Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od zedik »

mě tak napadlo..neporovnával jste někdo Lidl konzervy koupené u nás a v německu ??? jde mi o to jestli při cca stejné ceně není lepší koupit německou verzi z hlediska kvality obsahu...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od bacil »

Guláše z Lidlu mi chutnají líp studené, nebo mírně ohřáté. Pokud si je ohřeju hodně, tak už tak dobré nejsou.

Konzervy pro německý Lidl nejsou dělané v Polsku, ale v německu a vypadají úplně jinak. Občas je mají i u nás.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Tak dnes mi přišla zásilka z Dovastu. Objednal jsem si u nich jednoporcové konzervy sterilovaných jídel.
Objednal jsem si od kazdého produktu v nabídce 2ks. Takže suma sumárum 36 konzerv. Takže určitě je postupně vyzkoušim, nafotim a vložím sem své pojmy a dojmy.

Bál jsme se toho, aby konzervy nepřišly potlučené. Do poznámky jsem napsal, že si klidně 50kč připlatím, ale aby to zabalili opravdu poctivě.
Musím říct, že jsem byl mile překvapen. Ne že to bylo velice dobře zabaleno, ale ani si těch 50Kč nepřipočítali.
Z těch 36 konzerv byly naťuknuté jen 4 a to jen malinko (viz foto.). To si myslím že je velký úspech. (Doručovala firma PPL.)

Fotky jsou v horším rozlišení, aby se sem vešly. Bohužel i telefon mi dělá fotografie větší než 4MB při plné kvalitě.
Přílohy
20160505_121008.jpg
20160505_125805.jpg
20160505_130644.jpg
20160505_130752.jpg
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od cipis »

Jo, takhle to zvládne pobouchat i Česká Pošta ... Holt ty pobité jsem dal dopředu, ještě před některé z loňska.
Loni byla jedna tak, že už byla nafouklá, ale okamžitě jsem zdarma dostal novou. A když jim třeba chybí jednoporcovka, tak klidně nabalí dvouporcovku ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Ono promáčknout konzervu neni takový problém. a ani s tim nemusí moc třískat. Myslím že tohle je ještě OK.Samozřejmě ty potlučené sním jako první. Všechny jsem si teď popsal a označil datem min. spotřeby. Všechny jsou okolo 1-4 měs. 2019. Jen jedna je 8.2018. Možná ještě zítra přetřu sváry konzervy stolním olejem. Aby to nerezivělo a pak to uložím.

Asi jsem fakt blázen, ale mam z toho docela dobrý pocít, že aspoň měsíc neumřu hlady. :)
Asi jsem na správném fóru. ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Chorche »

konzerva ti vydrží poctatně dýl než do roku 19. Vydrží desítky let.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

To já vím, proto jsem tam psal minimální trvanlivost. Ne trvanlivost. :) Je to jen kvůli případnému točení konzerv (FIFO.)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od cipis »

Tyhle konzervy nevydrží desítky let. Mají EUROzávěry, takže stačí jakýkoliv další transport a dochází k namáhání té trhací spáry. A stačí menší ťukanec a už to není hermeticky uzavřené. Proto je tam také psaná trvanlivost 3 roky. A proto je potřeba ty mechanicky poškozené co nejdříve sníst.
Svého času jsme u nich poptávali hotovky do normálních konzerv, nebyl by to problém, ale muselo by jich být stovky (aby se naplnil autoklav), tak se to nerealizovalo. A vzhledem k tomu, že je to ruční malovýroba, tak nemá smysl ani nějaký společný nákup, už jen kvůli tomu že každý další transport těch konzerv zvyšuje riziko poškození.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Chorche »

nevim co je eurozávěr, ale klasickej trhací sme onehdá otestovali po 20 letech (koktejlový párečky) a žrát se to dalo.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Tak první otevřenou konzervou firmy Dovast se stala Vepřová játra na cibulce.
Konzerva šla otevřít kupodivu dost ztěžka, což je fajn, když je tam ten trhací uzávěr. Aspoň to snad něco vydrží.
Byla to jedna z těch konzerv, co přišla naťuknutá. Ale očividně to na uzávěr nemělo žádný vliv.
Po otevření mě překvapila příjemná vůně. Velké (možná až moc) kusy jater.
Pří ohřívání to dělalo v mikrovlnce hrozné rány, ale to asi ty játra.
Chuť byla naprosto skvělá a to játra někak extra nemusím. A jsem zhýčkaný vývařovnou mé babičky :). Ale tohle bylo opravdu super. :)

Jelikož je to hodnocení mé první konzervy z Dovastu, tak dávam 4,5 bodů z 5.

