Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od JirkaK »

Čim dál víc mě napadá, že proti nám je vedená finanční válka. To se děje s cenami energií pro naši zem je legální okrádání jeho obyvatel. Němci to dělají úmyslně a jsou si vědomí, že mi na tom šíleně proděláváme. Energie ničí i naše firmy a oni dotovat energie můžou.
Proč naši politici mlčí, když jsme Češi likvidování. Co se nepodařilo za války, tak se děje přes ekonomiku.
Mám dojem, že s nás chtějí pouze otroky - mlčet, nic nekomentovat a jen dělat.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Quido »

Je proti nám vedená válka Ruskem a nárust inflace je jedním z důsledků horké války na Ukrajině.

Mrkněte na Slovensko a jejich aktuální špionážní aféru.

Ale na hodně abstraktní rovině s Vámi souhlasím v tom, že co se Německu nepodařilo vojensky, toho dosáhlo ekonomicky. Např vzhledem ke struktuře české ekonomiky by nemožnost exportu do Německa vedla k rozpadu průmyslu ČR.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od jerry.mysak »

quido
nějak jsem neznamenal jedinýho rusáka kterej by nás ohrožoval.

Jo on je drahej plyn? No ale dlouhodobý kontrakty běží ještě za lonský ceny. Zdražování začalo na podzim a to rus nikde neválčil.

Jo on je drahej benzín? No ti hnusní rusáci nám dodávají ropu za ty samý peníze (dlouhodobý kontrakty), a dokonce jí dodávají o 1/5 více než před válkou. To jsou kurvy zákeřný , co?

Drahý žrádlo? My jej přece od rusa nepotřebujeme, no ni?

Drahý suroviny? Dovezeme, žádnej problém.

Zeptal bych se soudruhů v Bruseli a v Práglu, kde udělali chybu

mám pocit chlape, že žiješ na jinej planetě
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od JirkaK »

Quido.
Schválně nepíši do tématu války Rusko- Ukrajina, tam se razí pouze jeden správný názor. (tam úmyslně nepíši)

Píšu o válce proti ČR přes energie.

Jinak Rusko nemá vliv na cenu elektrické energie v ČR. Tady nás okrádají jiní např. Německo.
Výrobní cena elektrické energie - versus prodejní.
Přirovnám to k půjčkám v bance. Kdyby byla hypotéka např. za 1000%, tak se to nazve zlodějnou a u elektrické energie se to jmenuje tržní prostředí. :shock:

Nebo máš dojem, že je to jinak?

Všichni potvrdili, že Rusko nasmlouvané dodávky plní. Proč nemáme dlouhodobé dodávky ropy a plynu, jak jiné státy? To nemá s válkou nic společného, to je pouze deb.l.ta politiků. Nebo úmysl?
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Quido »

Protože předchozí vláda, jak Babiš, tak Zeman, jsou rusofilové až za hrob? Zeman teď otočil, protože mu nic jiného nezbývalo. Koho můžeme vinit z toho, že je v naší krásné zemi pořád toho tolik co zlepšovat? Menšiny? Uprchlíky? Zlý Západ?

Protože předchozí vláda/vlády neměly kuráž na to se opřít do rozvoje jaderek ve strachu z ruské politické odpovědi?

Proto v tom vidím úmysl, důsledek ruské zahraniční politiky. Divide et impera.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od JirkaK »

Quido: A co navrhuješ?
Celou republiku zastavět solárníma panely. A to Ti nevadí závislost na výrobcích ze zlé komunistické Číny? :D
Nejdou ve velkém nahradit. :D
Já nejsem jejich odpůrcem a dokonce jim fandím na domech, ale to není cesta pro ČR.

Nepiš jen o zlých Rusých, ale napiš, jak to řešit, když ČR je totálně závislá na plynu z Ruska.
Momentálně se bez Ruska ekonomicky položíme a žádné politické hesla nám nepomohou. Na tom se shodlo dost ekonomů, co tomu rozumí. Politiku do toho netahej.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Quido »

Navruhuju jádro a o tom rozhoduje můj hlas ve volbách. Technické detaily neřeším, to ať dělají ti, kteří tomu na rozdíl ode mě rozumí.

Soláry jsou ok pro ostrovní systémy, ale zastavovat němi celou republiku je nesmysl. Technicky spolehlivé to není a země se dá využít lépe, než tím, že na ní budou solrání farmy. Jinými slovy - zde se asi shodneme.

Chápu ekonomickou výhodnost importu z Číny v posledních dekádách, kde makají otroci ve fabrikách, ale ze strategického hlediska jsem pro to, aby se začalo s přesunem části těch sektorů průmyslu, které půjdou přesunout, do Evropy.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od JirkaK »

Taky jsem pro jádro. Dle mého názoru, je to dlouhodobě nejstabilnější technologie.
Jsem také pro návrat výroby do Evropy.
Bohužel díky drahým energiím se spíš bude dík opak. Výroba náročná na energie půjde z Evropy pryč. Bohužel.
A jsem přesvědčen, že se to Evropě vymstí, viz. současné problémy s dodávkami dílů a kompetentů k výrobě kvůli válce.

Takže, když sem nepleteme politiku, tak si rozumíme. :yes
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od jerry.mysak »

Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od JirkaK »

A bude hůř.
Šéf Draslovky: Proti tomu, co přijde, byl covid-19 jen slabý odvar
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
pivniciar
Příspěvky: 98
Registrován: 07.11.2021 20:22

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od pivniciar »

U nás detto: Priemyselníci kritizujú Hegera a Čaputovú: Sme vazalmi situácie, ak nebude plyn, nebudú ani fabriky, krachovať bude jedna za druhou
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... za-druhou/
Forum sa stalo desivo zaslepene jednostranne politicke. Tolerancia nenavisti miestnych prospievatelov degraduje uzitocne a zaujimave forum. Nepiste mi nikto, stratil som zaujem o akekolvek info odtialto. #freeUlfhednar
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od xgordon »

Zacinam mat miernu obavu, ze to coskoro bude ako v knihe "Den, kdy došly prachy". Ked som to cital par rokov dozadu, pripadalo mi to nepredstavitelne.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Grunt »

Pánové, já nevím. Jen tak okem jsem mrknul na Slovensko a nemůžu si pomoct.
slovnaft.jpg
slovnaft.jpg (37.68 KiB) Zobrazeno 2602 x
Tohle je řekl bych to dražší co se tam dá najít, ale o víkendu nebyl problém natankovat naftu třeba za €1.499/l (přepočteno kurzem dnešního dne, cca 37-38Kč). Schválně jsem vyhrabal staré účtenky a například o prázdninách minulý rok jsem tam tankoval benzín za €1,42/l a přišlo mi to šíleně drahé, takže do plné jsem dotankoval u nás. Ano i na Slovensku to pomalu po centech a deseticentech leze nahoru (v době kdy barel ropy spadl pod $100/barel!), ale leze to pozvolna a ne takovou raketovou rychlostí tak jako u nás.

Mám takovou konspirační teorii: Nemůže raketový nárůst ceny za paliva nakonec být opravdu způsoben nenažraností prodejců u nás, kteří si nastříleli marže v obavě že by náhodou nevydělali a to co se děje za hranicí spíš kopíruje opravdové tržní prostředí? Pak těžko můžeme vinit vládu či nevím co, když to co stojí za zdražováním není nic jiného jen naše vlastní nenažranost v době krize.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1299
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Kapo »

Jo, chcel som si ísť natankovať zásobu do čr, keďže mám české kačky, a na pumpu rovnako daleko ako na sk strane a ešte k tomu, že vy tam máte menej biosračiek. Ale keď som uvidel ceny o štvrtinu drahšie, tak som :puke :chuckle
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od Grunt »

Kapo: Ta to k nám ani nelez do obchodu. Já se stavil u vás a nejvíc mě dostalo, že i při špatném kurzu co mi dala moje banka (nad 26Kč/€) jsem ještě za stejný nákup sto kaček ušetřil. A znovu, koruna posiluje a jediné co slyším je inflace z novin a znovu mám názor, že za zdražováním u nás nestojí nic jiného ne nastřílení marží v kompletním dodavatelském řetězci v rámci reakce na tyhle zprávy z novin.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od zedik »

Čez má stopstav na nové smlouvy na zemní plyn, mladé se v práci vracejí nerealizované smlouvy
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od bacil »

Grunte je to tak. Marže prodejců bývaly kolem 1kč, teď 10. A vládě to samozřejmě vyhovuje, každá kačka do rozpočtu dobrá.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od jerry.mysak »

všem, kromě politiků je jasný , že ruskej plyn potřebujeme

https://www.infovojna.bz/article/video- ... -za-druhou

tak mě maně napadá, že ta defenestrace není úplně od věci
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
miselito
Příspěvky: 196
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od miselito »

ja mám pocit, že to začína byť jasné už aj politikom, okrem našej pani prezidentky a pána Hegera. Ak by mohli, tak nás odstrihnú aj hneď zajtra.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Energetická krize / období nespolehlivých dodávek.

Příspěvek od mart0 »

Hrozí kolaps dodavatelů plynu, varuje ministry Praha
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... aha-194186

...v jednotkách dnů hrozí ztráta možnosti dodávat plyn u vícero obchodníků s plynem ... hrozící pád některého systémově významného dodavatele vyvolá dominový efekt, kdy by jej následovaly další obchodně provázané subjekty, v nejhorším scénáři i dodavatel poslední instance vykonávající veřejnou službu...

Kdyby se složila Pražská plynárenská, tak by to byla docela velká další rána. Do toho někdo psal, že někteří obchodníci s plynem (ČEZ) mají de facto stop stav na nábor nových zákazníků, takže to by asi bylo to domino, nebylo by ani kam přejít.
Odpovědět