Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Tohle dilema má hodně lidí. Covidem si prošla odhadem třetina populace. Na Covid u nás oficiálně zemřelo 9 lidí pod 25 let věku. Proto se postavím na druhou stranu a říkám ne. Já tu hranici u jinak zdravých vidím někde na 35+
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

U 20+ jsem pro očkování, něco jiného je to u uvažované kategorie 12+ ;)
Počítej s tím, že teď v létě bude poměrně rychlý nástup indické mutace a tam tě ani prodělaný covid moc neochrání a to nevíš co ještě přijde ...
Na podzim počítám, že bude zájemců dost díky zvyšujícím se číslům, ale to už bude zase pozdě na stihnutí obou dávek.
Za mě tedy ano (Pfitzer), vysadit předem příp. antikoncepci, nechat se naočkovat a doufat, že to bude na mutace fungovat.
Navíc počítám s omezeními pro neočkované a zvlášť u mladých to bude dost obtěžující dokládat test před každým koncertem a podobným společenským vyžitím.
Jedině, pokud by měla vysoké protilátky, tak bych to možná o chvíli odložil.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Ať rozhodneš, jak rozhodneš, bude to špatně. Tak o tom život je🙂
Udělám co musím
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Pez »

Já nerozhodnu, pouze ji řeknu svůj názor, pro a proti. Rozhodnutí je na ní.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Před časem jsme tu s pepouf řešili testování protilátek po očkování, zejména ve vztahu k interpretaci výsledků. Zjistili jsme jméno testu, který provádí laboratoř Spadia a našli preprint článku, kde v Polsku testovali protilátky proti spiku u různých jedinců, takže si vlastní výsledek můžeme porovnat.
Originální studie je zde https://www.researchgate.net/publicatio ... munization

Přeložená tabulka je ze strany 5 (porovnání je možné pouze s testem Anti-SARS-CoV-2QuantiVac ELISA kit (IgG) EUROIMMUN, který u nás dělá například laboratoř Spadia).
Ve výsledcích z laboratoře Spadia jsou dva řádky, porovnáváme s tabulkou červené číslo z druhého řádku: S CoV-2 IgG BAU (číslo na prvním řádku porovnat neumím)
bau_ml researchgate česky.jpg
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

Jen laický dotaz - ta hladina protilátek, čím víc tím líp? Třeba těch 20,000 po nějakou delší dobu je OK a vlastně dobře? 8-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_ajez

Zacina se ukazovat, ze cinska vakcina od Sinopharmu neni moc ucinna. Ockovani 2 davkami nejamji dostatek protilatek a zacinaji se preockovavat 3. davkou od Pfizeru a Moderny.

Pochybnosti o skutečné úrovni ochrany vedly také Spojené arabské emiráty a Bahrajn k poskytnutí třetí dávky vakcíny od společností Pfizer a BioNTech. Rozsáhlé studie totiž ukázaly, že u podstatné části lidí čínské sérum Sinopharm nestimulovalo adekvátní produkci protilátek v imunitním systému.

Pochybná kvalita vakcíny, jejíž spolehlivost není podle dostupných ukazatelů ani poloviční, následně vyústila v nárůst nových vln onemocnění v oblasti. Bahrajn minulý měsíc zaznamenal rekordní množství infekcí, minimálně tři tisíce případů denně. Spojené arabské emiráty evidují až dva tisíce nově nakažených lidí denně. 
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

guntroll píše: 05.06.2021 6:53 Jen laický dotaz - ta hladina protilátek, čím víc tím líp? Třeba těch 20,000 po nějakou delší dobu je OK a vlastně dobře? 8-)
Nevím, zeptej se svýho doktora - já ani po roce a půl nemám zkoušku z imunologie. Jsou ještě další složky imunity, možná ti k tomu napíše víc někdo ze zdejších doktorů. Pro sebe bych pokládala hladiny blízko minimu (v mé kategorii) za věc hodnou mé další maximální pozornosti.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od CZ01 »

proforma píše: 03.06.2021 6:27 Bud presny: nejde o infarkty, ale o myokarditidy = zanet srdce. Taky zadna sranda, ale kdyz se to podchyti vcas a dobre se to leci, muze jit o vratny proces, tj. bez nasledku nebo s minimalnimi zdravotnimi nasledky.

Podrobne a cesky o tech izraelskych pripadech treba tady: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zd ... 020649_ako
Já jsem asi měsíc dva měsíce po Covidu měl rychlý tep srdce i v leže, občasnou pekelnou bolest na hrudi, mdloby a dušnost, nezvládl jsem ujít ani půl kilometru, aniž by se mi rozbolely plíce. EKG nic neodhalilo.
Teď jsem se bavil o tom na Twitteru s jednou vědkyní a psala, že myokarditidu nemusí EKG odhalit a příznaky by tomu odpovídaly.
Je mi 19.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hohepa »

Sakra nestrašte mě mám cca 80 dní po covidu a lépe bych to nepopsal.
Občasný rychlý tep srdce i v leže, bolest na hrudi a dušnost obzvlášť při rychlejší chůzi mám do teď.
:head
Ale je to mnohem lepší , po C jsem bez přestávky na "vydýchání" nedošel ani 200 metrů od auta do kanceláře.
Připadal jsem si že mi je 80 a ne 50.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

A kouříš?
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Hohepa: jo, mame to diagnostikovali taky az po covidu, ze to pry prodelala spolu s nim. Neni to nic neobvykleho. Jestli covid zpusobuje i tohle (a to zpusobuje, v desitkach % nemocnych), tak se neni co divit, ze ockovani proti covidu to muze zpusobovat jako jeden z vedlejsich ucinku (stejne jako srazeniny a ostatni covidove laskominy).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hohepa »

Kouření jsem silně omezil. Krabka mi vydrží týden .
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Ptal jsem se, kdyby to přišlo na mě. Raději budu opatrnej
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

guntroll píše: 05.06.2021 6:53 Jen laický dotaz - ta hladina protilátek, čím víc tím líp? Třeba těch 20,000 po nějakou delší dobu je OK a vlastně dobře? 8-)
Doktoři se neozvali, tak to zkusím já. V jednoduchosti by víc protilátek mělo být líp ve smyslu nižší pravděpodobnost onemocnění), ale to je fakt jen první přiblížení. U některých nemocí se totiž, pokud vím, nepodařilo najít žádnou rozumnou korelaci mezi hladinou protilátek a odolností vůči onemocnění. Navíc covid je nový, takže se ještě můžeme dočkat různých nehezkých překvapení.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Navíc je skupina lidí, které covid-19 nezdolal, aniž by měli protilátky. Imunita,. Nevím jestli sliznice či jiná
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Asi bych si dovolila jednu metaforu. Představ si třeba, že má skupina lidí každý několik střelných zbraní. A dokážeš spočítat u každého ze skupiny náboje jen pro jeden typ bouchačky. Každý se brání sám za sebe. Pokud má někdo málo nábojů do Glocka, ale dostatek munice do těch ostatních, tak to nemusí vadit, pokud má málo nábojů i do těch ostatních, tak to vadit nejspíš bude.
Takže ten test ti "spočítá" jen jeden typ "munice". Asi tak.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

se porat resi jen protilatky, jenze to je jen jeden typ z obrany organismu,
protilatky funguji asi tak ze jedna tj jeden kus, chytne jednoho vira a konci, respektive potrebujes stejne a nebo vice protilatek nez dostanes viru, protoze protilatky se "spotrebovavaji" pri boji s nakazou
dlasi co se stara o imunitu jsou lymfocyty ( bile krvinky ) a to jsou zabijaci nemocnych bunek, tj pracuji daleko efektivneji ( zabijou celou bunku plnou viru a pak zas pokracuji a hledaji dalsi, takze se " nespotrebovavaji" jako protilatky...to je zas neco o cem se zas tak moc nemluvi....jsme to brali snad nekdy na zakladce :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Hohepa píše: 06.06.2021 20:07 Kouření jsem silně omezil. Krabka mi vydrží týden .
Hlavně toho nenechávej to by byla chyba. Aktivní kouření cigaret (těch dehtových) má největší účinnost jako prevence proti nákaze i šíření, dokonce lepší než má vak cínu!

https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=238218#p238218
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Lyster »

Pediatr: Očkování dětí od 12 let může zachránit jejich zdraví
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pe ... i-40362400

Pana profesora Lebla znám velice dobře, je to člověk na svém místě.
S očkováním dětí s nevyzkoušenou vakcínou osobně nesouhlasím, ale nejsem odborník.

Pan Lébl to asi v diskusi dost schytá... ale určitě by se neupsal k něčemu o čem si myslí, že by bylo pro děti větší riziko než Covid 19.

A to s těma rouškama bych hádal, že si vycucal prstu pisálek... :head
Odpovědět