Co dobrého nám zatím přinesla EU?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Hagen »

U nás v práci se před lety předělávali všechny lékárničky.
Těch rtuťových mám tedy doma asi dva tucty. (a teplotu nebo horečku jak na potforu už léta žádnou ;) )
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od bacil »

Manželka postupně všechny teploměry rozbíjí, ty moje z číny vypadají k nerozeznání od těch starých včetně krabiček, mě přišly všechny v celku a měří stejně.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od glock69 »

Klasické rtuťove teploměry, údajně výrobene v Německu, dovezené z Ukrajiny se před časem prodávaly na bazosi.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od sigurd »

S úspechom už pár rokov používam, aj doma, pásikové lekárske teplomery na báze tekutých kryštálov- delenie je po 0,5 stupňa, čo je úplne postačujúce- pridržíš na čele minútu, pozrieš v zrkadle a hotovo. Žiadne baterky, žiadna chyba merania, minimálna hmotnosť a rozmery- výborne do outdorových lekárničiek.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od TomSmith »

Levnou elektromobilitu Brusel zas odsunul. Baterie musí být eko
Zákonodárci Evropské unie se shodli na nařízení o bateriích, které by se mělo postarat o to, aby baterie byly šetrnější k životnímu prostředí v celém životním cyklu, tedy od těžby surovin přes výrobu baterií až po jejich recyklaci. Akumulátory pro elektromobily vyráběné v Evropě by podle představ zákonodárců měly být nejekologičtější na světě.
Od poloviny roku 2024 budou muset výrobci udávat uhlíkovou stopu baterií, odhadovanou od těžby materiálů až po recyklaci. Od roku 2027 pak na základě těchto údajů o uhlíkové stopě bude stanovena nejvyšší přípustná hranice pro uhlíkovou stopu baterií prodávaných na evropském vnitřním trhu. Od roku 2027 budou také limity pro výrobce baterií, kolik procent užitého materiálu se bude muset dát znovu využít – u lithia polovina, u niklu a kobaltu devadesát procent. Cíle se k roku 2031 ještě navýší. Navíc bude povinné ve výrobě užívat tyto recyklované materiály – lithium a nikl aspoň z šesti procent, kobalt z šestnácti.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

Co to kuwaaa zas je?
Původně jsem si myslel, že se mi zbláznil tablet...
A ono je to nějaká EU "inovace".

No, tak díky, "velmi potěšila".
(I z maličkostí se musí člověk radovat).
Co to je.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Liqid »

Proto mám raději webshare.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

Nejvíc dokumentů, historických knih a podobných věcí je bezkonkurenčně na uložto.
(Teda mimo zahraničních, archive.., a jim podobným..).

A to mě zajímá nejvíc a proto ten server preferuji a občas jsem tam něco i naskenovaného přidal. Ať už veřejně nebo zaheslovaného pro netové kamarády.
*
Stahování filmů, hudby apod., mě zajímá jen velmi okrajově, ale proč to nepřiznat, občas to využiju. Ale priorita to pro mne není!

(A pokud by někdo chtěl tvrdit, že si odtamtud nikdy nic nestáhl, tak je pokrytec a lhář!)
*
A proto mě to tak vytočilo...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Zarozak »

To nevytočilo jen tebe.....ale co jsem potřeboval jsem tam i přesto stáhl....zatím. Prostě proč si neudělat život opět složitějším-motto dnešního "pokroku" :?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

Už je to dnes, Prvního Máje, přesně 19 let od vstupu ČR do EU.

Jak ten čas rychle plyne.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět