Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od JOBU »

Stačí si prečítať recenzie produktov. Písané jedným štýlom a nezmyselne k zobrazenému produktu. Stáva sa ...
Mňa prednedávnom oblafol jeden čech cez Aukro. Peniaze som mu poslal, najprv tvrdil že bol hospitalizovaný, potom že nedošla platba a po tom, jak som mu zaslal potvrdenie o platbe, už nekomunikuje radšej vôbec...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Ivana »

A navíc:

hrozba2.jpg
hrozba2.jpg (19.93 KiB) Zobrazeno 2965 x
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

mhi: Drahé sýry se nechají vyschnout a pak se voskují a uchovávají na chladném místě (třeba ve sklípku). Dělalo se to léta letoucí (podobně jako třeba vína) než byla vymyšlena lednice a mrazáky. Ale že bych s koupil bochník z Makra a pak ho voskoval, to moc nevím teda. Dodám že ke konzervaci potravin tu máte už jedno vlákno.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mhi »

Ad nalozena mozarella:
Ivana píše: 31.12.2023 16:56 Myslím, že tady nemůžeš udělat jinou chybu, než že ti bude kousek sýra nebo koření čouhat ven a zplesniví. Případně zjistíš, že zvolená kombinace nechutná tobě nebo někomu z rodiny, ale to je vždycky u každého nového jídla.
Uz jsem vse nadbytecne nalozil, poreferuji jak to dopadlo. Zatim tedy 2 poznatky: lepsi dlouhe nudle (hranoly) nacpat do neceho hranateho nalezato, nez do zavarovacek na stojaka. Pikantne ochucenou mozarellu jsem nalozil a po par hodinach otevrel a kus "sezral". Ano, je to dobré ;).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Tip pro brejlovce

Voucher k Vanocum = necham si udelat novy brejle. Dnes jsem zjistila, jak ty ceny hrozne poskocily - 10 tis za 1 cocku! + obroucky... Ve vsech 4 optikach, ktere jsem obesla, jsem se dozvedela, ze vsichni distributori mivaji 2x rocne akce, kdy davaji 50% slevu, tedy 2 cocky za cenu 1. To uz je docela znat :-) Takze jestli na brejle moc nespechate, hlidejte si brezen/duben a cca rijen.

Akce trva vzdy 1, max. 2 dny a je ohlasovana max. tyden dopredu, takze je treba mit vsechno pripravene (cerstve zmerene oci, vybrane obroucky), ale pak je to fakt zajimava akce.

Nektere optiky udeleni slevy podminuji prave nakupem obroucek u nich, coz je ale ve srovnani s cockami zanedbatelne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od TomSmith »

Brýle už si nechávám dělat jen v Číně ;)
Jejich mezinárodní internetová optika ZenniOptical mne nadchla.
Konzultoval jsem jejich zadávací formulář se svým očním lékařem a multifokální brýle které mi přišli jsou skvělé.
U nás jsem kdysi platil za "kvalitní" multifokály se zeiss skly více jak 24k Kč a nebylo to nic moc. Nedalo se s tím pracovat na počítači apod.
O řád levnějčí čína je skvělá, tam se to jmenuje progressive lenses a lepší brýle jsem zatím neměl.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Oni si ty čočky stejně nechávají dělat na taiwanu, zatímco dřív jsem čekal měsíc, teď to mají za týden hotové i s cetou z taiwanu. A nechávám si dávat úplně obyčejná skla, ty vydrží nejvíc.

Jediné co bych uvítal, jak mi stárnou oči, tak takový brejle, za mých mladých let se tomu říkalo tuším duhovky, měl jsem zrcadlovky s touto "funkcí", koupil jsem si je v pšonsku, na kolo byly ideální. Teď by se mi hodily na auto, jak je slunko nízko, chtělo by to takový brejle co jenom pohnu hlavou a koukám přes tmavý sklo. Vidět je to v amerických filmech ze 70 let.

Netušíte jak se to zabarvení jmenuje v číně? Tak aby číňan pochopi co se po něm chce?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
BOB2016
Příspěvky: 143
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od BOB2016 »

Samozatmavovacie skla sa volali Heliovar, alebo Fotogray. Druha polovica 80 rokov.
Reagovali stmavnutim na UV ziarenie pritomne pod volnou oblohou.
Takze v noci a v budove boli priesvitne s utlmom 2 alebo 5%. Na slnku stmavli do 50, alebo 75 %. Reagovali asi do 5 sekund po vyjdeni z budovy na priame slnko...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

Heliovary byly pomalé, Grey výrazně rychlejší. Mám to létaletoucí (grey) + antireflex, nic jiného bych nechtěl, pokud teda nemají něco novějšího.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Liqid »

JOBU píše: 31.12.2023 17:28 Stačí si prečítať recenzie produktov. Písané jedným štýlom a nezmyselne k zobrazenému produktu. Stáva sa ...
Mňa prednedávnom oblafol jeden čech cez Aukro. Peniaze som mu poslal, najprv tvrdil že bol hospitalizovaný, potom že nedošla platba a po tom, jak som mu zaslal potvrdenie o platbe, už nekomunikuje radšej vôbec...
Aukro mu pokud vím nepošle peníze, dokud nepotvrdíš přijetí produktu.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od JOBU »

Lenže platba šla na účet priamo jemu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Z5 k brejlím - to nebyly samozatmavovací, ale dole průhledné a nahoře úplně tmavé s plynulým přechodem. Obloha je prostě tmavá a silnic světlá.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od tajfun »

anglicky to je gradient sunglasses
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Liqid »

-30 % sleva na svítilny Fenix - končí dnes večer https://www.knifestock.cz/
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mhi »

Mohu se zeptat, ktere aplikace (kauf/lidl/etc) funguji tak, ze staci mit carovy kod v galerii a neni potreba vubec mit aplikaci nainstalovanou? Ono je jasne, ze bude asi porad vic nabidek s nutnosti "aktivace" ci "za odmenu" (Lidl), ale ...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Grunt »

mhi: Tesco/Billa. Můžeš si ty kódy vytisknout a elektronické zařízení nepotřebuješ vůbec. Ale nebudeš moc měnit u pokladny body ve slevy.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Lidl taky funguje, mám jejich QR na kartičce. Jsou 2 druhy kódu, jeden bez účtenky, druhý s účtenkou.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mhi »

No ja mam takovy navrh, az se mi vrati 'spamtelefon', pokud byste nekdo chtel, muzu nasdilet obrazek s QR kodem "svoji"* Kaufland a Albert karticky, bez zaruky, ze to bude fungovat. Principielne muzu nasdilet i Lidl. Hodilo by se mi asi Tesco a Billa a mozna nejake dalsi (udelat screenshot soucasnym kratkym stiskem volume- + Power).

Nevim jak moc to funguje na takove ty nakupy typu mliko za 10,50 s omezenim mnozstvi. Obcas zavitam do nejake prodejny treba pro nejakou sladkost/piti a proc nevyuzit jejich akce, ze.

--
* upozornuji dopredu, ze jde o moje nakupni alter ega, v pripade Alberta je bezejmenne a s "jinym" pohlavim, v Kauflandu jmeno ma, pro zmenu mu ale myslim chybi pohlavi.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od vvitty »

Lidl sice funguje i na vytisteny qr kod ale s ohledem na nutnost aktivovat kupony v appce realne vetsinu slev neziskas.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Ty slevy mi ale naklikají doma na dálku, takže pak udělám několik nákupů pokaždý na jinou kartičku :)
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět