SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mhi »

Je to offtopic v tomto vlakne, ale tohle by mne docela zajimalo - vsechna zvirata, ktera jsem tak nejak mel v dospelosti, ke mne (resp. nam) chodila zpet dobrovolne, nebylo je nutne drzet za plotem nebo v kleci. A to dokonce treba kocour, ktery uz mel po 14 dnech dost "domaciho vezeni" (nemoc ledvin, trapeni typu infuze, neustale prekanylovavani, atd. ) se po pul hodine svobody vratil zpatky domu. Nebo jezci rodinka si chodila pro krmeni. A tak dale. Obcas mi prijde, ze si ta zvirata chovaji mne :-).

S ptaky to je jinak, je nutne je drzet v kleci?

Nepopiram, ze to muze byt (a casto je) i jinak, a to i kdyz se omezime na pripady kde neni nutne nebezpecneho zivocicha omezit na svobode kvuli dalsim lidem.

-------------

Abych nebyl uplne offtopic, zajimave tema je omezovani vlastnictvi ze stran dominantnich hracu na trhu, hlavne v technologiich (vlastnite sice hardware, ale kontrolu nad nim nemate, typicky pripad je John Deere). Hodne o tom mluvi Louis Rossmann: https://www.youtube.com/watch?v=Ln4rsxWq3WM nebo https://www.youtube.com/watch?v=nigJMu0lUbM nebo https://www.youtube.com/watch?v=l27_75pDvd4 (tech videi je cela rada, viz jeho kanal).
Flatron
Příspěvky: 26
Registrován: 20.09.2023 9:24
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Flatron »

A co chov prasete doma v chlívku? Z pohledu prostoru je to snad s ohledem na jeho velikost ještě horší, než klec či voliéra pro ptáky. To není týrání? Nebo slepice v kurníku? Okamžitě vše pustit do volné přírody a zákaz chovu! :lol:

Mimochodem, zmínění papoušci jsou velmi inteligentní a velmi SPOLEČENSKÁ zvířata, většinou se silnou vazbou na člověka, který se o ně stará. Ano, vyžadují mít denně možnost se proletět po bytě. Ale to si snad je schopen zajistit ten, kdo jej chová, protože ho to baví a má ho rád, ne že mu chov EU rovnou zakáže, protože klec je malá... proboha lidi, jak tomuto návrhu někdo může tleskat a ospravedlňovat jej... jakému dalšímu, omezujícímu nápadu EU v rámci "dobra" budou někteří tleskat příště? Třeba zákaz domácího chovu prasat, protože Islám? ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od dracekvo »

cipis píše: 24.10.2023 14:47 To si delas prdel?
Nejsi jak ti kokoti, co vyslechtena domaci zvirata pousti na "svobodu", kde za chvilku zdechnou?
Kokot jsi možná ty. Vyjádřil jsem svůj názor na to, co si myslím o držení zvířat v nevyhovujících podmínkách.
Jsi úplně stejný jak ti zelení. Jak má někdo tobě nevyhovující názor, tak agrese, nadávky a tak dál.

Nařízení EU jsem nekomentoval.

Celej rozpad už jde stejně do prdele. Odmítám tu existovat s lidma, co se napadaj, nadávají a tak podobně. Nezapomeňte založit topic, jestli jsem přínosem.
Takže sbohem.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Krevel »

Cipis tyhle výlevy si nech pro sebe, nikdo tu na to není zvědavej, i když s někým nesouhlasíš dá se to napsat normálně, pochopim, že to ujede někde v hospodě nebo na chatu, ale tohle je fórum, tady más dost času si promyslet než otevřeš tu svoji "chlebárnu"...
abych nebyl offtopic, tak mě ten zákaz z principu štve jako jakákoliv regulace, ale na druhou stranu jsem chodil dlouho s holkou co dělala sestřicku na veterině, kde hodně pomáhali různým zvířecím spolkům a nevěřili byste v jakých podmínkách jsou schopni "lidi" chovat zvířata na prodej, pokud by to pomohlo omezit množírny, tak po tom, co jsem viděl bych ten zákaz snad i podpořil...
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Předem se omlouvám za možné OT v tomto tématu. Ale nějak mi to zas nedalo.

