GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od kregan »

každý den v 6:05
Aha, to bylo ono.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od floky »

Tak, máme koniec januara...zima je velmi mierna...takže nič významné sa už neudeje...

Následujucu zimu sa ale riziko nedostatku plynu pravdepodobne ukáže znova...správy a plány z ruska nie su moc priaznivé, a rusko plánuje všetok tranzit presmerovať mimo ukrajinu.

Nedostatok plynu a s tým spojené riziká a problémy tak aj nadalej považujem za jeden z najrealnejších "jemno rozpadových" scénarov

http://www.euractiv.sk/energetika/inter ... nie-023319
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od LuVa »

Jenom odcituju, nic z toho nevyvozuju.

- Oproti stavu z února minulého roku klesly dodávky ruského zemního plynu do Evropy plynovodem Nord Stream na polovinu.
- Ne proto, že by Rusko omezilo dodávky, ale protože Evropa omezila odběr.
- Očekává se pokles ceny ruského plynu o 35 procent.

Zdroj: http://www.businessinsider.com/the-eu-m ... rip-2015-2
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od bacil »

Však európa se pokorně vrátí k ruským trubkám, až za 8-10 let vyschnou norská ložiska plynu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od floky »

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy ... dni-664848

Obrázek

Podla tejto grafiky je z ruska 30% pre celu EU...čo je v podstate velmi významná tretina...55% z týchto 30% ide cez ukrajinu.

Máme 3 možné scénare:

1) zachovanie aktualneho stavu, tj že plyn potečie aj nadalej...
2) plyn tečie mimo ukrajinu (v europe chyba 15% z celkovej spotreby plynu, otázka je, či je kapacitne možné tento výpadok nahradiť z iných zdrojov, ak áno, za aku cenu....moj názor je, že kapacitne sa ten 15% výpadok dlhodobo udržat nedá...ak by sa dal, zrejme by sa tak už stalo, v rámci "odpojenia sa od závislosti na ruskom plyne"
3) uplné zastavenie plynu z ruska...v EU chýba 30% plynu...(podla môjho názoru by to bol vcelku zásadný problém pre pohodlie života, kedže by to malo vplyv na výrobné podniky...tým pádom aj na peniaze...a ak stoja peniaze, začína sa zastavovať všetko...


Myslel som si, že problém časom vyprchá...ale s akceleráciou konfliktu na ukrajine a takmer 100% istým krachom ukrajiny to može byť len začiatok...a najpravdepodobnejšie sa to odzrkadlí práve tým plynom
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od K4cer »

Drobný vylepšení přepojky PB flaška - sporák.

Sporák je standardně připojen půlcoulovou trubkou s holendrem k rozvodu ZP v domě. V případě výpadku plynu (ne nutně jen pro GazpromOut, taky třeba proto že bagrista překope potrubí) vyměním trysky ve sporáku, a připojím ho k PB flašce kterou mám vždy doma.

Přepojka je složena s regulátoru se šroubením W21,8 x 1/14 L (té ten levej závit na PB flaškách), voranžový hadice na propanbutan, kohoutku s nátrubkem na hadici na vstupu a 1/2" závitem na výstupu. Původně jsem k němu měl kolínko, který bych našrouboval namísto holendru na sporákovej vstup.
Vylepšení spočívá v tom, že sem zakoupil stejnej holendr a tento našrouboval na kohoutek - takže samice holendru na sporáku zůstává a není nutno ji pracně demontovat a pak montovat a utěsňovat kolínko - samec holednru, identickej s tím co je na trubce přívodu plynu, je trvale namontovanej na přívodním kohoutku a při výměne se jednoduše votšroubuje přívod ZP a na jeho místo se na sporák připojí přívod PB, viz fotka.
Hadice pro připojení PB úplná
Hadice pro připojení PB úplná
Detail připojení
Detail připojení
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od LuVa »

LuVa píše:Napsal jsi tu spoustu tvrzení a já chtěl zdroj k prvnímu z nich. Ten jsi nedodal, takže to beru jako tvůj názor, nikoli kriticky zhodnocený pravděpodobný fakt. Na tom není nic špatného, vážím si i tvého názoru a je docela možné, že je to i pravda.

Já mám zase jiný názor, myslím si na základě dat, které jsem dohledal, že konzum energií na západě klesá pozvolna, myslím si, že nepřijde v korelaci s tímto poklesem v nejbližších letech rozpad (který může ale přijít z jiných důvodů, resp. v jiných souvislostech) a nemám žádný důvod předpokládat, že je tento pokles konzumace energií terminální.

Protože ani jeden z nás nepředložil žádný důkaz svého tvrzení, budeme muset počkat tři roky a pak přeměřit realitu.

--------------
EDIT: aby byla legrace, založil jsem si příslušnou událost na 5.5.2017 do Google kalendáře. Bude-li ještě Google a Rozpad existovat, napíšu :nod
Tak jsem tu po třech letech. Internet jede, teze, že "do resetu na nizsi uroven zbyvaji asi 2-3roky" (na základě prudkého poklesu konzumu energií) se nevyplnila, energie konzumujeme pořád stejně.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od Lyster »

Exploze v Rakousku odřízla tři země od plynu. V Itálii je stav nouze

https://ekonomika.idnes.cz/vybuch-plyn- ... anicni_rts
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: GazpromOut! Tak a teraz nejde plyn...

Příspěvek od Serža »

a už se ví, jestli to byla proruská, nebo protiruská akce? :?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět