Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5365
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Rafael »

Trochu OT, ale snad ne moc.
-"Podle údajů mobilních operátorů bylo v Itálii v infekční době tolik a tolik, číslo se mi nechce hledat, českých turistů..."

-"Podle mobilních údajů se demonstrace zúčastnilo tolik účastníků..."
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od proforma »

Dneska mi nejak blbne FB. Desne dlouho se nacita. Nakonec jsem zjistila, ze mi zmizely nektere me prispevky o "chripce". Cenzura v praxi. Takze, nez se ten jejich algoritmus zdokonali, doporucuju nepouzivat slova:
  • Wuchan
  • SARS
  • Covid
a ruzne jejich graficke odvozeniny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5365
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Rafael »

Já jsem si už před léty doporučil nepoužívat tu mrchu vůbec...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od proforma »

Premyslela jsem, zda to dat sem, nebo do Koronavirus v EU, ale spis sem. Kamaradka v Italii postovala moji pondelni analyzu s grafy a rozborem situace na svem FB. V noci na dnesek ji to FB zablokoval - pry poruseni pravidel komunity a ohrozeni narodni bezpecnosti. V Italii? Clanek o situaci v CR? Cekam, kdy mi vtrhne domu komando, aby mi zabavilo moji kristalovou kouli :-)
1.png
2.png
3.jpg
4.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Matěj »

Tak ať to hodí aspoň sem, zrovna včera jsem hledal aktuální statistiku z IT a vše tak dva dny staré...
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cipis »

Matěji, to je opačně. Proformy kamarádka zveřejnila příspěvky, co napsala Proforma ...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Matěj »

OK, moje nepozornost.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Maric »

Takže GDPR má za cíl chránit lidi před špiclováním. Pokud teda nejste Eurosajuz. Upřímně, ani nejsem překvapený z toho, že si ta sebranka propašovala do toho nařízení takového Trojského koně.

Evropa chce kvůli koronaviru sledovat pohyb lidí. Souhlas nepotřebuje
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_LHR
Joe Azbest
Příspěvky: 921
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Joe Azbest »

Skutečný průšvih nastane, až bude povinost mít u sebe zapnutý mobilní telefon. Dokud ho mohu vypnout, tak mi to je jedno.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Trace »

Tento pán zde https://www.youtube.com/watch?v=VFns39RXPrU vysvětluje, že vypnutý telefon není úplně tak vypnutý telefon (pokud je v něm stále baterie).
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bacil »

Vytažená baterie způsobí jen že telefon nelze zapnout, ale energii na občasné vyslání IMEI jako radiomaják má ještě minimálně na celý den (plus může tam být energy harvesting). Takže nejen vypnutý, ale i vytaženou baterku lze víceméně sledovat.

S nevytaženou baterkou by mohlo jít telefon vzdáleně zapnout (resp. jen jeho komunikační část, pro kterou může zůstat nenabootovaný - android k funkci holého telefonu opravdu není potřeba, je to jenom taková lepší klávesnice), ale není to hned, musí se počkat na dobu aktivity majáku.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bacil »

Už to nemůžu editovat...

Zapomněl jsem dodat, že podobně jako mobily, lze lokalizovat a přiřadit konkrétní osobě spoustu dalších věcí, aniž byste si to uvědonovali

- oblečení
- elektroniku
- obal jídla
- platební karty
- peníze
- nákupní tašky
- cokoli, kam se dá umístit RFID čip (papír, hadra, tužší plastový obal, svár tenkého plastu)
- to znamená i pohyb zboží v obchodě
- obličej
- chůze, geometrie těla

Ty čipy jsou levné a s použitím moderních technik SDR je lze lokalizovat s vysokou přesností na významně větší vzdálenost než byly konstruované. Kromě těchto údajů lze značně nepřesně zjistit i teplotu a osvětlení - není to údaj, který čip přímo poskytuje, ale lze to zjistit z vysokofrekvenčních vlastností při komunikaci pomocí SDR.