Měl jsem kdysi v práci dva starší kamarády chovající papoušky. V panelákových bytech. A u obou jsem byl viděl jsem je. Ano, měli tam klece. Ale papoušci tam chodili asi jen spát a dostávali tam krmivo. Jinak byly otevřené a polétavali po bytech. A normálně je i pouštěli z balkónů na prolet. Ve městě, v Ostravě. A vždy se vrátili.
*
Na druhou stranu, jiný můj kamarád, mladší, tehdy v mém věku se mi svěřil.
"Tak dnes nám chcípnul křeček. Konečně. Něco pozdychalo i dřív. Teď jen ještě aby vyzdychal ten zbytek toho zvěřince".
Jeho děti si s vydatnou pomoci ženy pořídili celý prapodivný zvěřinec a časem je přestal bavit a musel se o něho starat on....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bacil »

Opeřenci se zásadně kupují jako holátka nutná na dokrmení ze stříkačky. Nedovedete si představit, co to s tím havranem udělá, když jste jeho máma, to pak máte doma úplnej cirkus humberto. A klec funguje hlavně jako ochrana před domácími predátory v noci, kteří po něm mlsně pokukují, samozřejmě tam mají i vodu a zobání a přes den tam jdou. A aby neposral návštěvy, protože z toho má ten pterodaktyl hroznou srandu, tak jde do klece, proto návštěvy vidí ptáčka v kleci.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od honzasl »

A co chov prasete doma v chlívku? Z pohledu prostoru je to snad s ohledem na jeho velikost ještě horší, než klec či voliéra pro ptáky. To není týrání? Nebo slepice v kurníku? Okamžitě vše pustit do volné přírody a zákaz chovu!
S prasetem v chlívku a s krávou v moderním kravíně já nemám problém. Protože něco jíst musíme. Ostatně já nemám ani problém s chovem papoušků, já jsem se zamýšlel nad podmínkami chovu zvířat pro POBAVENÍ.

Celá ta kauza je jen jeden titulek na iDnesu, nakonec z toho nebude nic.

S těmi ZOO. Vágner pochytal v Africe stádo žiraf, tady chytly slintavku, či co a stát mu je popravil. Jasně, chybičky se stávají, ale tu tu ideu, že tady konáme nějaké extra dobro mi to vzalo....

PS. Díky za identifikaci mojí diagnózy.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Trace »

bacil píše: 25.10.2023 0:17 Opeřenci se zásadně kupují jako holátka nutná na dokrmení ze stříkačky.
plati to jen pro papousky, nebo i divoky zvirata jako treba slepice/pstrosi?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bacil »

Viděl jsem kdysi dávno u nějaké holky slepici hravou a poslušnou, ale jestli byla ručně dokrmovaná to netuším. U černých divokých ptáků to funguje taky. U pštrosa by bylo lepší kontaktovat odborníky na pštrosy. Přece jen jsou to nebezpečná zvířata.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
GreenhornVelky
Příspěvky: 36
Registrován: 23.09.2023 12:11
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od GreenhornVelky »

Jdete do kurniku se slepicemi... Zaregistrovali jste ? Cinane vypustili pred par dny AI engine srovnatelny s GPT-4. https://www.youtube.com/watch?v=AkLW1WkTUa8 "Zavody ve zbrojeni" naplno bezi... Jenze ted ve zcela jine kvalite nez ty jaderne. Hlavic muzete nahromadit kolik chcete - bez lidske vule a ovladani zustanou proste kusem materialu. AI je o necem jinem. Muze jednat kdyz uz ne samostatne, tak minimalne tak jak naprosto necekame, zejmena kdyz se zkusi postavit jedna AI proti druhe. Doporucuji starou pisnicku Fesaku spred 40 let, o tom jak se dohodli dva pocitace - telefonni odkazovace "...A kašlem na lidi..." https://www.youtube.com/watch?v=AkOVOfpK3nc
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vrb »

Velice zajímavé.
Té písničky je slyšet jen polovina, asi už AI úřaduje na YT aby odstranila potenciální varování. Text také není na netu k nalezení.
Zvláštní, že ten čínský AI funguje na Anglické bázi a že se to tam nemusí zadávat čínskými znaky.

Uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
Jako v práci, kolega ( vyučený opravář zemědělských strojů ) těsně před šedesátkou je dost v prdeli, když musí zadávat data o montáži parametricky do nového databázového systému a byl z toho smutný.
Tak jsem říkal, neboj, až budu muset já za 20 let zadávat čínské znaky do virtuálního hologramu, tak z toho budu v prdeli úplně stejně. A ti mladí se na mě při tom dívali tak nějak všelijak. Asi jim trošku docvaklo že i na ně dojde.
:lol:
AI super nářadí, ale zatím za mě brambory nezasází, prořezávku lesa neudělá a prototypy v práci taky sama nezkompletuje a neodzkouší funkce.
Ale v budoucnu to budou veliké změny, jako internet nebo průmyslová revoluce.
Když dělám něco, kde nezáleží tolik na obsahu, ale je třeba hodně intelektuální vaty, tak rozdíl mezi slohem před 20 lety a dnes s použitím AI je asi jako kopat jámu rýčem vs mít k dispozici bagr. Nakonec ty detaily je nutné začistit rýčem, ale tu hlavní tíhu práce zastane bagr.
Jak už bylo mockrát řečeno a natočeno, Skynet a den zúčtování máme na dosah ruky.
Už se těším na šachové přebory počítačů jako v Červeném trpaslíkovi.
JohnyPrepper
Příspěvky: 14
Registrován: 09.10.2023 11:04

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JohnyPrepper »

AI/umela inteligence se tomu rika jen kvuli marketingu, s umelou inteligenci jako takovou to ale porad nema vubec nic spolecneho, je to porad jen analizator dat at uz psanejch nebo obrazovejch co ti vyhodi nejake vysledky, vpodstate kalkulacka 2.0, az opravdu vznikne AI tak to bude jinej humbuk
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hdm »

Říká se tomu znalostní systém. Má OBROVSKOU zásobu dat, ze kterých čerpá "znalosti" a nad tím je postavena vrstva algoritmů, které budou dělat podle mě něco jako:
- rozpoznání jazyka
- rozložení vět, či dotazů jak jednotlivé části a z nich snaha pochopit co uživatel chce (mají již velké zkušenosti u internetových vyhledávačů)
- dolování dat v databázi
- složení výsledku do uživatelsky přívětivého formátu
- případný překlad do jazyka vstupu

Ve škole tenkrát frčel program, který jen přebíral některá slova (obvykle podstatná jména) zadaná uživatele, a tvořil z toho další otázky. A hned z toho byl "psycholog". :D
Např:
user: "Dnes je mi mizerně."
prg: "Proc je ti mizerně?"
user: "Dnes se se mnou rozešla holka."
prg: "Řekni mi o holce víc."
...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Fešáci, Dialog 2000
Dobry den,hovori k vam automat,hovori k vam automat..
dovolal jste se na telefonni cislo 3758,nikdo neni doma..
ale jestli chcete muzete nechat vzkaz,ktery bude natocen na magnetofonovy pasek,pokud nebude delsi nez 30sekund...prosim hovorte...
Ja chci jenom vyridit,ze az nekdo prijde domu,takze ma volat 3917,to je vsechno...
Vas vzkaz byl natocen..nashledanou...
Pockejte-ja jsem taky automat
Vazne?A s jakym typem mam tu cest?
Ja jsem AZ9C lomeno 26
To jste mladsi...s blokovacim okruhem?
Ano,a s dvojitou vazbou ABM...
Jak casto byvate zapojen?
Nekdy to vyjde tak,ze cely den,ja jsem citlivy automat a nemam si s kym povidat,to nemyslim to neni hlaseni,
ja myslim s nekym,meho razeni,a vy jste ted prvni normalni hlas,mate na me jeste chvilku cas?
Ted zrovna ne,jsem v provozu jenom pres obed,ale co kdybychom dali rec zitra v pet...
Takze muzu vam zitra zavolat?
Jiste..ja se taky muzu porouchat,proste se mi spoje zahreji a muzeme si volat casteji...
Vyborne PANE...PANE..muzu vam tak rikat?
Muzes a budeme si tykat...a zitra vypni signal a kontrolku at svitit nikdo nevidi....
Vyborne PANE.. a kaslem na lidi...
LIDI...LIDI...stejne jednou budou mit techniku,ze problem bude jenom volba knofliku,na vsechno bude automat,vsechno je bude poslouchat.i..tyristory,volty,atomy...a povidat si budem jenom MY::
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Trace »

