Lockpicking

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lockpicking

Příspěvek od Evinka »

jaká?? i mistr tesař se někdy utne .. klídek...hlavně, že můžeš v klidu odejít z bytu... ;)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Lockpicking

Příspěvek od felix5 »

sigmark píše: tohle bylo vlozkou jako takovou, ten klic do ni proste nende. )[/i]
možná blbá připomínka ale máš správnej klíč ? nebyl bys první ani poslední....
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Lockpicking

Příspěvek od sigmark »

checht! klíč byl správnej, a byl jsem i ve správnym patře, zcela střízliv.
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Lockpicking

Příspěvek od me2dik »

Tato tema ma uz zaujala skor na roznych edc forach, neviete mi doporuzit kde by som si zohal tie zakladne planzety co sa daju nosit aj v penazenke ?
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Lockpicking

Příspěvek od martin.falck »

Google: napr. Www.locksmith.cz. Ale ako bolo pisane vyssie, bez poriadneho treningu Ti to nie je na nic a pri treningu pozor na com trenujes ! :-)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Lockpicking

Příspěvek od felix5 »

s plátkem ze stěrače a jehlovim pilníkem to zvládne vyrobit každej na koleni (já si tak jednu dobu přividělával) . pak maj nějaký tušim na aukru. ale říkám tohle nemusí bejt přesný protože to nesimuluje tvar klíče . můžete si vyrobit klidně vlastní tvar kterej vám bude sedět nejlíp. ale to zjistáte až praxí takže tady máte vzor těch základních : http://www.lockpicker.cz/download/allpickseb5.png

já sám třeba používám v podstatě jen pilu což je tvar podobnej tomu 3 shora v levo. jen má o 2 zuby víc a nahoře nemá to vybrání. takže vzít plátek udělat do něj pilníčkem 4 zářezy ,zkrátit na patřičnou délku a konec omotat lepenkou nebo zalepit do starý fiky horkym lepidlem a hurá trénovat.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Lockpicking

Příspěvek od Artifex »

Zrovna jsem si zase po dlouhé době zapickoval... v celém baráku vypadlé pojistky a pojistková skříň... pod zámkem, správce nikde.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Lockpicking

Příspěvek od felix5 »

:-D a neni lepší mít doma originál ? tvary těch ... netroufám si to nazívat zámkem sou 4 základní a peněz to taky moc nestojí : http://www.netnaradi.cz/detail.asp?idzbozi=160702060256
s trochou úprav s tim otevřeš víc věcí. tu kostičku je dobrý zbrousit aby neměla tu stopku . na podhledy to často nestačí a chybý tam právě pár mm . a pak zmenšit stěnu u toho kulatýho s ploškou . většina rozvaděčů má poměrně tenkou drážku a tenhle odlitek se tam pak často nedá napasovat.
jo a ještě tip. tvar trojuhelníčku se dá dobře otvírat oříškem . teď si nejsem jistej . velikost 10 nebo 11 ? nebo se dá všechno otevřít čápovkama ale s tim že to neni košér a kurví se tvar "zámku" jo a při otvírání na dveře rozvaděče zatlačte . bude to klást daleko menší odpor.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Lockpicking

Příspěvek od Artifex »

No, helej, hlavní chyba Tvé teorie je v tom, že na rozvaděči byla nejen tahle srandakostička... ale celé to jistil visací zámek a ten se co? No pickuje! :moon
(a myslím, že je jasné, že bezpečák by tekl štěstím nad "dodržováním" předpisů)
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Lockpicking

Příspěvek od hunter »

Na co otevírat zámek potichu. V dnešní době ti to je na nic, pokud nejsi profesionální zloděj, nebo neztratíš klíč od dveří. V postapo ty dveře vypáčíš, vyrazíš, nebo jiným násilným způsobem otevřeš a dostaneš se dovnitř.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Lockpicking

Příspěvek od Marglin »

Inu, vyrážení dveří není tak snadná záležitost jako ve filmu. Dělal jsem to dvakrát v rámci pracovních povinností. Jednou dveře hotelového pokoje, podruhé koupelna. Materiál, dřevo. Poprvé jsem mířil ramenem pod zámek jak to je v knížkách. Skončil jsem na zadku s vyraźeným dechem a silnou bolestí v žebrech. Stokilovej chlap, co dělal pěkných pár let karate a jiu-jitsu. Dveře mě drze ignorovaly. Podruhé jsem zkoušel maigeri, nulový výsledek. V obou případech jsem nakonec dveŕe otevřel kladivem a majzlíkem. V obou případech bylo otevírání poměrně hlučné a hluk je něco, čemu se v PA dobré vyhnout, takže bych lockpicking úplně nezatracoval.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Lockpicking

Příspěvek od bacil »

U nás nejsou americký futra který jde otevřít kreditkou, takže záleží na tom, kam se dveře otvírají.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Lockpicking

Příspěvek od Marglin »

No, bylo to v jednom zahraničním hotelu, kde jsem nějakou dobu vedoucoval na recepci. Mohl jsem ty futra rozsekat rovnou, ale když tu byla příležitost si to zkusit, tak proč ne? Je fakt, že to byl jeden z těch moderních hotelů, s protipožární konstrukcí, takže i ty dveře nějakou vložku měly. Hlavně mě překvapil, naprosto nulový efekt na náraz metráku živé váhy s celkem slušným momentem (to jsem ještě občas hrával rugby) Ani v nich nezapraskalo a já jsem šel k zemi. Ani přímé kopy pod zámek se neosvědčily (ačkoliv to díky dobrým botám skoro nebolelo) Na druhou stranu, pokud někdo staví, část své přežívací stategie na průniku do zabezpečených objektů (mluvím samozřejmě o PA době) je dobré si uvědomit, že pokud při nejaké superkrizi dojde k hromadnému drancování, tak ty objekty které to přežily budou zajištěny daleko nad schopnosti člověka, který si koupí sadu šperháků a zaplatí si pár kurzů lockpickingu. Takže přínos takové investice vidím jako,přinejmenším diskutabilní.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Lockpicking

Příspěvek od Jason »

Je jedna vec si to koupit a druha hlavne to umet pouzivat..

Pres leto jsem musel resit par zaseklych dveri / ztracene klice (klasika i nahradni) / zlomeny klice v zamku atd.. Sel jsem na zamek s vrtackou jako ve filmech - po pravde jsem se trosku zapotil (nikdy predtim jsem to nikdy neresil) nez jsem se dokazal pres zamek prokousat.. A ve filmech vzdy vyvrtaji jednu dirku a za 10 sec je hotovo... Leda hovno (aspon pro me)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lockpicking

Příspěvek od bivoj »

Marglin píše:Inu, vyrážení dveří není tak snadná záležitost jako ve filmu...
Potvrzuji z vlastní zkušenosti. Je rozdíl vyrážet papundeklový dveře (což projdete spíše přes dveře samotné, než přes zámek) a poctivé dřevěné (nebo, nedej bože, železné) dveře.

V mládí jsme měli s pár kamarády ve sklepě našeho činžáku svoji "dílničku" a vybavili jsme ji vlastnoručně konstruovanými, bytelnými a a odolnými železnými dveřmi, ovládanými sofistiovaným elektronickým systémem. Bohužel, jaksi jsme si neuvědomili, že v případě výpadku napájení nebo závady systému (ke kterému bohužel došlo), bude náš vstup do našich vlastních prostor celkem omezen.

Díky konstrukci dveří i zámku (něco jako: https://www.youtube.com/watch?v=ehRJcFYJ0Bk) nepřicházel v okamžiku kolapsu onoho systému Lockpicking naprosto v úvahu a tak jsme, chtě nechtě, museli částečně vybourat futra v betonovém panelu, abychom se vůbec dostali dovnitř. A jen díky tomu, že jsme se dobývali do námi vlastněných prostor na nás tenkrát nikdo nezavolal policajty...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět