Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od gadžo »

Cele sa to odohralo tak pred 30-timi rokmi, takze tie placky su uz davno pod zemou, jedine ze by som vyvolal ich duchov a spytal sa ich :)
Ale aj keby este zili, tak to povazujem za uplne zbytocne, pretoze by to malo zmysel len vtedy, keby som ten ritual chcel po nich napodobnit a nevedel som ako, teda tie lyzicky by mi neprechadzali. Ale ja som ten ritual zopakoval a lyžicky mi presli, takze na co by som sa ich mal pytat? Ci to je napriek tomu len trik? Ci mam veriť očiam alebo rozumu? Ako jedine trocha "racionalne" vysvetlenie mi pride to, ze ak sa clovek dostane do nejakeho emocionalneho rozpoloženia, tak dokaze generovat nejaky typ energie, ktora posobi na urovni atomov a sposobi, ze predmety mozu prechadzat volne cez seba. Ale je to dost slabe vysvetlenie.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od mhi »

Gadzo, a muzete to prosim popsat nejak detailneji? Myslim ten ritual. Jak s "plačkami", tak individualni provedeni. Neni nutne doplnovat zadne vysvetleni principu fungovani, jen co se delo ("co jste videl/citil/slysel") a hlavne co delali "vyvolavaci".

A Hagen pise, ze ma zkusenosti s vyvolavanim duchu, pokud nejsou "bez vysledku", take si to rad prectu :-). Jsem ducharsky panic, ani mne to nikdy vlastne nezajimalo. Mam ale v planu si precist literaturu okolo Jiriho Arveda Smichovskeho, kde se ritualy resi.

Trosku se sice odkladnime od puvodniho tematu, ktery s rozpadlictvim ma rekl bych hodne spolecneho, ale budiz - kdyz se neozyvaji zadni dalsi lide s NDE :-(.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od gadžo »

Nemyslim, ze sme sa odklonili od povodneho tematu. Ak su tie zazitky blizske smrti pravdive, tak potvrdzuju existenciu posmrtneho zivota. Ak su ducharske zazitky pravdive, tak to potvrdzuju tiez.
Samotny ritual nechcem davat takto verejne na sklo, to su veci, ktore sa predavaju vacsinov ustne (a prakticky) z matky na dceru alebo medzi pribuznymi/dobrymi znamymi. Ja som ho v podstate len ukradol, ked som sa tam nejako prišmodrchal a nevšimli si ma. No ako som povedal, dost to zmenilo moj nazor na posmrtny zivot a celkovy svetonazor.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

Myslím, že jsem vyčerpal veškeré své schopnosti jak vysvětlit "nevysvětlitelné" ;)
Vzhledem k tomu, že jsem ani na okamžik neuvažoval, že by duchové, posmrtný život,... mohl existovat, tak jsme se dostali (co se mě týče) do slepé uličky. Více argumentů a realných vysvětlení pro tento "fenomén" už nemám.
Respektive spíš by se ta debata zvrhla do stavu, kdybychom se jeden druhého marně snažili přesvědčit o existenci či neexistenci těchto jevů.
Duchy jsem dříve samozřejmě vyvolával, ale jak už jsem psal, byla to legrace, byl to podvod, trik, iluze,...
A všichni přítomní (snad kromě malých dětí) to věděli.
Já se spokojím s vědeckým a pro mě dostatečně uspokojivým a věrohodným vysvětlením všech těchto jevů,
a pokud to někomu nestačí, a má stále pochybnosti, ať tedy tomu "nadpřirozenu" věří dál.
Koneckonců když vynechám nějaké ty sekty,... které to fakt přeženou, tak je ta víra v nebepekloráj neškodná.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Rafael »

Posmrtný život apod.:
Historické okénko:
Já jsem ateista, ani do náboženství jsem kdysi ve škole nechodil i když to jednu dobu šlo. Nějak cca kolem roku 1968 to tuším bylo. Velebníček přišel do třídy po vyučování a odcházeli jsme odtamtud jen dva. Později tři.
*
Jak to mají, jak to vidí katolici? Ten posmrtný život, reinkarnace a podobné těžko uchopitelné a vysvětlitelné věci?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od bacil »

Odkazy k vědeckým pracem o materiální podstatě nesmrtelné duše a myšlení jsem dával pár stran zpět, ani jste si toho v zápalu boje nevšimli.

Reinkarnace neexistuje, je to vzniklé z důvodu nutnosti pochopit proč může mít někdo přesné vzpomínky na to co se dělo stovky let před jeho narozením. Pokud pominu jako jednu z možností našeptávání, tak vzpomínky jsou uloženy i v genech.

Svět není pevný, to je jen zdání, jsou to chchvalce proudících energií, které mají určeny vlastnosti. Například foton - někdy vlna, někdy částice podle toho jak se nám to hodí. No a my jsme taky takové vlny, ale vidíme se jako částice.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět