Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

JJ. Jedna školka na 50000 město. A je to pro celý IZIS. Včetně tupých policajtů, co nedodržují nic.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

J-e-n-n-y píše: 23.02.2021 16:03 Mám takové neblahé tušení, že celomasky a polomasky nám neprojdou :sad
V tehle chvili bych to uz fakt neresil. Stat uz davno ztratil posledni zbytky autority a poctivym nosenim polomasky nikoho neohrozuji.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Bohužel jsem si to myslel :(
Ortvar píše: 23.02.2021 22:40 JJ. Jedna školka na 50000 město. A je to pro celý IZIS. Včetně tupých policajtů, co nedodržují nic.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Já myslím že do obchodu minim respik a rukavice. Jinak venku stačí 2 , spíš 3 metry. Vyhýbat se větším skupinám. Hlavně nedělat 3,14čoviny. Děkuji.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Já dneska šel lesem, cca. 6 km kolečko, ufouknout trochu tu pneumatiku.
Roušku si nasadila akorát starší paní, co šla se psem, když viděla (tak cca. 100 metrů), že si nasazuji rshield. Jinak se to na potkání neobtěžoval nasadit nikdo. Nějaká cyklistka v protisměru si něco na pusu natáhla, až když jsem na ni furt čučel. Já ji sice čučel na kozy, ale aspoň si něco natáhla :D
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Ortvar: Dík, i já jsem si myslel, že to nefunguje.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

3R, to nebylo zrušeno. Vše ostatní zlepší sit. o desetiny procent. A apeloval bych na rozestup !!. |Rouška a ruce jsou sekudární.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

A ty tři metry fakt stačí na britku i jihoafričanku?
A dá se odhadnout kolik nákaz udělá aerosol, například v obchodě?
U nás jedné prodavačce u pultu s masem a krájenejma sýrama pořád trčí nos, to může mít vliv?
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Expozice viru klesá se čtvercem vzdálenosti. Tzn. cca každý centimetr dobrý. Pak už je to na imunitě, osudu, karmě, .....Velikost nosu zatím není ve studiích hodnocena. I když čím delší nos, tím teoreticky vyšší odolnost (viz plague mask). Keep distance . Děkuji.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

třetí mocnina - vdechovaný je objem, ne plocha.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Otazka je, jestli vzdalenost pomuze v mistnosti ktera je nevetrana, viz. napr. bydleni s nakazenym clenem rodiny. Tam pak dochazi k prosyceni vzduchu virovymi casticemi a ucinnost masky klesa i na vetsi vzdalenost , i kdyz je to samozrejme porad lepsi nez nic.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Pravda , 3 mocnina. Samozřejmě v otevřeném prostoru. Tím spíš to platí. Ono na medicínu šli většinou lidi proto, že jim nešla matika. Alespoň v našich ročnících.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Ivana píše: 23.02.2021 23:16 A ty tři metry fakt stačí na britku i jihoafričanku?
A dá se odhadnout kolik nákaz udělá aerosol, například v obchodě?
U nás jedné prodavačce u pultu s masem a krájenejma sýrama pořád trčí nos, to může mít vliv?
Nic nebaleného z obchodu nekonzumuji v den zakoupení. Prodavačky mají roušky buď pod nosem a nebo je sundavají hned jakmile někdo nekouká, ve skladě se nenosí vůbec.
Takže co jde, tepelně ošetřit (třeba chleba dávám na 5 min do trouby rozehřáté na 175 st.), zbytek pořádně umýt a co nejde, tak aspoň dva dny "odležet", mám na to v lednici vyhraženou speciální karanténní polici ;)
Nicméně primární je nákaza kapénkami a tam se chráním jak to jde t.j. FFP2 nebo polomaska, v obchodě omezuji pobyt na dobu nezbytně nutnou.
Naštěstí většina větších obchodů má vcelku slušné odsávání vzduchu, takže tam opravdu vzdálenost pomůže, kapénky jsou postupně nasáty a vyfouknuty ven. Problém je v malé večerce, kde si obsluha roušku sundavá a nevětrá se tam.
Naposledy upravil(a) vrabi dne 24.02.2021 8:12, celkem upraveno 1 x.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

bacil píše: 24.02.2021 0:11 třetí mocnina - vdechovaný je objem, ne plocha.
Kdepak, to je míchání jablek s hruškami. Nás zajímá intenzita (koncentrace) virů v určité vzdálenosti od zdroje a ne kolik čeho vdechujeme. Popisuje to funkce 1/x2, tedy že koncentrace virů neklesá se vzdáleností lineárně, ale exponenciálně právě dle této funkce. Nějaké dýchání, objemy apod. s tím nemají co dělat. Z toho výsledku vychází jako bezpečná vzdálenost 2m. Při 1/x3 bychom si dělali falešně lepší podmínky v bližší vzdálenosti od zdroje.
Už jsem to psal před rokem, vzdálenost 2-3 metry ve venkovním prostředí se bere jako bezpečná i při ebole. V místnostech je to samozřejmě nebezpečné vždy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1ko ... verc%C5%AF
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Stepe nemas pravdu, tva poucka plati pro sireni napriklad zareni, kde vsechny castice opousti prostor pres danou plochu ktera kvadraticky roste se vdalenosti od zdroje. Virus se tak nechova. Koncentruje se v objemu ktery narusta s treti mocninou vzdalenosti.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od steve_michalik »

Včerejší rozhovor s RNDr. Helenou Jiřincovou na ČRo nejen o SARS-CoV-2 a jeho mutacích.
https://www.mujrozhlas.cz/kava-o-ctvrte/mutovani-viru
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Furt veliká pohoda. Situaci zvládáme... A najednou tu máme "Každý sám za sebe" a nyní už i Bureš "Chystáme tvrdý lockdown"...
https://www.mix24.cz/chysta-se-lockdown ... cil-babis/

Tohle nebude veselé. Nejvyšší čas doplnit co se dá. Po současné dlouhé polo-lockdown agónii s obyvatelstvem žijící v představě, že zase otravují s chřipečkou může být SHTF rychlejší než asi i většina z nás čeká...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Mluví se už dokonce i o úplném zavření školek a prvních i druhých tříd ZŠ, asi už někomu dochází, že děcka to nosili domů (prní nejčastější místo nákazy), nakazili mamku s taťkou a ti to roznesli do zaměstnání (druhé nejčastější místo nákazy).

Dopracovali jsme to zkrátka do pěkné prdele. Hledat viníka? Momentálně zbytečná ztráta času, na analýzy, trestní oznámení a psaní hystorických knih bude pak času dost. Teď je na pořadu dne najít způsob, jak to celé přežít ve zdraví...

Rok od výskytu první nákazy je Česká republika jednou z nejpostiženějších zemí světa. V rámci EU je na tom podle počtu případů covidu-19 na milion obyvatel Česko nejhůře (110 687). Z celého světa je na tom hůře jen Andorra a Černá Hora . V celkovém počtu zemřelých je Česko v rámci EU na druhém místě a v celém světě Česku patří třetí místo.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Dneska security nepustila do Globusu expřitelkyni s Respilon nákrčníkem, že si má jedině dát 2x roušku ale tohle prej ne, byly tam 2 a byly na všechny prý nekompromisní..vše látkový prej zákaz..

Zdá se že to možná někde bude jiný než do teď kdy často šly lidi s nosem ven..
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Václav Klaus má koronavirus, po vyšetření se přesunul do domácí léčby .

Bývalý prezident v minulosti opakovaně kritizoval vládní opatření přijatá v souvislosti s epidemií koronaviru.
Bez zakrytých úst a nosu se také zúčastňoval nejrůznějších akcí ...

*
Ne, že bych přál někomu něco zlého, ale ten bude teď ještě moudřejší - "Já vám pořád říkal, že je to jen chřipečka které nemá cenu se bát"
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět