Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od JohnyD »

Hohepa:
ok beru kritiku , nahod neco ..neco lepsiho co si mame koupit..a priloz k tomu nejaky test :-)
drzim palec..mame stejny cil ..vyfiltrovat lumparny ruznych potravinarskych koncernu ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Hohepa »

No už tu těch konzerv bylo docela dost......
Tady je také jeden test s vyváženějším zastoupením těch lepších
http://tn.nova.cz/zpravy/testy/test-vep ... -kose.html
a ta vepřovka od Pikoku dopadla až jako třetí :D

Ja osobně dávám přednost Lunchmeatům . Na vaření se dá také použít a za studena víc chutná
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od JohnyD »

diky..

po pravde..chci si nekde koupit stroj na uzavirani knzerv a delat si je sam.
Babis mi muze..

jen co budu mit cas podam info. Pametniku jak na to ..je porad okolo me dost ..

:-)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Hohepa »

Klidně můžeš začít se skleněnýma zavařovačkama, na to takové domácí zásobování postačují.
Jen se blbě přemisťují.
Na plech můžeš přejít kdykoliv později a alespoň zatím můžeš ladit receptury v malém ,
po jedné, dvou sklenicích. :D

Když jsem byl v armádě , spolubojovník byl z řeznické rodiny a tu mašinku měli doma .
Brácha mu v plechovkách od párků posílal zaentlovanou domácí slivovičku :lol:
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od JohnyD »

:-) odbornici/pametnici :
do skla..problem je v pry "gumickach" ..moc to nevydrzi..plech je pry lepsi ..odolnejsi
doslovne..
zavickovat ..varit..a pak po tydnu 14 dnech jeste jednou...znovu prohnat strojem..a pry vydrzi to leta..(10-15let)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Hohepa »

Hele ne po týdnu ALE PO 24 HODINÁCH!
takhle si zakládáš na otravu botulem, :puke

Ty bakterie při tepelné úpravě vytvoří spóry co tu teplotu přežijí a po ochlazení se znovu "vylíhnou" !
Do těch 24 hodin, ale nejsou schopny opět vytvořit spóry a druhá sterilace je definitivně vyhubí,
ale to tu už také bylo několikrát probíráno.

Zkus si něco nastudovat o konzervování, zdraví máš jen jedno.
To sklo jsem myslel hlavně jako levný tréning, ale například houbová smaženice (na kažení ekvivalent masa ), lečo, bořč, ve skle mi vydrželi i tři roky bez ztráty kytičky. S delší dobou nemám zkušenost , vždy se to dřív sežralo.
Skladováno v suché sklepní kóji v paneláku.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Chorche »

lečo mam ve skle (vlastnoručnim) z 90. let a furt cajk ;) Kompoty to samý, jen sem tam nějaká flaška votfoukne a začne se kazit.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od bacil »

lžíce rumu do flašky podstatně zvýší výtěžnost zavařenin
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MFG »

Chtel bych Vas varovat pred konzervou Maggi Ravioli 400g, aktualne ve sleve ruzne po Nemeckych obchodech okolo 2€.

Neda se to jist (skoro) - testoviny tozblemcane s podivnou naplni vdalene pripominajici piliny, fakt nebrat!
Přílohy
image.jpg
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Chorche »

:D jestli to nejni tim že je to z roku 1975 :mrgreen:
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Count »

Loupežnická roštěná od Expresmenu

Hotové, sterilované jídlo. Baleno v bariérovém sáčku, sterilizace probíhá patentovaným způsobem v autoklávu. Doba minimální trvanlivosti jsou tři roky. Jídlo je bezlepkové a v nabídce mají i další jídla pro osoby alergické např. na vejce, mléko, sóju a podobně.

Dostal jsem se k tomu přes člověka, se kterým jsem spolupracoval. Má silnou celiakii a tyto balíčky si vozí i na dovolenou. Protože v rodině máme také nesnášenlivost na některé potraviny, zaujalo mne to. Dlouhá trvanlivost jako bonus. Pořídil jsem několik jídel na zkoušku a tak se mohu podělit. Jídla jsou bez přílohy. Takže je na každém, zda zakousne bramboru, nebo rohlík.

Dnes jsem "vařil" Loupežnickou roštěnou. Jednoporcové, 300g. Příprava buď ohřátím v rendlíku, v mikrovlnce (bez obalu), ponořením obalu s jídlem do horké vody, nebo třeba v rychlovarné konvici. Zkusil jsem i po studenu a bez problému by to šlo, třeba s kusem chleba. Uvařil jsem k tomu rýži a podělil se se synem. Nakonec jsem mu musel ještě přidat ze svého, protože první talíř slupnul jako malinu. Pro jednoho je ta porce dobrá, pro dva tak do polosyta.

Sáček má na bocích perforaci, ale je třeba "zatrhnout hlouběji, jinak se neobejdete bez nože. Vůně po otevření příjemná. Z obalu vypadnul s omáčkou i pěkný kousek hovězího, který šel nakrájet lžící a pěkně se rozpadal. Sáček jsem několikrát vytlačil, abych z něj dostal co nejvíc. Po rozřezání tam zbylo tak na slabou polévkovou lžíci omáčky. Výtěžnost tedy velmi dobrá. Obal je odolný, zkusil jsem do něj i několikrát bodnout a nůž prošel skrz až při vynaložení větší síly. Příště zkusím dát balení do hrnce a zatlačit, kolik to snese, než se roztrhne. Chuťově hodnotím na výbornou. Měl jsem obavu, že bude jídlo hodně mastné, ale mé obavy se nepotvrdily.

Ve výsledku dostanete za 85Kč jednu porci chutného, trvanlivého jídla, které sníte i po studenu, pokud není kde ohřát. A já příště zapracuji na servírování, trochu mi ta omáčka utekla. :D A na talíři je vyfocená půlka porce.
Přílohy
IMG_0642 (800x600).jpg
IMG_0643 (800x600).jpg
IMG_0644 (800x600).jpg
IMG_0645 (800x600).jpg
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od jaromir »

Corned beef - Lidl

Doslova totožné s recenzí : RAD » 05.07.2014 9:41 na hovězí M&S.
Cena 70,- za 340g
Složení: maso, sůl, cukr, dusitan sodný, 100g vyrobeno ze 126g hovezího masa. (u M&S 100g ze 120g.)
Bohužel hned vyprodané vzal sem poslední dva kusy.

Chuť dobrá, trošku suší mleté maso, minimum tuku a šťávy. doporučuji.
Přílohy
P1170803.JPG
P1170804.JPG
P1170826.JPG
Uživatelský avatar
Winston Smith
Příspěvky: 49
Registrován: 08.06.2011 2:28

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Winston Smith »

Jaromíre, buď rád, že na tebe zbyly jen dva kusy a snad jsi to "pěkně neoprančil" na pánvi.
Dusitan sodný mi nesmí do baráku. Podívej se třeba sem
http://www.ordinace.cz/clanek/dusitany/
Buď zdráv!
W.S.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od sigmark »

rychlosůl se používá jako konzervant dlouho. to se dávají do konzerv větší srance než toto
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Ludo »

Winston Smith píše:Jaromíre, buď rád, že na tebe zbyly jen dva kusy a snad jsi to "pěkně neoprančil" na pánvi.
Dusitan sodný mi nesmí do baráku. Podívej se třeba sem
http://www.ordinace.cz/clanek/dusitany/
Buď zdráv!
W.S.
bacha aj na taku sol, obsahuje chlor, to je ako vieme prudko jedovata latka :roll:

ludia, vsetkeho s mierou :angel
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Taky přidam pár konzerv které které jsem vyzkoušel. Budu sem vkládat fotky poprvé, tak snad přijdu jan na to.

Sledi v Mexické omáčce Vitae

Výborná pikantní konzerva, už tu nějaké druhy o tohoto výrobce jsou. (Bohužel mi to píše, že mám moc velké fotografie, takže jsem nejdou vložit. Budu je proto dávat někam na web.) http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_konze ... cce_Vitae/
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Další plechovka sleďů. Tentokrát v rajčatové omáčce. Chuť taky velice dobrá. Ale už neni tak pikantní. Od firmy Nautika. Koupeno v Lídlu. http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_Konze ... utika_Lidl
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Teď pár kusů cestovního jídla od firmy Travellunch. Až na vyjímky mě to tedy vážně neoslovilo. Za ty peníze se dá najít určitě lepší a né tak drahá alternativa.

1. Začnu od toho asi nejhoršího: Nudle Travellunch. Vážně hrůza. Myslim že i čínská polévka za 5kč je lepší než tento předraženej fujtajbl...... (můj názor.) Bohužel je tam málo fotek, Nechtíc jsem sformátoval SD kartu. Když bude možnost (ale tohle už kupovat fakt nebudu,) tak nafotim víc. PS: Tak červené to normálně nebylo. Musel jsem tam dát chili omáčku aby to mělo chuť. http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_konze ... de_HOT_POT

2. Travellunch Hovězí - brambory Hot Pot
To už bylo trochu lepší. Bohužel jsem nenafotil obal, ale podle názvu si nutriční hodnoty a složení každý na netu najde.
Byla to prostě bramborová kaše, která se dala jíst. Ale bylo tam hafo mrkve a o hovězí jsem nějak nezakopnul. Chuťově nic moc, ale dalo se.

http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_Konze ... ry_Hot_Pot

3. Travellunch Bramborová kaše se šunkou.
Do třetice konečně něco dobrého (až na tu pořizovací cenu přez 160kč to je fakt prasárna.) Ale jinak opravdu překvapilo a chutnalo. Tohle se vážně dá jíst. Ta šunka byla fajn, i když jen malé kousíčky. Ale dobrý. Ale ještě by to k tomu chtělo pořádnej řízek. :).

http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_konze ... _se_sunkou
Naposledy upravil(a) Lyster dne 22.07.2015 16:46, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Teď jeden ze 3 konzerv zn. Pikok. Už tady myslím byl segedín.

Tady mam Vídeňský guláš Pikok. Konzerva překvapila. Byla sice trochu slanější, ale nic co by se nedalo pozřít.
S knedlíkama to bylo opravdu dobré. http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_Konze ... ulas_Pikok

Jsem zvědav na ty ostatní. Až otevřu a nafotím, tak přidám.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Dám sem ještě jednu recenzi na Guláš zn Coguette vepřový. Vím, že už tu je, ale fotek je málo. (Až nafotím hovězí, tak ho sem ještě přidam.)

Guláš který mě překvapil asi nejvíc. Obrovské kusy masa, výborný, nebylo to slaný jako prase...... prostě luxus.
jsem zhýčkaný od domácího guláše od mé babičky :). Ale tenhle je opravdu dobrý.

http://lyster.rajce.idnes.cz/Test_Konze ... as_veprovy./
Odpovědět