Jsme na prahu III.WW ?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od mhi »

Naucil jsem se delat jednu vec, a to je "pre-mortem" analyza. Tedy, ze si predstavim nejaky (byt nepravdepodobny scenar). Ten scenar muze byt treba to, ze Rus bude uspesny v obnovovani sveho imperia a my budeme opet v jejich zone vlivu. Moje otazka "budouciho (ne)pravdepodobnostniho JA" je: "co jsem mohl udelat jinak" a bylo by to efektivni ?

Pokud pominu emigraci, urcite by agresorovi neprospelo, kdyz se lide doma "zabarikadovavaji". Tedy mit vlastni ukryt, zakladni zasobu na preziti, apod. Tohle je podle meho laickeho nazoru co agresor urcite nechce, mit u kazdeho druheho baraku nejaky ukryt, ve kterem muze byt rodina s detmi, ale take pozuby ozbrojena skupinka "partizanu". Tohle je vec, kterou muze udelat skoro kazdy, s vetsimi i mensimi prostredky.

Pak ma clovek pred sebou jednoduchou nerovnici, jestli mu pripadne neucelne vynalozene naklady stoji jako obrana pred moznym rizikem (tzn. mam-li prijit o svobodu na uzemi CR, stoji mi to za 200 tis. za vystavbu ukrytu? Stoji mi to za 400 tis. ? Stoji mi to za 100k v zasobach? atd.)

Nektere zeme (i ty severske) sve obcany nabadaji k takove cinnosti a jdou jim minimalne formalne naproti. Skoda mluvit proc my delame pravy opak.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od vrb »

Přesně tak. Většina moderních konfliktů neskončila vítězstvím jednoho nebo druhého, ale tím že se převrátil poměr zisku a ztrát a agresor se na to vykašlal.

Někdy ovšem taky ze msty před stažením svých jednotek napachal maximální a trvalé škody na lidech, majetku a životním prostředí. To nechceme.

Bohužel jak píšeš, v ČR je samostatnost a připravenost považována za podezřelou a škodlivou. Pak to s ochotou národa účastnit se aktivně konfliktu vypadá jak nam ukazují ankety.

Ono by stačilo se domluvit po dobrém se Saudy a Venezuelou a začít těžit ropu a plyn ve velkém. Vrhnout to na trh a dostat cenu někam mezi 10-20 $ za barel. Plyn ekvivalentne levny taky.

Ruský break event na ropě je mezi 30 až 40 $ na barel.
Pak by Rusům rychle došly prachy na válčení, protože kromě surovin toho jinak moc ekonomicky významného nenabízí.
Ani Číňan ani Ind by Rusovi nedodavali technologie za ropu 40$ když by šla na burze koupit jinde za 20$. A pokud by Rus prodával za 20$ a těžil za 40$ tak na to brzo dojede.

Místo toho si necháme podobným způsobem rozvratit zemědělství pomoci cenových šoku. A když na to zemědělci upozorní demonstrací tak jim nadávají do proruskych. I když ve skutečnosti jsou proruske filcky ti, kteří umožňují Rusku rozvracet naši ekonomiku.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od mhi »

Vrbe, ale ja pisu neco dost jineho. Pisu o internalite kazdeho z nas. Ne o tom "ze by se chtelo" a "nechame si rozvratit" a vubec cokoliv, kde jsme v roli obeti. Beeeeeeeeeee. Ti hnusni ostatni. My jsme jen snehove vlocky.

Ne, jsme to my, kdo si z velke casti za tohle muzeme sami. Ja mluvim prave o tom co JA jako jeden z deseti milionu muzu udelat. Udelat pro sebe. A tim i pro spolecnost.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ivana »

mhi:
Má to dvě fáze. Například kryt, při útoku ti bude užitečný, po obsazení (pokud nezdrhneš) ti jeho existence významně uškodí.
Nezapomeň na těch 8% a scénář po obsazení.
https://rusi.org/explore-our-research/p ... ruary-2022
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od mhi »

Asi bych mel velky problem se sebou zit, kdyz bych takhle uhybal. Riziko, ze "8% kolaborantu" se mi bude pokouset skodit zatim unest umim a na mem rozhodovani to nema nic sanci zmenit. Ten ukryt byl jen priklad, kazdy to mame trosku jinak, kazdy muzeme/chceme delat jine veci.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od bacil »

Jelikož z naší země je vyváděno jako zisk obrovské množství financí, které ani nejsou u nás zdaněné, velmi by nám prospělo zdanit veškeré odchozí platby 30% a současně zrušit DPH a clo na dovoz zboží.

Z tohoto danění by pak bylo možné během doslova pár let postavit tolik krytů CO pro všechny, že by nám i komunnsti záviděli.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od vrb »

Mhi: Jasně. Měl jsem oddělit kde končí odpověď tobě a začíná moje úvaha.
Pointa je v tom, že když v ČR budeš připraven a vybaven tak jsi přinejmenším podezřelý a v policejních předpisech už se objevují pokyny aby po takových šli. V DE je prepperstvi rovnou extremismus a stíhatelny.

Bacil: Po revoluci jsem byl u likvidace vybavení skladu CO. Všechno se to vozidlo rovnou do odpadu nakladakama bez náhrady. Stát nejeví zájem na nějakých krytech a ochraně obyvatelstva.
Stejně jednou člověk z krytu vyleze a pak musí žít s tím co je nahoře zrovna u moci.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Haluziak »

vrb píše: 28.02.2024 21:02 Místo toho si necháme podobným způsobem rozvratit zemědělství pomoci cenových šoku. A když na to zemědělci upozorní demonstrací tak jim nadávají do proruskych. I když ve skutečnosti jsou proruske filcky ti, kteří umožňují Rusku rozvracet naši ekonomiku.
Zemědělci v ČR a SR se těší velké oblibě. Posledních 10 let když si koukal zprávy, tak si zjistil že podle zemědělce: Když prší tak je špatně, když neprší tak je špatně, když fouká tak je špatně, když nefouká tak je špatně, když je teplo tak je špatně, když není teplo tak je špatně, když je zima tak je špatně, když není zima tak je špatně, když svítí sluníčko tak je špatně a když nesvítí sluníčko tak je taky špatně. Já za posledních deset let neslyšel zemědělce říct, jo bylo takové a takové jaro/léto/podzim/zima a to je dobře protože... u nich je furt všechno špatně.

Další věc co vadí lidem na zemědělcích, stejně jako na kamioňácích, že když teda jdou protestovat, tak otravují život ostatním lidem. Chcete protestovat tak si protestujte na poli nebo parkovišti ale neblokujte mi cestu když já kurva někam jedu.

Světlým okamžikem poslední zemědělské demonstrace bylo, že někteří mají ještě tolik rozumu, že když se to začlo zvrhávat ze zemědělské demonstrace na proruskou protivládní demonstraci tak se sbalili a odjeli.

A teď ještě popustím uzdu závisti: Vrcholem všeho je, když mi do kanclu přijde "zemědělec" v montérkách v jedné botě slámu v druhé hnůj, naříká mi tu jak se má špatně, že nedostal takovou a takovou dotaci a ... a pak vyjde ven a z okna ho vidím nasedat do zbrusu nového Géčkového mercedesu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Samotář »

No konečně!

Lodě NATO budou chránit infrastrukturu na dně Baltu.
https://www.dn.se/sverige/natofartyg-ka ... enskablar/

NATO umístí v přístavu Stockholm pět lodí, které budou chránit podmořskou infrastrukturu v Baltském moři. Dále NATO připravuje centrum, které bude shromažďovat zpravodajské informace o možném narušení podmořské infrastruktury.

"Jedná se o útoky na energetické vedení a komunikační kabely, které spojují země a kontinenty. Poškození plynovodu Nord Stream v září 2022 je příkladem nové podvodní války, stejně jako útok na plynovod Baltic Connector mezi Finskem a Estonskem loni na podzim. Hluboko pod hladinou je pátrání po viníkovi velmi náročné, protože pachatel se v temném prostředí může skrýt a zahladit stopy."
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od lz1 »

Mám taký dojem, že vzájomné ničenie infraštruktúry naberá na obrátkach. Rusko likviduje energetickú infraštruktúru Ukrajiny (článok už neviem dohľadať, ale písalo sa v ňom o zásahoch nedávno opravených turbín a iných zariadení); Nord Stream to už má za tiež sebou (tam sa doteraz oficiálne "nevie" kto to spískal); teraz/prednedávnom zasa most v Baltimore:
https://cz24.news/lara-logan-brilantni- ... icky-utok/
Stále sa oficiálne nehovorí o útoku, ale o nehode.... Cui bono? Možností niekoľko... Načrtnuté dopady sú ďalekosiahlejšie, než by sa na prvý pohľad zdalo. Otázka je, ktorá zo slamiek zlomí chrbát oslíkovi - či tá spojená s úpadkom ameriky, úpadkom európy, alebo niečo iné.
Keď sa nad tým zamyslím, mám dojem že otázka "Jsme na prahu III.WW" nemusí byť aktuálna. Osobne mám dojem, že sme prinajmenšom jednou nohou dnu...
Na začiatku Ukr./Rus konfliktu, keď sa hovorilo, že Putin je šialenec atď, som vyjadril názor, že možno by pre všetkých bolo lepšie, keby to bola naozaj pravda (kto chce, ten si príspevok dohľadá). Zdá sa, že moja mierka (európa na kolenách) bola málo ambiciózna a stávky sú oveľa vyššie. Čím ďalej, tým viac si myslím, že nejde iba o Ukrajinu a Rusko poťažne západ, ale o svet taký ako ho poznáme. Otázka za milión - kto bojuje proti komu, a čo je cieľom ktorý sa má dosiahnuť? Ak to týmto tempom pôjde ďalej, a "nehôd" bude pribúdať (kdekoľvek) čakajú nás vskutku "zaujímavé" časy.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od grg »

A kto by bol akože útočníkom v prípade toho Baltimoru a komu by to reálne pomohlo?
Odpovědět