Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Problém je ve výšlehu z hlavně, pokud tam při sypání prachu zůstane žhavej bordel. Když máš apoštola, nic moc se nestane, pokud nemáš obličej nad laufem. Pokud máš prachovnici, může prošlehnout přes šoupátko ( umí se i nedovřít taky...) dovnitř a zažehne to prach uvnitř prachovnice - přinejlepším se roztrhne, ale spíš roztrhá na cucky... Osobně jsem to ještě neviděl, a dělám to taky z prachovnice, ale foukám do laufu před novým nasypáním. :oops: Ne Glada, ale jiných...
Prostě: "Neděláš dobře, Jaromíre... " :lol: ;) slovy klasika.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
indtom
Příspěvky: 4
Registrován: 03.05.2020 7:32
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od indtom »

dky, docela dulezita informace, se divim, ze neni durazne varovani u prachovnice, ale jen vtipkovani na foru, jsem laik a o tomto nebezpeci jsem nevedel
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Z toho si nic nedělej, takových lidí je, co nevědí.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bacil »

Ti bez ruk a oka by mohli vyprávět...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mrkef
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2020 20:38

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od mrkef »

Zdravím vespolek...
Cca před rokem, jsem objevil toto fórum a po přečtení diskusí padlo rozhodnutí, zakoupit Gladiator .45 SCP C2 Professional.
Zbraň je to skvělá ... velice dobře zpracovaná a jsem spokojen. Na střelnici jdu občas a odstřílel jsem zatím kolem
400 ran. V začátcích několikrát selhač - mou vinou (nedostatečná doprava prachu do hrdla pistonu, uvolněný šroub
pantu hlavně a tudíž nepřesný úder) Jinak opravdu spokojenost. Výstřel má důstojnost a respekt. Kolegové na střelnici
jen závidí můj zvukový, světelný a čmoudový projev. :shock: :chuckle
Zbraň po střelbách vyčistím, promáznu ... Včera se mi stala věc, že mi první rána nevyšla - ticho, a při druhém
stisku spouště vyšly obě rány najednou ... no .. prda jaxviň a můj palec se nebezpečně vzdálil od ukazováku
Říkám si, to není přeci možné... Pokračoval jsem dále a po asi třech sériích znova. Je to taková šupa do ruky, že palec
bolel celý večer...
Otázka do pléna .. nebo spíše na konstruktéra ... stalo se to už někomu? Je to možné? Může zůstat první úderník v napnuté poloze a druhým se teprve uvolní? Zbraň jsem večer rozebral uplně a tam žádná anomálie nebyla ... a znečištění nebylo až tak dramatické.
Dělal jsem něco špatně?? Chtěl bych se tomu do budoucna vyvarovat .. Díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Udělal jste zásadní chybu. Pokud je zápalka ťuklá, už se nesmí používat. Pokud selže, je nutné chvíli počkat a vyměnit jí za novou.

Pokud vystřelíte z druhé hlavně, u první naťuklé zápalky, u které se třaskavá a vysoce citlivá slož dotýká v místě promáčknutí přímo pistonu, může dojít zpětným rázem k aktivaci.
mrkef
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2020 20:38

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od mrkef »

Díky za reakci ... proto se ptám, abych toto eliminoval.
Je mi záhadou, proč se mi to nestalo dříve ... je pravda, že
jsem se měl přesvědčit, zda je zápalka naťuknutá či nikoliv..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Pokud zmáčknete spoušť a výstřel selže, je zápalka naťuknutá vždy.
mrkef
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2020 20:38

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od mrkef »

Ještě otázka, prosím, selže li zápalka, je ťuklá a stále aktivní,
je možné že byla nedostatečně domáčkuta na piston? Nějak mi nejde do hlavy,
že ke konci krabky se zápalkami ( S&B) to v tak krátkém časovém úseku selže..
Zbraň mi selhala v začátcích ... a to jenom několikrát ... pak celou dobu 100% funkčnost.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Ne, to bývá způsobeno špatnými zápalkami. Vlhké, od oleje nebo špatná šarže.

Případně mastný piston dokáže znehodnotit zápalku v řádu vteřin.

Další možností je opotřebený piston nebo zápalníky.

Dále také znečištění dělá divy.
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

Mal som skúsenosť s jednou značkou zápaliek, že boli o niečo menší priemer a po nasadení na piston išli zatlačiť iba veľkou silou aj to len do polovice. No a potom niekedy pri výstrele sa pri prvom údere iba dotlačili na doraz a odpálili sa až pri druhom údere na ten istý piston. Keď som ich chcel minúť a nie vyhodiť musel som ich silou dotláčať pri nabíjaní...
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
mrkef
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2020 20:38

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od mrkef »

Vše je možné, ale v zápalkách bych to neviděl. Bylo spotřebováno 80 % krabičky.
Odpálila se, když vlastně udeřil druhý údernik na druhou zápalku... takže zápalka
nebyla znehodnocena... pistony byly shodou okolností nové.
Prohlédnu detailně pistony a úderníky ...
Díky za tipy...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Ještě znečištění. Vesuvit hrozně špiní a ke konci střeleb už může být kontejner zacpaný a tím pádem výrazně zhoršená možnost odpalu.
lleass
Příspěvky: 8
Registrován: 28.11.2012 15:38

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od lleass »

Spíše bych to viděl tak že se nedostatečně natlačená zápalka deformovala pří prvním stiknutí spuště a druhá ktrá zafungovala poslala "průšleh" zaden kolem zápalek do druhé hlavně. Podobná věc se mi děla u 1858 New Army Remington F.LLI.PIETTA plamen mi zadem prošlehne občas i do vedlejšího kapslíku a vyjdou dvě rány. ale v tomto případě jde druhá kule bokem revolveru a sklouzne po upraveném těle zbraně kde je jako by vybrání aby se zbraň nerozletěla. Nejlepší je na nošení trošku omáznout piston pro nasazování zápalek vteřinovým lepidlem, fakt jen ťupku aby jsi nezalepil třaskavou slož v zápalce a pak už stačí jen hooodně zatlačit na zápalku aby si dobře sedla a měla možnost se iniciovat na poprvé nikoli až po prvním úděru kdy si kolikrát teprve dosedne a pak vystřelí až na druhý pokus. Mám Gladiátora .45 i Greatgun 2,5" taky 4" a jelikož mají vývrt přijdou mi i jako silnější. Gladiátor nemá vývrt a je kuli potřeba pořádně utemovat (ucpat nějakým flastrem nbeo tma nacpat o setinky mm větší kuli ale to jde pak hodně z těžka) .


mrkef píše: 14.05.2020 8:55 Zdravím vespolek...
Cca před rokem, jsem objevil toto fórum a po přečtení diskusí padlo rozhodnutí, zakoupit Gladiator .45 SCP C2 Professional.
Zbraň je to skvělá ... velice dobře zpracovaná a jsem spokojen. Na střelnici jdu občas a odstřílel jsem zatím kolem
400 ran. V začátcích několikrát selhač - mou vinou (nedostatečná doprava prachu do hrdla pistonu, uvolněný šroub
pantu hlavně a tudíž nepřesný úder) Jinak opravdu spokojenost. Výstřel má důstojnost a respekt. Kolegové na střelnici
jen závidí můj zvukový, světelný a čmoudový projev. :shock: :chuckle
Zbraň po střelbách vyčistím, promáznu ... Včera se mi stala věc, že mi první rána nevyšla - ticho, a při druhém
stisku spouště vyšly obě rány najednou ... no .. prda jaxviň a můj palec se nebezpečně vzdálil od ukazováku
Říkám si, to není přeci možné... Pokračoval jsem dále a po asi třech sériích znova. Je to taková šupa do ruky, že palec
bolel celý večer...
Otázka do pléna .. nebo spíše na konstruktéra ... stalo se to už někomu? Je to možné? Může zůstat první úderník v napnuté poloze a druhým se teprve uvolní? Zbraň jsem večer rozebral uplně a tam žádná anomálie nebyla ... a znečištění nebylo až tak dramatické.
Dělal jsem něco špatně?? Chtěl bych se tomu do budoucna vyvarovat .. Díky
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

