Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Bill Masen »

Hele kluci, já mám pocit, že teď už si trošku děláte z misoba srandu, né? :chuckle
pparatkoo
Příspěvky: 13
Registrován: 10.05.2016 21:17

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od pparatkoo »

No ale pozor pánové. Dejte správnej žalud do flastru a pod něj na prach dvě filcový ucpávky a budete se možná hodně divit co to dokáže ;)
Ono pak každýmu rychle dojde, že Rumcajs by byl sadistickej vrah :D
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od bacil »

Ta AAA baterka asi dost ublíží hlavni, podle mě se roztrhá ještě tam. Do hlavně bych dával fakt jenom to co tam patří, je to darwinovu cenu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

spíš myslím, že v PA světě by záhy došlo na takovýhle vychytávky :twisted:
https://youtu.be/rp-Igxxq8Lw
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

Myslim, ze nie. Mam za to, ze v PA svete bude strelivo 22LR nedostatkove. Bezne bude asi 9x18, 9x19, 7,62x39, 5,56x45... Vojenske strelivo... No a kto odvazny vyrobi teubkovu pistol na tie naboje a bude ochotny ju drzat v rukazh?
Druha moznost je tu trubku na jednom konci sklepat doma si vyrobit BP, ktoreho vyroba je jednoducha, ako robit detom krupicovu kasu, trubku naplnit prachom, brokmi srubami skom, navrtat k prachovej naplni dierku a zapalit?
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Venet »

misob píše:No a kto odvazny vyrobi trubkovu pistol na tie naboje a bude ochotny ju drzat v rukazh?
Hee, každý druhý kto bude mať takéto náboje a nebude mať ich do čoho pichnúť :D
Cogito, ergo armatum sum.
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od paja »

Ono pak každýmu rychle dojde, že Rumcajs by byl sadistickej vrah :D
být sadistický vrah tak si dokážu představit voskové slugy z hydroxidu sodného.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Jim Corbett »

Ještě si pamatuji vyprávění mého dědečka jak nabíjel perkusní brokovnici jemnými broky s kusy hrubé soli zalité v pepřovém (vepřovém) sádle. Perkusku používal ještě ve třicátých letech minulého století, jako hajný v soukromé honitbě na značkování pytláků pro četníky. Byl lidumil a humanista, tak prý vždy mířil jen na nohy a spodní část zad... :)
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

Vidis, moj dedo pouzival perkusku do roku 2008. Mal ju rad pre univerzalnost a "jemny kopanec".

2 Venet: Naboj 9x18 na strelbu z vodarenskej rurky je ako stare porekadlo " az chystas pomstu, vykop dva hroby"
Sice pistol ranu da, ale je vysoko pravdepodobne, ze vystrel roztrhne lauf, alebo vyptevadi zaver z tela. Teda neviem si vybrat, ci je horsie mat pracku na kasu, ci zaver v tvari...
Principom tej trubkovej prekliatej veci je, ze sila pruziny a hmotnost zaveru zabezpecia, ze naboj .22 LR bude odpaleny a zaver ostane "uzamknuty" svojou hmotnostou (zotrvacnostou hmotnosti) a silou predpatia pruziny. Vykon (beztak menej vykonneho) naboja 9x18 je tak velky, ze zaver by musel byt tazky aspon kilo a pruzina by mala byt prekliato tvrda. O naboji 7,62x39 sa ani nebavim, ten odpaleny vo zveraku za pomoci klinca a kladiva mi ako 13 rocnemu zlamal prsty na ruke a dodnes je v doske na pojde zarazena hilzna. Gula z hlavne sla von a pod zverakom postavene vedro s vodou bolo razom bez vody :-D

Nie je vsetko tak jednoduche, ako to vyzera. Dala by sa vyrobit homo-domo "jatocna" pistol, ale materialy a konstrukcia ma desia uz iba pri predstave.

To radsej z nejakeho snehoveho hasicaku najdeneho urobim vykonnu vzduchovku na co2 pohon s kalibrom polcolky. Tiche a nenormalne ucinne...

Edit: luk je tiez dobra volba na PA. Teraz kupeny lepsi luk nie je drahy. Strelivosa do neho da vyrobit bez nastrojov a kym budeniekto zhanat olovo, uhlie liadok a podobne, luku staci lieskova palica s pierkami a zastruhana. Jednoducha zbran pracloveka. Ten zil tiez v case necase podobnom PA. Tetiva je jednoducha na vyrobu tiez a kym sa luk nezlomi, nezhori, psluzi roky. Je tichy a s 35 a viac librovym sa da lovit. Ja osobme preferujem historicke zbrane preto, ze su jednoduche. Luk nie je tak presny a vykonny, ako sa58, no ma ine vyhody. Aj BP musketa ma za urcitych okolnosti obrovske vyhody. Hlavne po dlhsom case, ked bude muicie ubudat. Kym sa svet bude plasit po dvoch teoch nabojoch. Siry,uklia a liadku si az tak vsimat nebudu... No a lieska pri kraji lesa je uplne nenapadna a jake dobre sipy su z nej ;-)
Tri pierka z holuba, kus snurky a zivice zo stromu, za pomoci vreckoveho nozika si urobim desat sipov za hodinku a to mam na mozno aj dva kance, ale hlavne potichu bez rany, co pocut v celej doline.
Jasne. Luk nieje sa58, ale...
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od krvfx »

Sorry, ale jsi mimo. Závěr z UZI rozhodně kilo nemá a vratné pružiny také nejsou extra silné. V USA, kde je domácí výroba v určitých mezích legální, si lidé dle youtube vyrobí spoustu věcí. No a tam, kde to legální není ani trochu, si mafie vyrábí samopaly jako na běžícím páse. Dokonce jsem viděl i "samopaly" na 7,62x39 a 223 s otevřeným závěrem. Tam závěr váží skoro dvě kila a pružiny jsou masivní a celé to váží skoro 10 kilo. A paradoxně, US Army vydala manuál pro partyzány a návody z něj používají na celém světě právě proti US Army.

U nás je teoreticky legální domácí výroba zbraní kategorie D, i tady na fóru jich pár bylo prezentováno. Prakticky jsou perkusky tak levné, že nemá cenu nic bastlit.

Afg teď prodává moc pěkné dvouhlavňové předovky. S takovou věci se už dá něco dělat.
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

Ano, videl som tie dvojicky na AFG, robim si zalusk a zasobu penazi na jednu. Apropo zaver uzi pravda, nie je uzamknuty. Vlastne je moho zbrani s takym systemom zaveru. Problem je material a spolahlivost. Ja by som nitrocelulozu z vodarenskej truby nestrielal, mam svoje beztak dosekane ruky rad. BP z vodariny ide krasne. S tym mam skusenosti a bohate (ked uz sme pri tej vyrobe zbrani kategorie D). Dostala sa mi do ruk svojho casu jedna zaujimava zbran. Signalna pistol s vloznymi hlavnami. Jedna signalna pistol mala k sebe kratku hlaven a dlhu hlaven .22 potom hlaven .38 special 7,62Nagant a 7,62x25 tokarev. Navrch k nej bola hlaven 16ga. Skvela vecicka zhabana pytliakovi. Na co chcel polovat, tau vloznu hlaven do signalky strcil. Nevedel pozhanat .38 special, tak mu bratia ukrajinci zadovazili Naganty... Chcel puknut zajaca, mohol si vybrat .22 alebo 16ga... Zaujimave riesenie nemyslite?
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

ten "pen gun" na kterej jsem dával odkaz je sešroubovanej = náboj je napevno mezi dvěma díly. v zadní části je jenom malá dirka, kterou prochází úderná jehla...
fakt vím jak to vypadá - během války v Chorvatsku jsem to držel v ruce a i si z toho vystřelil. teoreticky by šel nějakej slabší revolverovej náboj, nebo 410...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

Kazdopadne taky pen gun je nelegalny v dnesnej dobe a jeho vyroba a drzane je trestne... Teda je nanic.
Ale vyroba BP zbrane uz legislativne mozna je (cesta schodnejsia) a BP, kapsle sa daju vyrobit aj v PA dobe. Vobec konsrukcia historickych predoviek je jednoducha, preto ich preferujem. Ono cim ednoduchsia zbran, tym lepsie, lebo co zbran nema, nepokazi sa.
(Pritiahnute za vlasy sekera, ci kyjak je najlepsia zbran do PA, lebo je tazko pokazitelna, lahko opravitelna a spolahliva. Nikdy v nej nedojdu naboje, nikdy sa nezlomi udernik a reci, ze sekera nie je na dialku neplatia. Da sa nou hadzat a v krizovej situacii je lepsie vediet dobre hadzat vojenskou lipatou, ci sekerou, ako rychlo prebit zaseknutu zbran)
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Hohepa »

misob píše:Edit: luk je tiez dobra volba na PA. Teraz kupeny lepsi luk nie je drahy. Strelivosa do neho da vyrobit bez nastrojov a kym budeniekto zhanat olovo, uhlie liadok a podobne, luku staci lieskova palica s pierkami a zastruhana. Jednoducha zbran pracloveka. Ten zil tiez v case necase podobnom PA. Tetiva je jednoducha na vyrobu tiez a kym sa luk nezlomi, nezhori, psluzi roky. Je tichy a s 35 a viac librovym sa da lovit. Ja osobme preferujem historicke zbrane preto, ze su jednoduche. Luk nie je tak presny a vykonny, ako sa58, no ma ine vyhody. Aj BP musketa ma za urcitych okolnosti obrovske vyhody. Hlavne po dlhsom case, ked bude muicie ubudat. Kym sa svet bude plasit po dvoch teoch nabojoch. Siry,uklia a liadku si az tak vsimat nebudu... No a lieska pri kraji lesa je uplne nenapadna a jake dobre sipy su z nej ;-)
Tri pierka z holuba, kus snurky a zivice zo stromu, za pomoci vreckoveho nozika si urobim desat sipov za hodinku a to mam na mozno aj dva kance, ale hlavne potichu bez rany, co pocut v celej doline.
Jasne. Luk nieje sa58, ale...
Hezká teorie , ale zkusil jsi to někdy v reálu ?
Fakt jsi vlastnoručně vyrobil šíp a střílel jsi s ním ?

Ano za hodinu vyrobíš z klacků třeba i dvanáct nebo patnáct šípů , které budou látat,
ale netrefíš s nimi ani vrata od stodoly. Vlastní zkušenost :head
Z děckama jsme se něco nablbly .

Stačí jen drobná deformace šípu a létá si to kam chce a každý jinak.
Trefit se pak na vzdálenost větší jak cca 6 metrů do terče velikosti zajíce je sázka do loterie.
To už mám větší šanci trefit ho kamenem.

Stačí si projít fóra o lukostřelbě , kde nadávají na mizerné levné šípy z Číny.
A to jsou vyrobeny s o řád větší přesností než jsi schopen ty ručním nožíkem z lískové větvičky.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Stenny »

Lukem jsem v životě nelovil, ale zajímal by mě názor někoho zkušenějšího na reálnost zabití kance naostřeným lískovým prutem vystřeleným ze samodomo luku. Když vím, co kanec občas schytá z moderní zbraně, jen aby zmizel bůhvíkam (a dohledávej si mě, když nemáš psa)... věřil bych ulovení vysoké, zejména za použití aspoň plechového hrotu, ale kanec je odolností trochu jiná liga.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od prof. Orfanik »

Ad šípy - doporučuju návrat do klukovských let a prolistovat si znovu kniho od E.T. Setona DVA DIVOŠI.
Naleznete tam návod na výrobu indiánských šípů, jejichž těla tvoří rákos. Ve starších vydáních jsou
i příslušné ilustrace.
Uživatelský avatar
Arxderith
Příspěvky: 37
Registrován: 16.10.2016 13:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Jeden les :-)

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Arxderith »

Dva divochy mám i s ilustracemi. Vzpomínám si, že jsem kdysi podle nich luk a šípy vyrobil, ale nestálo to za nic :lol: Šípy lítaly, jak se jim líbilo, jedině luk se mi trochu povedl :roll: Ale to už jsem OT :oops:
Jsem chlupatá, zubatá a zvědává koule, která ráda zkoumá svět okolo sebe :-D ;-)
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od prof. Orfanik »

Odborníci ( já se k nim nepočítám ani náhodou ) tvrdí, že kromě správné délky, váhy a rovnosti má obrovský
vliv OPEŘENÍ. Ale tady se už pohybuju na tenkém ledě teoretizování, vlastní zkušenosti nemaje.
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

Vlastne sipy som vyrabal a ano, mam skusenosti s ich strelvou a presnostou. Eviem, ako ich kto vyrabal, no mne sa na 10m musi velmi nechciet, aby som netrafil 40cm terc. S lovom velkych zvierat s pomocou luku a sipov je to ako u indianov. Pockat pri vode v skrysi na zviera a ked zacne pit, zasiahnut ho do krku v oblasti sije. Z 2-5m ked sa niekto netrafi, je babrak.

A ano, som lukostrelec, mam reflex, aj longbow, strielam 3D, viem o com pisem. Vyroba vlastnych sipov je mozna a da sa s nimi lovit vcelku uspesne. Lovim s lieskovymi sipmi lisky na dvore zo sennika, pekne a par metrov. A neriskujem. Ze zle trafim a ta svina zrzava mi ujde so sipom za 13€!
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Jim Corbett »

http://www.collectorsfirearms.com/colt- ... -70-c9743/

Dovolil jsem si vložit odkaz na skoro neodolatelnou investici pro každého správného Rozpadlíka. Kategorie D, historická zbraň vyrobená před rokem 1890. Jako dělaná na obranu venkovské tvrzi, statku, apod. Gatling do každé rodiny... :)

Nejsem prodejce, tak to snad nebude bráno jako nedovolená reklama.
Odpovědět