Dám sem odkaz i na kvalitnější fotky co mam na rajče.net
http://lyster.rajce.idnes.cz/Konzery_Do ... na_cibulce./
Přílohy
20160507_115552.jpg
20160507_115601.jpg
20160507_123238.jpg
20160507_123459.jpg
20160507_124222.jpg
trettry
Příspěvky: 4
Registrován: 11.03.2015 12:20
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Hednesford

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od trettry »

Ideal mezi chleba
Ideal mezi chleba
Dobry den. Dnes test Corned Beef Aldi vyrobeni v nemecku a zakoupen v britanii. Trvanlivost prosinec 2021. Cena v prepoctu 54.50kc. Celkovy obsah 340g z toho 88g proteinu. Konzerva na "klicek". Po testu zakoupeno 30 ks a bude se rotovat mezi chleba. Chut skvela, jsou patrne castecky masa a hovezi nakysla chut. Za me 4.6 z 5 pracky whirlpool.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Dnes jsem otevřel již zde zmíněnou konzervu Chilli con carne El Tequito
Myslím, že poměr cena/chuť/množství je fajn. Co se týče obsahu masa tak je sice jen 10% obsahu, ale za cenu kolem 49 Kč za 800g člověk asi nemůže čekat zázraky. Kdo chce více masa, ať si tam hodí nějakou vepřovku.
Hodnocení:
Chuť 7/10

Jelikož už zde fotografie konzervy je, Dám to jen na uložiště. Foceno mobilem, omluvte kvalitu fotek.
http://lyster.rajce.idnes.cz/Chilli_con ... uito_Lidl/
trettry
Příspěvky: 4
Registrován: 11.03.2015 12:20
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Hednesford

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od trettry »

Pekny vecer, jedna z Aldi UK, vyrobeno v nemecku. Myslim ze Aldi a lidl maji vlastne stejny sortiment. Obsah masa 80%. Na 100g 19g protein, 2.3 tuk a nejaky sacgaridy. Celkove 200 g za v prepoctu 25 kc. Vune a chut - zadne orgie, obyc veprova sunka ale za tu cenu. Plus je spotreba 2020 prosinec, v obchode maji vzdycky zasobu.
trettry
Příspěvky: 4
Registrován: 11.03.2015 12:20
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Hednesford

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od trettry »

IMG_20160531_193822.jpg
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od shtf »

tak jsem neodolal a zkusil test konzerv dovast. Objednal jsem pro pokus 4 kusy, svickova, segedin, rajska a kung pao.
Takze prvni sla na radu Svickova. Uprimne receno jsem byl v soku. Tohle dat nekomu kdo vas neuvidi otevirat konzeru, tak vam neuveri ze je to z konzervy. Vizualne supr na pohled, cuchove supr a chutove temer jak domaci svickova.
davam 5 z 5
Potom sel segedin podobne jak svickova neni co vytknout. 5 z 5
Pak Rajska, Vizualne ne tak vymakana jako dve predchozi jidla, chutovne OK, 4 z 5
No a nakonec kureci kung pao, po tom jak jsem byl namlsan predchozimi produkty, tato konzerva byla velke zklamani.
Vzhled nevabny, konzistence rozporuplna a chut velmi slaba. Jako nouzovka mozna, do gurmanskych zasob "ne"
za me 2 z 5
When it hits the fan
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od shtf »

PS pro Lystera: co se tyce tech natuklych konzerv, jak jsi vinil PPL z natuknuti, tak ty za to nejspis nemuzou.
Mel jsem osobni odber a natukli sem je uz dostal od vyrobce :)

Mimochodem, uz jis ochutnal neco dalsiho? Podel se o sve dojmy.
When it hits the fan
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Radek07 »

jj Dovast je ok - poslali mě pár naťuklých - následnou reklamaci uznali a konzervy vyměnili.

Dále se mě ca. 3 po roce nafoukly - reklamaci uznali.

Svíčkovou a masové konzervy doporučuji - jediné co mě nechutnalo byly fazole (trochu sušší, málo chuti).
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Tak dnes jsem otevřel v pořadí druhou konzervu od Dovastu. Byl to Segedínský guláš
Po otevření z konzervy a přelití do hrnce nevypadal guláš ani za studena nijak prapodivně.
Po ohřátí to docela hezky vonělo.
Chuť byla dobrá, nebylo to přesolené, prostě normáldí dobrý Seg. guláš. Jen jsem zvyklý na kyselé zelí, zde bylo spíš do sladka. Tak to byl takový nezvyk.
Tato jednoporcová konzerva by v pohodě stačila pro dva střídmé jedlíky. Sice jsem konzervu spolu s 8 knedlíky zdolal. ALe myslel jsem že prasknu. :)

Znovu to vidím na hodnocení 4 z 5 (aby jsem si nechal nějakou rezervu.)

Dám sem pár fotek, více opět v mém odkazu.
http://lyster.rajce.idnes.cz/Konzervy_D ... sky_gulas/
Přílohy
20160703_131322.jpg
20160703_131507.jpg
Za ten zahnojený sporák se omlouvám. :(
Za ten zahnojený sporák se omlouvám. :(
20160703_132525.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

shtf píše:Mimochodem, uz jis ochutnal neco dalsiho? Podel se o sve dojmy.
Ahoj, jakmile něco otevřu, určitě nafotím a dám vědět. Dneska jsem právě otevřel teprve druhou konzervu a to ten segedýnský guláš o kterém jsi psal i ty. Testování nebude nějak rychlé. Vždycky něco otevřu když nebudu moct jít někam na jídlo. Takže na mě moc nezpěchejte. :) Ale určitě časem plánuji ochutnat a nafotit všechny. :)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Chorche »

čoveč píšeš že toho bylo hafo a žrals to s 8 a na fotce je toho tak akorát a máš to se 4 :D Tak jak to teda bylo ?
Odpovědět