Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pepaf »

To je moje představa sebevědomé reakce suverénních zemí, dle Putina takzvaných nikoliv přátelských států
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

ale globalne je videt, ze jsou v politice amateri. protoze tohle se vse mohlo odehravat v zakulisi, vyjednavani, tlaceni, ustupovani, atd... Ale mame tu masy, které chtějí "krev" a pro ně se tohle divadlo hraje.

Počkejte pár dní u nás, jak začne ČEZ a ostatní posílat vyúčtování.

Je stejně fascinující, jak Ukrajina a Rusko neblokují dopravu plynu přes Ukrajinu, kde se bojuje. Vyhýbají se tomu jako čert kříži.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pepaf »

Vyúčtování je za předchozí období a minulé ceny. Zvláště když jsi měl fixaci

Tady OT
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Dnes jsem potkal jednoho svého známého, co dělal profesionálního vojáka cca 30 let a začal s tím už za komunismu a ptal jsem se ho na názor na Rusko-Ukrajinský konflikt.
Neříkal jsem mu svůj názor a nechal jsem ho mluvit.

V podstatě z něho vypadlo to, čeho se obávám i já, přibližně cituji:

Z vojenského hlediska to, co se tam děje vůbec nedává smysl.
Rusko to plánovalo více než rok a CIA o tom více než rok vědělo, že Rusko to plánuje. Putin byl až dosud neuvěřitelně inteligentní, mazaný a schopný, svých cílů dosahoval někdy nedemokratickými až strašlivými prostředky, ale dosahoval. Není pravděpodobné, že by najednou takhle zblbnul.
Vypadá to, že hlavním cílem této operace není nějak vojensky obsadit Ukrajinu. Více to vypadá, že tam chtějí jen nadělat bordel a škody, a ukázat západu, že není neomezený vládce.
Při tom rozvrátit Evropu, ekonomicky ji hodně poškodit, případně zatáhnout do nějakého asymetrického konfliktu.

https://www.youtube.com/watch?v=6xHmgTRkn6M
Peskov se vyjádřil, že se bude jednat o prodej za Rubly západní Evropě. Považují nás už za západ?

Putin:
"""""""""""""""""
„Dnes jsem podepsal dekret, který určuje pravidla obchodu s ruským zemním plynem s takzvanými nikoli přátelskými státy,” uvedl Putin.
Platit se musí přes účty v ruských bankách.
„Nabízíme odběratelům z takovýchto zemí jasné a transparentní schéma,“ uvedl Putin. „Aby mohli nakupovat ruský zemní plyn, musejí si otevřít rublové účty v ruských bankách. Právě z těchto účtů budou platit za plyn od zítřka, tedy 1. dubna,“ dodal.
Putin zopakoval, že prodej plynu je obchod: „Nikdo nám neprodává zadarmo a my také nebudeme dělat charitu. Stávající smlouvy (v případě nezaplacení v rublech) budou ukončeny,“ řekl ruský vůdce.
Ministři Francie a Německa Le Maire a Habeck obratem odmítli Putinův požadavek rublových plateb za ruský plyn. Podle nich jde o porušení smluv a vydírání.
""""""""""""""""""
Západ se bez ruského plynu a ropy obejde, vše na východ od Německa se bez ruského plynu a ropy položí. ( Možná Rumunsko má vlastní )

TZN východní Evropa bude muset odstoupit od ekonomických sankcí na Rusko a je zde velké riziko rozkolu mezi východní a západní Evropou.
To, že do ČR i SK hned po vypuknutí konfliktu poslal zásoby jaderného paliva do atomových elektráren může znamenat, že s námi počítá do budoucna a nechce nás úplně vyhladovět a zničit. ( Nebo taky to, že se snažil své nepřátele na začátku uchlácholit, že se nic neděje )

Pokud vím, tak Ukrajinská infrastruktura v převážné části země funguje. Takže to tam taky nerozmlátili zbytečně moc. ( Z ruského pohledu )
Peskov stále tvrdí, že Ruské síly mají rozkaz šetřit civilní cíle.
Dále také tvrdí, že speciální vojenská operace jede podle plánu a jsou dosahovány vytyčené cíle.
jestli mezi vytyčené cíle patří rozvrat Evropy a několikasetprocentní inflace tak má pravdu.

