Hrozba války ve střední Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od sigurd »

Á, Hagen má zase nejaké zažívacie problémy :) , už dlhšie má v žalúdku Slovákov, a netají sa s tým (môžem dohľadať príspevky na tomto fóre), ale keďže patrí názorovo k "pravoverným", tak sa mu to toleruje.
Tiež to u vás nemáte ideálne, akurát preferujete inú riť, ale je to vaša vec, vaša voľba, a Slovákom je do toho nič, ani sa k tomu nevyjadrujú.
Myslím, že do roka sa oficiálna európska politika výrazne zmení, a nebude to vinou nás ruských prisluhovačov ;) .
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

Hagen má v žaludku všechny kteří škodí České republice, a všechny kteří pomáhají ruskému mordoru.
A do té řiti kterou preferuji já, potažmo Česká republika lezeme už desítky let, a díky bohu za to.
Asi by mě vážně nenapadlo vrtat se do východní řiti. Tak duševně nemocný nejsem :lol: .
A že se Slováci nevyjadřují???
Asi by byla velká drzost se do nás navážet protože nechceme kolaborovat s nepřítelem. To musíš uznat ;)
Pokud má mít Česká republika hranici s někým kdo kamarádí s naším nepřítelem, tak nám do toho něco je, že?
To musíš taky uznat.
Vám od nás nebezpečí nehrozí. Nám od vás ano.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Haluziak »

Jojo na Slovensku je to najsamlepšie a najružovejšie. Brat odtial zdrhol pred nejakými 23 rokmi a ja pred 18. A keď pred dvoma rokni naši predali chalupu na Liptove tak som jim hovoril nech predajú aj byt v Trenčíne a kúpia barák niekde na pol ceste medzi mnou a bruderom, nepočúvli a postavili barák pri Trenčíne, holt smola tak tam naďalej budeme chodit možno 2x do roka. A keď vidím kto tam vládne dnes a že na prezidenta može kandidovať taký pacient ako je kapitán Danko (pre neznalých to je ten politik z SNS čo nevie dať dohromady jednu súvislú vetu) a Harabin (to je ten čo keby bol prezidentom (našťastie nebude) tak by ako prvú cestu išiel do Moskvy) tak si hovorím, že som zdrhol síce včas ale furt som moc blízko.

PS: Hlavne že je Hranol kamarát s Orbym, tvle kamarát s maďarom to je pomaly eště horšie ako kamarát s russákom.

PPS: Hrozba války, Russák je našim odvěkým nepřítelem a jeho územní choutky jsou nezměrné, akorát jsme se nechali po pádu sovětského svazu ukolíbat. Jak už jsem řekl několikrát, škoda že po kapitulaci Japonska evropa nezatlačila z jedné strany USA z druhé a celý ten skurvený pastát nevymazala ze světa v době kdy ještě neměli atomovky.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od JOBU »

Hagen, o zbraniach som písal ja. Pretože tieto české hlúposti, akí sú slováci zlí, sa na nete spustili masívne hneď po tom vyhlásení.
Takže uveď radšej presne, v čom akože spočíva to lízanie rite Putinovi, a nezahováraj.
Haluziak- pokiaľ si si nevšimol, "ktp." Danko svoju kanditatúru stiahol, tak neviem prečo to tu motáš, a ešte aj so svojou rodinou...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od bacil »

Tak historicky s Rusí jsme problémy neměli, ani Slováci, na rozdíl od pšonků, kdy i Waršava byla součástí říše. Tady o naši kotlinu zájem není a nebude, všichni ji raději obloukem objedou. Vyučili se na tom, jak dopadli ve středověku němci, když je husiti vymlátili (toto se u nás neučí že dostali na budku)...

Byli jsme problémové území vždycky, i za Hitlera z toho byli němci zralí na prášky a vždycky budem problémoví Švejci (na Slovensku Jánošíci) a pro každého, kdo nám bude chtít zvenčí vládnout, to nebude lehké.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

JOBU píše: 24.03.2024 15:25 Hagen, o zbraniach som písal ja. Pretože tieto české hlúposti, akí sú slováci zlí, sa na nete spustili masívne hneď po tom vyhlásení.
Takže uveď radšej presne, v čom akože spočíva to lízanie rite Putinovi, a nezahováraj.
Haluziak- pokiaľ si si nevšimol, "ktp." Danko svoju kanditatúru stiahol, tak neviem prečo to tu motáš, a ešte aj so svojou rodinou...
Ano, o zbraních si písal ty. A o zbraních to není.
A v čem spočívá to Slovenské lezení putinovi do análu???
To se vážně ptáš???
Tobě vážně nedochází co se u vás děje???
Jsem snad schopen ti odpovědět na konkrétní otázku, ale takhle nevím kde začít, a tolik času na vysvětlování ani nemám ;) .
Ale začínám chápat, jak mohl Fico vyhrát volby.
Spousta z vás očividně nepozná hovno, ani když do něj šlápnou.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od sigurd »

Vážení, ale veď sa vôbec nič nedeje, Fico pustil pár svojich populistických drístov z 5 miliónovej "veľmoci", a pol európy má s tým problém. Vďaka ruskej a vlastnej propagande ste už takí vyplašení, že vám zdravý rozum nič nehovorí?
To si myslíte, že Slováci by sa nechali dobrovoľne vmanipulovať do područia Ruska?
Haluziak- sranie do vlastného hniezda nie je dobrou osobnostnou vizitkou, nezabudni, že si tam stále cudzinec...
Hagen- je dobre, že to chápeš, a máš v dianí na Slovensku jasno...
Naposledy upravil(a) sigurd dne 24.03.2024 16:10, celkem upraveno 1 x.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od mhi »

Byl jsem na veceri, kde byl pritomen Slovak, ktery zije par mesicu v CR. Ptal jsem se co delaji Slovaci nespokojeni s Ficem, jake maji emoce. Zacal mi to vysvetlovat. Pak jeden clovek rekl, hele .. blbe se ptas, tady to vidis .. Slovaci, kteri [...] se uz presunuli k nam.

Pak jsme nejak zabrousili do tematu ze u nas bude za chvili zase Babis (+Okamura)*. Padla myslenka, ze mili Slovaci poputuji zase vic na zapad. A my mozna s nimi... nevim ale jestli to je reseni problemu.


----
* nedelam si iluze o moznych ideovych rosadach populistu, coz prinasi mozne dalsi reseni "valky ve stredni Evrope", ktere bude ale zcela urcite bez me ucasti zde. Tohle je hodne depresivni tema. Je to poznamka pod carou na "vmanipulovani" od mezitim reagujiciho Sigurda. Myslim, ze spousta lidi by vymenila levny plyn, levne pivo, a levnou klobasu za spoustu veci, a to vcetne demokracie.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od JOBU »

Ja sa pýtam teba Hagen. Tvrdíš tu niečo, ale konkretizovať to nevieš a ako vidno, ani nedokážeš. Ako vždy, keď sa ťa tu niekto na niečo čo ti príliš nevonia opýta, iba sa vyhováraš a ideš zvaľovať vinu na iných. V tomto prípade na slovákov a voličov Fica.
No tak vysvetli mi, ako nejaký zahraničný expert na slovenskú politiku (čo čítam diskusie po nete, zrazu je ich v čechách ako vždy plná riť, podobne ako bývalých expertov: na vírusy cez covid , na vojnu UA/RF, a taktiku boja v budovách- Praha), čo sa tu presne také strašné deje a k čomu presne to tu speje?
Každý pepík len o tom básni, no odpovedať na jednoduché otázky nevie ani jeden. Resp. odpovedá, a to spôsobom presne ako ty ... zjednodušene: "Nemám času vole ti to vysvětlovat, opravdu vždyť to nevidíš sám vole?"
Zrazu nevieš ako začať a nemáš čas? Ale máš, len sám nevieš čo máš napísať.
Hlavne že si si do Slovenska a slovákovopäť hrdinsky spoza klávesnice kopol...
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

Nedělej ze sebe hlupáka.
Tvoje jednoduchá otázka nemá zas tak jednoduchou odpověď.
To je jako otázka proč je má žena se mnou, a ne se sousedem. Stačí na to jedna věta???
Jestli chceš odpověď která by tě uspokojila, tak si přečti proč se mezi SR a ČR prohlubují spory, proč je Slovensko vnímáno jako bezpečnostní hrozba, proč se Fico kamarádí s putinem a Orbánem,.... Proč by rád z NATO, z EU,...
Je toho na mnoho a mnoho stran, ale stejně by to asi nepomohlo abys to pochopil.
A nebo se zeptej Alstrata. Ten je schopen se rozepsat.
Já sám nevím, a nechápu proč to děláte, a snažím se najít vysvětlení.
Takže vážně nevím, co ode mě chceš slyšet.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od JOBU »

Pýtam sa teba. Zase sme došli len k tomu, že si to mám prečítať a dohľadať...
Takže nevieš to povedať a ani vysvetliť. Hlavne že si za tým stojíš a tvrdíš to tu a hrdo kopeš do slovákov a Slovenska. Tak to predsa zdôvodni.
Fico je kamarát s Putinom? Tak potom prečo je Slovensko na zozname nepriateľských štátov? Ten rozpor medzi čr a sr urobil slovák, alebo čech? A dalo by sa pokračovať.

Ale to sa od teba dalo čakať, ako vždy, husté reči, výhovorky, ale normálna odpoveď žiadna...
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Samotář »

Česká republika v rámci NATO převzala/byla pověřená vedením obrany Slovenska v případě napadení z Ruska.

Asi to dává vojenský smysl. Ale když si představím, že by Češi měli bojovat za Slováky přitom, jaké na Slovensku panují názory... brr.

Jednou jsem byl na diskuzi s polskými historiky a novináři. Poláci se vyjadřovali s velkým despektem vůči Slovákům (bylo to ještě před zvolením Fica). Říkali, že nyní má slovenské území strategický význam - spojení mezi Polskem a Rumunskem. Ale až bude Ukrajina pevně ve strukturách NATO, potom ať si Slovensko vezmou Maďaři, jako to bylo vždycky v historii.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od JOBU »

... a čechov nemci, ako to bolo vždycky v histórii.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

JOBU píše: 24.03.2024 16:45 Pýtam sa teba. Zase sme došli len k tomu, že si to mám prečítať a dohľadať...
Takže nevieš to povedať a ani vysvetliť. Hlavne že si za tým stojíš a tvrdíš to tu a hrdo kopeš do slovákov a Slovenska. Tak to predsa zdôvodni.
Fico je kamarát s Putinom? Tak potom prečo je Slovensko na zozname nepriateľských štátov? Ten rozpor medzi čr a sr urobil slovák, alebo čech? A dalo by sa pokračovať.

Ale to sa od teba dalo čakať, ako vždy, husté reči, výhovorky, ale normálna odpoveď žiadna...
Máš pravdu. Jsem zmatený, a neprávem osočuji Slováky z ruského vlezdoprdelkování.
Měli bychom si vzít z Fica příklad, a udělat Evropu krásnější. :lol:
Něco ti povím.
Ty když nevíš kudy kam, tak vymýšlíš těžko zodpověditelné otázky, a bazíruješ na jejich odpovědi.
Fico je magor, kterej táhne Slovensko na východ, a podkopává západní hodnoty. Kamarádí s Orbánem, putinem,... Rád by aby se Ukrajina vzdala, .... rád by vystoupil z NATO a EU,... je ti to málo?
Fakt nemám čas hledat jeho přesné výroky.
Pustil jsem si s ním jedno video, zrovna to, co tak pobouřilo a šokovalo zbytek Evropy.
Málem jsem se z toho kolaboranta pozvracel, a slušných Slováků mi bylo líto.
Tomu se u nás říká lezení do ruské prdele. Nevím co chceš ode mě ještě slyšet.
Mě by spíš zajímalo, jestli mi tu Slovenskou "otočku na východ" rozmlouváš protože jsi ji nezaregistroval, nebo proto, že s ní souhlasíš, a nebo že ti je za Slovenskou volbu stydno.
A tím končím tuto pojebanou debatu, která by nejspíš neměla žádného konce.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Ibex »

Není možné hazet Slováky do jednoho pytle. Je tam spousta rozumných lidí, viz výsledky 1 kola prezidentské volby. Ale ta druha skupina je teda hodně vypatlaná. Soudím tak z 3 denní sluzebky do Báňské Štiavnice, kde jsme málem dostali přes hubu, protože jsem Češi. Resp. zasratí pomahači kyjevským fašistom. Putin iba išiel chrániť rusy, ktoré ti fašisti vraždili... To jsme se dozvěděli, aniž bychom o něčem s někým diskutovali. Jen jsem seděli u večeře v hospodě a povídali si s kolegou o pracovních věcech.
Ale tento i předchozí příspěvky jsou již silně OT. A tímto si dávám osobní ban na toto téma, protože mi to nebezpečně zvedá tlak...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Haluziak »

JOBU píše: 24.03.2024 16:04 ..., čo sa tu presne také strašné deje a k čomu presne to tu speje? ...
Politické čistky v Políci SR, zrušenie špeciálnej prokuratúry, zmena TZ s cieľom bagatelizovať korupciu vo verejnej správe, plán nahradit RTVS niečím čo pojde Hranolovi na ruku, čo sa týka k riešeniu vojny na Ukajine celkový príklon k russáckému naratívu.
Stačí?

Samozrejme nevidím do všetkého, ale keď sa zmenil riaditel jednej (malej) krajskej kontrolnej inštitúcie len z toho dovodu aby mal správnu stranícku príslušnosť, možno ani nechcem vedieť čo sa dialo vyššie.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od JOBU »

Pýtal som sa Hagena, nie teba.
Ale teba sa opýtam, už keď si to tu uviedol, čo to má spoločné s údajným "lízaním rite Putinovi", ako tu prezentuje Hagen Slovensko?
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

JOBU, nic ve zlém, ale ty buďto prudíš, (a na mou otázku rovněž nehodláš odpovědět), a nebo si úplně zabedněnej.
Už jsem ti několikrát odpověděl, tak si to laskavě přečti, a furt nemel jako kolovrátek.
Netvrdím, že s tou proruskou Slovenskou politikou souhlasíš, ale neobhajuj neobhajitelné.
Smiř se s tím, a příště šup k volbám, a změnit to.
Víc už fakt nevím co dodat.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od cipis »

Jednou za mesic k nam jezdi kolegove ze Slovenska. A uplne se stydi, ci si tam zvolili a kam to smeruje ...
kiv01
Příspěvky: 34
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od kiv01 »

Že by 1% obyvatelstva EU, tedy SR, s podílem 0,4 % na celkovém jejím HDP mohla, ať již negativně či pozitivně, jakkoli ovlivňovat mezinárodní politiku ? :D
Jen s podivem jak se historie víceméně opakuje kdy se nejdříve hbitě trhli od ČSR a pak Tiso a spol. svým postojem a přítulností ku zrovna slibnějšímu spojenci s ním zvesela kolaborovali až je to dovedlo k šibenici.

Avšak nyní čistě jejich boj kdy se nejspíš Maďar/Uher bude smát nejlépe a naposledy ať už třeba pod názvem Ruská uherská autonomní oblast/republika s jižní a severní provincií. ;) :D
Odpovědět