočný, sněhový řetězy
- zahrádka: hi-lift, vyjížděcí sklolaminátový rampy, rýč hranatej, krumpáč, pajsr masivní, kladivo velké, sekyra velká; operativně lze upevnit druhou rezervu.
- k vybavení ještě patří kompresor na vzduch, naviják s 30m lana vepředu, ochrannej přední rám, tažný na kouli/čep+oko vepředu i vzadu, čuba NATO vzadu; vzadu uvnitř ještě zásuvky na 220 a 12/24V a na vzduch, vepředu za sedadly bufík, subwoofer, a měnič na 220

Dle potřeby operativně do auta můžu přihodit velkou Stihlku, 20m startovací kabely, malej přenosnej řezací autogen, velkou (3/4") golu, velkou (kufr) lékárníčku, nebo další libovolný vybavení dílny.


Chybí mi něco?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Fabulous »

Co máš za auto? :shock:
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Interní informace, SZ
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Count »

Všiml jsem si holínek s plechovou špicí. Jsou bezpečnostní a nebo od vietnamců s plíškem neznámé kvality? Když už bych kupoval boty s tužinkou, tak právě v kategorii bezpečnostní. Pěkně jsou kategorie rozvedeny zde: http://www.bozpinfo.cz/utf/rady/otazky_ ... 10309.html

A taky by mne zajímalo, jaký trezor máš v autě a jak (k čemu) je připevněný proti odnesení.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od K4cer »

Holínky bezpečnostní, S5 SRC, 200J špice, v podrážce ocelová vložka proti propíchnutí. Ale není to nutný, posloužili by i obyčejný, pokud uživatel není osel a necpe pracky tam kam nemá; těžký plechový špice sou opravdu těžký, na práci to až tak neva, ale jít v nich 10km bych nechtěl. Já je tam mám jako univerzální pracovní boty, většinou stejně chodím v kanadách a nepromokavý vysoký holínky sou jen bonus navíc.

Trezor je spíš jen bezpečnostní schránka, z 3mm nezjištěného plechu, opatřená 9stavítkovým zámkem (klíč s různými zoubky po obou stranách). Konstrukcí i umístěním je zabráněno vypáčení, pajsr není moc kde zasunout a není místo se tam s ním vytočit; flexe nebo autogenu odolnej není. Já sem ovšem chudej a nic moc v něm nemám.
Je přišroubovanej o zesílenej úchyt v podlaze tak, že nejde odšroubovat zvenčí trezoru, nejde ani opásat kurtou a vytrhnout, je zabudovanej v masivní překližkové konstrukci, tvořící vzadu úložný prostor, o niž je taky přišroubován. Navíc je relativně skrytej a kdo ho nehledá tak ho nejspíš přehlédne. Hrubému násilí by neodolal, ale bylo by to nejméň půl hodiny práce a kopa randálu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Dagobert »

Fabulous píše:Co máš za auto? :shock:
Saladin :-D
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Strelec45 »

spíš to vypadá na kolový BVP - Hlídka :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Lilek
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2014 11:27

Re: vybavení automobilu

Příspěvek od Lilek »

brezvi píše:Tu kameru do auta kup! Dáš v podstatě 2000, který ti jednou můžou zachránit pěknej balík ;)
To je rozhodně pravda. Mně kamera stála pár korun a myslím, že jednou budu rád, že ji mám.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vybavení automobilu

Příspěvek od Hohepa »

asi jsem fakt paranoidní :?
ale s tou kamerou vidím pár ale...
Někde, už nevim kde, se řešilo, že samotný kamerový záznam je pro soud jako důkaz nepoužitelný.
V principu to je jen "obrázková příloha" Vašeho svědectví.

Dobře , fajn . Bouráte . Třeba vám někdo nedá přednost z vedlejší . Přijede Policie a začne sepisovat protokol o nehodě. Máte možnost si pořídit kopii videa, než jim odevzdáte paměťovou kartu ? :head
A co když v tom druhém autě zrovna byla manželka oblastního ředitele policie a Vy až půjdete k soudu svědčit a tam pustí to "Vaše" video tak nebudete věřit vlastním očím :o
Dnes není problém si s digi videem pohrát a upravit ho dle libosti.
Jak pak asi Vaše tvrzení o průběhu nehody bude věrohodné ?
A na dotaz co další stopy z místa nehody policie odpoví , že vzhled k pořízenému videozáznamu nebylo nutné další stopy, jako brzdné dráhy, svědky a podobně , zajišťovat neb vše přece bylo jasné. Video jste jim předal Vy a do protokolu potvrdil, že je autentické.

a jste v :moon
Odpovědět