Dalo se toho zbavit v mikrovlnce, ale nevím jak je to dnes, je možné že obvody jsou už více chráněny. Najít se to dá jen velmi těžko, je to už moc malé zrníčko "písku" s kouskem tenoučkého drátu nebo pokoveného papíru či plastu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Joe Azbest
Příspěvky: 921
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Joe Azbest »

Mám jenom tlačítkovej telefon. Když se vypne, tak je opravdu vypnutej. A vypínám ho často.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od hrd »

Nejsem elektrotechnicky vzdělán, ale řekl bych, že dosah čipů bude malý, resp. sledovací zařízení by muselo mít obrovský výkon, aby to fungovalo na větší vzdálenost. Dokážu si představit, že bude třeba čtečka v rámu dveří a načte čip, který přes ně projde, to ano. Také v kombinaci s IoT to může být problém (a IoT je hrozba sám o sobě).
Platební kartu apod. lze proti načtení chránit pouzdrem (dostupné třeba na kronium.cz). Mám ověřeno, že ani přiložení otevřeného pouzdra s kartou přímo na terminál neumožní její načtení.
Myslím, že vypnutý hloupý mobil je OK, u smartfounů bych tomu vypnutí už asi nevěřil a raději vyndal baterii. Ale zase nemyslím, že mobil v tomto stavu je schopen něco vysílat, viděl bych to jako u těch čipů (čtecí zařízení by muselo být blízko).
Rozpoznávání obličejů a chůze je problém. Min. u té chůze vím od zdroje, že funguje opravdu spolehlivě a nedá se ošidit (snímají se pohyby mnoha bodů po celém těle, kulhání, záměrné zastavení pohybu rukou apod. na to nijak neplatí).
Naposledy upravil(a) hrd dne 28.03.2020 7:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bivoj »

hrd píše: 28.03.2020 7:21 ...Min. u té chůze vím od zdroje, že funguje opravdu spolehlivě a nedá se ošidit...
Ošidit se to pochopitelně dá velmi jednoduše, existuje na to dost fíglů. Z určitých důvodů je sem nebudu dávat, krom toho nejprofláklejšího - kamínek v botě, pod šlapkou. Nesmý být moc malý, musí být při došlapu dost nepříjemně cítit, ale zase nesmí být tak velký a ostrý, aby se s ním nedalo chodit vůbec. Člověk tak mimoděk došlapuje danou nohou úplně odlišně od své normální chůze (spíše vnějším krajem boty) a svým způsobem "pajdá". Nejde na to "zapomenout", při normálním došlapu kamínek citelně zabolí, takže člověk musí pajdat více po okraji boty a kompletně to rozhodí jeho vzorec standardní chůze.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od hrd »

Vývoj jde stále dopředu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bivoj »

Výzkum kamuflážních metod také. ;) Viz. SZ.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Redneck »

Na toto téma vyšla zajímavá kniha http://knihyabb.cz/domu/1869-konspirati ... rberg.html
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bacil »

Problém s těmito informacemi je, že pokud jsou takto placené, jedná se o náboženství. Kdo informace má a chce pomoci lidem, dává je volně šířené. Jinak je to kupčení s ďáblem.

K mobilům - pokud ten tlačítkový telefon je vyroben tak 2002 a dřív, je pravděpodobné, že vytažení baterky ho opravdu umlčí. Od 2004 už na to nespoléhejte. Nejlepší telefon byl Nokia 5110, kde šlo navolit připojení pouze na jednu BTS. Pak pozici nebylo možné (tehdy) určit. Dnes na to nespoléhejte, BTSky jsou jedno velké SDR rádio už přes 20 let a schopnosti se zvyšují.

Ty RFID, zamyslete se, jak vypadá takový obchod a co všecko můžou mít - třeba v podhledu. A ty vzdálenosti nejsou až takový problém, v době kdy je SDR (nemyslím tím profláknuté USBčko, ale SDR vysokofrekvenční jednotku za tisíce dolarů) tak můžete počítat desítky metrů - o vybuzení majáku se stará úplně jiný obvod. Statistika dokáže dělat velká kouzla - viz ta má zmínka o měření teploty a osvětlení (polovodiče se světlem a teplotou mění své vlastnosti, rezonanční obvod antény mění rozměr...) To všechno se dá vyhodnotit. Já jen abyste se nedivili, když RFID najdete i v obalu čokolády.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Redneck »

Myslíš tu knihu ? Jsem nějak zvyklej za knihy platit, třeba s tím ten člověk měl dost práce.... pro mě jako laika v tomhle oboru bude třeba přínosná. 😉
Odpovědět