Sledujme kudy tečou peníze a zdroje, co se děje i hrozí v životně důležitých sektorech ( zemědělství, průmysl)

Existuje už někde cena ruského plynu v Rublech? Tím máme nový kurz Rublu v Dolarech.

Už i Rusko samo nás upozorňuje, že nechápeme, co se vlastně děje.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kreml ... je/2185623

Stále se Rusové snaží působit dojmem, že válčí z donucení a chtějí nám dát šanci pochopit a domluvit se ?
Co tím sledují?
Proč je ukrajinský prezident stále naživu a vysílá z Ukrajiny?
Snaží se ho použít nějakým způsobem pro zkompromitování toho, co se dělo na Ukrajině od roku 2014? Nebo s ním Rusové počítají dále pro vyjednávání?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

https://youtu.be/wM26eK4dsfo

Video z "tiskovky" s 9 ruskymi zajatci na Ukrajine (50 min., RJ+AJ dabing, netitulkovano). Ve zkratce: jsou to studenti doneckych vysokych skol. 23. unora dostali ze skoly "pripis" (neni jasne, zda dopis, nebo mail), ze se 24. 2. maji dostavit do skoly a nastoupit na vojensky kurz. Nekteri rikaji, ze byli zavolani k dekanovi pro jakesi potvrzeni. Ve skole je 24. 2. (tedy v den zacatku utoku) sebrali a odvezli. 3. 3. je odvezli do Ruska a 5. 3. byli odvezeni zpatky na Ukrajinu a nasazeni na frontu.

V postate velmi podobne pribehy vsech, kteri tam vystupuji.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

no, Star Wars nebo Matrix jste asi viděli...a tomuhle věříte?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Já tomu věřím. Viděl jsem jinéo vide se zajatci, kde byli dospělí chlapi z jedné školy od školníka přes učitele po nějaké administrativní pracovniky. Všichni taky byli z okupovaných území.

Nezapomínejme na zrůdnosti, kterých je Rusko schopné.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od drigon »

Argonaut píše: 31.03.2022 16:09 jinak nevim, jestli tu bylo, že plynové zásobníky v ČR byly prodány, a byť obsáhnou cca 1/4 roční spotřeby (když jsou plné, což nyní nejsou), tak bez nějakého "znárodnění" s jejich obsahem nelze počítat. Patří Němcům...
Scany jsem dával do "zombíků".
Koukej tak, aby jsi viděl.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od xgordon »

@Vrb : presne tak. Tiez mam podobny pocit. Navyse uz z viacerych zahranicnych zdrojov padlo, ze budte ostraziti, pretoze veci nie su vobec take ako sa na prvy pohlad zdaju.

Dnes sme mali kvartalnu poradu z jedneho projektu kde sa okrem ineho riesila aj situacia na UA a jej dopady. Informacie, ktore tam padli, su priamo z UA prostredia a su uplne ineho charakteru nez to co sa prezentuje v tych nasich propagandistickych mediach. Toto keby bolo verejne informacie, tak sled udalosti, vnimanie a spravanie verejnosti, by boli uplne ine nez su a to (takmer urcite) nie je ziaduce.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mart0 »

Dle zpráv dnes USA uvolnily sankce na některé položky z Ruska - především hnojiva.

Jestli zítra zastaví Gazprom dodávky, tak asi uvidíme zajímavou situaci s cenami plynu. Možná pak jiným ruským firmám bude stačit dodat desetinu objemu na spotový trh a přijdou si pořád na stejné peníze. Nevím jestli to udělá, ale možná má problém se sankcemi a s tím ta inkasovaná eura a dolary použít. A možná si řekl, že se EU stejně od ruských surovin odstřihne tak jako tak, takže na pověsti dodavatele už stejně nezáleží. A nebo je to celé hra pro diváky, nakonec najdou cestu jak platit, plyn půjde dál a EU i Rusko budou moci říkat, že vyhráli.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od bacil »

