Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Haluziak píše: 01.09.2022 19:32 Kdopak asi trénuje v Jindřichově Hradci? Včera byl v McDonaldu plný autobus kluků v multicamu (česky mluvících abych tady nestrhl, že tady zas cvičí cizí armáda) a dnes mi ponad barák 2x letěli Mi24 :D Ještě mohli letět i Mi117 a CASA ale ty jsem neviděl. Ale zas jim vyšlo super počasí ani zima ani vedro, nechcalo.
Cvičení Ample Strike 2022

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-pon ... ke/2248230
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

snad jen...
Přílohy
2296199-p201905210968401.jpeg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Byly tam plné ještě i ty postranní ulice.
https://prd.cz

Česká televize o tom vůbec nevysílá, primátor Prahy pan Hřib nechal vypnout webkamery z Václavského náměstí.
https://www.prd.cz

Politici chtějí příště poslat vodní děla
https://www.prd.cz

14 dní ban za nekonečné spamování rusofilních webů. Fab
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Bude se pořádat i nějaká demonstrace za podporu vlády Petra Fialy?
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

bacil píše: 04.09.2022 10:10 Politici chtějí příště poslat vodní děla
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cim-713251
Já bych na ně příště vytáhl kulomety.
A nebo kdo chce kam, pomožme mu tam.... odvézt na rudé náměstí ;) .
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

To by mi taky zajimalo. Kdyby z programu vypustili vystoupeni z nato (coz je fakt kravina) urcite by se s nimi ztotoznilo vic lidi, ziskalo by to vetsi legitimitu, protoze by uplne neslo rikat,ze se tam sesli jen ruskem placeni primitivove a socky
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

Hagen píše: 04.09.2022 12:20 Já bych na ně příště vytáhl kulomety.
A nebo kdo chce kam, pomožme mu tam.... odvézt na rudé náměstí ;) .
já myslím, že by nám z této šlamastyky mohla pomoci spřátelená vojska EU...tento postup se již v minulosti osvědčil
zodpovědní činitelé by měli urychleně odvézt zvací dopis do Brusele!
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Není potřeba ;) .
Takovejch "šlamastik" už bylo, a nic to nevyřešilo. Lidi si musí zanadávat, a pak jít zase domů a do hospod vymýšlet vtipy. To je Česká povaha.
V Japonsku kdysi vymysleli, že frustrovaní lidé chodili rozbíjet na vrakoviště auta. To je uklidnilo, a mohli zase v klidu jít plnit pracovní povinnosti.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Dneska sem tak pri praci v podkrovi pozoroval sousedstvi. Zajimave jsou mezigeneracni rozdily. Lide 50+ svazi z lesa sousky, vetve, zavarujou a po 30 letech obnovujou skleniky. Mladsi kupujou auta,motorky a grilujou. Zajimavej paradox, jak se tyhle protikladna chovani vyskytuji vedle sebe bez toho, aniz by se nejak ovlivnovaly.

Po ctvrt roce sem dnes vytah KLRko. Po chvili premlouvani chytla a tak letos mame najeto rekordnich 412km😂
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
vrb
VIP
Příspěvky: 911
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Já se taky už měsíce nezastavil a neodpocal si. Jsem 40 rovných. Na letošek jsem plánoval sportovní aktivity a výlety s dětmi.
Místo toho řeším soušky, kralikarnu, seno, FVE, předělání bojleru z plynu na tuhé, atd. Zavařování mají na starosti rodiče.
No a taky si chci koupit čtyřkolku. Abych měl čím tahat ty suchary z lesa. Tak v tom snad zapadám mezi ty mladší ještě.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1137
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Noste brýle na střelnici :) 8" hlaven + 9x19 vs gong na 20m, holt jsem se perfektně trefil přímo do šroubu. Druhý bebí je odražená hilzna z CSV
IMG_20220904_212436.jpg
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Grunt píše: 04.09.2022 11:57 Bude se pořádat i nějaká demonstrace za podporu vlády Petra Fialy?
Vždyť tam byla a ve stejný čas...
Přílohy
304743916_5811418612236321_6898314412093568581_n.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

a bylo jich skoro stejně...nebo ne?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

To je celá účast. Víc jich tam nebylo. :lol:
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Dneska jsem utrácel:
-návštěva Dovastu za účelem nákupu jídla na víkendové vycházky s ženou a špunty.
- návštěva Armed a nákup kalhot, rukavic a batohu Halifax medium.
20220906_184227.jpg
IMG-20220906-WA0007.jpeg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 330
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Dnes na sezení vedení firmy se zaměstnanci jsem se dozvěděl, že nám enerige na příští rok stouply oproti minulému roku šesti násobně.
Jelikož si nemůžeme zvýšené náklady promítnout do ceny výrobků v příštích několika jednotkách let, tak firma tento 600%ní nárust ceny energií ustojí rok, když dobře dva.
Do té doby se musí hodně udělat, ale pokud stát nezačne jednat, tak to bude dost bolet.

Dobrá zpráva byla, že jsme jako Pharma firma stoupli (dle 224/2022sb.) do kategorie F na úroveň domácností s plynem.
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1137
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Je zajímavé, že tady nějak nefunguje neviditelná ruka trhu, absolutně žádná autoregulace cen nic, ceny jen stoupají, přitom spotřeba neodpovídá nárustu ceny. Celé mi to připomíná nějakou spekulaci na trhu.

Nebo se pletu a jen tak z ničeho nic (ano je nedostatek plynu a ropy ale to se projeví za rok) začali všichni spotřebovávat xkrát více elektřiny?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Podívej se do "covidové zombie se valí" na předposlední stránku (74). Rozebíral jsem tam 4 možnosti tvorby ceny elektřiny. V tuto dobu jedeme podle první, aneb nejvyšší cena určuje. Dělal jsem tam k tématu obrázek s barevnými grafy.
Vypadá takto.
20220904_230634.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Drigon,
namaloval jsi to moc pěkně, zatím asi nejlepší vysvětlení cenotvorby EE co jsem viděl. To by mohli pochopit i vládnoucí politici. Tedy, kdyby to tu četli :yes

Pokud by se v tom někdo chtěl opravdu rýpat, tak možná ještě doplnit:

1) Jak fungují forwardové kontrakty na EE a s nimi související potřeba skládat na burze "variation margin". Což je přesně ten důvod, proč si ČEZ, v těsném závěsu s EPH a Sev.en, půjčil těch 74 miliard od státu.

(Osobně si ale myslím, že to nebyl dobrý krok, jen to prodloužilo agónii o pár dní: Ve chvíli, kdy výrobce EE nemá prostředky na složení variation margin, totiž nemůže prodávat svoji výrobu na burze. Tím vzniká umělý nedostatek a ten cenu šroubuje ještě výš. Poskytnutím půjčky jsme tak paradoxně pomohli jen tomu, aby ČEZ mohl svoji výrobu dodat na burzovní trh. Bez půjčky by musel uzavřít bilaterální kontrakt(y) a svoji neprodejnou výrobu dodat přímo obchodníkům, za výrazně nižší cenu.)

2) Prodávat přes burzy, tedy na denním nebo forwardovém trhu, není povinné. Existují i bilaterální kontrakty, ČEZ i další do nich vstupují běžně. Bohužel, za normálního stavu ceny těchto kontraktů kopírují vývoj cen na burze, takže z hlediska koncových spotřebitelů je úplně jedno, jakou cestou se EE zobchodovala.

PS: Nejsem si úplně jistý, že na denním trhu skutečně půjde aplikovat metodu průměrných cen. Právě stávající metoda "merit order" je hnacím motorem toho, že komoditní burza vůbec funguje, a že výrobci EE jsou ochotni investovat do stavby nových zdrojů a do vylepšování zdrojů stávajících. Nemáš, prosím, k tomu návrhu řešení metodou průměrných cen nějaké další čtení?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

escart: A nejedná se už čirou náhodou o tvrdém zastropování (koncových spotřebních) cen el. energie na hladině od 6-10Kč/kWh?
Odpovědět