Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Damy, s cibuli do br.salatu opatrne - kazi se pak o dost rychleji. (ne ze by to u nas stihnul :lol: )

@ Lyster... Dobrej setup :yes
Ja vystacim s jednim (zakrivenym) 33" a trpim kdyz prijdu jinam. :ugeek:
Mladsi braska to dotahnul na vyssi level:
IMG-20231215-WA0007.jpg
Kdyz mas sikmej strop a dva vyrazeny projektory z prace. :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Tetris: end of level 1

Salát s cibulí se mi nikdy nezkazil, s přehledem vydržel až do Silvestra. S výjimkou případů kdy byl sežrán dřív.
drigon
VIP
Příspěvky: 2996
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

U nás salát leckdy nevydrží ani do druhého dne.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Když počítáš 1 - 2 kg brambor na osobu, tak vydrží.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Ehm...
Říkala mi máti před víkendem: "Beru jenom 10kg brambor, snad něco zbude i na druhý svátek vánoční." :lol:
Jsou jen dva. :roll:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

No vidíš, každej jsme jinej. Z deseti kilo jsem nad dělala jen když jsem měla víc než 10 lidí u stolu. To byl i kapr na černo, mimochodem je moc dobrej.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Bramborový salát musí vydržet až do Nového roku!
*
Kdysi, když jsme ještě bydleli spolu volala švagrová z nemocnice bráchovi:
"Dej na něho pozor! Ať ten salát zas nedělá v tom příšerném 20l kýblu!"
*
Jinak pěkné Vánoce přeji všem.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Já mám na to velkej hrnec. Ale salátu musí být kýbl.
Hezky si to užijte.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Žena je v práci, přijede kdo ví kdy a jak. Busy dnes moc nejezdí, na zastávku kde nechává auto to má přes kilometr.

A nasněžilo a ČEZ Distribuce, ti magoři už od podzimu mění sloupy a vedení VVN. Totálně rozryli a zničili polní cestu takže dolu ji to šlo, ale jestli i zpátky dojede?
Asi nechá auto někde zapadlé tom blátisku a celá hnědá, zablácená a nasraná přijde v noci pěšky.

Tak na na ni s psíkem čekáme a uvažujeme kdy začít obalovat ryby.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2996
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

My jsme dojedli. Za chvíli půjdeme na dárky. I když letos máme vánoce v komorním duchu. Kvůli tomu co se stalo ve čtvrtek a čemu jsme se díky ad hoc změně plánu vyhnuli. Věčná škoda mladých životů.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak to mám za sebou, přetrpěl jsem kapra (celkově nemám rád ryby, ale tuhle teda obzvlášť), přetrpěl jsem rádoby vtipné dárky od tchýně (tento rok jsem dostal nástavec na hadici na zalévání zahrady a "dělo" na klobásy z lídlu - to se nikdy nepoužije, takový malý zmetek) a přetrpěl jsem i nálady své drahé polovičky, i když moje není o moc lepší - nesnáším vánoce!

A to ten den tak slibně začínal - ráno vytáhnou kámoše co zapadl v poli, podstrojit zvěři u krmelců, nastavit fotopast, navíc jsem od kámoše dostal zaručený tip na kunu, chodí jak hodinky na jeden flek. Dostala odklad když už jsou ty svátky. :devil
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

My jsme se konečně dostali se ženou po týdnu marodění do stavu, že jsme si už troufli k mladým na štědrovečerní návštěvu. Večeře, vyhlížení Ježíška se dvěma malými trpaslíky, pár fotek a frenetické rozbalování dárečků. "Dědo, ty máš určitě nůž, pomož mi to rozbalit." " O dalekohled jsem prosil maminku, ale ta na to nic.... Tak nejspíš Ježíšek" ;)
Ještě odpoledne mi nebylo nic moc, ale... Prostě naši králíci z klobouku - kudy běhají, tudy léčí. :D
Hezké svátky všem!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Také krásné svátky všem. Já si rozbaloval až dnes. I večeři včera dával syn, chytly mě záda. Hned po jídle jsem šel ležet za podpory Zentivy...
Přílohy
IMG_20231223_181240_461.jpg
Čechy čechům !!!!!
kiv01
Příspěvky: 36
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kiv01 »

Během Svátků přebito po večerech 1200 lugrů a 400 ks .38 Spec.
Než čučet na pohádky a jiné 1000x omílané sr*čky, že? ... :D
Dnes večer mi však odešla do křemíkového nebe digi váha od Lymana a mám tak pro tuto chvíli utrum ... :cry: Hledám náhradu a zatím nemůžu nic slušného najít. Nemáte někdo tip?
Joe Azbest
Příspěvky: 921
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak mi padl hned ráno do oka tento článek. Měl bych k němu nějaké výhrady, ale nechám napřed promluvit povolanější ...

Od politiků slýcháme pochybnosti, zdali se dnes vůbec smíme bránit darebákům. Je to populismus. Jedním z evergreenů, které jako právník slýchám minimálně posledních dvacet let, je: dneska se normální člověk nesmí gaunerům bránit. To ho pak hned ještě zavřou do vězení, tedy obránce, ne gaunera. Slýchal jsem to za Zemana, za Špidly, za Klause, za Babiše, za Nečase a samozřejmě to slýchám i nyní za prezidenta generála Petra Pavla a premiéra (někdy též žertovně nazývaného nuteliéra) Petra Fialy. Na tom se vážně kupodivu nic nezměnilo.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spole ... ecnost_nef
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

kiv01 píše: 27.12.2023 0:00 Během Svátků přebito po večerech 1200 lugrů a 400 ks .38 Spec.
Než čučet na pohádky a jiné 1000x omílané sr*čky, že? ... :D
Dnes večer mi však odešla do křemíkového nebe digi váha od Lymana a mám tak pro tuto chvíli utrum ... :cry: Hledám náhradu a zatím nemůžu nic slušného najít. Nemáte někdo tip?
To dělám za jeden večer. :lol:
Měl jsem digitální od Hornady (reklamace) a od Frankfordu.
Teď jedu na mechanikách od Dillona a špice.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Ve věku 94 let zemřel dnes legendarni konstruktér a výrobce pistoli Gaston Glock.
Čest jeho památce. Ten požehnany věk mu taky závidím.
kiv01
Příspěvky: 36
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kiv01 »

@ jolky palky:

Díky za tip. :)

Já toho přebiju max. 5 až 6 tis za rok a na to ten můj letitý LEE jednooperák + návazné jeho původní příslušenství bohatě stačí ... Cokoli vyššího levelu by byl pro mne ekonomický nesmysl a jen další krám do baráku :lol:

Ostatně už nemám potřebu nikam pospíchat :D
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Joe Azbest píše: 27.12.2023 8:51 Tak mi padl hned ráno do oka tento článek. Měl bych k němu nějaké výhrady, ale nechám napřed promluvit povolanější ...

Od politiků slýcháme pochybnosti, zdali se dnes vůbec smíme bránit darebákům. Je to populismus. Jedním z evergreenů, které jako právník slýchám minimálně posledních dvacet let, je: dneska se normální člověk nesmí gaunerům bránit. To ho pak hned ještě zavřou do vězení, tedy obránce, ne gaunera. Slýchal jsem to za Zemana, za Špidly, za Klause, za Babiše, za Nečase a samozřejmě to slýchám i nyní za prezidenta generála Petra Pavla a premiéra (někdy též žertovně nazývaného nuteliéra) Petra Fialy. Na tom se vážně kupodivu nic nezměnilo.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spole ... ecnost_nef
Abych se přiznal, moc jsem nepochopil kam směřuje tvůj dotaz ;) .
Pán je právník, tak popsal zákon o nutné obraně. Ten popsal pochopitelně správně.
Většina lidí má o nutné obraně zkreslené představy, to je také pravda.
Nesouhlasím s tím, že tyto zkreslené představy o NO šíří politici.
Tady si pan právník asi chtěl jen do těch politiků "kopnout.
Zkreslené a nesprávné představy o NO si mezi sebou lidé šíří samy.
Pokaždé když je nějaká diskuze o NO, tak KAŽDÝ zná někoho, kdo se dle zákona bránil, a byl poté nespravedlivě odsouzen.
Kdyby to byla pravda i jen z desetiny, tak jsme nejnebezpečnější stát na světě, a polovina národa sedí kvůli nepřiměřené obraně. :lol:
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Škoda, že viewtopic.php?p=304335#p304335 je už skryté, dostaly se ke mně zajímavé informace.

Především hutný analytický článek a pak ještě jedna velmi závažná věc, kdo je máma miminka (není to ukrajinka), ale vzhledem ke skrytí tématu ji sem už dávat nebudu. V BISce to samozřejmě všechno ví, ale je to i ve veřejném prostoru, špatně jste si ohlídali mluvící hlavy a vzhledem k tomu jak to s tou mámou bylo předtím, je to kolosální průser, který by měla řešit GIBS!
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět