Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Proforma :
Jerry neprotezuje a. E. Ronet . Dává zdroj. A neobjevuje Ameriku, připomíná. Já to cítím takto v klidu a pohodě. Spíš se zamysli nad sebou, jestli ti neubližuje, že a. E. Ronet vyloženě nejspíš nemáš ráda.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ne, ja nemam rada lidi, kteri se ohaneji A-netem jako argumentem. Uvedenou informaci lze pripomenout z desitek jinych zdroju, ale Jerry tu propaguje zrovna A-net. Je to fakt zumpa, bohuzel na vysoke profesionalni urovni, tim nebezpecnejsi. Tot vse.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Anet není žumpa. Já nechápu lidi kteří se chovají jako kdyby je Anet kousnul do zadku. Nerozumím z čeho se bere to pohrdání anetem. Prý taky ruský vliv. Kde? Ukažte mi ho prosím. Dva příklady. Tvou optikou a pak mojí, Jestli je žumpa Anet, tak jsou žumpy všechny média.

Jo včera jsem tam četl dva články, které jsou podle mě kravina. A co jako. Takových kravin vychrli ostatní média denně mnoho. A taky z toho nejsem podrážděný.

Zpochybňovat něčí jeden argument tím , že jeho zdroj nemám rád (klidně že často lže v jiných situacích kdybych si myslel třeba ), to je neprofesionální a neplodná diskuse. Je třeba se zaobírat tou první situací a jejich zdroji, ne ostatními.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Aerone je propagandistická žumpa par excellence. Kdo to nechápe, je dle mého silně zaostalý. Což je ideální čtenářstvo takových žump.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Audis: Nezlobte se, ale je to žumpa největšího kalibru, bavíme-li se o hlásných troubách Kremlu. To už i parlamentní listy nebo prostor X mají vyšší úroveň a méně nápadně podsouvají matrijošky s Putinem, než tohle(!). A taky si myslím, pokud se neurazíte, že je zbytečné Vám dávat nějaký přiklad.

Pokud Vám doporučím hlídacího psa, bisku, neovlivni a podobné stránky, obávám se, že je označíte za žumpu na oplátku zase Vy a tím je pro Vás věc uzavřená. Sám to demonstrujete na chybné implikaci ve větě:
Jestli je žumpa Anet, tak jsou žumpy všechny média.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Audis: A-net je velmi profesionalne delany dezinformacni web. Stejne jako treba Blesk je velmi profi bulvar. Nema tu smysl rozebirat detaily, co znamena delat profesionalne svuj obor, fakt je, ze to tak je. Proto je to nebezpecne. Treba kdyz o ockovani pisou "Nejen v Rakousku chtějí vstřikovat do žil experimentální roztoky dětem ve věku pouhých 12 let!", de facto je to pravda, ale forma je hrozna. A pak se divime, proc se polarizuje spolecnost, kdyz cim dal vic lidi cte weby a platky podobneho typu, prebiraji jejich videni sveta a jeste to vykrikuji na forech a sitich...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Amen. A abychom se opět vrátili k tématu, je sakra rozdíl v hodnotovém ukotvení těchto dvou tvrzení:

"Vakcína xy způspobuje trombózu a už zabila spoutu lidí!"

versus

"Pravděpodobnost komplikací po očkování se blíží hodnotě 0,000x a po milionech očkování jsou známy jednotky fatálních případů."

Oba výroky jsou obsahově stejné, ale kdo nepozná drobný rozdíl v tom diskurzu, měl by se nad sebou vážně zamyslet. Což se obávám, že k ničemu stejně nepovede, pokud dalný člověk tento rozdíl nevnímá.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Audis: Když na nějakém webu vyjde článek z nadpisem "Muž z Česka natočil šokující video potvrzující děsivou konspiraci, školní magnetka opravdu drží na rameni v místě po vpichu vakcíny proti Covid-19 a ani se nehne! Ve vakcíně se musí nacházet kovové látky v dostatečném množství, zjištění o magnetické reaktivitě vyvolává otazníky nad obsahem vakcín! Kovové nanorobotické moduly, kovové morgellony, kovové nanokapsle pro postupné uvolňování látek, to všechno podle odborníka přichází v úvahu! "
tak snad každý, kdo má alespoň všech pět pohromadě a má znalosti fyziky základní školy, poněkud zbystří a začne nad informační hodnotou webu poněkud pochybovat, to jako sorry :chuckle. Při dokazování tohoto smyšleného "jevu" se již celosvětově ztrapnila jedna paní před obrazovkami US médií, snad jsi video viděl, protože určitě čerpáš informace kde se jen dá. A ano, pod dlouhým článkem s tímto názvem je podepsán "Šéfredaktor AE news". Za mne nečitelnej, účelově konspirační plátek :ne
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

proforma píše: 23.06.2021 12:11 forma je hrozna
Forma je záměrně emotivní, protože lidi se ovlivňují přes emoce. Velmi dobře funguje strach (z migrantů, z vakcíny.... z toho čemu nerozumím a co je neznámé a cizí).

Pět pohromadě s tím vůbec nemá co dělat, když se něčeho bojíš.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ano, stejně tak funguje i přehnaný strach z koronaviru ;)
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

A vyzkoušel jste někdo očkovanej kompas nebo buzolu? Pokud nezabírá, zkuste místo zmagnetovat silným magnetem, co to udělá pak? Jen pro potvrzení, sám to nemám na nikom jak vyzkoušet.

A--net ale i další weby jsou problematické zdroje - něco vezmou, přeloží z toho nějakou část a vyvaří úplně úchylnou teorii z vody. Vzhledem k tomu, že a--net provozuje jistá naše společnost, kterou chválí jiná zahraniční společnost udělující medaile za rektální alpinismus, vůbec bych ho nebral jako důvěryhodný zdroj. Dřív aspoň půlka článku byla OK a druhá děsivá ruská propaganda jakou ani v rusové neudělají, ale dneska je to už úplná žumpa.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bakly1 »

já sem to zkoušel, ne teda buzolu ale neodymový magnet, malá magnetka z tabule, kancelářská sponka a prostě nic, zkoušel jsem to po obou dávkách (druhá minulý týden). Dokonce jsem ochoten se nabídnout jako pokusný králík a jestli někdo v Praze chce, půjčím mu své rameno na neinvazivní pokusy :-D

žádosti do sz :-)
Biochemist
Příspěvky: 92
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Biochemist »

2 Bacil: Jestli budeš mít klidnější spaní, tak v práci máme velmi silné magnety o mnoho řádů silnější než cokoliv s permanentním magnetem (podobné jako MRI) a nikdo očkovaný se k nim ani nepřisál ani se nezmagnetoval. Pokud by ve vakcíně opravdu byly tak silně magnetické částice, tak by se to poznalo na MRI vyšetření. Jednak by to bylo pro pacienta velmi bolestivé a až nebezpečné a taky by to úplně zabránilo vyšetření v okolních tkáních kolem těch částic. A nic takového se neděje...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

A nevznikl celý ten hoax kolem magnetických nanočástic ve VAKCÍNĚ tím, že byly vydány články, ve kterých se zmiňuje použití magnetických nanočástic při TESTOVÁNÍ virové pozitivity na odebraných vzorcích (tzn. mimo tělo). Někdo tedy nepochopil psaný text, nebo novinář ani nečetl a viděl spojení magnetické nanočástice + covid19 a stačilo :chuckle
https://www.upol.cz/nc/zpravy/zprava/cl ... o-praxe-1/

tohle se mi ale nelíbí
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... a-40364250
v Praze indická a brazilská mutace, počty vzrůstají, a to ještě prázdniny nezačaly...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Naprostý souhlas: špatná interpretace tématu, kterému nerozumím - přečtu si to unavenej či po pár pivech a je z toho kachna. Rychle to nasdílim a už to jede vlastním životem.

Z té zprávy taky nemám radost: Klidně bych se zase na začátku září vsadil o nějakou symbolickou čásktu ve prospěch provozu serveru, jeslti přijde lockdown až po volbách, nebo už před nimi.

*edit, napsal jsem duplicitu, tak jsem ji z příspěvku vyhodil
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Já se vsadím klidně už teď, že lockdown přijde rozhodně až po volbách. V září se tak nějak pojede v režimu spolehnutí se na částečnou proočkovanost, média pojedou v režimu jako že jo, to se zvládne, je to jen v pár krajích přeci. Do dvou týdnu po volbách přijdou žalostná čísla a hygiena s min. zdravotnictví začnou tlačit na utahování. Zbytek roku lockdown na vlně delta a kdovíco dalších mutací, na které očkování nezabírá.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... .seznam.cz

Tak pocet pripadu indicke mutace se nam rozrostl z 27 jeste vcera na 99 dnes.

Zrejme byly dokonceny sekvenace vzorku z minuleho tydne. Coz zaroven znamena, ze tento tyden uz skutecny pocet propadu tehle mutace bude zase nekde uplne jinde. Jsem zvedava, kdy se nase uzasne MZdr. probudi k cinnosti...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Jaká je úmrtnost kompletně proočkovaných lidí na indickou mutaci? Popř. kolik proočkovaných lidí má nějaký velmi závažný průběh?
Óðinn á yðr alla
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xajan »

Podle prof. Berana je to takto:

"Při hodnocení vycházím z dat ze Spojeného království. Celkový počet případů s mutací delta do 14. června činil ve Spojeném království 60 655. Z těchto nakažených zemřelo 73 osob, což je 0,1 procenta, tedy jedno promile. Jde tak o smrtnost 20x nižší, než je smrtnost současné převažující mutace v ČR alfa, označované dříve jako britská. Hospitalizováno bylo 488 osob, což je 0,8 procenta, tedy 8 promile, a je to dva a půlkrát méně než u převažující současné mutace alfa. Z diagnostikovaných cca 60 tisíc vzorků bylo 35 tisíc osob neočkovaných, jak se v dokumentu píše na stranách 8 až 10.
Z očkovaných onemocnělo za více než 14 dní po aplikaci druhé dávky okolo čtyř tisíc lidí a cca 13 500 po aplikaci první dávky, jak se uvádí v dokumentu na straně 12. "
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Já jsem si říkal, že ta panika je přestřelená...
Předpokládám, že úmrtí plně očkovaných budou někde na velmi malých zlomcích promile.
Ale nechci nic bagatelizovat, jak jsem tu byl osočen, takže hlásím, že jsem preventivně vyděšen a jdu se zavřít do bunkru až do příštího jara :D
Óðinn á yðr alla
Odpovědět