U toho revolveru bych vsadil spíš na průšleh zepředu mezi komorami. Pokud nezakryješ kule třeba indulonou. To se mi stalo taky, ale tři, jedna vlevo, jedna vpravo od hlavně. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

Když jsme ještě byli cucáci začínající s černoprachem, tak kámoš nabil perkusní revolver "sekaným olovem". Bez ucpávek, prostě to natemoval rovnou na prach. No, vyšel celej válec zaráz... :D Kupodivu perkus i kámoš to přežili bez úhony a to byl ten revolver tuším tenkrát nějaká PIETTA replika Coltu pocket 1849 v ráži .38...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Venet »

Bivoj, Pietta mala Colt v ráži .36 a .44, a pocket bol myslím v 31tke.
Mal som - pol-rám, 6palec v 36ke.
Cogito, ergo armatum sum.
indtom
Příspěvky: 4
Registrován: 03.05.2020 7:32
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od indtom »

zdravim, mam Gladiator .45. V Ostrave se bohuzel Glady neprodavaji (se divim), real ani ogival taky ne, ale maji Olověné silně poměděné střely RN výrobce Arma Force. Ráže .45, hmotnost 230grs, diametr 0,451, Nemáte s tim nekdo zkusenost? Je to vhodne, da se to pouzit, jake budou ucinky? s vazelinou? https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... s-RN-0-451
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

2 Venet, vím jen, že to byla .38 (páč já měl .44), zbytek jsem si jen tipnul. Když teď tak koukám na obrázky, tak to asi nebyl ten Pocket, ale COLT 1851 NAVY CAL.38 (oktagonální hlaveň). Ono už je to cca 30 let nazpět... ;) Ale tu kanonádu si pamatuju dodnes, neznělo to jako jeden výstřel, ale jako sekvence velice rychle po sobě jdoucích ran, ten buben to vyprázdnilo za cca 0,2-0,3 sec :)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od malejkarel »

Měl bych prosím nějaké dotazy ohledně nové černopraché .500 brokovnice. Mám Gladiatora .500 a u něho už tudíž vím co od něho čekat. A teď přemýšlím, zda mám ještě dokoupit tu brokovnici, až se bude prodávat. Proto by mne zajímalo pár dotazů.
Za prvé nemám zkušenost s broky, co by jste doporučili? Funguje dobře "košíček s broky"? Má toto použití nějaké nevýhody oproti klasickému ládování s ucpávkou? Teď nemyslím třeba finanční, ale technické a střelecké. Má to stejnou razanci v cíli, nebo ty naládované jsou účinnější? Otázka asi na Faba - plánuje se prodej nějakých takovýchto košíčků, nebo má někdo nějaký tip, kde potom zakoupit?
V čem je výhoda použití brokovnice s broky oproti použití Gladiatora s ogiválem? Respektive na co se víc hodí brokovnice? Chápu dobře, že Gladiator je dejme tomu vhodný na skryté nošení pro sebeobranu mimo domov a brokovnice se hodí zase víc třeba na obranu doma (třeba v rodinném domě) proti nezvanému útočníkovi/lupiči? Brokovnice je spíš k použití na kratší vzdálenost než Gladiator?
Nejsem policista ani voják a nemám žádný speciální výcvik, proto pokud tu je někdo kdo by našel chvíli času na pár řádek s vysvětlením, budu moc rád za případné osvětlení.
Odpovědět