Skutečně se tam dostali nějací mladí díky tomu, že někdo v armádě dělá naschvály. Však tam kvůli tomu byl docela vítr, ale nejsem si jist, jestli byl někdo i odejit, pustil jsem to z hlavy.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Ja bych tomu o odvedencich i veril. Jako ve filmu Statečné srdce. Mrtví opolcenci Putina nic nestojí. Zatim jsou to pořád Ukrajinci proti Ukrajincum.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od zedik »

proforma píše: 31.03.2022 18:01 https://youtu.be/wM26eK4dsfo

Video z "tiskovky" s 9 ruskymi zajatci na Ukrajine (50 min., RJ+AJ dabing, netitulkovano). Ve zkratce: jsou to studenti doneckych vysokych skol. 23. unora dostali ze skoly "pripis" (neni jasne, zda dopis, nebo mail), ze se 24. 2. maji dostavit do skoly a nastoupit na vojensky kurz. Nekteri rikaji, ze byli zavolani k dekanovi pro jakesi potvrzeni. Ve skole je 24. 2. (tedy v den zacatku utoku) sebrali a odvezli. 3. 3. je odvezli do Ruska a 5. 3. byli odvezeni zpatky na Ukrajinu a nasazeni na frontu.

V postate velmi podobne pribehy vsech, kteri tam vystupuji.
Když už jsme u toho, tímto zveřejnováním videí se zajatci co dělají Ukrajinci mají porušovat Ženevské úmluvy - nějak nevidím žádný křik ani rozhořčení . Nebo u Ukrajinců to zase nevadí ? :-)
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Dost tendenční příspěvek, ale zkusím na něj tendenčně odpovědět.

Pokud Ukrajinci porušují práva okupantů, je mi to u :moon

Že okupantovi nerozmažete obličej na videu není horší, než když okupant rozmaže pár set civilistů bombardováním divadla.

Nechci vyvolávat flame, ale přijde mi to jako typický whataboutismus. A ještě bychom mohli vytáhnout to, že v Azovu určitě slouží náckové. ;)
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od zedik »

Takže se pak ženevské úmluvy nemusí dodržovat na straně napadeného ale pouze na straně útočníka? Aha :D
Naprosto to odpovídá západnímu pohledu na konflikty obecně..vždycky ty pravidla musí dodržovat jen někteří a když se to hodí :-)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Zedíku, tím se vůbec netrap. Ženevské úmluvy se v podstatě nedodržovaly nikdy. Stejně jako Haagské úmluvy víceméně nedodržuje nikdo.
Stačí si vzít Haagskou úmluvu IV z roku 1907, článek 23(e), který říká: „…je zvláště zakázáno… používat zbraně, projektily nebo materiál, jehož účelem je způsobit zbytečné utrpení.“

A teď to porovnej namátkou s pěchotními náboji 5,56 NATO, ruskými 5,45x39, termitovými granáty, termobarickými zbraněmi, protipěchotními minami, atd. atd.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

@zedik: To jsem neřekl. Jsem snad nějaká autorita na to, abych to vymáhal? :roll:

Jenom říkám, že je mi to u :moon

Řešit nerozmazání obličeje okupanta je směšné. Až bude po válce, bude na vyšetřování času dost.

OT: Když policistovi ujedou nervy a nějakého ozbrojeného hajzla, co právě 'zabil babičku a znásilnil díte' při zásahu tak trochu zmasil stylem, že hajzlovi chybí pár zubu a nebude už v životě chodit, tak taky nemůžu napsat, že to policistovo jednání obhajuji.

Jenom si pomyslím něco o tom, že to chápu a že dovolávat se na nepřiměřenost zásahu mi přijde směšné, přestože ten hajzl to pak u soudu možná u soudu ohledně té nepřiměřenosti vyhraje. Stejně tak nebude moc legální, když se taková pameliška pak najde na cimře oběšená, ale to se tak vrahům dětí v base občas stává. Nemilá nehoda. :x
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

zedik píše: 31.03.2022 20:23 [zveřejnováním videí se zajatci co dělají Ukrajinci mají porušovat Ženevské úmluvy - nějak nevidím žádný křik ani rozhořčení . Nebo u Ukrajinců to zase nevadí ? :-)
Který článek ženevských konvencí máš na mysli?
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od zedik »

PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

Ty tvrdíš, že u ukrajinců porušování konvenci nevadí. Já se ptám co konkrétně se zveřejněním slušných videí, kde jsou vidět obličeje, ale jinak se nic moc neděje, vlastně porušuje? Pokud si dobře vzpomíním, konvence zakazují snižovat důstojnost zajatých vojáků. Tohle nesnižuje důstojnost vojáků, ale hlavně ruské armády jako celku. Nemyslím si, že by to bylo porušení ŽK, které by stálo za řeč nebo prostor ve slušných novinách.
---
Edit: Překlepy.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 31.03.2022 21:41, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět