Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od colek »

Zavřete se doma radši ihned,aby jste něco nepromeškali. :head
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Respirateur »

Plánovat nevylézat z brlohu můžu jak chci.
Bohužel jsem řidič autobusu MHD Praha a mám to z první ruky.
Něco na xicht by šlo, ale nevětrané ochranné brýle by asi za jízdy neobstály.
Typický zvyk chrchlačů je posadit se na přední sedadlo, aby neobtěžovali spolucestující. Kabina je polouzavřená, takže mi to vesele posílají na čelní sklo. Kapesník? Vždyť mám pane řidič. A ukazuje mokrý kousínek papírku v dlani.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Nebojsa: já si osobně myslím, že se to v Evropě nedostane do takové fáze, jako v Číně...
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

Nebojsa
bydlime v byte v bytovem dome uprostred mesta. Muzeme do zahradni chatky kde je jen elektrina nekam na kraj mesta nebo na chalupu kde je elektrina a obecni vodovod a aspon mala zahradka.
Dokud nezacne neco nebezpecneho moc toho neni, co vymyslet.
Deti musi chodit do skoly, pokud neudelaji prazdniny jak v Mongolsku.
Asi lepsi je vypadnout nekam do hor, tak jak se to tu rozebira v jinych vlaknech.
Ale je potreba si tam dopredu neco vybudovat a na to ted neni moc casu.
Aby clovek nedopadnul jako dobyvatel polu Cech Karel Nemec.
https://youtu.be/Tb0A7xdb-PE?t=5747
NÁČELNÍK: To jsem vám chtěl právě říct, abyste si na to dali pozor, kdybyste někdy plánovali nějakou takovou cestu, aby se vám nestalo, jako nám teďko, že já jsem ty zásoby na cestu sem přesně propočet a pořád jsem si říkal, až to sečteš, nezapomeň to znásobit dvěma. A v tom zmatku, jak jsme balili a vy jste mi do toho pořád mluvili, tak jsem na to zapomněl. Takže vypočtený to bylo správně, ale falíruje nám v tom jenom to násobení. To jen tak pro příště.

Odletet nekam do tepla nebo mozna spis do zimy nekam za polarni kruh do Norska nebo Svedska?
I kdybych mela spoustu penez, tak mne nenapada kam bychom chteli zmizet, cim dal od civilizace jses potrebujes nejake zazemi nebo byt soucasti skupiny prepperu kteri maji plany a zkusenosti.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bill Masen »

Jo do tepla, kámoš se chystal na Bali. Letenky s china airlines a dvě mezipřistání v Číně. Už to zrušil.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Ideální by byl nějakej odlehlej fjord někde v Norsku. Chytat si čudli někde ze břehu nebo loďky a přijít na jiný myšlenky... . Ale ta chalupa by byla asi snadnější i mnohem levnější první volba. Začíná mi to číst tady manželka a asi budu objednán:).
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

J-e-n-n-y píše:Nebojsa: já si osobně myslím, že se to v Evropě nedostane do takové fáze, jako v Číně...
Já v to doufám, ale vůbec si tím nejsem jist. Narozdíl od nich nemáme na to předpoklady (uzavírat aglomerace,pracovat do úmoru bez remcání, nosit ochranné pomůcky). A cedulama agresivní vir nezastavíš.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od tygrsdrakem »

@ J-e-n-n-y: Zdroj?
EDIT: Myslím k tomu výstřižku na předchozí stránce.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od RobertK »

Dnes Britainie potvrdila nákazu na jejich území a Francie zase přenos nákazy mezi místními lidmi.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

HDM - Napodobne, delam v Autodoprave, kdy Evropa z Ciny nechava dovazet hodne produktu, bylo nam oznameno z ciny ze dovoz je zastaven minimalne do pulky února (+ v mailu bylo at si ke statistice o cine pripiseme par nul), takze Fabriky Automotive budou zit ze zasob které nejsou kdoví jake. Potom budeme muset hledat nahradni dovoz mimo Cinu.
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

Jinak pokud se to dostane sem, tak si myslim, ze lip nez v Cine na tom nebudeme, protože minimalne v JBC nemocnici mají problém s rouskama i sestry a doktori, kdy dle slov: "osetrujicich" jim zasoby odvezli nekam… a nechali pouze na Infekcnim oddeleni. A pokud se nepletu, tak lekarny a pracovni pomucky stále nemaji rousky ani respirátory.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od bacil »

Musíte vidět souvislosti.
Simulace katastrofy s koronavirem proběhla v říjnu loňského roku za účasti depopulačního Billa Gatese a ministerstva pravdy Bloomberga.
Bylo potřeba zaměstnat čínu, aby přestala ohrožovat libido deep-state a petrodolarový systém.
No a jak to uděláte, když sankce nefungují a čína vlastní půl ameriky?
Musíte se na to dívat očima vládců zeměkoule.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

BACIL - I to je mozne, ale furt se bavime TEORETICKY..Protoze nikdo z nas nepatri k VLADCUM ani Vyosce postavenym, kteří mají informace z první ruky, vždycky mame to co projde sejtem… A ještě ani nevime zda dobře.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Respirateur »

Zrovna dumám, kdyby došlo opravdu na VP, tak neodvratně po nějakém čase padnou věznice. Vězni budou zdraví, protože zavření, bachaři pochcípaní a věznice plná zbraní. Armáda skoro žádná, zbytek v sýrii, policie impotentní a taky chcíplá.
Kolikže to máme v republice věznic? Kolik dárečků bručí v každé? Ťuky ťuk, jdeme si pro jídlo, vodu a tu holku taky berem.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Prostě je to neštěstí a asi se tomu moc zabránit v Číně už nedá o to víc sere ale ta laxnost a nekompetentnost úřadů a vlády tady. Nechápu kde jim chrápe rozvědka, krizové myšlení a pod. Přitom budou první kdo se zdekuje (možná proto jsou v klidu). A hold buďto to nebude tak horký nebo to bude už stejně jedno a nikdo je u moci v příštích volbách už nenechá.

Odhaduju že se zase začne víc vyrábět pak v Evropě.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Respirateur píše:Zrovna dumám, kdyby došlo opravdu na VP, tak neodvratně po nějakém čase padnou věznice. Vězni budou zdraví, protože zavření, bachaři pochcípaní a věznice plná zbraní. Armáda skoro žádná, zbytek v sýrii, policie impotentní a taky chcíplá.
Kolikže to máme v republice věznic? Kolik dárečků bručí v každé? Ťuky ťuk, jdeme si pro jídlo, vodu a tu holku taky berem.

Nemyslím si, ale ten výmět v prvním roce možná změní obavy že by nebylo za x let na důchody.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

Everthinggotothehell píše:... Evropa z Ciny nechava dovazet hodne produktu ...
S tímhle souvisí jedna klíčová věc, a to: jak dlouho přežije virus mimo hostitele (četl jsem odhady od nízkých jednotek, až po 120 hodin), a jaký přesně je způsob šíření. Zda se šíří volně vzduchem jen z dechu, či jen s částicemi a kapénkami. Toto všechno je velmi důležité i pro opatření, protože je rozdíl, když bude stačit infikované věci nechat přes noc vyvětrat na bezpečném, teplém místě (kapénky a pár hodin), a nebo připravit dekontaminační prostor a dostatek chemikálií s tím, že vše bude finančně a materiálově velmi náročné.
Uklidňuji se ale tím, že podle informací a záběrů z Wuhanu (a vlastně i zpráv z Německa a Francie) že i přes mizernou osobní ochranu ještě všichni neonemocněli, tak to vypadá spíše na variantu šíření kapénky+kontaminované předměty, a životnost v jednotkách hodin. Takže “jen” takový čipernější SARS.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

No ten způsob šíření mě právě děsí. Bude to tak na chození respirátorem po odlehlejším dvorku pro vodu a dřevo + někdo se u toho může ještě modlit. Jinak lambáda, buďto to chytneš a přežiješ nebo i možná nechytneš. Každopádně první by to odsraly města to je jasný.

Jinak krize je zdá se zažehnána - na idnes.cz už to ani není na titulní stránce. Kdo by vlastně to chtěl pořád číst,že.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Fraktál »

J-e-n-n-y píše:https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... aviru.html

"V Číně má údajně docházet k tajným kremacím obětí, nezahrnutých do statistik."

Já vím, je to Blesk. Jen mě to zaujalo, protože jsme o těch zfalšovaných statistikách tady už několikrát psali. :?
Vzhledem k tomu, co se tam ohledně krematorií děje jinak https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/roz ... 6221100_hm a vzhledem k tomu, že tam jsou schopní stahovat zaživa z kůže psy, namáčet zaživa kachny do asfaltu a podobné chuťovky, od kterých je k odebírání orgánů z vězňů zaživa už jen krátká cesta, tak bych se vůbec nedivil.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od MFG »

Predem se omluvam, nerad bych se nekoho dotknul, ale mohli bychom se prosim vratit k dobremu mistnimu zvyku, ze kazdy prispevek prinese nejakou (hodnotnou) informaci? Take si rad pokecam, ale to mohu vyrazit treba na idnes nebo novinky ... ta vlakna potom strasne bobtnaji a zere to neskutecne cas prokousat se k necemu rozumnemu.

Jen takovy pocit, omlouvam se, pokud jsem jedinny kdo to tak citi ;)
Odpovědět