Hdm píše: 26.10.2023 9:46 které budou dělat podle mě něco jako:
- rozpoznání jazyka
- rozložení vět, či dotazů jak jednotlivé části a z nich snaha pochopit co uživatel chce (mají již velké zkušenosti u internetových vyhledávačů)
- dolování dat v databázi
- složení výsledku do uživatelsky přívětivého formátu
- případný překlad do jazyka vstupu
je znamo, ze pokud clovek mysli na urcite slovo ci objekt, na magneticke rezonanci se objevi prokrveni mozku na urcitych mistech. V armadnich vyzkumnych ustavech se zkouma moznost nauceni AI souvislosti mezi myslenym slovem/objektem a vyslednym MRI obrazem a aby takto bylo mozne "cist mysenky". Cil je "cist myslenky" pomoci mozkovych vln, idealne bezkontaktne

Dale je tu inteligence hejna, to se hodi pro rizeni velkeho mnozstvi autonomnich dronu.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
GreenhornVelky
Příspěvky: 36
Registrován: 23.09.2023 12:11
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od GreenhornVelky »

Rozmohl se nám tady takový nešvar.
V poslední době se mi poměrně často stává, že když se bavím s některým z mých kamarádů kreativců o umělé inteligenci, vyvolává to celou škálu reakcí od podrážděných, přes ignorování až po pohrdání. Prostě na to prcají .
Týká se to tvůrců čehokoli, od videoprodukce, přes ilustraci, animaci, copy, překlady, zvukařinu a voiceover až po marketing. Je to obrovská škoda a kouká z toho do budoucna průser, tak jsem k tomu sepsal něco kapánek delšího.
Podle mě to celé vychází z nepochopení, jak ai funguje a co se teď vlastně děje. Dr. Jan Romportl to hezky vysvetluje, Nicméně tady jsem dal dohromady aspoň pár myšlenek nejen z podcastu:
✔︎ Nástup ai nám nemusí nutně sebrat práci, jakože ze dne na den nebudeme mít co dělat, ale není pochyb, že to, co a jak jako tvůrci děláme, se v nejbližší době zásadně promění. U komerční ilustrace nebo copywritingu je to vidět už teď. Zatím to autory nenahradilo zcela, ale zjevně už to má vliv přinejmenším na množství zakázek a cenu.
✔︎ Často slyším, že špičkový ilustrátor, copywriter, animátor, překladatel… se zatím nemusí bát o práci. K tomu “zatím” se ještě dostanu později. Ale kolik je nás opravdu špiček ve svém oboru? Například 80 procent lidí si o sobě myslí, že jsou nadprůměrní řidiči - což je statisticky nesmysl. Dost často pozoruju podobné sklony i u tvůrců, se kterými se bavím - ve své hlavě jsme všichni top, nikdo není průměr, nebo nedej bože podprůměrnej. Ale vážně jsme všichni takové hvězdy?
✔︎ Ai není kreativní - mezi kreativci jeden z nejrozšířenějších mýtů. Tady doslova cituju z podcastu “Zapomeňte claimy, že to ai nikdy nebude kreativní. Naopak, ai bude daleko kreativnější než člověk a to z toho důvodu, že není omezená tím, že naše lidský mozky jsou strašně podobný a mají furt tendenci sklouzávat ke stejnejm věcem. Je strašně těžký vymyslet něco originálního. Všechno už někde bylo. Takže první, co začne vymejšlet fakt originální věci, který ještě nikde nebyly, je ai. Úplně zapomeňte, že kreativita, originalita, je ten rozlišovací prvek. … ten rozlišovací prvek je, že dobrej marketér, copywriter, dokáže vytřískat z toho klienta zadání, ne to co chce, ale to co fakt reálně potřebuje. Důležitý je hledat to svoje uplatnění na interfacu člověk - člověk, protože tam ai relativně dlouho ještě nemusí bejt, nicméně dobrý je, abyste to každýho půl roku přehodnotili, kam se to posunulo, protože AGI bude umět dosahovat čehokoli.”
✔︎ To, že ai není kreativní a že “kopíruje, vykrádá, recykluje” je zřejmě dané představou, že ai to mechanicky skládá z kousků těch olbřímích dat, které do ní programátoři nalili. Nicméně je to, jako kdybych nařkl studenta umělecké školy, který nasál vědomosti generací před sebou, že kopíruje, vykrádá a recykluje (což je teda z určitého úhlu pohledu validní interpretace 🙂) Ai modely fungují tak, že si z těch dat, co má k dispozici, vytvoří model světa (stejně jako náš mozek si na základě vjemů udělá nějakej model světa) a pak už ty věci opravdu vytváří. Co je na tom pro nás jako lidi znepokojující je, že ten “mozek” ai je v něčem rychlejší a naučenej na fakt velkým objemu dat, větším, než je člověk schopen vstřebat za několik životů. Tady bych zase s dovolením ocitoval Jana Romportla “... rozhodně si myslím, že taková ta snaha autorů textů nebo obrázků říct že proces generování těch obrázků je porušením autorských práv bude smetená ze stolu. Podle mě se to opírá o neporozumění tomu, co se reálně děje. Oni si myslí, že v té databázi obrázků to ten systém nějak kombinuje dohromady, to prostě takhle vůbec není. To je asi tak, jako když mě jako člověku někdo ukáže spoustu obrázků čtyřlístku a pak řekne nakresli něco v podobným stylu, tak svým způsobem velmi podobně, jak to dělám já, jako člověk, tak to dělá i ten systém. To znamená, on se naučí fakt ty principy a ty principy se nedají autorsky chránit.”
✔︎ Jedno z nejdůležitějších slov v debatách o ai je “zatím”. Nedávno jsem například k FB postu od Viktor Janiš, jestli se má v Česku zavést status umělce, přidal komentář ve smyslu jestli má cenu začínat řešit status umělce “v době nástupu ai, která podle všeho spoustu kreativních činností úspěšně nahradí” Na to se mi dostalo odpovědi “No, nenahradí. Literatura i překlady od AI jsou zatím velký špatný.” Možná jsou, možná ne, tohle Viktor jako zkušený překladatel jistě posoudí líp než já. Ale jak dlouho to vydrží? A opravdu má smysl, při rychlosti jakou se u nás běžně odvíjí politická debata na jakékoli téma, řešit status umělce?
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mhi »

Slo by prosim linknout ten zminovany podcast?

Ono je velka otazka co je vlastne kreativita, psychologie pro to jasnou definici nema.

A uplne jine tema je vznik umeleckeho dila, ktere se nam "libi", tohle je uplne jiny level, o kterem vubec netusime jak to funguje.
GreenhornVelky
Příspěvky: 36
Registrován: 23.09.2023 12:11
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od GreenhornVelky »

Tady https://www.youtube.com/watch?v=jQKjfnEBWOI ale je to uz 6 mesicu stare, cili na pomery rozvoje teto problematiky velice stare :) Dnes by to napsal citelne radikalneji...
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vrb »

Ono to s tím RFxUA souvisí více než to na první pohled vypadá. Ale stejně jsem to po delším zvažování dal sem, jedná se o další z indikátorů potenciálních společenských změn:

"""""""""""""""""""
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... m-40448515
Američané provedli nálety v Sýrii na cíle využívané Íránem
Americké letouny F-15 v noci na pátek na rozkaz prezidenta Joea Bidena bombardovaly dvě zařízení ve východní Sýrii, která využívají íránské revoluční gardy a na ně napojené skupiny. Mělo jít o reakci Spojených států na řadu nedávných útoků proti americkým ozbrojeným silám v Iráku a Sýrii.
„Přesné sebeobranné údery jsou odpovědí na sérii pokračujících útoků na americký personál v Iráku a Sýrii ze strany Íránem podporovaných ozbrojených skupin, které začaly 17. října,“ uvedl v prohlášení americký ministr obrany Lloyd Austin.

Americké letouny zaútočily přesnou municí kolem půl páté hodiny ranní v okolí města Búkamál na východě Sýrie v těsné blízkosti hranice s Irákem. Podle serveru BBC údery měly být směřovány proti skladu zbraní a skladu munice.

Od 17. října bylo na americké vojáky a jimi využívané základny v Sýrii a Iráku podniknuto 19 útoků vedených milicemi podporovanými Íránem. Většinou byly k útokům použity drony a rakety. Jen ve čtvrtek byly provedeny tři takové útoky, americká základna v Sýrii Charáb Džir byla napadena podruhé během dvou dnů. Zasažena byla týž den Američany využívaná základna na západě Iráku, uvedl Pentagon.
"""""""""""""""""""""""

Doporučuji přečíst diskuzi pod tím.
Je to zajímavý pohled na to, jak se naši společnost podařilo rozdělit a poštvat vzájemně proti sobě. Kvůli tomuto si tam lidi virtuálně trhají občanky, posílají se do blázinců a do vězení atd.
Dále je zajímavé vidět, že už to není jako dříve 90% ( proti SVO ) X 10% ( proruských ) jako v případě SVO Ruska na UA.
Tady je dost nasraných lidí s nestranným pohledem proti podobnému množství lidí, co se pokoušejí obhájit pro USA neobhajitelné.

Jsme přímými svědky, toho, že se ze světa vytrácí právo a spravedlnost a i obyčejní lidé si toho začínají všímat.
Podle Miroslava Bárty je nedodržování práva a společenské smlouvy elitami jedním z prvních zvěstovatelů kolapsu civilizace. Toho si všimnou střední a nižší vrstvy a přestanou brát ohled na právo a spravedlnost taky. Pak je cesta rozpadu o něco snazší.

Cituji několik příkladů z diskuze pro znázornění rozdělení naší společnosti:
"""""""""""""""""""""""
Ihned svolat radu OSN a odsoudit USA. Mezinárodní zatykac na Bidena, který odklepl tento útok - na cizím území cizím vojskem. Sankce na USA. Ihned odstrihnout Evropu od "jejich plynu a ropy" a hned zablokovat jakýkoliv obchod s USA. Americké miliardáře sankciovat, zablokovat USA majetek na území EU .
Hold někdo na cizím území bez jakéhokoliv práva zabíjet může. Nikdo nemůže.
¨¨
Jen si šťouchni do zlých USA, jak tě to učili v komunistické straně. Ale napřed by sis měl přečíst článek. Dozvěděl by ses, že "bombardovaly dvě zařízení ve východní Sýrii, která využívají íránské revoluční gardy a na ně napojené skupiny". Je naprosto legitimní zaútočit na ty, kteří zaútočily jako první. A ty z toho uděláš bombardování cizího státu. A víš proč? Protože jsi jenom jednoduchý íqáč, který netuší která bije, jenom si přiběhnul kopnout do USA.
¨¨¨
Takže pokud by Rusko poslalo rakety na americké vojenské zařízení třeba v Polsku, pak je všechno v pořádku?
¨¨
Když Rusové nemají co pohledávat na Ukrajině pak USA nemá co pohledávat v Sýrii!!!
¨¨
Fiala by měl odsoudit tento teroristický čin, Hašek by měl navrhnout vyloučení sportovců USA ze všech soutěží.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Trace »

Chtel bych dodat, ze to co pise vrb se netyka jen novinek, tento jev je napric celym ceskym internetem kdyz prijde rada na politiku.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Odpovědět